Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

veronicka1901
25. júl 2012

@natalienka12 Ahoj a nebolieva vas v noci brusko?

syrik
25. júl 2012

@veronicka1901 no hej, to bolo ešte v 2007 tuším, ale aj tak 😝

veronicka1901
25. júl 2012

@syrik Vidis, a ja tym malu uz spokojne krmim 4 mesiace 😎, lebo som o tom ani nevedela.

syrik
25. júl 2012

Keby som vedela, že existuje France Lait HA, tak neváham ani na sekundu...

dadenka1
13. aug 2012

@katren Ahoj.. môžem sa prosím opýtať.. tiež máme Hipp mliečko zatiaľ jednotku.. Kedy si začala dávať 2? ok ukončeného 6mes ako píšu? ďakujem
a ´príkrmy si dávala s jednotkou, alebo až pri dvojke?
Lebo malá mi zatiaľ radikálne odmieta zeleninku, nič nechce, len mlieko..

katren
13. aug 2012

@dadenka1 no ja som nakupila viac baleni naraz a ako vyslo posledne, tak som kupila 2-ku.....vyslo mi to nejak 6+2tyzdne.....a tvojej malej sa ani necudujem, ked ma dnes presne 4 mesiace, naco jej davat skor zeleninu?????ja som zacinala tak medzi 5-6 mesiacom.....

dadenka1
13. aug 2012

@katren no dokina mi kázala, že mám začať.. ale tiež sa mi zdá na to malinká... si ma upokojila... dám jej pauzu a začnem neskôr... ďakujem

katren
13. aug 2012

@dadenka1 netreba vzdy pocuvnut dr.....riad sa babatkom 😉 este ma cas na prikrmy

dadenka1
13. aug 2012

@katren ok v´daka

millada
21. sep 2012

Chcem sa opytat na polsky Bebilon, či nie je riziko ho kupovat po tych kauzach s polskymi potravinami 😅

liz_lemon
21. sep 2012

@millada ja by som nemala odvahu davat dietatu nieco z Polska, osobne neverim ani mliekam u nas, chodime kupovat UM do Rakuska

millada
21. sep 2012

@liz_lemon , a ktore mlieko tam nakupujete?

liz_lemon
21. sep 2012

@millada Hipp 1 HA, ale maju aj Nutrilon (tam sa vola Aptamil), Bebu a ine, a co je nalepsie, ze vsetky su lacnejsie ako u nas, napr. Hipp stoji o 5 E menej ako u nas, Nutrilon o 6 E, akurat ze mne ten ich Nutrilon nevyhovoval, lebo sa zle rozpusta a upchava flasu, Hipp je super

vodnarky
21. sep 2012

mozem potvrdit,ze Aptamil bol pre nas najlepsiiii.. 😀 😉 🙂

millada
21. sep 2012

@liz_lemon , ja som mala pri starsej dcerke madarsky nutrilon od milupy a tiez upchaval flasu. Nebolo to to iste ako nas nutrilon. Asi to iste, čo ten Aptamil, tiez je od Milupy.

meg_junova
26. sep 2012

ja davam malemu od Nestle AL 110 a je spokojny. Akurat, ze stolica zacina hustnut..bojim sa, aby ho zapekat nezacalo onedlho.

pepibubu
26. sep 2012

a vidíš, nám Nutrilon Comfort zachránil Pepíčkovo klidné spinkání když byl malinkej.... ale můžeš zkusit třeba jiný Nutrilon. Ten Comfort nechutná zrovna skvěle, je nahořklý, proto ho děti občas odmítají, ale bříšku to pomáhá. Ale třeba Nutrilon "klasický" je slaďoučký, takže dětem chutná a většina ho snáší dobře.

Nutrilon je jediný UM, který má celou řadu speciálních mlíček, takže pokud má mimi jakýkoliv problém, tak je Nutrilon vlastně jedinou volbou....

pepibubu
26. sep 2012

@millada hele, bebilon se sice tváří stejně jako nutrilon (stejná firma atd) ale složení se liší - sice trošíčku, ale liší, přece jen mají Poláci jiné výživové potřeby, jinou skladbu jídelníčku a jiné nedostatky, takže logicky složení polského mléka je přizpůsobeno polským potřebám. Není to tak propastný rozdíl jako kdybyste zaměnily finský a český nutrilon, ale rozdíl to je.

Nicméně na Mall.cz mají dlouhodobě akci na Nutrilon, že je za 299 Kč a každá kačka je dobrá ne? 😀 Holt kvalita něco stojí, a když si člověk vezme, jak dlouho na tom UM děcko je, tak se to dá přežít, je to jen o prioritách 😉

elana
26. sep 2012

@pepibubu nojo, je škoda, že k nám třeba nedováží víc Hipp...protože i ten má celou řadu speciálních mlíček, bohužel k nám vozí jen obyčejný a HA...ale v Německu je k dostání i Hipp Comfort, AR atd. Takže jsme (teda maminky s dětmi se specifickými potřebami) odkázaný jen na Nutrilon, kterej dost často způsobuje zácpu (vím taky o čem mluvím, naštěstí my potřebovali "jen" HA, takže to vyřešil jedničkově Nutradefense).

luciasveckova
26. sep 2012

AK TI SMIEM PORADIT TAK NUTRILON.

millada
26. sep 2012

@pepibubu , ja som davala starsej dcerke iba Bebilon, bola som spokojna.Aj teraz by som ho kupila, len sa bojim, po tom vsetkom, čo Poliaci navyvadzali s potravinami, aby bolo toto mliečko v poriadku.

Inak čo obsahuje Nutrilon naviac oproti inym mliekam ako Sunar, Hami, Hipp, babylove...??? 😕

pepibubu
27. sep 2012

@millada navíc nic, akorát jsou tam jiné poměry živin, uzpůsobené Polákům....

millada
27. sep 2012

@pepibubu , mne sa zda, ze sa tu niečo pisalo, ze iba Nutrilon a Sunar Nutridefense obsahuju niečo, čo ine mlieka nie, nukletoidy tusim, alebo take niečo... 😅

jetynka
27. sep 2012

@millada Mi bylo řečeno, že sunar nutradefense obsahuje více přírodních látek než ten klasický sunar, ale mi ho malá nechtěla pít protože ten nutradefense sunar je docela divné chuti aspoň mi to tak připadalo a byla po něm brzo hladná. ten sunar complex je přece jen chutnější, hustější a více zasytí.

tortilianik
28. sep 2012

My sme do 8mes pili mm a potom sme pili chvilinku nutrilon no nechutil nam tak som dala bebu a je vyborna krasne prospievame chuti nam a obsahuje bif.b takze super na travenie.som zarits odporkyna sunaru nakolko je plny cukru za to aj tak chutj detickam ale myslim ze kvalitou sa nerovna ani bebe ani nutrilonu.mama ho davala bratovi a stale bol zapeceny ako aj par kamaratiek skusilo dat a zapekal.sunar je podla mna komunizmus predladeny a za to je aj lacny.ja som tiez sice nazoru ze nie vsetko drahe je dobre ale napriklsd zevraj bsbylove je vyborne mliecko s tiez nie je drahe je to nrmecke kvalitne mliecko. ale samozrejme na kazdej maminke ako sa rozhodne podla seba.

zalaretti
2. okt 2012

Nutrilon nám vůbec neseděl, malej plakal a nespinkal a tak dáváme Bebu HA 😉 . Kadí dvakrát až jednou denně, po Nutrilonu byl pokaděnej pomalu každou minutu... 😒 , to bylo děsný...Takže já jsem pro BEBU.

millada
2. okt 2012

Ja neviem či malej tiez nesedi Nutrilon, ale v noci je hore kazde dve hodiny, napriek tomu, ze ju nakojim aj dokrmim nutrilonom. Ma sice len necele 4 tyzdne, ale staršia dcerka prespala aj 5 hodin, tak neviem, či je to mliečkom alebo jej malo davam, alebo sa to neskor upravi... ale akoby ju nezasytil ☹ Nemate s tym niekto skusenosti?

voltat
20. okt 2012

@tortilianik Nic v zlom ale podla udajov na obale ma Sunar 6,8g sacharidov v 100ml mlieka pricom Nutrilon 8,9g. Za kvalitu Sunaru taktiez svedci aj pritomnost vacsiny z nas. Ale nevieme na zaklade akeho testu si dosla k porovnaniu kvality. Chlap to musi vidiet exaktne takze ak mas nejaky odkaz na test tak sem s nim.
Nas drobec zatial odmietol 4 druhy umeleho mlieka. A to sme zacali kupovat to najdrahsie kedze sme sa domnievali ze aj najlepsie. V porovnani s MM boli vsetky znacky ozaj nechutne a sam som to nedokazal dopit. Sunar sme zatial este neskusali tak dufam ze bude chutit.

monikkak
20. okt 2012

My pijeme babylove...velmo nam chuti a je aj cenovo vyhodne

stellamaris
20. okt 2012

my pijeme Bebu,donedavna aj materske mliecko....malemu mliecko vyhovuje,davali mu to v nemocnici od narodenia,tak sme pri tejto znacke ostali....dostava Bebu sensitive(lahsie stravitelnejsie mliecko)....inak proti Sunaru nic nemam,ako mala som ho par mesiacov tiez pila a nebol problem 😉