Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

jenn44
26. feb 2010

aaa pisala som, kombinaciu MM a UM

sakura77
26. feb 2010

no,baby,tak bola som dneska v jednej novej lekarni a cuduj sa svete mali tam aj 900g bebu Ha za18,60 a ja krava uz pomaly 4 mesiace kupujem 400g za 11,59-ale zaujimave ze mi ju nikde zatial neponukli ze aj take velke balenie je 😠 sakra este aj na babatkach chcu zarabat 😠 😠 😠 a este som aj nafasovala zakaznicku kartu,takze este -10% dole,tak som rada 🙂

pietra
26. feb 2010

mmartina, zavolaj si priamo do poistovna a opytaj sa ich na to. Ale uz sa viacere baby stazovali, ze im lekar odmieta predpisat viac kusov, ze viac poistovna nepreplati.
Dcera mala do roka nutrilon ha na predpis a vzdy nam doktorka dala tolko,kolko sme potrebovali. Ale vraj zalezi od poistovne

jenn44
26. feb 2010

pietra, aku poistovnu mate?
sakura, hej veru... taku bebu sme kupovali

jenn44
26. feb 2010

maminy, este jedna otazka, ked dam malej nutrilon 1, bez HA, ako zistim ze je alergicka? ci to alergia sa prejavi neskor? No, uvazujem, ze proste normalne budeme davat a nie HA...

petka035
26. feb 2010

jenn to nezistíš,to sa môže prejaviť až v dospelosti,ale zas to HA mlieko to nezaručuje že dieťa nebude mať žiadnu alergiu.Kamoška dávala malej nutrilon HA do dvoch rokov určite a malá ma aj tak alergie.HA sa dáva vtedy ak má dieťa predpoklad k alergiám,teda ak sa v rodine vyskytujú alergie.U nás má manžel sennú nadchu ale u dr s tým nebol a aj jeho brat je alergický na niečo, no naša dr.bola doležitá a chcela potvrdenie od alergologa tak sme sa na to vysrali,lebo malá to HA nechcela, kvôli tomu že to bolo horké, radšej bola hladná

pietra
26. feb 2010

jenn, doveru

sakura77
26. feb 2010

jenn,to by si zistila,ja som asi pred mesiacom skusila dat klasicku bebu a mala mi zacala strasne hnackovat,pre jedenim,po jedeni,pocas jedenia,no kazdu chvilu,uplne nestravene to mala-proste co zjedla to hned z nej vyslo a take hlieny aj mala,a zacala sa mi aj krcit a plakat pri papani,tak uz om vedela ze je zla-ale nie je to hned alergia,len proste este nema natolko vyvinuty organizmus aby jej tie bielkoviny stravil-preto musime mat bebu HA ,tam uz je ta bielkovina nastiepena,tym padom lahsie stravitelna
ale pokial ti ju zvladne bez problemov,nemas sa co bat

petka035
26. feb 2010

aj my máme dôveru a dr.povedala,že nám bude predpisovať kolko budeme potrebovať 😕

pietra
26. feb 2010

petka, vsak nam predpisovala tolko, co sme potrebovali 😉

petka035
26. feb 2010

jáj to zas mne nedošlo, chápeš blond 😅 ale podla mna to nie je obmedzené poisťovnou,lebo aj známej predpisovali a tí majú všeobecnú

mirulienka
26. feb 2010

millada, mne ani tak nezalezi na tom, kolkokrat za den kaka ale co... ja si nemyslim, ze ked to je 4krat za den uz musi ist o hnacku...ale mne mala predtym kakala aj viackrat za den a mala taku vodnatu stolicu. teraz sa jej to uz trocha upravilo po prechode na obyc.nutrilon, i ked v noci zase mala vodnatu a zelenu...
som sa dnes pytala doktorky, ze by som zmenila na bebu a tiez ma upozornila, ze nemam moc striedat... ja este chvilu pockam a skusim ju, lebo nemam z nutrilonu dobry pocit.... i ked moj prvy syn vyrastol na nutrilone a jemu sadol jak rit na serbel...a pil ho az do troch rokov.
no kazde dieta je ine.....
bibi, moje deti sa narodili s takmer rovnakymi vahami a syn mal v 2-mesiacoch 6kg a malinka teraz 4,5kg 🙂 ale teda ona mesiac stala... a potom hnacky...

mirulienka
26. feb 2010

ozaj baby, a nekupite NUTRILON 1 HA???????????? zostali mi dve krabice, mala som na predpis, predam ho za nakup 6,66eur. kludne mi napiste do IP...

mirulienka
26. feb 2010

a inak HA mliecko sa da predpisat aj ked je len otec alergik, vid nas pripad...

a podla mna aj mnozstvo predpisaneho mlieka HA na mesiac je neobmedzene... zalezi od lekara, ci chce... 🤐 nam hned lekarka predpisala na prvy krat 5 krabic a nehovorila, ze je to obmedzene... ale potom sme presli na obycajny, takze som nebola pre druhy recept...

jenn44
28. feb 2010

oki, no aspon do pol roka chcem davat HA, manzel je alergik... tak snad nebude nasa lekarka robit okolky... ☹

bibione
1. mar 2010

teda...ja som alergicka snad na vsetko a dr nam nepredpisala nic...sa jej budem muset spytat,ci si vsimla vobec 😠

ondrulka
1. mar 2010

ahojte, moja malá bude mať dva týždne a už je na Nutrilone lebo nemám mlieko. No dosť ju z neho zapeká, pobolieva ju bruško. Tak skúšame starú vec, strčiť jej teplomer do zadočku ale to nemôžem robiť predsa dva kraát denne. V lekárni mi dali kvapky SAB SIMPLEX ale nechcem to takej maličkej stále dávať. Tak ak môžte tak poradte čo je na to dobré, meniť mlieko asi netreba, vraj z každého umelého zapeká... 😖

sakura77
1. mar 2010

ondrulka,vydrz nejaky tyzden,ak si nezvkne asi bude treba zmenit,nas napr nutrilon brutalne zapekal,tak sme presli na bebu ha a po troch dnoch sa jej to krasne upravilo...

millada
1. mar 2010

ondrulka, tak ako pise sakura, vydrzte ešte aspon tyzden. Aj nasa mala problem zo začiatku s nutrilonom, tak som davala Espumisan, rurku a pod. Ale potom sa to upravilo, kaka pravidelne a dobre ho znasa klop-klop 🙂
Ak ani po čase sa to nezlepši, skus vymenit napr. za HAMI, ten je probio, alebo nejake ine 😵

moda08
1. mar 2010

ahoj, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale mám na prodej mlíčko Hami 2 (levně),kdyby měl někdo zájem pište do IP (je mi líto ho vyhodit). díky

blumka
1. mar 2010

ondrulka, aj my mame podobny problem..malicka je na nutrilone tyzden ale mam pocit ze jej nesadol..alebo teda neviem to velmi posudit..bolieva ju brusko, vecer ma problem sa vykakat, tak jej pomahame rurkou, vtedy to su take kopy ze mi jej az luto ze toto vsetko mala v crievku...ale ako zistit ze to je naozaj z mlieka? co ked jej ani beba nesadne? striedat tiez nie je bohvieco...

bibione
1. mar 2010

blumka: mna trebars nenapadlo menit mlieko,proste takmer kazde ma stym na zaciatku problem,hlkavne treba cvicit,masirovat brusko s pupikom,u nas to zabralo uplne perfektne a robim to stale 😉

blumka
1. mar 2010

ved to, ze ci ma vobec zmysel menit mlieka, starsia dcerka tiez mala 3 mesiace taketo problemy a bola kojena...

monikapalo
1. mar 2010

mmartina, som z PO,mame na predpis Nutrilon HA, dr. povedala, ze na mesiac nam predpise 5 ks, co je pre nas malo, tento tyzden sa k nej chystam, aby nam predpisala dalsie kusy, pretoze zasoba dochadza a takisto ju chcem poziadat o viac baleni, pretoze taketo mnozstvo jednoducho nestaci.

😠

bibione
1. mar 2010

blumka: aj kojene aj nekojene sa stym stretavaju pomerne casto,ja som sa tyzden nevyspala,kym sme zistili co na neho zabera,a ako casto kaka? alebo nekaka...maly kakal kazdy den aj tak ho bolelo brusko,no kolika jak svet...teraz kadi kazdy druhy den a nemusi kakat kazdy den,niekde sa pise ze dokonca raz za tyzden je normal,i ked mne to uz pride blbe 😒 tak dlho by som necakala...inak UM su hustejsie a pomalsie stravitelne,nie ako MM,tak aj preto moze kakanie pomalsie byt

blumka
1. mar 2010

bibione, no kaka tak 2x za den alebo len raz...hlavne vecer sa zacne pucit a vcera napr. sa dokazala vykakt sama ale to co vykaka je strasne huste, sa necudujem ze s tym ma problem. No a ked kaka dvakrat tak ta druha kaka je taka riedkejsia, to vacsinou cez den alebo v noci ale tiez sa pri tom puci a vydava take zvuky ze cely dom budi a potom to naraz z nej doslovne vystreli. Inak poprdkava si cely den, niekedy bez akejkolvek zmeny v spravani a niekedy sa pritom dokaze zas tak pucit ze ju to az zobudi...vacsinou je to teda zo spanku. Preto ma to stve, lebo ona je celkom dobry spachtos ale to brusko ju evidentne trapi a ked sa puci tak sa budi a potom jej dlhsie trva kym zaspi. Ale aj tak si myslim ze sme na tom Nutrilone este malo na to aby som povedala ze to ma z neho...mozno ked sa za dlhsiu dobu nic nezmeni tak potom budem riesit mlieko...mozno si fakt len potrebuje zvykknut.

bibione
1. mar 2010

blumka: takmti teda pekne kaka...takze je to kolika...stym nic neurobis...ale pomahaj jej cvicenim zakazdym ked ides krmit,masiruj brusko pupikom-kremikom a ked ti prdka aj kaka,tak to mate vlastne dobre...mne ked maly nalozil,teda ked sa chystal vascinou pri krmeni sa pucil,tak som ho rozbalila,nozky davala k brusku a spat a tak krasne sa vykadil,maly ocenil,ze mu pomaham 😉

zuzankast.
2. mar 2010

ahojky,
nevite jestli muzu michat materské mlicko s UM? Uz dva tydny vecer kojim a pak hned dokrmuji UM. Vcera se mi mala jak dopila hrozne pozvracela.. Rikam si ze asi proto, ze UM z flasky pak moc hltala, jak byla zvykla, ze ode me musela hezky sat. Ale napada me i jestli nedela neplechu michani mlicek.I kdyz to by se asi ukazalo hned jak sem s tim zacala.

miau
2. mar 2010

ondrulka

nasu malu tiez nutrilon zapekal, vobec sa nevedela vykakat, ked tak s rektalnou rurkou ☹
presli sme na bebu sensitive a kaka pekne kazdy den 😉

millada
2. mar 2010

zuzankast, jasne, ze mozes kombinovat 🙂 Najprv MM a potom UM. Mozno ešte potrebuje isty čas, kym si zvykne aj na UM. Aj nasej sa stavalo, ze po dopapani vela vygrcla, ale potom to prešlo. Aj koliky par dni mala a tiez sa to potom upravilo. Ak by ani po dlhšom čase neprešlo, tak mozno skus zmenit mliečko 😉

miau, beba sensitive je niečo ako HA (antialergicka) ? 😕