Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

latvia
5. apr 2010

😀 tak ja tiez pouzivam jeden cumel a jednu flasu a dokonca mi cez to pije aj rozmixovane riedke polievky a kase 😅

millada
5. apr 2010

blumka, ved prikrmy u nedojčenych sa mozu začat uz od ukonč. 4. mesiaca a aj kašičky take predavaju, čo su od 4.mesiaca. A ta, čo janulka pise, je taka pri alergii na kravske mlieko myslim 😉

latvia
5. apr 2010

ja som tiez davala kasicky po 4.mesiaci, ale len obcas

millada
5. apr 2010

latvia, dobre robis. Ja som investovala do AVENT flias, lebo som aj dojčila najprv. Ale ziadna flasa nie je ako pri dojčeni, je to len reklamny tah. Takze dost vyhodene peniaze to boli. Stačila by mi jedna flasa s cumlom s jednou dierkou a hotovo 🙂
A to ma aku dierku, ked cez to ide aj kašička?

latvia
5. apr 2010

no, dierku to ma vacsiu, pouzivam flasu aj cumel od BABYNOVY.....

blumka
6. apr 2010

millada, od 4.? ja som bola cely cas v tom ze od 5....aj pri starsej mi pediatricka tak hovorila aj v casopise som nasla ze od 5....
viem, ze kadeco existuje uz od 4. mesiaca aj hippky rozne ale ja si asi radsej pockam na ukonceny 5. mesiac 😉
latvia, ty mas ake velke babo?
ja mam tri flase, kvoli tomu ze sa mi stale nechce tu jednu umyvat 😅 a cumle dva, jednotku na mlieko a dvojka bude neskor na kasicku. Pri starsej som skusila dat dvojku cumel ked mala rok aby rychlejsie vypila mliecko ale ona z toho pit nevedela, tieklo jej to rychlo a dusilo ju to, tak som ostala pri jednotke az dokym sme flasu nezrusili 😉

millada
6. apr 2010

blumka, kazdy pediater inak odporuča. Nasa detska napr. odporuča, aby sa dojčene deti začali prikrmovat od ukonč. 5 mesiaca a nekojené od ukonč. 4. mesiaca. Vraj je ten prechod na inu stravu lahsi. Ale vsade v literatúre je to o mesiac posunute 🙂

millada
6. apr 2010

uz som pisala do temy "Madarsky nutrilon", ale nikto neodpisoval, tak sa tu spytam. Nepouzivate niekto madarsky nutrilon - MILUMIL? Lebo ja som ho začala teraz pouzivat, ale zda sa mi, ze ma taku inu strukturu, upchava mi cumel 😒 A dnes pozeram, ze priprava je opačna ako pri nutrilone - dava sa voda do prasku a nie naopak. Moze to byt tym??? 😕

latvia
6. apr 2010

blumi, toho tzydna bude mat 9 mesiacov 🙂

latvia
6. apr 2010

milli, skus to urobit naopak, nevidim dovod preco bz sa muselo davat voda do prasku a nie prasok do vodz 😕 ved to nieje kzselina 😉

blumka
6. apr 2010

millada ja pouzivam polsky nutrilon Bebilon, a tam je to presne ako pri nasom Nutraci, tak neporadim velmi 😅 ale tiez si myslim ze daj normalne prasok do vody 😉
latvia a chlapcek ci dievcatko? taka si inkognito 😀 😀

latvia
6. apr 2010

blumi, chlap jak hora 😀

milli, este ma napadlo, ci nedavas prilis teplu vodu, mozno tento sa zdrcne pri nizsej teplote.... 😕 ale to len haaadam 😉

zuzankast.
6. apr 2010

Ahojky,
male bude za chvilku rok. Rano a vecer kojim a dokrmuju UM.Uz asi tyden se mi v noci budi a kdyz ji nabidnu prs, s chuti pije. Je mozne, ze by ji pokrac. mlicko 2 uz nestacilo? Myslela sem, ze je rozdil jen v latkach ktere obsahuje, ale ted me napada, jestli neni 3 i vydatnejsi. Nemate nektera zkusenost?

latvia
6. apr 2010

nemam skusenost, ale kludne by soom uz presla na trojku

zuzankast.
6. apr 2010

Asi to uz zkusim a uvidim, diky
Ona mala neplace, i v noci si sama povida, ale je to prcek, nechci aby stradala.

blumka
6. apr 2010

zuzankast, kludne prejdi uz na trojku, urcite je to aj na vacsie zasytenie, a uz skoro mate rok, tak no problem 😉

sunea
6. apr 2010

zuzankast, mlieka c. 3 su casto uz od ukonceneho 10. mesiaca (napr. Beba), tak podla mna tiez nevadi, ked uz na ten dalsi stupen prejdes.

lenka1smejka
6. apr 2010

Inak mojej malej chuti viacej 3jka je sladsia

latvia
6. apr 2010

3ka je sladsia? mne sa zda uz 2ka presladena 😅 asi zacneme s kravskym 😝

lenka1smejka
6. apr 2010

no mne sa zda sladka

blumka
8. apr 2010

ja som nejak necitila rozdiel medzi tymi mliekami, mne prisli vsetky hnusne 😅 😅
j

wellawoman
9. apr 2010

Ahojte kočky,,ja davam malemu nutrilon1,,,a skoro po kazdom papani sa mi pokaka,,mava taku zltu stolicu,,,niekedy su v nej biele zrazene kusky asi mlieka,nieviem ci je to normalne,,alebo ci mu to mlieko asi nerobi dobre,maly ma 3mesiace

rainee
9. apr 2010

wella my mame asi tyzden to iste, predtym kakala z nutracu 1x za 2 dni, teraz skoro po kazdom papani. ja som myslela ze je to tymi probiotikami, ale mozno uz im creva lepsie pracuju alebo co. preco by mu nerobilo dobre, to je super ked kaka, kojene decka kakaju skoro do kazdej pleny.

rainee
9. apr 2010

skor by bolo horsie keby nekakal, to je trapenie 😝

rainee
9. apr 2010

nam doktorka odporuca prikrmy az od 6 mesiaca a to sme na UM, tak neviem...vraj by sa nemal robit rozdiel medzi kojencami a nekojencami....no kazdy povie inak.
mne sa tiez niekedy ucpe cumel, podla mna je to vtedy ked sa mlieko zle rozmiesa v studensej vode. teraz robim tak ze zohrejem horucu, rozmiesam prasok a dolejem studenu vodu do urcenej davky, je to potom lepsie....

blumka
9. apr 2010

wella, nasa mala bola chora 2 tyzdne, ked brala antibiotika tak kakala do kazdej plienky, alebo kazdy druhy raz...ale to boli len take "mokre prdy" a raz alebo dvakrat poriadne, no ale vtedy ju aspon nebolelo brucho a nepucila sa ze si nemoze prdnut. Od podnelka uz nema antibiotika, tak zas kaka len raz denne ako predtym, ale zasa sa puci niekedy aj cely den a trapi sa s prdenim. Nebolo dobre ani to predtym, lebo mala ritku riadne vystipanu ale ani teraz co je toto, lebo absolutne nespi ani cez den a v noci ked potiahne do tretej s dvoma prestavkami tak som rada..uz nech je to blbe obdobie za nami
takze podla mna ak ho neboli brusko, ze ti neplace alebo nie je nejaky ocividne nesvoj tak by som to neriesila..lepsie ked kaka akoby nekakal (aj to sme si zazili)

latvia
9. apr 2010

wella, tak tvoje babatko ma napriek nutrilonu ukazkovu kojenecku stolicu, mozes byt rada 😉

simonka11
9. apr 2010

ajoj , chcem sa Vas mamicky spytat , že ake vlastne typy Nutrilonu existuju ? pretože ja som z toho magor....v obchode som videla Nutrilon1 so zelenym napisom kde bolo napisane ( prva volba po materskom mliecku ) potom s oranzovym napisom kde bolo napisane ( pre extra spokojnost ) a so zltym napisom ( pre dlhsie trvajuce zasitenie ) je vlastne medzi tymito nutrilonmi nejaky rozdiel ?
a co je nutrilon comfort alebo nutrilon HA ...? ja som taky ani nevidela ale tu na fore som si citala a mamicky nieco take pisali......
ja som z toho fakt debil dakujem za rady.........................

millada
10. apr 2010

simonka, vsetky UM maju rôzne druhy. Konkretne u nutrilonu existuje:
Nutrilon HA (hypoalergenny), ak je jeden alebo obidvaja rodičia alrgik, aby nebolo aj babätko
Nutrilon AR - proti grckaniu
Nutrilon Comfort - proti kolikam a zapcham
Nutrilon 1 - klasický, obyčajny (zeleny napis)
Nutrilon 1 Extra - pre extra zasytenie (oranzovy napis) - tam je iny pomer srvatky a neviem čoho a babätko mi malo dlhšie vydrzat sýte, ale nejaky rozdiel som nezbadala... 🙂
Ak chces pozri si stranku nutrilon.sk 😉

simonka11
10. apr 2010

millada dakujem velmi pekne))))