Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

salonka77
26. máj 2010

tulipanike - my uz rok papame iba nutros a spokojnost velika, maly z neho krasne prospieva. Pre neho naj mliecko 🙂

sunea
26. máj 2010

tulipanike - my len Bebu - je to tiez kvalita, ked ju davali aj v porodnici detickam, ktore nepapali UM.

smardik
26. máj 2010

tulipanike mi malý jí Hami a spokojenost, Nutrilon nevyhovoval

blumka
26. máj 2010

Juli pije Nutrilon a Terezka pila Bebu 😉

millada
26. máj 2010

@tulipanike, podla mna ma nutricia vela penazi na reklamu tak dodava do pôrodnic toto mliečko a tym padom ho uz tam davaju detičkam a nasledne potom aj mamičky doma. Myslim, ze vsetky mliečka su kvalitne 🙂
Ale my tiez nutrač 😀 Resp. Bebilon z Polska 😉

tulipanike
26. máj 2010

dakujem za odpovede
no my sme na sunare, ja som hned od zaciatku nutrilon odmietla

miau
27. máj 2010

neviete mi niektora poradit od kedy prejst a pokrocile mleicko? od ukonceneho 6.mesiaca?
sme na bebe sensitive

dakujem

lujza123
27. máj 2010

miau, mne dr. povedala ze na pokracovacie mlieko treba prejst 1 - 2 tyzdne po zavedeni prikrmov, niekde pisu ze az ked sa zavadza 2 prikrm. Kedy si prestala kojit? Pri nekojenych detoch sa prikrmy zavadzaju v 4 - 5 mesiaci. Ja som malej zacala davat pokracovacie asi od 5 a pol mesiaca.

miau
27. máj 2010

lujza - ja som nekojila, odsavala som si mlieko le casom uz enbolo co odsavat tk bola iba na umelom, tak uz tyzden skusame prikrmy, tak sa opytam lek. odkedy jej mama davat pokracovaie - cim je vlastne ine nevies?

sunea
27. máj 2010

@miau je to napisane na krabici toho pokracovacieho mlieka. My sme na Bebe, tak Bebu 2 som zacala davat od ukonceneho 6. mesiaca (tzn. uz mal 6 mesiacov) vtedy, ked som mu zacala davat prve prikrmy. Beba 3 je od ukonceneho 10. mesiaca. Od roku potom to Junior 1+.

sunea
27. máj 2010

@miau ine je to UM 2 v tom, ze musi byt energeticky bohatsie, lebo polrocne deculo je uz taky maly aktivista 🙂 Tiez ma trochu inu konzistenciu. A Beba 3 je trochu ako krupica 🙂

miau
27. máj 2010

sunea dakujem, my sme tiez na bebe ale sensitive 😉

millada
27. máj 2010

a treba prechadzat na 2-ku postupne, ze miesat najprv s 1-kou, alebo rovno prejst bez miesania 😕

sunea
27. máj 2010

@millada kazdy ma svoj system - niekto sa boji, ze deculo nebude chciet hned pit novu chut mlieka (aj ma trochu inu hustotu), tak to najprv miesa napr.1:1, ale my sme na to presli hned a nebol problem. Tu 1-tku som mu pridavala do prvych prikrmov, aby nemal hned soky z cistej mrvicky (aj ked - ked sa dava zelenina, nedoporucuje sa k tomu davat mlieko).

lujza123
28. máj 2010

Ja som tiez presla na 2 hned....postupne prechadzat treba len vtedy ked malo babetko predtym nejake problemy pri zmene mlieka alebo pri prechadzani s MM na UM ( zapchy a pod.)., tak ze sa kazdy den 1 davka mlieka zameni za pokracovacie. (toto mi povedali na tej nutrilon info linke) Pokracovacie mlieko vacsinou zachuti hned, je trochu sladsie a tucnejsie ako 1. Je tam iny pomer niektorych latok a vitaminov, lebo sa rata s ich prisunom z normalnej stravy, obsahuje viac mliecnych tukov
Ja mlieko pridavam do niektorych prikrmov doteraz, napriklad do zemiakovej kase....a obed zapija mliekom vzdy, lebo ona mlieko samotne moc nemusi takze aby vypila za den aspon toho pol litra tak ho miesam kde mozem.

marketa137
28. máj 2010

Ahoj, tady myslim dostanu nejlepší radu 🙂 . když máte děti na UM máte i zásobník na UM? nebo jak to děláte když jdete ven na delší dobu 😉 . příští týden jedeme do poradny pro nedonošené děti a tak přemýšlim jak to udělat. máme tam být v 8 a kdyby tam bylo hodně dětí tak aby malej neměl hlad 😉

lujza123
28. máj 2010

Ja si nasypem presny pocet odmeriek do flase a v malej termoske mam bud presne odmerane mnostvo vody alebo berem plnu termosku a zo sebou malu flasticku ( teraz uz poharik) s cajom. Caj potom vylejem a odmeriam si vodu v tej flasticke

miau
28. máj 2010

ja si dam prevarenu vodu do flasky a do termoobalu (mam odskusane ze za 2 hod ma vodu akurat dobru teplotu na papanie) + do malej nadobky si dam susene mlieko a to potom iba zmiesam s vodou a hotovo 🙂

tulipanike
28. máj 2010

a takto pripravujete UM aj v noci?

miau
28. máj 2010

tulipanike

moja v noci nepapa, posledny krat papa vecer o 20:00 a potom az rano o 8:00 😉

tulipanike
28. máj 2010

aha, miau, my sme este na takyto rezim nenabehli, mala je hore okolo druhej, a potom nadranom
ale snad sa aj my dockame 🙂

sunea
29. máj 2010

Ked som robila UM v noci, tak som odbehla do kuchyne, akonahle sa maly zacal budit. Ale niekto robi tak, ze ma vodu v termoske pri posteli a vo flasi uz namerany prasok a potom len prida vodu. Ked sme niekde vonku, vezmem este teplu vodu do flasky (vyhodna je PETKA s detskym uzaverom - ako byva napr. na Jupikoch), v kojeneckej flaske mam odmerane mlieko (a v druhej este rezervu - poznam svojho hladosa 😉. Ked pride hlad, len nalejem do flasky, zamiesam a hotovo.

miau
29. máj 2010

tulipanike

nasa tiez kedysi vstavala 2x v noci - casom ju to preslo 🙂 vtedy som tiez sla do kuchyne zaliala vodu vriacou vodou ench sa otepli a zarobila mliecko 😉

lucyso
31. máj 2010

Ahojte, my papame Humanu. sme spokojne, len by som chcela vediet, ci ju niekto tiez pouziva 😅 ?

millada
31. máj 2010

lucyso, určite ano 😉 Hadam nie si jediny odberatel 😀

lucyso
1. jún 2010

Millani, no neviem 😅 😅 🙂 , musime si ju chodit do lekarne objednavat, nakolko ju tam nedrzia a lekarnicka mi povedala, ze my sme jediny..... hmmm, zeby len v meste? 😀 😅 😉

millada
1. jún 2010

lucyso, to fakt??? 😀
A v DM-ke nemaju? Alebo v nejakom hypermarkete? 😕 A humano davali malinkej uz v porodnici alebo prečo ju papate? To je tiez pomerne drahe mliečko, nie? Ale asi lacnejšie ako nutrilon 😒
Tak ma napadlo, či nechces zlavovy kupon z DM-ky na HUMANU nemliečnu jablkovu kašičku. Mam 3x. Ešte kašičky nepapate, ale onedlho asi budete 😉 Ak chces poslem ti, ja kupujem mliečne 😵

lucyso
1. jún 2010

nemaju ju nikde, vraj je len v lekarnach... teda co som pocula.
Humanu mame na recept a platime 4, 40€, inak stoji o polovicu viac...
Kupony do DM-ka mam aj ja. nakupujem tam plienky a aj vlhcene obrusky. ale dakujem 🙂 😉 .
v porodnici sme mali bebu, ale grckali sme po nej, tak nam lekarka predpisala Humanu a sme spokojne. 🙂

ciko85
1. jún 2010

ahojte,potrebovala by som poradit ak ma niekto skusenost moja dcera po papani stale vracia mliecko a to jej davam BebuAR...mala by som prejst na nejake ine mlieko...zlepsilo by sa to?

pecka
1. jún 2010

ciko, my sme tiez grckali z beby a k tomu sme este mali 2x tyzdenne poriadnu koliku 😖 😖 a ked sme mali 4,5 mesiaca presli sme na babylove mlieko z DM-ka. Bolo nam doporucene od mamiciek grckajucich deti aj pediatricka nam ho schvalila. Uz sme na nom mesiac a po grckani a po kolikach ani stopy 😵 😵 😵 Dokonca aj vyrazky na tvaricke nam zmizli a to som si myslela, ze ma od sliniek a mal to z beby. Aj cena je super 5,05 za 600g a je aj BIO 😉 😉