Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

adelaine
3. aug 2010

@strouzek maly mi nechce pit ani prevarenu vodicku, mozno cajik vypije, ked bude trosku vacsi...

@beboo mne este teraz boli doporucene kamaratkou probiotika Inphants dophilus,
ja uz som ochotna vyskusat vsetko, len aby sa mu ulavilo...

a kocky, dakujem za odpovede 🙂

slavicita
3. aug 2010

@strouzek ešte som sa chcela opýtať ako dlho pred spaním dávaš malej kašu?? Ja som dnes dala malému do fľašky 120 ml a vypil mi 70 ml. To bol jeho prvý veľký výkon s papaním kaše. Viac ale nechcel tak som ho nenútila. Potom sme ho ale museli s manželom dosť dlho ( asi hodinku nosiť po byte na rukách nech si poriadne odgrgne lebo mal ťažobu ). Vždy keď som ho dala do postieľky, tak sa prevalil na bok, že ide spať ale po chvíli sa začal prevaľovať a mrnčať. Po tej hodinke konečne zaspal. Kedy mu mám dať tú kašu aby ju dobre strávil? Myslíš, že keby som zahusťovala mlieko kašou ako to robí zuziq, tak by mu to tak nezaťažilo žalúdok??

zuziq
3. aug 2010

@slavicita ono je to asi velmi individualne... nasmu malemu mam pocit nevadi absolutne nic. my sme mali koliku asi 2x za cely cas a to ked som este kojila z jablka a zeleneho salatu. odvtedy nic, kasu papa cely den, ale uz mu to idem stopnut. Inak ju stravi velmi dobre. Kamaratka mi poradila zmenit mliecko, alebo dat o nieco viac UM, ako je pisane v navode - vraj moze byt ze malemu nestaci uz to mliecko, ze je to pre neho prilis "vodnate"...

tulipanike
3. aug 2010

ahojte 🙂

@slavicita ja malej este nedavam kasicku, zatial jej staci UM, ale ktovie dokedy, uz dost vela spapa na noc

zuziq
3. aug 2010

@adelaine a neskusala si zmenit mliecko? casto sa stava ze niektorym babatkam prve mliecko nesadne, a ked sa skusi ine, tak je to OK. Pokial viem aj nutrilon ma mliecko ktore je akoze aj proti kolikam, to ste neskusali? pripadne vyborne probiotika su kvapky biogaia ale tie sa tusim podavaju az od tretieho mesiaca. Ak budete mat problem s kolikou, doporucujem Infacol, je velmi setrny a dobre zabera.

strouzek
4. aug 2010

slavi já dávám kašu těsně před usnutím, malou okoupu, dám jí kašu, čaj a šup do postele a ona se tam do 5 minut uspí 😀 každopádně po kaši dej určitě ještě ten čaj aby ta kaše slehla, mě malá taky nechtěla usínat a převalovala se ale jak jsem jí dávala čaj na zapití od tý doby už nic takovýho nedělá

beboo
4. aug 2010

@adelaine Infants dophillus davam aj ja malemu, ale skor koli kolikam a aby mal dobru crevnu floru, na to kakanie to velmi u nas nepomohlo. 😒

collette
4. aug 2010

@adelaine také jsme s tím měli problémy, když bylo nejhůř, musela jsem mu chca nechca pomoct s kakáním, ale až když se kroutil. Jde to s věkem. Možná je trošku zácpovější. Pokud ho to evidentně netrápí, tak se nestresuj, někdy nemusí jít i několik dní. Časem se to srovná, uvidíš. My si dneska už podle toho můžeme řídit hodinky 😉

@zuziq kašli na to, hlavně, že baští. Věk na to už má. Ublížit mu to nemůže, vždyť dostává i ty zeleninové příkrmy. Do hustšího mléka bych se nepouštěla, ty dávky nejsou takto stavěné pro nic za nic, při dlouhodobém pití hustšího mléka by mu to taky mohlo ublížit (teba ledvinám/obličkám). Ty dávky, které jsou uvedeny na balení UM (alespoň tedy v případě Nutrilonu, ale nepředpokládám, že u jiných by to bylo jinak, na kojeneckou stravu je stejný metr), jsou v podstatě maximální dávky, které jsou stanoveny s ohledem na to, co dětský organizmus v určitém věku zvládne. Samozřejmě je to vodítko, ale snažila bych se pohybovat někde kolem té dávky.

@slavicita jak tu kaši děláš?

collette
4. aug 2010

Holky, jak vám děcka pijí? Myslím kvůli doplňování tekutin. U nás to byla vždycky bída, ale teď jak měl tu srajdu, tak to je k uzoufání. Má v podstatě pořád skoro suchou plínu. A to i ráno. A i když se snažím a pořád mu strkám pití do pusiny, tak si jednou cucne a dost. Už z toho začínám být zoufalá ☹ Dřív pomohlo alespoň šizení ředěným mlékem (poloviční dávka UM na dávku vody), ale teď už ani to ne. Už jsem došla tak daleko, že jsem mu dala ředěný jablečný džus (babylove). Cucnul si a málem se poblindil ☹

ivanek
4. aug 2010

Ahoj, vím, že se to tu už řešilo, ale jestli se někdo neptal doktora.
V UM v BIO kvalitě není látka Taurin (protože se testuje na zvířatech). Nevíte, jestli když budu dávat BIO UM nějak prckovi ublížím? Je taurin nezbytně nutný? Si říkám, že kdyby byla UM špatná, tak by neprošla na trh, ne? Díky

coko.joko
4. aug 2010

@strouzek ,to verim....to se poctou..... 😀 😀 te vidim jak si to vyplnovala a uplne s chuti 😀 😀 😀 😀
@collette ,ja musim rict,ze my mame taky po noci hodne suchy plinky,ale pres den je pocurany hodne...kazdy tri hodky pije mlicko a mezi to mu davam i vodu,kdyz nechce tak ho necham a kdyz se blizi jeho hodina na mlicko,tak mu soupnu tu vodu a pije 😀 pak dostane mlicko treba za dalsi hodku,takze myslim,ze ma dost tekutin za ten den......

zuziq
4. aug 2010

@collete dakujem za radu... mozno pockam do 6 mesiacov a skusime zmenit mliecko, asi mu to uz nechuti... to s tym davkovanim mliecka mas asi pravdu, na druhej strane, on ani zdaleka nevypije tolko, kolko je denna davka napisana na krabici nutrilonu. Napr. teraz by mal pit podla veku uz okolo 1000 - 1200ml denne a vypije tak 700 - 800 ml takze ak by som mu davala menej vody a viac mliecka, aj tak by neprekrocil dennu doporucenu davku - myslis, ze aj tak mu to moze nejak uskodit? 😕
A nechem ta nejak strasit, ale aj moj maly odmietal pit vodicku... ak ti drobec pije dost mliecka, nie je uplne nutne, aby pil ine tekutiny. Nasmu ked zacali rast zubky nechcel jest ani pit, musela som mu cajik a vodicku davat striekackou, pretoze sa mu raz objavila oranzova skvrnka na plienocke a to uz znamena, ze zacina byt dehydrovany. Odvtedy si davam velky pozor, kolko toho za den vypije - je jedno ci voda, mliecko, ci cajik, ale aby mal dokopy dost tekutin. A nasmu malemu napr. viac chuti cista dojcenska voda ako akykolvek cajik 😉

strouzek
4. aug 2010

collet tak to my máme naopak, po noci váží plína snad tunu, přes den je to půltuna každá plína. malá mi za den vypije buď zhruba stejně čaje jako mlíka a někdy i víc, pořád dovařuju čaje. vlastně bez čaje by neusla, vyžaduje ho neustále když ho nedám nemůže usnout

jinak si já teda nemyslím že když se pije dost UM že nemusí být jiné tekutiny, právě z toho pak jsou zácpy a prdíky, mě to řekla moje dr. že u UM se musí přidávat tekutiny protože sunar je vlastně prášek a ten prostě neprojde tak dobře organismem jako MM. přidali jsme čajíky a od tý doby přestali prdíky a zlepšilo se kakání přesně jak řekla doktorka

strouzek
4. aug 2010

coko no to si piš, mě vždycky tyhle nesmysli typu jestli naše děcka na sunaru trpí a jsou víc nemocné atd. zvednou ze židle,včera jel manža domů a zase potkal kámoše, jeho žena velká fanynka koja, malý jim nespí řve a ptal se manži co my a manža mu řekl že malá krásně spí už nějaké 4 hodiny vkuse a opět hrozně řešil jestli to je normální že nám malá tak dobře spí a moc nepláče. bože co je to za dobu zmagořenou?? takže když dítě roste, je zdravé, nepláče, nemá prdíky a krásně spí je divný, protože normální je když řve jak tur a spí po půlhodinách max hodinách?!!!!!!!!!

strouzek
4. aug 2010

ten samý kámoš se nás ptá pokaždý co nás potká jak se máme a jak to malá zvládá že je na sunaru , jestli chudák netrpí 😀 tohle mě vždycky dostane, mě se na to dobrý spaní ptalo víc lidí jestli je to normální ale když se na to zeptá nějaký kojomaniak tak to mě pokaždý dožere 😀 😀

coko.joko
4. aug 2010

@strouzek ,tak vcera jsem mela debatu s kamaradkou po skypu a myslela jsem ze vykvetu.....ta me rika co malej uz je v pohode.mel teplotu a trochu rymecku a ja ji rikam,ze uz je v poho a ona no to vis my co kojime tak nase deti nejsou nemocny atd..ja nasrana a po 10 minutach jsem ji rekla,ze musim jit nechtela jsem se hadat,ale nasrana jsem byla dost,az manzel me rikal,ze me snad nevidel takhle rozcilenou 😀 a 10 minut a SMS,ze se me nechtela dotknout,ale proste materske mliko je lepsi nez ty umele sracky,takze se nedivim ze vas kamos je taky tak zblnuty 😀 oni si mysli,ze ty nase deti trpi asi hrozne moc......ze maji umele mlicko bo co.....to jsem se zase rozcilala....

julietka
4. aug 2010

@martina149 matka a mas pocit ze tvoja mala je hladnejsia aj po klasickom Nutrilone? no nam odporucili HA pretoze obaja s muzom sme alergici, len neviem ci nestaci papat to HA mlieko len do pol roka...

collette
4. aug 2010

Tak snad se blýská na lepší časy, před chvilkou něco málo vypil... Ale jenom vodu, všechno ostatní na žízeň odmítá. Tak uvidíme... Stříkačkou to do něj nedostanu, protože ač není blinkací, dokáže se na povel poblindit - má silný dávivý reflex a jakmile má v puse něco, co nechce, už to jede ☹ Plíny taky bězně docela váží, ale teď...

ija1
4. aug 2010

ahoj holky,
coko - to se nedivim, ja bych zurila taky, pritom to vubec neni pravda, pac nase mala je na UM skoro od narozeni, uz prvni den ji cpali v porodnici Nutrilon 1HA a je zdrava a vubec to neni o UM, ale proste kdyz chyti bacila, tak chyti, vzdyt o nic nejde, bacil odejde..............hlavne ze vy jste oba v pohode a na blbe kecy ja posilam osobne nekam, na otazku kojis pokud to neni doktor........tak odpovidam co je vam do toho, dejte mi svatek.............rozumnej clovek to neresi, blb si vzdycky najde duvody resit.............a kdyz to tak vezmu, ja jsem kojena a mam problemy s tlakem, manzel je na sunaru a je kompletne zdravej................

strouzek - je asi divny kdyz nam prcek normalne spi a neplace? uprimne jsem za to stastna, budit se co dve hodiny na kojeni by me fakt nebavilo, jsem stastna za to ze je Alenka spokojena a pribyva..........vcera se nam zacla poprve chechtat, ja z toho mela takovou radost 🙂
PS holky ja taky neuspavam 🙂, Alca proste zabere sama a v posteli s nama byla jednou (prvni noc jen 2hodiny), pak sla do svy...........ze bych taky byla podivna matka? vyvaruju pravda, a zehlim, ale luxuju dvakrat tydne, obcas jen jednou................

strouzek
4. aug 2010

coko no teda tak to se nedivím, to bych se taky naštvala. mě stačí když jdu do poradny, jsem tam většinou jediná co nekojí, moc se s nima v čekárně nebavím spíš poslouchám a vždycky mě to zvedá ze židle ty jejich kydy o koju, jak se malej vzbudil v noci jen 5x, jak se osypal po tom co snědla, jak jí včerejšek prořval po prdíkách protože opět něco snědla... ale vlastně jinak je to úplně spokojený dítě a kojo to nejzdravější protože rýmu měl jen 3 dny. 😠 zato moje nebohý nekojený dítě nikdy nemělo ani pupínek, 2x měla teplotu ale jen z očkování, rýmu nikdy neměla, od chvíle co jsme se vykašlali na kojo neměla těžkou koliku a spí celou noc atd. ale jsem hrozná matka protože dítku nedám svoje diamantový mlíko, píšu diamantový protože jak to tak vidím mají některé maminy asi pocit že MM je lék na rakovinu, protože aby se MM kapalo dítěti do koupání, do nosu při rýmě, do oka při zánětu kanálků, mazala se jím hlavička při šupinkách aj. tak to je fakt mazec!!! nechápu proč jsou lékárny?stačilo by kdyby si tam sedla jedna pořádně rozkojená holčina a každý by si přišel s kelímkem , ona by mu odstříkla a měli bysme všelék na všecko 😀 😀 😀
holky je mi z toho na grcku, dnešní kojoepidemie asi všem vymyla mozek, aby se řešilo že je divný že dítě moc nepláče a pěkně spí a tvrdilo se že dítě musí řvát a nespat tak to už je fakt na mě moc. zajímavý že v dnešní době je nutnost kojit ale že jsou děcka čímdál víc nemocné a plné čekárny u alergologa čím to asi je??? asi tam chodí ti naši chudáčci uměláčci 😠

bufina
4. aug 2010

@strouzek To bude asi ten typ mamin co chcou do půl roku jen kojit a pak s příkrmem ještě tak do deseti let 😀 Já su sice spokojená kojící mamina, protože se malej napije jen když má hlad, trvá to max 5 minut a spí celou noc, no ale kdyby mě dělal takový věci že by se budil, visel mně pořád na prsu, tak bych se na to vybodla a dala mu Sunar. Taky sem kolikrát četla jak je MM úžasný, jak sou děti zdravější atd.... Malé sou tři roky, vyrostla na Sunaru a pak na Babylove a ještě nikdy nebyla nemocná, nepočítám nějakou malou rýmu a tak, to má snad každý dítě, ale nějaky laryngitidy apod, to malá v životě neměla, alergie taky žádný, prostě je to úplně zdravý dítě. Sem si u druhýho chtěla zkusit kojení, pokud bude mlíko, to bylo, tak kojíme, ale vždycky sem měla v zásobě UM a když sem měla pocit že je nějakej nenajezenej, tak sem mu to dala. Si tak říkám když některý matky zarputile tvrdí že jen a jen kojit prvního půl roku, jestli to berou že je to pro dítě to nejlepší, nebo spíš pro ně a jejich svědomí a na potřeby dítěte neberou ohled.... Kámošce se malej budil na jídlo po hodině a půl, pořád si stěžovala jak je hotová, nevyspí se. Když sem řekla že to moje malá je úplně v pohodě, tak jen řekla no jo, jenže vy jste na UM... Nechtěla mu vůbec dát sytější mlíko ani na noc. To tenkrát jsem kupovala malé Hami forte, bylo to už od narození, teď se to už asi nevyrábí, sem to nikde neviděla... Takže radši pořád vstávat k věčně hladovýmu dítěti, než aby mu konečně dala něco pořádnýho. Takže podle sebe kojit kojit kojit a na potřeby dítěte se asi nebere ohled.

martina149
4. aug 2010

@julietka no mám naozaj taký pocit lebo mi vydržala ledva 2 hodinky teraz pije po 160 tak pila á 3 hod.ale už zas mi začína pýtať po 2 hodinách a keby som jej dávala po 180 tak neviem či by to už nebolo veľa,ale zo 160 ml mi vo fľaši neostáva vôbec nič a ešte ťahá ďalej.Ale snáď sa to už zlepší už ju chcem začať prikrmovať tak uvidíme.

ija1
4. aug 2010

martina - tohle mi Alenka delala taky, ze po dvou hodkach chtela pit, tak dam trosku caje (max 50ml) a je klidek a ona vydrzi ty 3,5 - 4,5 hodky.........nam rekl doktor ze muzem dat az 250ml caje denne k mlicku............

lenocka84
4. aug 2010

ahojte
chcem sa opytat stalo sa niektorej ze mu dieta odmieta UM? uz 2 mesiace pijeme nutrilon ha, a posledny tyzden je jeho pitie hotove peklo,maly vypije 50ml, je hladny, ale ani za svet ho nebude pit, zoberie do pusy a cele to vypluje, ale revat bude ze az

collette
4. aug 2010

Dámy, založíme se diskuzi "Ďyvné matky" a budeme se scházet vždy o úplňku a tancovat nahé kolem ohně, který budeme podpalovat prsními vložkami 😀

strouzek
4. aug 2010

bufi tak tohle je přesně i můj názor. beru kojo ale když vše funguje jak má, tj. spokojená klidná mamina, nabaštěné dítko co přibírá, pěkně spí, sice chápu že při koju se krmí častěji tudíž se i častěji budí ale žádný těžký koliky a žádný velký pláč. pokud tohle všechno je tak okej ať si mamina klidně kojí 10 let ale když vidím a slyším svoje známé jak chodí jak zombie, děcka jsou neklidné uřvané, nepřibírají, mají šílené koliky a vůbec to nejsou ty tříměsíční protože některým děckám je půlroku i víc, jak jsou věčně osypané z toho co mamina zase sežrala, celá rodina z toho hotová tak to fakt nechápu. proč nedají aspoň na tu noc příkrm UM? vyspali by se všichni a hned by ten den vypadal jinak, je jasný že když se budí v noci několikrát a vlastně ani mamča ani dítko a někdy ani teď taťka nemají ten tvrdý dlouhý spánek který je nejzdravější tak následný den musí stát za prd a hlavně prcek je rozhozený, neklidný uřvaný z toho je vynervovaná matka a už to jede, je to začarovaný kruh. 😠 prostě tohle totálně nesnáším jak si stěžují jak mají slabé mlíko , jak jim děcka řvou atd. ale stejně si to svoje úžasný kojo prosazují, jakoby to že občas přikrmí UM jejich dětičky zabilo 🙄
moje známá má chlapečka zhruba stejně starýho jako je moje Nelča a ten vůbec nepřibírá, přibral za ty 4 měsíce kilo a něco, i dr. jí řekl ať přikrmuje a ona ho stejně neposlechla a pořád jen kojí 🙄 prý mlíka má dle vážení dost, ale jí asi nedochází že množství nakojených mililitrů neznamená vůbec nic když je mlíko slabý bez výživových hodnot 😝

strouzek
4. aug 2010

martino ty děcka nikdy nepijou stejně, nikdy tabulkově. ani ty nejíš každý den stejně. moje neluš jako malá po příchodu z porodky pila přesně tabulkově, pak najednou pila víc, pak jak rostla už pila dle tabulky ale u toho zůstala, jak ubíhal čas zůstávala pořád na těch dávkách 120-150 ml cca 5x denně, jenže teď bylo období cca 3 týdnů kdy mi malá pila výrazně pod normu, třeba jen 3x denně 120 ml, přitom dle tabulky by měla pít 5x denně 235 ml. když jsem jí chtěla dát víc tak řvala jak tur že nechce, chtěla jen čaj. no a tento týden je to zase naopak, vypadá jako by se dojídala protože odpoledne vyžahla 150 ml pak si vyřvala ještě další 90 ml, no a za 2 hodinky už chtěla zase tak se dopila dalšíma 150 ml a zapila to 100 ml čaje a odpadla do spánku 😀

strouzek
4. aug 2010

lenočko stalo, viz příspěvek nahoře, tohle mi dělala poslední 3 týdny, jakmile jsem jí chtěla dát UM tak ječela , přitom hlad určitě měla protože nejedla předtím třeba 6 hodin, někdy chodila spát i hladová , chtěla jen čajík,dej jí čajík a jak bude pít tak jí zkus rychle flašky vyměnit , jedině tak jsem do malé něco dostala. ironie byla že jakmile jsem jí takhle oblbla a dostala jsem do ní to mlíko tak pak zase někdy řvala že má málo 😀 neboj je to jen takový období, jak jsem uvedla tak 3 týdny jsem do ní nemohla mlíko skoro dostat a teď pije jak malá armáda 😀

collet teď jsem se z chutí zasmála, kdy to zorganizujeme? beru prsní vložky těch mám doma kupy , když to bude špatně hořet přihodíme k tomu kojopodprdy a foukat do ohně budeme přes odsávačky 😀

ija1
4. aug 2010

@lenocka84 - mytohle meli pred 3 tydnama, mame nutrilon 1HA, porad mi rvala a nechtela bumbat, tak jsem na radu doktora krmila vicekrat, po 1,5-2 hodkach rvala, a tak jsem davala cajicky........a vydrzela mi postupne........proste krmit vicekrat min mililitru.........se to po tydnu ustali............

ija1
4. aug 2010

collete, strouzek - jsem pro 🙂, taky mam doma hafo prsnich vlozek, asi s nima zacnu utirat prach, na nic jinyho mi nejsou............