Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

coko.joko
5. aug 2010

@ija1 ,koukam,ze jste stejne stary jako my....no ja prave kdyz volam Lenny tak se otaci,ale kdovi jestli za tim jmenem jako,ze uz vi,ze se tak jmenuje 😉 no tak to my nedelame ech,ech,protoze kdyz mame hlad tak spusti ten jekot a jede do te doby nez dostane flasku a to fakt nekecam si snim hraju a on se smeje a z vteriny zacne kricet a je hotovo....takze si pres den hlidam 3 hodky a jak uz se to blizi,tak zacinam delat mlicko,teda jen kdyz jsem nekde venku,aby tam neboural ulice 😀

ija1
5. aug 2010

@coko.joko - my teda jsme to uz natahli a krmime co 4 hodky, celkem 5x denne s tim ze v noci spinka dyl.......vypije 3x 180ml (200 s praskem) a 2x 150ml (170 s praskem)......, to Alca taky zacne natahovat ale jde slyset ze place ze ma hlad nebo nema.........pac to ech nebo haeja tam proste slysim 🙂, je to prasteny, ale asi z toho nekojeni 🙂

coko.joko
5. aug 2010

@ija1 😕 jak si to natahla..taky jsem to zkousela,ale nam to nejde....proste se ozve po trech hodkach a nebo po 2 a pul a je konecna musim mu dat najist...a pije tech 180ml a nekdy min a vecer teda ma nasup a da 180ml a pak jeste treba za hodku 100ml a pak spi do rana 😀

lenocka84
5. aug 2010

babulky ak by ste niektora chcela HA1 nutrilon ozvite sa

pipussa
5. aug 2010

@lenocka84
caf, predavas ? vam uz nechuti ?

lenocka84
5. aug 2010

@pipussa bohuzial ano, po dohode s dr. prechadzame na ine, lebo toto mi vypluva, a nechce jest
strasny boj mame posledny tyzden

pipussa
5. aug 2010

@lenocka84
to fakt ?
to nechapem...
inac, aj moj je pazravy... a teda, neviem si predstavit, ze by zrazu nehccel...
a preco asi to tvoj nechce ??
ake mlieko idete papat ?

ija1
5. aug 2010

no prave ze nam to taky neslo, ale po 1,5-2hodkach davam tak 40-50ml hermankovyho caje a normalne vydrzi tu dalsi hodku a pul az dve..................vecer jime naposledy 22-.30 - 23.30 a pak spi do rana do sesti az osmi......

ivanka85
5. aug 2010

nas maly v noci nevydrzi dlhsie ako cez den, to su tri hodiny..dame mu viac a nie je to nic platne, o tri hodinky je hore a dozaduje sa..tu vsetky pisete ako sa napapaju okolo 9-10 a spinkaju do rana a u nas je to momentalne nemozne..

strouzek
5. aug 2010

coko jj mateřský svět se dělí na ty skvělé co kojí a ostatní 😀 mě taky někdy z toho hrabe doma, mám pocit že každým dnem na mateřský mi klesá IQ o jedno číslo tudíž za 3 roky doma budu asi těžce v mínusu 😀 😀

coko.joko
5. aug 2010

@ivanka85 ,neves hlavu,protoze Lenny spi celou noc cca 10 dnu,takze taky se budil kazdy 3 hodky a pak jednu noc proste spal celou a od te doby spinka...da flasku naposled ve 21-21.30hod a spi do rana 5-6-7 hod.jak kdy.....takze to u vas taky prijde neboj...
@ija1 ,tak to mas dobry my dame vodu a stejne vypije vodu a kriti,ze chce mlicko,takze ja zatim natahovam nebudu,mysli,ze si pak sam rekne a natahne si to....
@strouzek ,dneska jsem si na tebe vzpomela a musela jsem se smat....sedim v parku a sla okolo kamaradka a tak kecame a jeji malej rev jako prase a ona uz zase musim kojit...povidam ji a kdy si kojila a ona nez jsme sli sem a to bylo pul hodka 😕 kdyz jsem ji rekla,ze mozna to malemu uz nestaci a mela by treba prikrmovat,tak me rekla,ze ne,protoze materske mleko je nejlepsi a v tu chvili jsem vybuchla smichy a vzpomela si na tebe,ze ty bys ji dala vyklad... 😀

coko.joko
5. aug 2010

@strouzek ,a jinak ja nemam teda uz zadne IQ.... 😀

strouzek
5. aug 2010

coko 😀 😀 to si piš, já tohle ženy fakt už nemůžu ani vidět, kdybych byla mrcha(jakože jsem) tak bych řekla dobře jí tak ať si to užije co půlhodiny kojit, nevyspat se, nestíhat nic atd. ale horší je že díky těm fanatickým kojomatkám trpí hlavně děcka,může mít mlíka zásoby jak mlíkarna kunín ale kvality a výživnosti vody rajec 😀 ale to ony zřejmě neví, děcko může být u prsu nonstop a akorát mu to projde měchířem jak voda a nazdar. jak už jsem psala moje známá má 9. měs. chlapečka, kojí co půlhodinu, v noci co hodinu, ještě mu ani nedala kaši, příkrm prostě jen čistě kojo, chodí jak zombie na sesypání což jí přeju ale nepřeju tomu bobkovi to že se ani pořádně nemůže vyspat protože ho furt budí hlad 🙄

strouzek
5. aug 2010

coko a ty nevíš že my nekojící nemáme žádné a ještě i srdce z kamene když nedáme těm naším drobkům kozenu?? 😀

bufina
5. aug 2010

@strouzek Byste se měly všechny do jedné stydět a okamžitě odevzdat děti sociálce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

puhinka
5. aug 2010

ahojte baby...môžem sa pridať...ja tiež už nekojím...bolo to na nervi a mám alergiu na všetky zástankine kojenia...som tak šťastná,že som našla túto tému...

strouzek
5. aug 2010

bufi 😀 😀 😀

puhinko vítej k nám ty "hrozná sobecká" nekojící matko 😀 😀 já jsem taky ráda že jsem tady protože já jsem to samý, u nás doma je slovo kojení sprosté slovo 😀 manža i já máme těžkou alergii na kojománii 😝

fukylove
5. aug 2010

ahojte babulky, teeeeda, par dni na dovolenke na Orave a ja sa idem zblaznit, kym som to tu docitala 😀 😀 😀 😀 ale skutocne, klobuk dole, ste ma naramne pobavili... kojomania - ako pise @strouzek - je fakt des...

na Orave bola s nami aj manzelova kamaratka s dcerou... Emka ma 16mes a vazi iba 9,2kg a nosi oblecko 80 (co my v 5tich mes mame 8,4 a 74oblecko... 😀) a to nehovorim, ze som ju za pat dni nevidela poriadne jest... zjedla asi dva jogurty, dva, tri taniere polievky, trosku chlebika so sunkou a v nedelu rano sa "napasla" na mojom bezlepkovom polystyrenovom ryzovom chlebiku.... a samozrejme, ked nechcela jest normalne, tak jej milujuca kojomamca dala cicusku... ma islo rozhodit od zurivosti... lebo takto stare dieta by podla mna malo uz jest viac menej normalnu stravu a mliecko ako ranny a vecerny "drink", budiz mozno este na obed.... ci zle si myslim????
pochytili sme sa aj kvoli sklenickam kupovanym... a ta kamaratka argumentovala tym, ze je v tom bordel, ze ona vari malej iba domacu stravu... tak ma skoro vystrelo... od stredy do nedele jej nenavarila nic, v stredu som s kamaratom navarila kuraciu polievku a na tej mala frcala 1x do dna... grilovalo sa, no ja som zabudla na toto dieta a vsetko masko napacovala korenisto... tak sa este navyse aj do mna obula, ze preco som malej neodlozila nekorenene....

babulky, ako chodite - aj tie co mate vacsie deti - prec mimo z domu...? lebo ja som naucena pre maleho nachystat na cele obdobie mimo domu dostatok jedla este doma... preto su tie sklenicky uzasne... a ked bude vacsi a budeme chodit na chaty tak ako teraz, tak planujem varit pre neho zvlast, resp. varit ako teraz, len jemu odkladat menej korenene, menej slane a pod... lebo vsak aj tak na tychto chatach vacsinou robim v kuchyni iba ja, teraz sa pridal k nam este brat jedneho z kamaratov, tak sme kuchynu mali dvaja... a to navyse podotykam, ze mala sa bez mamy ani nepohne, lebo cicik dostane vzdy, ked si vypyta a kdekolvek.... tj, rekord bol 12x vybraty prsnik pocas dna!

fukylove
5. aug 2010

babulky - k teme Ďyvna matka - vytvorili ste si svoju skupinu sukromnu alebo ste sa niekam presunuli?????

tulipanike
5. aug 2010

ahojte 🙂

taaak teda, pekne sa rozrastame, my "hrozne zle" matky 😀

fuky, my ked ideme von, ja si vzdy dopredu nachystam do flasticky mliecko a cajik, keby bola hladna, smadna, a ked ideme na dlhsie (prechadzka, navsteva), tak beriem so sebou termosku aj sunar, a rozrobim si ked potrebujem 🙂

pocuj, fuky, kolko ti Sebko vypije tekutin cez den, lebo mne sa zda, ze Lenka pije malo, aj ked pocikanu plienku ma vzdy
A kukam, ze ma Sebko 5 mesiacikov 🙂

fukylove
5. aug 2010

@tulipanike - Evi, my ako kedy, dnes napr. vypil iba 50ml, ale zato v pondelok a utorok vypil asi aj 300ml cajiku... ja to uz neriesim... papka dobre, prikrmy tiez a cajik ponukam, ked nechce, neda si 🙂

apropo - ja som skor myslela, ze ako to robia babulky aj ty s prikrmami 😉 lebo ja ked teraz idem niekam, ako napr. vcera, na cesty... tak som brala iba banan, mam "skrabkaciu" metodu a tak ho nemusim pucit... a jeden banan Sebkovi nahradi jedlo - to mame osvedcene... ale ked sme boli na chate, tak mal na kazdy den zeleninku... ale iba flastickovu... 😉

tulipanike
5. aug 2010

@fukylove juuuuk Evuska, tak to mi odlahlo, lebo nasa tiez niekedy vypije len zo 50 ml, dnes asi 130 ml, ale uz zvladla aj 300 ml
fuuuha, no my papame zatial len raz denne, a to doma, mimo sme este neboli, zatial papa len zeleninku, aj to ide este pomalicky do ust

strouzek
5. aug 2010

fuky koukám že dneska byl náročný den, mě den s matkami podobného typu, většinou kojomatky totálně vysílí 😀 a 12x vytáhnuté prso?? no teda tak málo??to jsi o hodně přišla 🤐 😅 😀

strouzek
5. aug 2010

já když jdu ven taky beru termosku, to je můj nejvěrnější kamarád na mateřský, všude se mnou 😀 zatím dávám příkrmy akorát na oběd a to jsme většinou doma, pak to budu dělat asi tak že budu brát skleničku a nebo banán, sušenky atd. sebou do tašky a když pojedeme na chalupu vezmu sebou víc skleniček do auta 😀

ty divné matky se přesunuli do soukromého tématu,napiš zakladatelce ať ti dá taky přístup 😉

coko.joko
5. aug 2010

Tak to teda asi jsem taaaaaa nej zla matka na svete.....ty jo to je v pr.....fakt jako..... 😀 😀 a asi se pujdu udat dobrovolne na tu socialku,ze nekojim,ale davam UM,ale kdyby videli Lennyho,tak me ho nechaji,protoze takhle se nemaji jiny deti dobre 😀 😀 a muj nej kamos je taky termoska mam ji vsude sebou a porad plna vody a pak jeste misticku a v tom mliko a porad sejkuji jako diva.......je zajimave,ze porad micham stejny koktejl a Lennymu chuti a chuti..... 😀 😀 😀
@puhinka ........ahoj.......

tulipanike
5. aug 2010

no s tym sejkovanim to poznam, ja u zsom tak deformovana, ze aj ked robim malej cajik, tak ho automaticky sejkujem 😀 😀

strouzek
5. aug 2010

holky já si zase dneska tou odměrkou na sunar míchala kafe , nevím jak u vás ale u nás se válí ty odměrky všude po bytě protože v každý krabici je jedna 😀

tulipanike
5. aug 2010

@strouzek no ja vsetky vyhadzujem, mame jenu dozu na sunar, akurat tam vojde jeden sacok, a tam je uz aj odmerka, ostatne pekne vyhadzujem, to by u zbola poriadna zbierka 😀

strouzek
5. aug 2010

taky mám dozu na sunar kde se vleze jeden pytlík, odměrky vyhazuju ale i tak se tu pořád množí 😀

holky chcete vidět něco šílenýho?? tohle mi poslala kámoška, taky jedno krásný chytrý dokonalý kojený dítě 😀

luuuu
5. aug 2010

Holky nazdar, ja Vas teda len semtam citam, kedysi som prispievala velmi aktivne ale potom sa to tu trosku zvrhlo uchylnym smerom tak uz skor len citam a v tichosti sa bavim, ale dnes teda curam smiechom...najma nad strouzek 😀 Moja krvna skupina 😎 Teba by urcite zrali v teme "DAKUJEME ANAG" kde aj ked mas 40 horucky, syfilis, lepru, prsia az po zem treba urcite prikladat,prikladat,prikladat 😀 😀 😀
Pri prvom som predporodom fanaticky vyhlasovala ze kojit min.do 3 rokov 😀 po oskusani co to "kojit" obnasa som to psychicky vydrzala 5 mesiacov, potom to chvalabohu vzdal sam Maxik 😀 Pri mojom novom dietati sa mi mlieko dostavilo po cisaraku po tyzdni, vydrzala som este dalsie tri co maly kazde kojenie len prevrieskal a zakazdym bolo treba dopumpovat brusko Bebou....tak som sa na to vyprdla 😉 Obeste maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa