Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

pajinka23
5. aug 2009

mandyk nam tie vlocky radila doktorka este ked sme papali sunar ale nepomohlo nam to ☹ ☹ potom zase odvar s harmanceka a do toho rozrabat mliecko no ani to nam nepomohlo ☹ ☹ tak ja neviem a mal vtedy aj strasne zelene hovienka 😝 😝 😝 teras ako davam hipp ma aspon krasne zlte 😲

monka88
6. aug 2009

ahojte maminky!
Precitala som tu rozne diskusie,ale odpoved na moju orazku som nenasla ☹
Moj drobec momentalne jedine mliecko co pije je materske. Kojim ho okrem rana a vecera este 2x denne. Ale chcela by som mu do stravy (obedov) pridavat UM,lebo moje uz moc neodsajem. Pytala som sa aj doktorky,ta mi poradila,ze napr. Sunar,ale vraj mam zacat od nejakej 2ky. Snazila som sa to studovat na ich stranke,ale neviem ci materska demencia ale akosik som to nepochopila. Viete mi prosim poradit,co to mam drobcovi kupit?

pajinka23
6. aug 2009

monka urcite nedavaj sunar!!!!!!!!!!!!!!! ☹ nam to tiez poradila doktorka a mali sme strasne problemy ☹ ☹ ☹ Hipp je podla mna super 🙂 🙂 🙂 obsahuje aj probioticke kultury na podporu travenia 🙂 🙂 vyskusaj a aj chuti fajn mnam mnam 🙂 🙂

mandyk
7. aug 2009

paji moja ma z hipky krasne zlte kako ale ako si sama nevie.No nema zapecene iba na zaciatku take bobky.No zda sa mi ze hipp nie je to prave orechove pre nas.Mala sa strasne pučí v noci neplace ale v spanku. Prdka si veselo , v tom to nie je ale nezda sa mi to pucenie.Ved ked sa naje tak s tym pucenim jej ide mliecko von.Pribera riadne to hej ale ako pisem nie je take ako som ocakavala.Je to tretie mlieko co skusame a mame ho 2 tyzden.No neviem zeby ten nutrilon? ja uz fakt neviem.18 Ideme ma gastro tak sa uvidi co nam povedia.Vlocky zabrali iba raz.Potom sama nekakala.Ze by spohodlnela?Ved mamka pomoze nie? 😝

petruci6
8. aug 2009

mandyk skus Hami

pajinka23
8. aug 2009

mandyk tak potom sa skus poradit s nejakym dokim 🙂 🙂 🙂 isto ti poradia 🙂 ja uz nemenim hipp je prenas super ale aj to je pravda ze kazdemu mimi nezapasuje rovnaka vec 🙂 🙂 a ake znacky si skusala???

mama.wolfka
9. aug 2009

monka - skúsim ti odpovedať, lebo je mi to čo píšeš povedomé 🙂 Tiež malého kojím, ale do domácich kaší by som mu chcela pridávať UM, tak som trochu skúmala ako to je s tým UM. Vidím, že tvoj malý má rok. Ide o to, že UM sú odstupňované podľa veku, aby zloženie odpovedalo potrebám dieťaťa. Neviem presne, ale 2-ka je tuším určená od ukončeného 6. mesiaca a 3-ka od ukončeného 10-12 mesiaca (platí pre Nutrilon). Odporúčanie začať u ročnému dieťaťu 2-kou UM som našla aj ja a dôvod bol vlastne ten prechod z MM na UM, aby si dieťa ľahšie zvyklo na túto zmenu - novotu 🙂. Inak ja som kúpila Nutrilon a ešte som objavila na nete BIO UM, tak skúsim aj to. Dúfam, že som pomohla 🙂

zdeni400
10. aug 2009

Ahojte, chcela by som vedieť koľko ml UM vypije 2. mesačné bábätko. Môj chlapček pil asi tak 3 týždne 120ml, a teraz si vyžaduje viac, ale dávka 150ml je písaná ako pre 3.mesačné bábätko.

bmmz
10. aug 2009

mame 2mesacneho chlapceka narodil sa skoro 4kg teraz mame viac ako 5,5kg a papame uz dva tyzdne 150ml, papame Bebu HA a tam je davkovanie pre 2mesacne detule 150ml...

zdeni400
10. aug 2009

bmmz - no môj papá francúzske mlieko a tam je pre 2 mesačného 120ml a pre 3 mesačného 150ml. To až tak veľa tvoj chlapček nepribral, lebo keď sa malý narodl mal 3kg a teraz má asi 5,5 kg a koľko rázy za deň papá? Neviem mám zmeniť mliečko, možno že od toho francúzskeho veľa priberá.

jankapiknova
10. aug 2009

zdeni400- myslim ze na dvojmesacne je 150 dost, teda my sme mali ine mlieko bebu ale 150ml pil az od 5mesiaca,on nesiel podla tabulky praveze este menej jedol a bol dost pevnucky ale jak sa zacal viac hybat a narastol do dlzky tak uz nieje pevny.

jankapiknova
10. aug 2009

ale babu nerozkazes, kolko si vypyta tak tolko mu vacsinou das,lebo nam nerozumie 😉

zdeni400
10. aug 2009

jankapiknova - ja si to tiež myslím že je to dosť, ale keď mu dám 120ml, tak mu to vôbec nestačí, stále kričí. Nie že by bol maličký dosť pevný...veď meria 58cm a váži cca 5,5 kg, ale zase nechcem aby veľa priberal. Ano sú také bábätká ktoré pijú menej a ktoré viacej. Napríklad aj kamarátkino dieťa pilo v 2.mesiacoch už 150ml a mala to franczúskeho mlieko, že by nebolo dobré pre detičky, že by ich dostatočne nezasýtilo?

jankapiknova
10. aug 2009

akurat som pozerala kolko mal moj maly. mam zapisane ked mal 2 a pol mesiaca a meral 59cm a vazil 5945g. Takze tiez dost ale potom sa mu to ako som pisala pohybom a rastom urovnalo. Teraz ma 9mesiacov a vazi 8400g a je taky akurat (pozri foto) a doktorka je spokojna. Myslim ze nemas ho az takeho pevneho a moze byt ze beba viacej zasitila tak jej pil menej a fr.mlieko mozno trosku menej zasiti.

jankapiknova
10. aug 2009

a dodavam ked tak citam uz o tri tyzdne neskor mal 6400g takze tiez mal dost

zdeni400
10. aug 2009

jankapiknova - aj ja si myslím že pohybom a rastom sa to urovná. A akú bebu ste mali? Neviem asi by som mala prejsť na druhé mliečko keď ho toto toľko nezasýti. Ono asi tie prvé mesiace najviac priberajú a potom už sa to tak ustáli a ide to pomaličky.

jankapiknova
10. aug 2009

ano prve mesiace najviac a potom to uz ide pomalicky. viesco my mame bebu premium ale od zaciatku,nikdy som ine neskusala. ked tvoj maly nema bolesti bruska ani mu nijak nevadi neviem ci by som pokusala s inym mliekom aby si si este horsie nespravila, skus sa spytat dr.

zdeni400
10. aug 2009

jankapiknova - zajtra idem na poradnu, tak sa jej skúsim spýtať ohladom toho mliečka, dosť často mi grcká.

jankapiknova
10. aug 2009

no to bude najlepsie asi 🙂

vladkaz1
10. aug 2009

ahojte ja som bola najviacej spokojna s Hami na noc som davala hami dobry spanek jednine mlieko ktore nam robilo dobre aj bola napapkna vsetkym som presla nic nam nerobilo dobre , beba zvracanie ...,nutrilon zapeknanie museli sme pouzivat trubicku sunar 0 bodov nestravila ho vyvratila ,tak som si nechala poradit toto hami a super spokojnost ale deti su ine nie kazdemu sedi .. mlieco 😵

pajinka23
10. aug 2009

baby neviete mi poradit ci existuje od hipp znacky aj mliecko co piju babetka ked maju reflux???

jasminet
10. aug 2009

pajinka, co mam letak od hipp, tak maju hipp 1, hipp 1 plus, bude hipp 1 bio a hipp 1 hypoalergenne. antirefluxne nemaju...

pajinka23
11. aug 2009

hmmm ja sa lentak informativne pitam lebo v piatok ideme na sono na reflux dufam ze ho nemame lebo sa zblaznim ak budem musiet zase menit druh mliecka ked nam toto hipp pasuje ☹ ☹

bmmz
11. aug 2009

no presnejsie mame 7T 5,5kg a 62cm a papame 5x denne 150ml a 1x viac po kupkani a este si dame 4X denne cajik ale to len tak max dokopy 100ml

pajinka23
12. aug 2009

mymame dva a pol mesiaca a pijeme hipp mliecko 145ml ale predtym ked sme mali sunar tak mali vypil aj 180,ale to je asi zato ze sunar nebol ani taky sity a ani taky husty 🙂 🙂

europa8
16. aug 2009

ahojte maminky,
aj my mame problem s kakanim,citala som same pozitiva na mliecko Hero Baby Lactum,ale vraj sa uz prestalo vyrabat.Mate niektora nejake info?Dakujem.

mandyk
20. aug 2009

dievcata ake mate skusenoxti s mliekom humana? Nam to totiz predpisali na gastre a mala zacala okamzite hnackovat tak sme sa vratili k sunaru.Hnacky nema ale ako mala predtym problemy s kakanim teraz kaka aj 2 krat za den take ako z materskeho mlieka/zlta prazenica/ zmenili sme sab simplex za espumisan..Je to normalne? Ja uz neviem co robit lebo my sme na hnacky boli hospitalizovany a uz mam pochopitelne obavy.Mala ma 8 tyzdnou.Poradte baby..diky

anabelle03
21. aug 2009

Ahojte, prosim vas, aký je rozdiel medzi BEBA 3 junior a BEBA 3 aktiv? kolko je tých druhov BEBA3???? ja som z toho jeleň... lebo som videla aj nejau bananovu bebu3...
poradite mi???
dakujem za kazdu radu!!!

dzina
22. aug 2009

chcem sa opýtať, či máme nárok na Nutrilon HA 2 na predpis od dr.alebo nie. Dr.hovorí že len do polroka nám mohla dávať na predpis N HA 1 ale že už si treba kupovať sami.
Pýtala som sa na to v poisťovni kde je malá poistená ako to je a pochopila som to tak, že ak je dokázaná alergia na BKM tak nám ho môže dr.prepdisovať aj dalej,ale ako mám ja zistiť či malá je na to alergická alebo ja alebo manžel,ešte hovorila v takom zmysle že ak jeden z rodičov má v zdravot,zázname uvedení že je alergik na BKM,tak aj vtedy sa to môže dávať na recept ale neviem či som to dobre pochopila,...ako oni rodičom zistia alergiu na BKM?
nemáte niektorá s tým skúsenosť, ďakujem a môžete písať aj do IP,keby nestiham ist sem

mandyk
4. sep 2009

No musim sa vam pochvaliit.presli sme asi 4 mlieka a skoncili sme na nutrilone AR.Je super konecne mala je pokojna pekne papa kaka a hajka. Je na predpis za polovicnu cenu cca 5 aj niecoeur.400g.
My sme mali strasne problemy s grcanim kakanim mala sa pucila nic nespala no cisty koniec.Teraz je pokoj a klud ani nevieme ze mame babatko doma.