Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

perla200
11. okt 2009

lidunka my sme začali nutrilonom, skončilo sa to v nemocnici lebo mala odmietala jest a vyhádzala sa...dg - intolerancia laktozy, papali sme AL110 a to hrozne zapekalo, mali sme neskutočné koliky....a potom nutrilon alergy care - otras a hrôza...a teraz mame france lait....a bez laktozy samozrejme...je super mala kaka aj dvakrát denne čo nebolo od narodenia a aj krásne priberá hoci v bezlaktozovom mlieku neni mliečny cukor... a každé dieťa znáša iné mlieka ono nie je pravda, že najdrahšie sú najkvalitnejšie....ale ked mate koliky a tvrdú stolicu, vraciate a nemate reflux tak je chyba v mlieku....podla mna teda a to mi verte, mala ma dva mesiace ale čo to mame za sebou bohužial...

brisalek
12. okt 2009

Ivulik a jak jsi to udelala, aby maly spal. Me mala usina skoro jedine u prsu, takze nekdy to vypada tak, ze se napije pul hod spi a pak chce znova a tak 2 dokola. Jsou obcas dny kdy spi 3hodiny v kuse, ale vetsinou je to tak, ze vstava o pul 7 mezi 8-9 usne na pul hod a pak od 11 do 3 spi od 0,5 hod do 2hod VIC ne(spis tak 1?5 nejcasteji) Ted jsou ji 3 mesice a uz tak spi asi od 5tydnu.

hela78
12. okt 2009

ahojte,
perla200 - vidim, ze mate fakt vela za sebou. Chcem sa len opytat, ze z akej vody robis mliecko, ci prevaras atd.
My takisto pijeme France lait. zacali sme s Humanou HA, ale maly strasne plakal od toho. Teraz sice ma tvrsiu stolicu od FL ale je spokojnejsi. U mna zase depka urobila to svoje a ako pri prvom ani tu som nevedela kojit. S manzelom sme sa rozhodli ze maleho nebudeme trapit a zacali sme s UM. Kolko uz vypije tvoj maly? Mate uz nejaky rezim dna? Ja mam doma este aj vecsieho, co mal v auguste 2 roky. Takto to mame veselsie. Len chcem vediet, ze kedy asi sa to polepsi! Dakujem Hela

mja
12. okt 2009

smoulinka dakujem za odpoved...chcela som si byt len ista..

salonka77
12. okt 2009

My sme zacinali od narodenia s Nutrilonom HA a davali to aj v porodnici, lenze malemu to nestacilo. Uz hodinu po jedeni bol hladny, plakal. Tak sme objavili Nutrilon Extra a ten je pre neho najlepsi. Je urceny pre dlhsie trvajuce zasytenie, je hustejsi, sladsi a ohrooomne mu chutí 🙂 a dolezite je, ze ho nezapeka. Prednedavnom mal 4 mesiace a uz mu do mliecka pridavam Nutrilon kasu jablkovu alebo hruskovu. Je to sytejsie a v noci perfektne dlho spinka. Napr. minule od 20.30 do piatej rana, super, dobre sme si pospali. Takze s Nutrilonom som maximalne spokojna 😎 Za ine mliecko by som ho za nic nevymenila.

ajluirnaaj
12. okt 2009

ahoj salonka, tak to sa mas! a nemali ste problemy so zapchou a kakanim? my davame malickemu (8 tyzdnove babo) Nutrilon Comfort - ale zapeka ho (a to je proti zapche) a place a ma krce (a je to zaroven proti kolikam). skusila som aj normalny Nutrilon 1 (sestra ho dava a je velmi spokojna aj babo) ale u nas bolo to este horsie. neviem co mam skusat dalej... berieme aj kvapky Bio Gaia aj Sab Simplex ale nic nepomaha. Citala som aj o odvaroch z vlociek ale su rozne nazory nato.....

salonka77
12. okt 2009

Ahoj ajluirnaaj, s kakanim sme nemali problemy a ani so zapchou, nastastie. Hoci obcas ho zapecie, ale to len malokedy /ako aj nas dospelych 😀 /, a ked sa tak stane, tak mu dam harmancekovy caj od Hippu a potom sa plienka plni jedna radost. 😀 a ked sa nemoze vyprdkat, tak feniklovy Hipp. Ale Nutrilon ho nezapeka. Raz ked mal maly asi tak mesiac, tak som mu aj ja vyskusala normalny Nutrilon zeleny, a z neho ho bolelo brusenko a nemohol prdkat, u nas sa dlho neohrial. Nutrilon HA bol pre neho slaby, dost malo syty a Nutrilon Extra mu padol ako uliaty. Ten mu fakt chuti, lebo je aj taky sladkasty, hustejsi a syty. Vhodny od narodenia. Ozaj a tento typ je v DM drogerke najlacnejsi, stoji v prepocte na skk 460,- inde v lekarnach aj necelych 500,-skk. Takze aspon trosku usetrime. Som s nim spokojna, iba tento druh kupujeme. Takze to je moja skusenost s nutrasmi. Plus kasicky od 4mesiacov su tiez dobre.

perla200
12. okt 2009

hela - vodu mam lucku - úplne neperlivú tak nepreváram a je to tam napísané...ani ja som nekojila, mala nechcela prsník za nič na svete...skúsala som vsetko strašne som sa trápila a aj malú, po troch týždnoch som to vzdala. Prikrmovali sme od začiatku....po troch týždnoch v nemocke som stratila moje mlieko, lebo som si odsávala a tak malej dávala MM.

no my nemame žiadny režím, mala spava cez den hociako...ale vždy spí raz a to aj 3-4hodiny a večer zaspí okolo 20.h a zobúdza sa okolo 8.h ráno s jednou prestávkou v noci na papanie...kedže 7 týždnov sme žili z hodiny na hodinu napr. o 15.h bolo dobre o 17.h sme boli hospitalizovaní tak to sa nedalo vytvoriť režim....ale stále skúsame sa naučiť nejaký režim ale ide to tazsie...lebo mala nechce spať v postielke len v kočíku tak rozmýslame že kúpime kolísku....

ivela
13. okt 2009

Ahoj maminky, nase mala je ve 4 mesici na UM. mame nutrilon ar a nekdo rika, ze ji mam davat jeste cajicek a nekdo rika, ze nutrilon staci. poradite? jak to delate vy?

palomka
13. okt 2009

ivela moja dcera je na um da sa povedat odmalicka a v takom 4 mesiaci som jej uz davala aj cajik. ale to bolo aj leto. myslim, ze u deti ktore su na UM mozes spokojne preventivne dat feniklovy cajik. viac ako 1dc caju ti ani nevypije. niekto vravi, ze nereba, ze staci od 6 mesiaca. je to na tebe

sia222
14. okt 2009

ahojte.no náhodou som nakrkla cez googla a vidím že hoc mám 3tie babo dosť sa ešte stále poučím aj od prvorodičiek🙂my sme tiaž na UM a začali sme bebou AR bolo ok ale asi po 3týž mame koliky zapekáme sa ako zemiaky 😀 tak som myslela že je to mliečkom skusili sme bebu HA už tri dni a vobec jej vela nevypije mám e skoro 2mes a vypije pol decko a po hodke hlad a znova akurát večer po uložení a kolike vydržíme 3-4hodky ale to asi unavou ☹ pri velkáčoch som dávala tiež bebu a bolo ok .zaujímavé je že teto ha je redšia a vypije jej menej a raz za den ju vygrcia.neviete mi niektorá poradiť či ste menili mliečko koli tomu že babo nechce vela naraz?ked ho donutim nejako tak to vygrcia..dávam probiotiká espumisan..vraj sa kedysi ked deti zapekal sunar dávalo par kvapiek mrkv šťavy za sunarom..je to logikuš ale sa bojím aby som muneublížila nemáte s tým niekt skusenosť?
inak mali sme týžden návštevu a nie je zvyknutý na to mylíte že to mohlo byť aj tým?
dakujem krásne za rady🙂))))trojnásobná mama a predsa neskúsená 😀 😀 😀

edusik
14. okt 2009

ahoj sia, my sme na Bebe asi cca mesiac, malá ma mes., neprospievala tak som musela začať s príkrmom, ale to nám vydržalo týždeň, a teraz odo mňa chce len raz denne - v noci. Dávam klasickú Bebu 1 Premium, ani neviem že je aj iná Beba. Lekárka ma prehovárala na Nutrilon, ale Bebou prikrmovali prvé dni v pôrodnici a mala som doma jedno balenie, tak som ho nechcela vyhodiť. Nemyslím si že Beba ju upcháva, kakáme síce menej vodnaté ako ked bola celkom na MM, ale vtedy to bola ako voda. Berieme raz denne kvapky Bio Gaia, a gastrologička mi kázala dávať aj harmančekový čaj, raz za hodinu 2 lyžičky, ale to nejak zabúdam... myslím že tá Bio Gaia stačí. Teraz mi vypije 120ml, ale ked sme začínali tak len 20-30ml a častejšie, asi si len musí zvyknúť a samo si určiť koľko na aký čas mu treba...

hela78
14. okt 2009

Ahojte maminky! Chcem sa opytat, ci nahodou niekto používa z vas Drobcek vodu? Aj to prevarate? Sice je tam pisane, ze treba, ale ja tam necitim ziadne "bublinky"? Dakujem

lenullla
15. okt 2009

hela, kazda voda, ci uz dojcenska alebo nie by sa mala prevarat.. pre istotu 😉

sloto
15. okt 2009

ahojte doteraz som stale kojila, ale zrazu citim ze je mlieka uz malo a preto rozmyslam nad UM, mala ma 8 mesiacov, poradte ake mleiko jej nasadit? vobec neviem co by mala pit - teda ktoru formulu teraz?

glumdolf
15. okt 2009

Táák aj ja sa pridám do diskusie. My sme od začiatku na NUTRILONE a malý s tým nemá žiadne problémy. Pijeme ten obyčajný NUTRILON. Avšak asi pred dvoma dňami začal byŤ už po hodine po jedle hladný. Máte niekto skúsenosti s Nutrilonom EXTRA? Viete mi povedať v čom sa líši od obyčajného Nutrilonu? Myslíte, že možem dávať malému napr. 3 dávky obyčajného Nutrilonu a 2 dávky Nutrilonu EXTRA?

jasminet
15. okt 2009

glum - neskuisala si malemu dat viac mlieka ako zvykol vypit doteraz? mozno by si dal este o par ml viac

sloto
15. okt 2009

poradte aj mne co mam kupit? mala mava tvrdu stolicu tak aby j nezapekalo. som nestastna ze mi mlieko odchadza, ale co uz...niecim ho treba nahradit

jasminet
15. okt 2009

my mame bebu ha - a super, kaka raz denne, bez problemov. skusali sme aj obycajnu, ale z tej vrackala a z nutrilonu este viac - uplne prudom...

sloto
15. okt 2009

a ktoru formul kupit, to je myslim od mesiacov nie? neviem ci kupit najskor take co je od narodenia, alebo rovno uz prisluchajuce k mesiacom?

hela78
15. okt 2009

Caute baby! Pouziva z vas niekto Nutrilon Comfort? Kolko to stoji? Ake skusenosti s tym mate?

jasminet
15. okt 2009

jednotka je do pol roka a dvojka od pol roka + myslim ked uz sa zacnu davat zeleninky a podobne. ale asi doktorka ti lepsie poradi...

salonka77
15. okt 2009

glumdolf, ja mam skusenosti s Nutilonom Extra a su pozitivne 🙂 v porovnani s obycajnym Nutrilonom je tento E sytejsi, hustejsi, lebo je aj urceny pre dlhsie trvajuce zasytenie. Aj moj maly bol predtym tiez rychlo hladny, ale odkedy kupujeme Extra, tak vydrzi byt dlhsie nasyteny. Hoci je kazde dieta ine, ale nam zapasoval. Takze to je moja skusenost 😉 a naj cena je v DM.

miskachrumka
15. okt 2009

ahojte **
tak ja nemam dobre skusenosti s nutrilonom ☹
a teraz pijeme humanu ar už od 11tyzdna!
inac aj Hero baby lactum je dobre mlieko! 😉

leonik
15. okt 2009

ahoj, náš malej byl od 5. měsíce na nutrilonu immunofortis, ale nebyla jsem s ním spokojená 😒 Špatně se rozpouštěl, ať jsem zkusila jakoukoliv teplotu vody 😒Malej po něm sice hezky spal, ale přešli jsme na mlíčko Hami a spokojenost 😉

ojo
15. okt 2009

ahojky, tak já už mám také méně mlíčka ☹ tak jsme museli nasadit příkrm... .zatím nahrazujeme 2 kojo odpoledne, a na oběd už papá zeleninku, následně kojo....nejdřív jsem dala na zkoušku Nutrilon immunofortis a docela pohoda, ale i tak jsem přešla na Bebu premium 1 a nejspíš po 6. měsíci přejdu na Sunar premium... 🙂

vodu používám normoš z kohoutku a vařím jí cca 2-4 minutky 🙂

chtěla jsem se zeptat, jesltli některá děláváte mléko dopředu?? švagrová mi říkala a i jsem to vyčetla v knize, že v poho můžu ráno udělat mlíka do lahviček, pak nechat vychladnout a dát do lednice...před jídlem ohřát 🙂

leonik
15. okt 2009

ojo: já jsem teda zase vyčetla pravej opak, že jednou udělaný mlíčko se nemá znova ohřívat 😒 Já jsem měla akorát předem připravenou vodu v termosce a vždycky jsem dělala mlíčko čerstvý 🙂

deni26
16. okt 2009

ahojte, pripájam sa. My papáme Nutrilon Extra, presli sme z obycajneho, zeleneho a pohoda. Mame koliku, ale to je o inom.
K tomu ohrievaniu mliecka: v porodnici tiez ohrievaju, nemozu robit zakazdym mlieko. Len ho neohrievajte v mikrovlnke, ale vo vodnom kupeli. Mne napr. niekedy place od hladu a kym mu urobim mlieko, zaspi. A mam to vyliat? Zatial sme s tym nemali problem. Myslim, ze aj na krabici je napisane, ze sa moze pouzit do 2 hodin, a predsa im to nedame studene?
Tie probiotika si mozem nasadit sama, alebo sa mam poradit s lekarkou?

jasminet
16. okt 2009

v nemocnici maju urobene mlieko a je nonstop v ohrievaci, potom z neho len naberaju striekackou - aspon na antolskej to tak robia.

lucjanka
16. okt 2009

aj moja mala sa mi vyhadzala z mliecka ale uz sme zufali, co jej davat, z jedneho je vyhadzana, druhe zase nerobi dobre jej brusku. Najskor bol dobry Hipp ale ten sa tak pokazil, a Hami je zase neviem, zase ju prehanalo. ach jaj, je to tazke a nik vam neporadi