Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

danielala
3. jan 2008

KKatrina, ja som niekde na nete citala vysvetlenie, ze sa ma pred zamiesanim mlieka preto ochladit na 40-50 stupnov, lebo 60-stupnova teplota uz likviduje tie probioticke bakterie - ale to hadam plati len pre Bebu 2? Mna by dost mrzelo, keby sa horucou vodou znehodnotili nejake vitaminy (napr.Cecko?) Ja viem, ze to tak v porodnici pripravuju, aby si usetrili cas, ale preco by v navode pisali: ochladit vodu a az potom zamiesat? Inac podla prospektu je Beba 2 Probio tiez zahustena skrobom, takze je antirefluxna, len neviem, ci sa da dat tiez na predpis ako Beba 2 H.A.

Este som sa chcela opytat, nam doktorka predpisala Bebu H.A./A.R., ale v lekarni nam davaju len A.R., vraj sa ta kombinovana uz nevyraba. Je to pravda?

kkatrina
4. jan 2008

danielala ja ju mám tiež na predpis, ono tá beba ešte pred 3 rokmi sa volala ha/ar, ale teraz po novom len ar, ale keď si na zadnej strane prečítaš tak ona je aj hypoalergénna
beba 2 probio asi na predpis nie je, ale neviem to isto, my ideme na 2 až teraz na konci januára, ale ja určite budem pokračovať v ha

inak ja tú vodu trochu nechám ochladiť - nalejem vriacu do fľašky a asi po 10 - 15 min to zarábam. Inak v nemocnici mi mliečna sestrička vysvetľovala že oni to robia takto: prevarí vodu - ochladí na 50 st. zarobí, ochladí do studena a potom 15 min varí vo vodnom kúpeli. Keď sa ochladí nalejú do fľašiek a dajú do chladničky.
Len ja si neviem predstaviť zarábať také množstvá naraz - ako to mieša? Viem že prášok váži na g ale neviem si predstaviť že by som to takto robila doma. Ale keď som sa jej opýtala či si môžem tie 3 dávky zarobiť a nechať v chladničke tak mi povedal že pokiaľ to nie je viac ako 24 hod tak je to ok. Bruško ho neboli aj kaká pekne tak si myslím že sa mu nič nemôže stať 😉

kkatrina
4. jan 2008

jujka môj 3 mesačný papá už týždeň 180 ml 😉
to ti naozaj papá málo, skús mu dať večer viac a uvidíš že bude dlhšie spinkať

mne sa to stalo keď mal Dávidko 2 mes. a papal 120 ml začal sa mi v noci budiť aj každé 2,5 hod, a som sa mame sťažovala, potom ho mala v sobotu keď som bola v škole a hovorí - moja ale on ti je hladný, daj mu viac a uvidíš. A večer zázrak - vypil 150 a prespal 6,5 hod vkuse. Tak vyskúšaj, lebo tých 120 je naozaj málo na 3 mesačné bábo. My papáme cez deň tak každé 3 - 3,5 hod. Nehovorím že vždy vypije 180 ale cez 160 určite.

jujka
4. jan 2008

kkatrina ja som to skúšala, ale cez deň niekedy ani 120ml nevypije, večer pred spaním mu spravím 150ml to spapá, ale keď sa potom zobudí tak len 120ml zase. keď náhodou vypije viacej tak to potom aj vygrcká ☹ , mne keď mal 2mes tak papal iba 90ml.

jujka
4. jan 2008

a nechce ani čajík ani vodičku

jeny
4. jan 2008

Moja malá vypije 120ml a výnimocne aj 150.Uvarim jej vzdy 150 ale nikdy nedopije,vytláca jazyckom cumel,staci jej 120ml kazde 3-4 hodiny a podla toho co je pisane na krabicke z mliecka by mala papat viac,ale pribera pekne tak ju nenutim.

kkatrina
4. jan 2008

jujka tak potom nič, skús ešte počkať kým bude mať 4 mesiace a skús mu navečer zarobiť do mliečka nejakú kašu (ja budem dávať sinlac od nestlé) možno sa to zlepší (inak mne Dávidko nespával prvé 2 mesiace)

držím palčeky 😉

katches
8. jan 2008

Ahoj,moj syncek Gregor ma 3 mesiace a uz asi mesiac papame iba Nutrilon HA 1. Nemame problem so stolicou aj ked zo zaciatku, kym si zvykol mal problem vytlacit, ale to vyriesil detsky al. harmancekovy caj. Chcem sa vsak opytat na davkovanie - dodrziavate presne davkovanie napr. v 3,mes. by sa mali robit 5 krat denne davky 166 ml, co vychadza, ze by sme mali papat kazdych 5 hodin. Moj maly je vsak hladny uz po 3 hodinach. Mozem mu zarabat mliecko aj castejsie? Niekde som citala, ze by sa to namalo,alebo UM obsahuje iste latky,aby sa nepredavkoval.... 😖 prosim poradte.. 😉

alenaf
8. jan 2008

Ahoj Katches,kazde babatko je individualne,a davkovanie uvedene na baleni je len orientacne.Cize tak isto ako pri kojeni,treba dat malemu papat vzdy ked je hladny.To,ci pribera prilis vela,by mal posudit vas pediater.Ja moju dceru krmim skoro od narodenia tiez Nutrilonom HA 1 a davam jej vzdy ked si vypyta,zatial sme nemali problem s prehnanym priberanim.Zarob malemu taku davku,ktoru podla skusenosti vzdy vypije,napr.ak ti skoro vzdy vypije tych 150 ml,tak mu zarabaj 150,pokial mu to bude vela,tak to nespapa,ak mu to bude malo,neboj urcite si vypyta 😉

katches
11. jan 2008

ahoj alenaf.dakujem za odpoved, take nieco som potrebovala pocut resp.citat 😉 ,vdaka

junovka
15. mar 2008

slak ma ide trafit, ked som v DM drogerie videla kolko stoji 300g Nutrilon 2.Ked som ho kupovala tak stal 138 Sk a teraz???? 😕 😕 😕 😕 😠 😠 😠 ....176 Sk 😒

dominica
15. mar 2008

junovka a prečo nedáš lacnejšie UM? Alebo si myslíš, že lacné nie je tak dobré?
UM idú tuším stále hore, ešteže sú na ňom deti len pár mesiačikov, rôčkov, lebo by sme asi skrachovali 😀

elinka27
15. mar 2008

junovka a co by si robila keby si musela kupovat Ha mlieko?mna stoji 400g 336sk a ma to na 4 dni 😉 😀

dominica
15. mar 2008

eli a vy prečo dávate HA? Ináč, to sú iné pálky, ja som jednu dobu myslela, že aj my budeme musieť dávať a nevedela som si to ani finančne predstaviť.

junovka
15. mar 2008

elinka,prepac, ze som napisala len svoj postreh 😕

domica, my sme na Nutrilone odkedy Nelka mala jeden mesiac, a nerada by som menit, ked neni ziaden problem 😒

dominica
15. mar 2008

jáj, tak nič, ja len zo zvedavosti, lebo ja som kojila a teraz už dávam um, ale nie také drahé...

junovka
15. mar 2008

a ty ake davas?My v podstate ideme uz na Nutrilon 3, tak si myslim, ze uz v konecnej faze je zbytocne menit znacku, nie? 😉

dominica
15. mar 2008

No ja som začala Francúzkym, ale keďže 2 balenia boli nejaké mastné - už sa tu o tom písalo, tak som včera kúpila Babylove a uvidím, či mu bude vôbec chutiť. Francúzke mu chutí a moc, ale ako hovorím, spapal už 6 balení a z toho 2 boli také nechutné mastné a zanechávali taký iný povlak na flaške. Nič mu z neho nebolo a papal ho v poho, ale mne sa to nepáčilo, tak uvidíme, čo povie na Babylove a možno na ňom zostaneme. Veď už papá skoro všetko a mlieko je len ako doplnok a nie ako hlavné menu, tak si myslím, že nemusí mať nejaké drahé, ja som ani neni za tie drahé, lebo podľa mňa sa platí za značku.

valhali
15. mar 2008

ahote,chcem sa spytat mamiciek,co davali detom iba HA formuly,ze ako dlho. Moja mala bola kojena do 4.mesiaca,,potom ,mliecka ubudalo,tak som zacala so Sunarom HA1. Uz bude mat pol roka a na slovensku Sunar HA dostat velmi tazko,su tu slabe skladove zasoby a tak uvazujem,ze uz prestanem s HA a dam jej mliecko Lactum Baby. ALergie u nas v rodine nikto nema,davala som jej HA iba ako prevenciu. Staci,ked HA bude brat iba do pol roka?

elinka27
15. mar 2008

junovka,ved to nebolo v zlom 😉
my musime davat Ha bo ja som alergik a mame aj na recept ale len 3 balenia sa daju takze aspon to pomoze

zlaticakhalil
15. mar 2008

ahojte my sme vlastne este stale davam nutrilon AR ale odkedy je nova receptura moja sarinka z nej ma same hnacky a to tak ze rano vstane a az po krk je pokakana tak som skusila to francuzske ale z neho vracia a dnes som kupila surar takze skusim zajtra a uvidime
je to o nicom ked stale skusas na vlastnom dietati co je dobre a co nie pripada mi akopokusny kralik ☹

elinka27
16. mar 2008

valhali, ja myslim,ze pokial bola kojena tak ma protilatky od teba a okrem toho nemate v rodine alergika, podla mna by si Ha nemusela davat uz vobec

bubadlo27
3. apr 2008

ahojte,
stretli ste sa niektora s mlieckom Beba 2 HA Bifidus ? 😒

babulkaxy
8. apr 2008

ahojte chcem sa spytat ake mate skusenosti s nutrilon comfort 1 ja mam hrozne mala ma 6 tyzdnou a asi 3tyzdne bola na nutrilone,od tejdoby ma problemy s kakanim a bolesti bruska,neustale ako sa napapala po chvilke zacala strasne plakat a natahovat sa akoby mala krce.vyskusali sme uz asi vstko cajiky,mast na brusko,kapky baby calm ale nic nepomahalo.tak som jej vcera kupila bebu,ale zatial zmenu nevidim stale je uplakana a vkuse tlaci ale marne vzdy jej musim pomoc s rurkou .poradte mi prosim ako jej mam pomoct aby nemala take krce,aby sa krasne vykakala dakujem velmi pekne ☹

kaskya
28. máj 2008

babulkaxy - zlatko mne to iste. maly ma 6 tyzdnov a stale sa puci chudacik ked je hore. mali sme franc. mliecko. vidim ze aj po nutrilone comfort je to tak a aj beba? tak ja dnes skusim Sunar. moj nevracka len sa puci a nemoze sa vykakat. chudatko. tak ten sunar dnes kupim...

asitka
28. máj 2008

ja sa chcem len spýtať....to len tak...vymeníte mlieko??? šup a dávate nové??? teda inú značku???? sa nečudujem, že vám deti brušká bolia..... 😖 my keď sme pri synovi prechádzali z beby na nutrilon...tak sme ich museli dávkovať a miešať...aby si aj črievka zvykli....a nie tieto šoky...vám na to dr.nič nepovedia????

katia7
28. máj 2008

asitka suhlas 😉 moj maly ked v nemocnici dostal ine mlieko lebo jeho nemali 😠 mal este tyzden hnacky,vracal a mal teplotu kym som ho dostala zas na nutrilon(to nemocnicne mlieko sa nedalo nikde kupit vyrabal im ho nejaky zavod inak by som radsej nechala to) inak ja som mlieko tiez raz menila koli problemom s bruskom ale opatrne ako pises a bola to uz posledna moznost

milhaus
28. máj 2008

v pôrodnici dostavali nutrilon tak som jej davala nutrilon i ja doma

asitka
28. máj 2008

katia7...ako nič v zlom....ale to nie sú dospelí, že dám si chleba s maslom....a keď mi nechutí...dám si so syrokrémom....či atď...tie deti..na to nemajú prispôsobené ešte črievka....a nie...dám mu bebu....lebo v pôrodnici na tom fičalo bábo...vyzerá, že mu nechutí....tak šup...dám mu nutrilon....a zas vyzerá, že mu nechutí....tak skúsim ešte sunar.....sa čudujem, že im detičky ešte vôbec chcú papať....ako ja verím, že chcú pre bábatká len to najlepšie..ale...nuž..veľa šťastia maminky 😉

l.lara
21. jún 2008

ahojte, ma tu prosim niekto skusenosti so sunarom? mam 5 a pol mesacnu dcerku ktoru uz dokrmujem UM aj prikrmami. nutrilon HA sa nam absolutne neosvedcil, tak som dnes kupila sunar HA 1. vzadu je davkovanie aj na 6 mesiac, lekarnicka udajne iny sunar HA ani nemala, tak mi predala toto, ale mangel mi povedal, ze vsade mozne cital ak sa davaju prikrmy, nesmie sa dat uz 1, ale pokracovacie mlieko.. poradi mi prosim niekto? vdaka.