Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

gaby21
2. nov 2010

No tak toto sa uz fakt neda citat, podavanie pevnej stravy pred ukoncenym stvrtym mesiacom moze sposobit zavazne problemy, nehovoriac o pribinacku, ktory obsahuje tvaroh a ten sa moze az po prvom rocku dietatka, ja uz ani nebudem rozpisovat preco, mamicke ktorej na tom zalezi si to vyhlada. a este nieco, tie problemy nenastanu dnes alebo zajtra, alebo o mesiac, ale moznoze az v dospelosti, ale vtedy to nikto nezvali na to ze podaval svojmu babatku pribinacka v troch mesiacoch, alebo nedaj boze skorej 😒

kadlinecka
2. nov 2010

dava to bezne kazdy druhy rodic tak to pis i jim a ne me tzy mas jine deti ja taky.kazdy je jiny a nevim proc bych nemohla poslouchat kdyz sami takto krmily sve deti a ty jsou zdrave jak ripa a kdyz malemu nestaci um tak jako co mam delat mam ho nechat trpet hlady to vazne ne

weri1
2. nov 2010

@berenika39 jde vidět, že @kadlinecka si tady z nás dělá srandu.

weri1
2. nov 2010

asi žijeme každý na jiné planetě, jinak to nevidím

kadlinecka
2. nov 2010

@junovka nedelam to mu dala maminka a zda se ze po tadytech jidlech ho nemusim jeste ladovat aby nemel hlad tim se nasiti a je klid i kdyz mu udelam lahvicku plnou kase a kdyz ji sni tak rve a ma hlad 😒

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka téma je UM, at nenastoupí admini, škoda diskuse, kdyby ji holkám zavřeli.

miskazv
2. nov 2010

@tereza79 ďakujem aspoň niekto sa tu zastane..máš moje sympatie

kadlinecka
2. nov 2010

ja myslela ze forum je od toho aby tady kazdy rekl vse zkusenosti a a mohl se nacokoli optat aby neskoncil jako spatnej ale koukam asi na tyto strance to tak nechodi

weri1
2. nov 2010

@kadlinecka to máš pravdu, že od toho diskuse jsou....měla by ses podle toho řídit viz chodítko 🙂

junovka
2. nov 2010

@kadlinecka hmm 😒 tak nech ho nadalej krmi maminka/ja smom myslela, ze matka svojho dietat si ty 😅 /...prepac, ale odkedy mam druhe dieta, tak tie " mudre rady zo starych skol" mam po krk, vcetne nasej pediny, co sa tyka zavadzania prikrmov, a riadim sa zdravym selskym rozumom a poznatkami modernej doby...a ver mi, ze je to vela, ovela, ovela lepsie 😉

kadlinecka
2. nov 2010

@junovka maminky hlidala jelikoz jsme delaly byt tak nemuzu makat na byte a jeste hlidat

junovka
2. nov 2010

@kadlinecka prepac, ja som rozumela ze naozaj ti to poradila tvoja mamka 😅 ...ospravedlnujem sa 😅 😅 🤐 🤐

kadlinecka
2. nov 2010

konec.ma se tu resit um

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka téma je daný, příspěvky by se ho měly týkat. pokud se dlouho píše mimo téma, je to porušení pravidel. nic víc, nic míň. tohle téma je o umělých mlíčkách. složité?

sichatka
2. nov 2010

@sandra1005 dopředu jsem myslela tak 5 min, i když chápu, že když spustí, celá rodina ohluchne. Co se týká prdíků, my měly s dcerou podobný problém. Zabral BabyCalm, samo to ustalo tak v 5 měsících. Od všad jsem slýchala rady, že my jako malí jsme spali na břichu, takže nás nějaké prdíky netrápily. Je pravda, že když se začala pást hříbátka, najednou byl přes den klid. Jak si totiž lehla na bříško, ozvala se "kanonáda" a bylo po problému Tak držím palečky, ať to přejde brzy.

kadlinecka
2. nov 2010

@berenika39 ČTI:kadlinecka konec.ma se tu resit um

mirka285
2. nov 2010

@kadlinecka ved mu daj kludne do ruky aj rezen ale potom sa necuduj ze bude mat 3 roky a bude obezny....a nechapem preco si vsetky mamicky myslia ze ked dieta nespi alebo place tak je hladne????moja mala je cisto na umelom mlieku,na obed trosku zeleninoveho prikrmu a prespi mi komplet celu noc...zaujimave ze ona hladna nie je a to pije menej mliecka ako by mala.....skor si myslim,ze jej neroztahujem zbytocne zaludok a nepcham kadejakym svinstvom-cize neboli ju brusko a je spokojne babatko...

berenika39
2. nov 2010

@kadlinecka představ si tu situaci, že jsem to napsala ještě před tím, než se tam tenhle tvůj příspěvek objevil. ano, vidím, ok. 😉

kadlinecka
2. nov 2010

@berenika39 🙂

miskazv
2. nov 2010

čítala som všetky vaše duchaplné komenty v debate na MOJE konto v Umelých mliekach......nechcem to tu vyostrovať ešte viac,len si dovolím vyjadriť svoje sympatie "maggie2" a "tereze79"..ťažko sa vysvetľuje niekomu niečo, pokiaľ nie je niekto ochotný poslúchať a súhlasiť a nemyslím si, že tým, že malému dám "krabičkové mlieko" v ňom vyvolám alergie a kto vie čo ešte..pokiaľ má byť alergik, tak bude aj s NUTRILONOM,aj bez neho!!aj s podobnými chemickými sračkami. Samozrejme,že si budem robiť to,čo ja chcem a nenechám sa poúčať a odrádzať týmito"najmúdrejšími"mamami, každá robíme to najlepšie čo vieme a hotovo a dnešné mánie s kojením mne už lezú na city!!!!!..pokiaľ kojiť nemôžem, tak sa predsa nezbláznim,ani neobesím!!!!!A všetky UM majú základ v kravskom mlieku, tak čo!!si myslíte,že tie umelé gebuziny sú zdravé??isto nie!!!!!koľko umelých chobotín obsahujú,len samozrejme sa to tam na etikete nepíše..tak čo??a už láskavo prestaňte sa do mňa obúvať,a rozmazávať ma ako to,čo máte v detskej plienke!!!veľmi pekne ĎAKUJEM všetkým nechápavým za pochopenie a želám ešte krásny zvyšok dňa.

weri1
2. nov 2010

@miskazv víš nad čím jsem se spíš pozastavila já? když jsi napsala, že krabičák mu dá víc než mateřský mlíko!!! kde jsi na tom byla???

radka.m.
2. nov 2010

berenika-ahoj,nepřipomíná ti tohle nějakou osobu? 😀 😀 😀

mirka285
2. nov 2010

@miskazv v pohode,tvoje dieta ak bude mat v buducnosti nejake problemy aspon budes vedie preco,kdezto ja si budem nad tym lamat hlavu 😎 mna uz neprekvapi nic,po svete chodi vela cudnych ludi 😔

berenika39
2. nov 2010

@radka.m. jojo, už jsem taky o tom přemýšlela, ale není tomu tak🙂))). tohle je bohužel doopravdy🙂)).
i když....teď jsi mě nahlodala.... 😀 😀 😀

aliza
2. nov 2010

rada by som sa aj aj zapojila do tejto temy. Nikoho nechcem posudzovat a kritizovat, ale ako atopik od narodenia by som urcite kravske mlieko nedavala. ja som ako babo nechcela UM, pila som iba kavske a ekzem je na svete. nebudem tu ani opisovat, aky strasny je zivot s ekzemom....je to dennodenne utrpenie, o nizkom sebavedomi ani nehovorim...je to peklo a urcite by som toto nechcela pre svoje dieta. kazdy ma silne reci, pokial sa ho to netyka...ja by som urobila vsetko preto, aby sa moje deti tomu vyhli. Nikdy totiz neviete, ci prave vase dieta nedostane ekzem alebo astmu. Naco to riskovat? Nie je to bohvieco, pozerat sa na utrpenie vlastneho dietata...to mi verte. Prvu dcerku som kojila, kravske mlieko 1x ochutnala az ked mala vyse 2 rokov, ale doteraz ho nepije. nema ziadnu alergiu, aj ked ma lekari strasili, ze urcite zdedi po mne ekzem. Teraz mam maleho synceka, kojit som zial nemohla, tak mu davam hypoalergenne mliecko. nehovorim, ze je to nejaka vyhra, ale aspon nedostava tolko alergenov. Na kakanie davam kvapky Biogaia a pomahaju, maly nema vobec zapchy. A koliky a prdiky maju vsetky deti...
MISKA,
ja ta v ziadnom pripade nejdem sudit, len na tvojom mieste by som si nebola taka ista vyzivovou hodnotou krabicoveho mliecka. Si naozaj myslis, ze je tam vsetko, co tvoje babo potrebuje? Podla mna to uz je len cista bezhodnotna voda...ak mas moznost, daj si to niekde na rozbor.Ono nie je fer napadat UM a davat pritom krabicove... jeden vacsi humus ako druhy, ked uz sme pri tom. Ide len o to, co je zdravsie pre nase deti.
A ten cukor do mlieka..no comment. To sa uz ani obhajit neda. Potom sa matky cuduju, ze su ich deti stale chore. Moja dcera dodnes nepije dzusy, ani osladene caje, iba cistu vodicku. Nevidim dovod ucit dieta na sladke, ved oni taku chut vobec ani nepoznaju a tym padom ani nevyzaduju.

A este k tomu pitiu, moj maly je vylucne na UM a zatial nic ine nepije. Maximalne trochu prevarenej vody, ked chyti stikutku.

weri1
2. nov 2010

..obsahuje totiž viac výživných látok ako naše mlieko.@miskazv.....tohle je tvůj příspěvěk z 31.10. reaguji na tvoji IP.Ty už ani nevíš co píšeš viď

kaja73
2. nov 2010

Priroda vytvorila kravske mlieko pre teliatka a tie važia asi inak ako novorodenec a aj maju asi aj ine potreby.Ked si niekto mysli ,že to čo je pre teliatko je aj pre jeho malinke babo, tak nech sa sprava podla toho.Materske mlieko je zas pre babo ludske a ked už kojit neviem, tak si vyberiem to, čo je aspon trošku podobne mat. mlieku.Aj ked to už nebude dokonale, ako to mat.mlieko..Bude to možno prave z toho kravskeho,ale upraveneho pre potreby mrnusa ludskeho .Inak aj psik ma svoje mlieko aj mačka -mimochodom su vahovo asi bližšie novorodencovi- tak dajme našim detom aj z tohto mliečka ,možno by zachutilo. 😉

radka.m.
2. nov 2010

hele,Ber,ona není zase tak dlouho registrovaná,jen chvíli,ty opovědi alprovokace fakt sedí jak ušité 😕 😕 ,jinak některá z vás se tady ptala,jestli se musí když přikrmuje UM dávat voda,nebo čaj?Ne,nemusí,je to naprosto zbytečné,nejnovější doporučení jsou,že i pokud je dítě plně na UM,tak nejsou potřeba jiné tekutiny,pouze s prvními příkrmy by se mělo pomalu začínat,to platí pro kojené i nekojené 😉

butt
2. nov 2010

diky holky za nazory na podavani tekutin, kdyz ma mimco jak MM i UM, vidim, ze to zdaleka neni jednoznacny 😀 ja jsem mela pocit, ze to potreba neni, ze se napije myho mlika...jedna pani na cviceni mi rikala, ze jeji dr v tomto pripade jiny tekutiny doporucuje..a ja se sve zapomnela zeptat..no je to veda 🙂

berenika39
2. nov 2010

@radka.m. ip, at nejme mimo a nepomlouváme veřejně, nechci nikomu křivdit... 😉