Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

elvira
15. júl 2010

No, já jsem z porodky domů kupovala do začátku Nutrilon - doporučovali mi ho v porodce a pěli ódy...
Takže za malou krabici jsem dala 120 Kč. 😝
Naštěstí jsem spotřebovala tak polovinu a nebylo potřeba další 4 měsíce.
Pak jsme koupili sunar - byli jsme v Kaufu - a vycházel cenově nejlíp a velký výběr nebyl, a jsem spokojená - malý teda taky. 😉
Takže nejdu s dobou a reklamou, ale hlavně, že je malý v pohodě. 😉

elvira
15. júl 2010

ivca - tak malá je ještě asi moc malá, ale já jsem Kubovi začala dávat na noc kaše, protože se začal budit.
Spal třeba od půl 9 do půlnoci a potom co 2, 3 hodiny vstával a opravdu měl hlad - vytáhl dávku mléka na ex.
Po kaši je to mnohem lepší - teď v tom horku spí hůř, ale jinak spává tak do 4 do rána, nají se a pokračuje do půl 6, do 6.
Radši se poptej doktorky, ale co vím, tak kaše jsou už od ukončeného 4. měsíce.

ivca17
15. júl 2010

@elvira no viem ze jee mala na prikrm, to som ani nechcela,len neeviem rozmyslala som, ze mozno dat sunar ci ine mliecko a mozno by spinkala lepsie, no neviem.. len ked citam, zze ako spinkaju ine deti s um v noci tak nechapem. ja si mozem normalne hoddinky nastavit mala proste kazde tri hodky niekedy aj menej je hore..a cez den mi nespinka vobec.. dokopi za cely den mozno hodinka.. mozno sa to vekom napravi ved ja len tak,ze ci aj niekto iny nema taky problem a nevie ako sa da pomoct 🙂

cigaretka5
15. júl 2010

Dievčatá ešte som v porodke, mám malo mliecka a mala si ťahá 10ml pól hodky, takze miesto priberania chudne ...... Takze keď nás pustia domov ideme bˇna umeĺu stravu. Mám z toho strach , manžel kúpil nutrilon, rozmyslam že kúpim aj sunar, keby náhodou nesadol....... Ako ste kocky zvladali prvé dni s um?

blumka
15. júl 2010

@cigaretka5 kolky dni ma mala a kolko schudla? je normalne ze deti po porode schudnu, kym to je 10% porodnej vahy tak sa to UM neriesi..
napis do temy dakujeme annag a ona ti poradi ako zachranit kojenie...skoda by bolo ani sa nepokusit 😉

cigaretka5
15. júl 2010

No Ono to ani nie je o mlieku to sa rozbiehali odsavam ako diva, mmala je ale strašne slabá schudla siedmy dne na 2740 a vytiahne pri kojeni až 10 ml.

jana776
15. júl 2010

@cigaretka5 ked je slaba tak odstavaj aj nadalej a davaj jej to niektorym z alternativnych sposobov - na lyzicke, striekackou, poharikom alebo suplementorom. Neries flasu a UM ak ozaj netreba. Napis annag do temy, ta ti istotne poradi. A pripadne si aj zavolaj k sebe domov laktacnu poradkynu. Skus zachranit kojenie kym sa este da, aj ty aj malicka sa to este len musite naucit. Neboj, ono to pojde... Len si ju prikladaj vzdy ked chce a na ako dlho chce a vsetko pojde samo. Drzim palec.

medvide1
15. júl 2010

Ahoj holky mam dotaz 🙂 manžel je alergik teda jen sezoně na prach pyl a nějaky stromy nevi přesně na co je alergicky ale když jsem začinala s UM tak mi dr řekla že bych malemu měla davat mleko s HA ale mě ho nechtěl plival ho to bylo ve 3 měsicich a tak jsem se na to vyprdla a davam mu klasicky nutrilon myslite že jsem udělala chybu měla bych mu davat ten HA??Jakej na to mate nazor??Manžel tu alergii měl až od svých 16 ti let a nema ji nijak silnou 🙂 občas smrká nebo kýchne ale ne nic velkého díky za radu!Mě přijde když bych malemu dala HA tak si sam nevytvoří obrané latky na tu alergii apod

michalag
15. júl 2010

@medvide1 , ja davam Nutrilon HA a davala som aj pri prvom, podla mna je to len ako prevencia do buducna, pokial tvoj mm nema nejaku silnu alergiu tak by to nemuselo vadit a neskusala si ine UM HA?

sunea
15. júl 2010

@medvide1 Moj manzel je tiez alergik a popravde, vobec, ale vobec ma nenapadlo davat synovi kvoli tomu hypoalergenne mlieko... Mozno chyba, uvidime casom. Okrem kojenia dostaval obycajnu Bebu. Zatial ziadne problemy nema, ale u deti sa to casto zacne prejavovat okolo 3. roka. Co uz, teraz je alergik kazdy druhy clovek. Ja som zacala mat v lete problemy pred 2 rokmi, ked som mala 27 rokov, minuly rok asi pod vplyvom hormonov nic a tento rok je to teda "mazec", hlavne v noci a rano - spolenie, kychanie, svrbenie oci...hnus.

maya30
15. júl 2010

@cigaretka5 mne po porode vobec neprislo mlieko, darmo tahal ako divy, aj mi velmi schudol, tak uz v porodnici nam posledne 2 dni nasadili Bebu Ha (dovtedy dostaval striekackou zenske mlieko) a s tou sme pokracovali aj doma. Urcite neprestavaj skusat prikladat si ho, doma sa to mozno rozbehne (nam sa ani po 3 tyzdnoch nerozbehlo). Inak, prveho syna som kojila a aj tak sa u neho prejavila alergia a bojujeme s tym doteraz, tak som zvedava ako to bude teraz ked sme na UM.

medvide1
15. júl 2010

@michalag právě že silnou alergii nema tak mi to přijde zbytečné a jine jsem nedavala začali jsme s nutrilonem vyhovuje nam tak jsem nechtěla měnit

medvide1
15. júl 2010

@maya30 to je zajímave že i u kojeneho je alergie tak to asi nebudu řešit a zustanen u klasik nutrilonu a snad alergii mit nebude 🙂

strouzek
15. júl 2010

ivco a dáváš na noc i čajík? moje malá je na čáji závislák, bez něho neusne a v noci se budí, zjistila jsem že když ho večer před usnutím nedám tak se mi v noci budí ale když dám tak pohodově spí až do rána. např. dneska se teda v noci vzbudila dala jsem trošku čajíku a spala dál takže hlad určo neměla prostě měla jen žízeň 😉 jinak si myslím že to pak vyřeší později třeba i kaše, my dáváme takový ty kašovitý mlíčka do flašky a spíme ještě lépe než předtím 😀
jinak ale jestli ti nespí ani přes den je to divný, řekla bych že ho trápí něco jinýho např. zuby, prdíky protože aby spalo 3 měs. mimčo jen tak málo je fakt divný, mě malá přes den naspí tak 7 hodin určo a to je starší 😉

cigaretka5
15. júl 2010

@maya30 Dakujem, mám pocit že toto prežíva jediná na svete tak aspoň viem že som na to neni sama....

ivanek
15. júl 2010

Ahoj, chci se zeptat, nemá některé mimčo průjem z toho vedra? Gabík kakal normálně pouze 1x denně a teď od soboty kaká vodově po každém jídle. UM jsem neměnila, dávám pořád stejné 😒

lenocka84
15. júl 2010

ahojte
baby aj Vam deticky piju aj UM castejsie v tejto horucave? ci to riesite len vodickou pripadne cajom
dikes

sunea
15. júl 2010

@lenocka84 Moj aktivista by Um sosal v kuse 🙂 Ale inak pije fakt dost cistej vody, ponukam mu kazdych 10-15 min a vzdy si cucne (caje nedavam). Kazda plienka tazka ako vrece zemiakov...

sunea
15. júl 2010

@ivanek Prujem podla mna moze byt aj z tepla. Pokial je inak ok, tak snad to rychlo prejde (u nas mava prujem z tepla pes, pardon za ten priklad 😀 )

lenocka84
15. júl 2010

@sunea ja mu davam cistu vodu tiez, caje aj tak odvodnuju
dnes papal 11:30 vypil 120ml a o 14:00 vypil este 165ml
sialene cisla

strouzek
15. júl 2010

ivanku my z tepla průjem nemáme ale možný to je. ale taky třeba mu rostou zuby u toho bývají někdy průjmy 😉

maya30
15. júl 2010

@cigaretka5 hlavu hore, jasne ze nie si jedina, len je to zriedkavejsie a sestry v porodnici akosi automaticky pocitaju s tym, ze na zaciatku mame vsetky dostatok mlieka. Ja som si tam aj poplakala, lebo maly bol stale hladny a bolo mi trapne chodit stale pytat mlieko, a mala som pocit ze ma podozrievaju ze nechcem kojit 😠 . Popritom som si ho prikladala kazde 3 hodiny, nahrievala prsia, brala homeopatika, nalievala sa litrami caju a vody a aj tak nic 😢 . V porodnici mi hrozili, ze nas kvoli vahe nepustia domov, ale nastastie ako mu nasadili UM tak na druhy den uz vazil o 70g viac, takze v pohode. S UM som nemala problem ani raz, ani nas nezapeka, ani brusko neboli (vdaka antikolikovej flasi), az na to, ze mame zelenu stolicu, ale to je vraj normalne. Tes sa so zdraveho babatka a ked budete doma v pohode a bez stresov tak mozno aj toho mliecka sa ti vytvori viac 🙂

slavicita
15. júl 2010

@cigaretka5 ahoj, ja som tiež mala prvé dni problémy s kojením ale hlavne kvôli tomu, že malá bol veľký spachtoš a ak sa mi ho aj podarilo zobudiť, tak mi po pár minútkach zaspal na prsníku...darmo som ho budila, nič nepomohlo... tak sme išli s váhou dole a tiež mi pohrozili, že ak sa malý nechytí, tak ostane v nemocnici a nepôjdeme domov...som si myslela, že ma šľak trafí...ale poslednú noc sa pekne rozpapal....vydrž, chce to čas....malinké sa musí všetko učiť... 😉

strouzek
15. júl 2010

koukám že zážitky s kojením máme z porodky všechny 😝 mě neustále tvrdili že jsem exot a kazím jim tabulky 🙄 zlatej sunar příště si ho do porodky pro jistotu přibalím 😀

slavicita
15. júl 2010

@strouzek čítala som, že ti malá prespí celú noc....ako to robíš???? 😝 😝 😝 aj aj chceeeeeeeem... 😀

strouzek
15. júl 2010

slavi já nevíííím děkuju za to bohu a modlím se každý den aby to tak trvalo co nejdéle. většině mých známých děcka na UM se budí jen 1x max 2x za noc, my jsme taky vstávali 1x za noc první 2 měs. pak najednou začla spávat celou noc. řekla bych že to bylo od doby kdy jsem začla dávat na noc pořádnou dávku čaje, malá si jí fakt vyžaduje a pak taky od doby kdy se naučila uspávat sama, teď večer okoupeme, nakrmím pusu a jde do postele, uspí se sama bez pláče, chytne usínáčka a toho chudáka umačká až ke spánku, někde jsem četla že když se dítě naučí samo usínat prodlouží a zkvalitní se tím spánek což se u nás potvrdilo

sunea
16. júl 2010

@strouzek neboj, uz to dlho nepotrva, zacnu rast zubky a amen tma 😀 Nas krpce bol tiez dobry spachtos, ale ked mu rastli zuby, budil sa po hodine, niekedy aj po pol. Ale potom sa to zase vratilo do starych kolaji.

strouzek
16. júl 2010

suni jj s tím počítám i když malá asi miluje bolest či co, dneska v noci měla po očkování horečku a ani nekvíkla. vstala jsem na záchod a koukám ona leží v postýlce a morduje usínáčka ale tichá jak myška tak jsem na ní šáhla a ona teplá a teploměr ukázal 38,5 po odečtu. tak jsem jí dala čípek ale i studené zábaly a ona ani nepípla a ještě se u toho smála, asi je to sadomaso já při horečce jsem totálně protivná ubrečená a při zábalech řvu na celej barák 😀

sunea
16. júl 2010

@strouzek no to je ale zlate mimino, "k zulibani" 🙂 To mate teda pohodku 🙂

ivca17
16. júl 2010

@strouzek ahoj.. pisala si mi o tom cajiku a tak.. som pisala,ze mi malinka nechce spinkavat z nutrilonu..bola som dnes v lekarni a povedala lekarnicke a ta mi odporucila sunar, ze ma asi moja mala rychle travenie, ze sunar bude lepsi..dala som jej ho na obed o 12 a od jednej mi spinkala do piatej!! najdlhsie zatial ani v noci mi tak nikdy nespala..som stastna moc..zajtra napisem ze ci mi aj cez noc spinkala a dakjujem za radu, ten cajik davam na noc aj ja a vcera mi spdinkala aspon o hodinku dlsie( styri hodiny) ale aj to bol pokrok..som zvedava na tuto noc 🙂 pekny vecer prajem a dlhu a kludnu noc :D