Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ivanka85
6. aug 2010

@puhinka my papame bebu a maly je spokojny, zatial 8krat denne, ked sa nam podari v noci dlhsie buvat tak 7krat..a ppusinku cistime tak ze dam na prst kusok gazy a vytriem ten povlak..
@fukylove na 2cumlik ste presli uz v 2.mes?ja som myslela ze je az na neskor, ale dobre ze si napisala, aj ja by som mu ho chcela dat skor

puhinka
6. aug 2010

@strapco13 ,ďakujem 🙂
@nice202 ,mne malý papá krásne z flašky sám od seba,no a ja používam fľašku MAM z DM drogérie...je naj naj super...už mám dve a ešte si nakúpim 😀
@luuuu ,presne tak...v iných témach nikomu neprekáža,že rozoberajú veci úplne mimo témy... 🙂 ale tak čo už...my sme len BIEDNE ČERVY 😀
@fukylove a tá gencianka je na predpis?a čím mu to potierať?niakou navlhčenou gázou alebo prstom,alebo vatovou tyčinkou?

puhinka
6. aug 2010

@ivanka85 ,tak to skúsim dneska večer s tou gázou...
a koľko ml mu asi cca zarábaš na 1 dávku kŕmenia?

nice202
6. aug 2010

ahojte, ja som si kupila tie siroke cumle, presne ako ma avent. znacky neviem :( jednu flasu mam aj lovi a ta ma tiez siroky cumel a nechce. .. cmulka si to v ustach a nic netaha. skusala som aj male cumliky na tie uzsie flasky a nic. :( som myslela, ci nie je nejaka finticka. chcem obcas davat flasticku sunaru, ked pojdem niekde a nechce mi pit z flase ani za svet. a lyzickovat nemienim. to je na nervy. to by som ju krmila cely den a este polku aj vyliala.a ako dlho sa krmi z flasky?

ivanka85
6. aug 2010

@puhinka na Bebe je take davkovanie, cez den davame 90ml vody a 3odmerky prasku a vyjde z toho 100ml hotoveho mliecka a na noc skusame akurat zvysit na 120ml vody a 4odmerky prasku, aby spinkal dlhsie..

puhinka
6. aug 2010

@nice202 ,len pár minútiek 🙂
@ivanka85 ,tak také dávkovanie má každé UM...že jedna odmerka na 30 ml...no ja robím Igorkovi 150 ml ... každé tri hodiny...ak sa zobudí skorej,tak mu urobím len 90 ml alebo 60 ml ...
a dávaš aj čajíček?

strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
6. aug 2010

nice tvoje malá nechce ani Lovi? to je zvláštní protože pár lidem jsem ho doporučila když jim prcek nechtěl aventy (moje malá taky nechce avent) a lovi zabral. no pak jedině krmit tou hadičkou i když je to zdlouhavý

puhi stejný dávkování každá UM nemá, mysllím že to UM HIPP měl větší odměrku a že na 90 ml se dávali jen dvě odměrky

nice202
6. aug 2010

no hej si predstav, ze pojdem do mesta a mala bude hladna a ja vytiahnem hadicku 😲 , bude to smiesne. neviem ci jej nemam nejak ten cumel potriet. alebo co. alebo ked bude hladna bude sa musiet naucit. a ten co nema dierku, ale taky krizik? ten nie je v pohode? ten som neskusala. a inak tu sa vadite dost. mne je to sakra uplne jedno ci sa koji ci nie. a kazdemu normalnemu asi tiez. ja chcem kombinovat. kojim, ale mam s tym dost problem ked som v meste alebo tak. je mi to vrcholne trapne a tiez si myslim, ze flasticka sunaru sem tam este nikdy nikomu neublizila. odsavat mi moc nejde aj tak odsajem maximalne na jednu davku a za tu namahu to nestoji

strouzek
6. aug 2010

nice ten s křížem je na kaše, teda my ho máme s křížem jen na kaše a můžu říct že i na ty kaše je pro malou moc průtokový protože se tím dusí. třeba dneska jsem dávala to zahuštěné mlíko dudlíkem č. dvě(u lovi označené slow) a stačilo to, kdybych jí dala ten s křížem tam se utopí. zkusím se zeptat kamarádky čím malou naučila na flašky protože vím že mi předtím psala že má stejný problém a teď jsem viděla že normálně malá krásně pije láhví.
jinak ta hadička no když budeš krmit přes prst a chytneš ten grif a hlavně jak píšeš budeš krmit jen ve městě tak by to určitě nebylo trapný, lidi uvidí akortá mimčo jak má v puse tvůj prst a držíš nějakou nádobku, určitě to je lepší než vystrčený prso(teda aspoň dle mě) a sunar nikomu ještě neublížil, se podívej na mě jak jsem po sunaru šikovná 😀

puhinka
6. aug 2010

@strouzek ,hej hej...berem to,je to možné...bo ja som dávala len Hami a pak nutrilon a to má rovnaké dávkovanie...
inak pekne sa do nás naviezli...ale tak demokracia musí byť... 😀

puhinka
6. aug 2010

aj ja sa hlásim...že som odchovaná na sunare 😀 😀 😀 a vživote som na nič nemala alergiu...klop-klop-klop

bufina
6. aug 2010

Když to tady tak dočítám tak to je něco. Nemá smysl se hádat, kdo je lepší matka, nebo která bude mít zdravější dítě. Zastánkyně kojení sou prostě ty co nepoznaly jaký to je nemít mlíko, nebo z jakýhokoliv důvodu nemoct kojit. Myslím že žádná tady nešla do porodnice s tím, že já kojit nebudu.... Ale když to nejde, tak to nejde. Může se stát že ty co mají dnes hektolitry mlíka a hlásají jak jedině kojit a ostatní odsuzují, tak u druhýho dítěte nebudou mít nic. A UM je dnes opravdu kvalitní, že ty děti co se týká stravy nejsou o nic ochuzovány.
@strouzek Holky tady možná mají trochu problém s tvýma názorama, já to beru s rezervou a zasměju se, ale vypadá to že podle tebe kojící matka = pološílená osoba jednou nohou v blázincu, která se nevyspí, dítě jí pořád visí na prsu a stejně je podvyživený.....

No a jinak sem koupila Neslé kašu a musím řícz že nic moc. Dělají se v ní malý hrudečky a ucpává dudlík ☹

nice202
6. aug 2010

@strouzek ja mam uplny chaos v tych cumloch. vobec sa nevyznam 😒 . dnes som jej urobila um a nic... pol hodka a vypila max 5 ml. aj to som to povilievala vsade mozne 😅 takze cumlik č. 2 je ok hej? no budme vediet aspon daco. hehe opytaj sa prosim ta. diky. prso by som vonku nevytiahla, ale na druhej strane chapem, ze ked zacne dieta plakat (a moja dcera neplace, ale reve doslova vrieska) a matka nema inu moznost, musi niekde nakojit. a toto ma presne nebavi, hladat flek, ze kde. mam z toho normalne traumu lebo som strasne hanbliva a aj tak si nemyslim, ze to patri na verejnost.

cigaretka5
6. aug 2010

@raffaella Som rada že súbosoby ako ty, moja svagrina tiež zasobovala laktarium. Ja v takej situácii nie som a kupujem um. Ja osobne by som cudzie mm mojej dcerke nedavala ale viem že veľa žien to vǔyuziva

strouzek
6. aug 2010

bufi no možná to tak vypadá že považuju všechny kojomaminy za šílený matky co nedělají nic ale stejně tak mě když řeknu že sunaruju osočí že nekojím proto abych si mohla válet šunky. a hlavně když čtu diskuze o UM tak mi se tu zasmějeme, zanadáváme na to že nám bublinkuje sunar a hotovo ale když čtu diskuze o koju tak denně čtu jak zase nějaký dítě bylo osypaný z toho co mamina snědla, nějaká matka hořekuje jak má nalitý popraskaný bradavky, jak nedělá nic jinýho než kojí atd. no sorry tak pak mi fakt přijde že kojomaminy jsou vcelku divný 😀 ale jak říkám že si dělám srandu z toho že jsou kojoděcka chudáci podvyživení tak já si z toho dělám jen srandu, ale články a i názory kojících zastánkyň vypovídají o tom že ony to myslí vážně že kojoděti jsou chytřejší zdravější a nevím co ještě! takže potom na tohle musím hold zareagovat stejně 😉

strouzek
6. aug 2010

nice tak jsem jí psala, a odpověděla mi že zkusila různé typy lahviček a postupně se to malá naučila a že i ona doporučuje Lovi. tak nevím. dudlík č. 2 je pro větší děcka, podle věku od 3. měs. myslím ale vy když začínáte tak bych vám doporučila spíš č. 1 protože ten teče pomaleji ale zase je možný že malé se nechce tahat. mojí se nechtělo tahat z aventu,taky má tvrdší dudlík takže jak jí začli bolet dásně tak ho hystericky řvaním odmítala a byla schopná se napít jen z lovi

bufina
6. aug 2010

@strouzek Jenže problém je právě v tom, že ty některý kojomatky to nepochopí, že někdo prostě kojit nemůže. Já to vidím z obou stran, první dítě na UM, druhý kojený a nepřijde mně že by to "sunarový" bylo nějak méněcený. Bude to všema těma článkama co budoucím maminám blbnou hlavu. Taky sem všude četla jak kojit, kojit, malá byla na UM a fakt sem si přála aby taky vyšel v časáku nějakej článek o UM, třeba srovnání který je lepší atd o, lahvičkách atd. Ale to je tam možná tak jednou do roka, jinak všude kojení. Bohužel.

kaja73
6. aug 2010

Fakt sa mi páči ako tato stránka žije. Celkom sa bavim.Pridam svoju skusenost.Mam 2 synov. Prveho som absolutne bez problemov kojila 2 roky.Nevisel na mne, ani nebol podvýživeny. Nekojila som na verejnosti a vyrastol z neho fajn chlapec, ktory je samostatny ,šikovny a malokedy chorý. Druheho syna som tak isto planovala kojiť 2 roky.No nevyšlo to .Mlieka som mala dost, techniku kojenia v maličku, ale on sať nevedel.Stale sa dusil až sme skončili so zapalom pluc v nemocnici.Diagnostikovali ma aj reflux.Začala som odsavať. Trvalo to 3 mesiace.Ten režim bola hroza. Odsat, odložit mlieko, odsavačku vyserilzovat, nakrmit a znovu od začiatku.Mlieko sme museli zahusťovat.Kedže som nevedela odstriekat dostatočne množstvo mlieka ,začala som aj prikrmovať UM.A čo sa nestalo- malemu UM zachutilo viac,začal moje mlieko postupne odmietat, až ho nechcel vobec.Skusila som znovu kojit po 3 mesiacoch a on sa prisal a ani sa nedusil a ani reflux sa nevrátil. Trvalo to až 1 týžden. Potom stale častejšie odmietal kojenie.Už to vyzeralo tak, že som pri kojeni pochodovala po byte,aby sal-no hroza.Pred 2 dnami som to vzdala.Už pri kojeni len plakal.Je mi to luto,ale proste to už ozaj nešlo.Tato stranka mi pomohla sa nad to povzniesť a povedala som si ,že aj 7 mesiacov kojenia je viac ako nič.Takže možem naozaj z vlastnej skusenosti povedať,že ked to nejde, tak to nejde 😅

bufina
6. aug 2010

Malýmu taky nejvíc vyhovuje dudlík Lovi, je takovej krásně měkoučkej, narozdíl od ostatních 🙂

coko.joko
6. aug 2010

Holky kdyz uz jste u tech dudlu,tak prosim vas z jekeho pije vase mimi mlicko ja mam jak kaucukovy tak ty silikonovy,ale moje laska mala neumi pit z toho silikonovyho a proste se vubec nenapije a dam mu ten kaucukovy dudl a pije jak blazen......tak to nechapu a pritom jsou oba na mlicko 😵

fukylove
6. aug 2010

@ivanka85 - ak sa nemylim, tak AVENT ma cumlik c. 2 od prveho mesiaca... ale uz som si nie ista 😉 gencianka nie je na predpis a odporucam tycku do usi 😀 a davat potom pozor, lebo je to fialove a dost tazko sa to perie... tj obliect nieco starsie 🙂

nice - ked budes kupovat cumlik na flasku a flasku, tak tam zvykne byvat oznacenie od ktoreho mesiaca je to vhodne... 😉 ale radsej, kedze kojis, by som odporucala vzdy o cislo mensi 😉 aby si drobcek nezvykol na velky tok mliecka a nezacal odmietat prsnicek 🙂

fukylove
6. aug 2010

my mame silikonovy, ale cumlik na cucanie mame kaucukovy, ine odmieta 😉 takze NICE - skus pozriet, ci nezozenies flasku s kaucukovym cumlom (tie hnede...)

nice202
6. aug 2010

takze si to zhrniem. co si mam ist kupit? flasky mam aj na velky cumel aj na maly. kupim teda jendotku kaucukovu. ci aj na flasi zalezi? a to sa stava, ze odmieta? dufam, ze nezacne hehe. sice, nas kojili aj z flase caje davali tak neviem. ked dam raz za cas tak snad nezacne odmietat.

collette
6. aug 2010

sem to říkala, už tu řádí velký mazač 😀 😀 😀

fukylove
6. aug 2010

@nice202 - vo flaske by problem byt nemal... tak ak ti nechce povodne cumliky, tak skus kupit jednotku, kaucuk... to je posledne, co mi napada... 😉

maya30
6. aug 2010

ahojte, tiez mozem porovnavat - prve dieta kojene, mlieka som mala dost, skor smotanu ako mlieko, maly mal v 6 mesiacoch viac ako 10 kilo 🤐 , stacilo ho chovat kazde 3 hodiny 😝... Teraz mame druhe, automaticky som pocitala s kojenim, kupenu som mala 1 malu flasticku na cajik 😝 Mlieko mi neprislo vobec, v porodnici s nami uz nemali nervy, lebo maly pil 90ml MM (mala som mu to davat striekackou ale tieklo to vsade len nie do pusy, tak som to potajme prelievala do flasky a krmila som ho skryta za dverami 😒 ). Potom mi bolo naznacene ze to mlieko je velmi drahe a ze mu skusia dat Bebu. Tak domov sme odchadzali na UM (cestou som musela nakupit flasky 😉 ) Uz som to tu spominala, ze moje kojene dieta ma od 2 rokov alergiu s ktorou doteraz bojujeme, ani MM mu nepomohlo...

@coko.joko my mame pretacaci cumel od Aventu, najcastejsie v polohe II. Zo zaciatku sme mali kaucukovy anatomicky c.1 od Babynova ale mal velku dieru, rychlo to vypil a bolelo ho brusko. Teraz bez problemov 🙂

luuuu
6. aug 2010

S tymi cumlami to fakt treba nakupit zopar druhov a poskusat, moj prvy Aventky absolutne nechcel, mozno bol dudlik na neho dlhy a zakazdym zacal vracat, skusala som rozne nakoniec sme skoncili pri tych uuuuplne obycajnych (ma ich aj tesco, aj dmka) na tych obycajnych klasickych flasiach zo zrezanou spickou, Aventky zobral na milost az tak od roka. Kazde dieta je ine, teraz ma druhy syn Aventku hned od zaciatku a vyhovuje mu, tiez som mu dala dvojku cumel od 2. mesiaca, lebo som mala pocit, ze pri jednotke sa strasne rozculuje ze netecie podla predstav 😀

collette
6. aug 2010

no to koukám, ten můj pažravec se chytí všeho, co mu strčím do pusy 😀

slavicita
6. aug 2010

ale ale čo to vidím...už sa to tu maže??? baby, čo ste napísali, že sa admin nahneval??🙂))