Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mm1
26. aug 2010

@lublana1 inak biogaia pomáha veľmi i nám, aj keď teraz sme už veľkáči.

lublana1
26. aug 2010

@mm1 ...tak skusim vysadit ten fenykel a ako presne robis ten kminovy caj? Aky je pomer vody a kminu, alebo sa da kupit niekde vrecuskovy? dakujem...

lublana1
26. aug 2010

@mm1 ...a este som zabudla, my ten fenykel pijeme odkedy sme prisli z porodnice, zeby sa to prejavilo az teraz po dvoch mesiacoch? U vas sa to prejavilo hned?

fukylove
26. aug 2010

@lublana1 - nemyslim si, ze je to cajikom alebo mlieckom - jedno aj druhe pouzivate uz dlhsie... 😉 lebo ak by bol problem v mliecku, objavili by sa symptomy najneskor do 4teho dna od prveho podania mliecka, detto aj s cajickom... skus kupit tie probiotika, biogaia u nas je do 3.mes, lebo este nema nejake testy.. v CR je uz od mesiaca... ak by si sa bala pouzivat, tak dostat aj praskove probiotika Infant Dophilus - tie sme pouzivali my a boli super tiez 😉 co sa tyka marhulovej stavy z kompota - ak bola z domaceho ci kupovaneho kompotu, tak to by som nedavala - kvoli cukru, co obsahuje... osobne si myslim, ze to uz je lepsie podat bud marhulovu alebo slivkovu stavu z Hipp urcenu pre deti, aj ked od 4.mesiaca... 😉

lublana1
26. aug 2010

@fukylove ... ved prave, ze to pouzivame, aj mliecko aj cajik, uz asi od troch tyzdnov, takze podla mna by sa to tiez prejavilo skor, tak naozaj neviem v com je problem, ked sme predtym kakali kazdy den... Biogaiu som uz kupila a naozaj to neublizi, ked je tam napisane od troch mesiacov? 😲 ... tu stavu som mu uz dala, tak dufam, ze mu to neublizi este viac... ☹ dakujem za radu...

mm1
26. aug 2010

@lublana1 nie neprejavilo sa nám to hneď až postupne....mlieko sme mali stále BEBU H.A. od malička.... akonáhle som ten čaj vysadila tak za chvíľku to bolo zasa fajn....

a ešte ma napadlo, že v pôrodnici išli také babské rady, pi Vineu, budeš mať mlieko... tak som poctivo pila, pila a jediné čo som docielila, že dcérka bola totál zaplynená.... takže tú som potom tiež vysadila.

mm1
26. aug 2010

@lublana1 a čajík... normálka daj prevrieť 2 dcl vody a neviem, 3 -4 kmínky do toho

lublana1
26. aug 2010

...tak prave som mu dala probiotika Biogaiu, tak pockam, ci mu to pomoze... Cajik fenyklovy zatial tiez nebudem davat a ak to nepomoze skusim mu zajtra urobit ten kminovy cajik... dakujem vam baby za rady, snad nieco pomoze... ozvem sa, co pomohlo...

lubka89
26. aug 2010

ahojte baby poradte... ktore um je lepsie ? nutrilon alebo beba?

katkas1
26. aug 2010

my sme mali velky problem s nutrilonov, tak sme presli na bebu a vsetko je ok.

dajna11
26. aug 2010

ahojte.neviete mi povedať akej farby je stolica ked sa dokrmuje UM??a akej konzistencie?díky.

citroenka
26. aug 2010

Ahoj my dáváme bebu a malá má zelenou stolici a takovou tužší ale my jsme jenom na UM.

ivanka85
26. aug 2010

@dajna11 u nas rovnako ako u citroenky..
baby nam ten vraj super babycalm vobec nepomaha, mam pocit, ze je to este horsie, kakat kakame ale tie prdiky nas v kuse trapia, ja uz neviem co..cez den je celkom fajn a k veceru to zacne, sme mrzuti a stupnuje sa to, kym nerucime ako tury:(jedine, co sme este sme neskusili je espumisan a sab..

beruska24.9.
26. aug 2010

@dajna11 - Čistě na um měla malá stolici jako zelenošedé bahno. Předtím jsem asi 14 dní kombinovala (mm a um) a to byla také do zelena, jen trochu řidší než to bahno. A po zavedení příkrmů se to už řídilo tím, co snědla

ivanka85
26. aug 2010

a este nieco kocky, dnes som Kriskovi objavila, ze horne dasienko ma na pravej strane zdurene a biele, ale ma len 2 a pol mesiaca, to nemozu byt zubky, vsak?to by vysvetlovalo aj tu mrzutost..

kiwinka
26. aug 2010

@ivanka85 infacol ste skusali? nam zaberal a zabera len infacol,, aj ked ono je to na rovnakej báze vsetko,, aj sab simplex, aj espumisan aj infacol... 😒

kiwinka
26. aug 2010

@lubka89 podla toho ake je tvoje babetko , ci ma nejaky problem.
reflux, pdiky moznost alergie - ak su rodicia alergici?
myslim si, ze nutrilon je lepsi aj drahsi 😠

ivanka85
26. aug 2010

@kiwinka to bolo prve, co sme skusili a nic..

kiwinka
26. aug 2010

@ivanka85 hm,,do kelu...
a vy ste na umelom len, ci aj kojite, ci ako?

ivanka85
26. aug 2010

@kiwinka na UM, papame Bebu HA..ako som vyssie pisala, asi je to cudne, ale ja mam pocit, ze mu idu zubky a my skusame vsetko na brusko a to nakoniec bude uplne nieco ine - zubky..

kiwinka
26. aug 2010

@ivanka85 no pockaj ale prdíky nemaju podla mna nic spolocne so zubkami,,, neviem 😅
inak ako vies, ze su to prdíky?

ija1
26. aug 2010

@ivanka85 - Ivanka my se s tim tedka dva tydny trapime............ a to bereme biogaiu probiotika........proste najednou zacla odmitat papu, delali testy, krev, alergie,nic se nepotvrdilo, jsme na nutrilonu 1HA a doporucili nam k probiotikum davat do kazdeho jidla 8 kapek Sabiku........... a zabira to a mala zacina zase papat a uz se tolik i na birsko nekrouti......hlavne jestli krka.........

exupery
26. aug 2010

@lublana1 fenikel a kmin moze mat na deticky aj opacny ucinok,ze im nepomoze ale uskodi,ze ich to este viac upcha,mi sme to tak mali.Doktor,ze dajte,dala som a bolo to este horsie...ked sa nemoze vykakat skus pomoct rektalnou rurkou,mi sme tak robili prve dva mesiace,ked sa nemohla vykakat...a pomohlo to.

ivanka85
26. aug 2010

@kiwinka vies on byva mrzuty, mrnka si a kruti sa a nakoniec si pukne a je mu potom lepsie ale niekedy nemrnka ale aj placka, pri kakani to nie je, len ked si chce prdnut..
no a k tym zbkom, posledne tri dni, zacal plakat, nic nezabera ako predtym, ked ho trapilo brusko, masaz, teple na brusko, cvicenie nozkami, proste nic a dnes ked tak plackal, pozriem do pusy a vidim to dasienko, tak ci nie je pricina placu teraz momentalne aj tam..

ivanka85
26. aug 2010

@ija1 ja som myslela ze po 3.mesiacoch uz bude lepsie ale vy uz 3mes mate a este stale?jaaaj🙂no sab sme este nemali, na kazdeho plati ine, dufam ze aj na nas sa najde riesenie a nepatrime k tym detickam, ktore len musia pockat..

ija1
26. aug 2010

Ivanka - zaclo to pred 14 dny, ted uz se sabikem docela klidek, byly to desny hysteraky.................od zacatku cervence doted to byla pohoda............ja verim ze zadny dite nemusi cekat, jde o to jen hledat..........urcite nejaky probiotika zaberou..........., za par dni nam budou 4 mesice tak snad uz se to ustali

lublana1
26. aug 2010

@exupery ...ahoj... a aky cajik by som mala malemu davat, ak nie fenyklovy ani kminovy, ked ma dva mesiace? co som pozerala, tak nic ine som nenasla, vsetko od 4-roch mesiacov a vyssie...

ivanka85
26. aug 2010

@lublana1 harmancekovy🙂

ivanka85
26. aug 2010

@ija1 drzime si palce🙂

ija1
26. aug 2010

od 1. tydne je taky hermanek od hippu.......nam pomaha od cajanku vetrnicek,............ten je na prdy............ale ma fenykl plus neco........