Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

coko.joko
30. júl 2010

@strouzek ,ne to vubec nepovazuji za trable...myslim,ze pro me je to lepsi.hlavne vim kolik vypil a taky vim,ze nemuze mit pak hlad maximalne 3 hodky a ja muzu jit s nim ven a je pohoda....i kdyz teda ted nosime sebou termosku v tom vodu,krabici s Aptamilem a kdyz nestihame tak namicham a je to...a nemusim nekde tahat prsa.....je to pro me jednoduchy....a koliky mame taky po jidle cca hodku a pak kdyz spi tak zacne ze spanku brecet a tlacit a pak si prdne a je klid na chvilku....snad nas to uz prejde

ija1
30. júl 2010

coko.joko - ja taky chtela kojit, ale bohzuel to neslo, dostala jsem silny prasky na tlak, sice to nebyla preeklampsie, ale proste mi to zabloklo kojeni a navic ac v Praze u Apolinare, normalni prirozenej porod bez komplikaci, tak mi malou neprilozili, dali ji manzelovi a ja ji videla minutu................a pak az o pet hodin pozdejs......... to jsem se musela dojit na ni podivat, byla uplne v poradku ale o hodinu pozdejs uz se neprisala......nastaly kruty boje, to je nadlouho.......... nakonec jsme na Nutrilonu 1HA a dokojujem jen kuli protilatkam tak 3 minuty kazdy krmeni..........z odsavajdy toho uz moc nevytahnu tak ji pouzivam obcas.............
na koliky nam zabrala biogaia.......uplne skvely, Alca prdi jak das ale kuli tomu beci tak jednou denne, jinak je v pohode.....zlaty mimco........

strouzek
31. júl 2010

coko přesně pro ty samé důvody se sunařit líbí i mě. nejsem tak na malou vázaná , i když jsem s ní pořád tak je fajn prostě vědět že mi jí může večer nakrmit manža, pohlídat mamka atd. vím kolik toho vypila , vím že v každé dávce dostane to co má, že jí to zasytí na 3 hod. minimálně, nemusím řešit růstové spurty aj. nemá prdíky z toho co jsem snědla atd. prostě mě teda kojo nechybí vůbec 😀

slavicita
31. júl 2010

@strouzek na tvoje chválospevy som prešla na Sunar a takisto som spokojná..malý sa síce budí stále rovnako ( ale asi je to tými zubami )...najprv som sa bála, že ho začne zapekať ale všetko je ok...predtým som používala Nutrilon ale malý mal stále žltkastú a riedku stolicu ( niekedy aj trikrát za deň ) ale teraz je to oveľa hustejšie ale aj to oveľa viac smrdí...fuuuj len nám tak nos vykrúca... 😝
a cena je neporovnateľne nižšia, takže sa ti musím poďakovať.. 😉 inak by som nad sunarom ani neuvažovala keby si ho tu tak neospevovala... 🙂
chcem sa ťa opýtať..myslíš, že keď používam sunar, tak aj kaša by mala byť v tej značke?...chcem začať na večer dávať kašu a kúpila som síce Nestlé mliečnu ale malému nejako nereže

strouzek
31. júl 2010

slavi no vidíš, nemáš zač 😀 neříkám že jsou ostatní UM špatný ale myslím že je plno mamin co zbytečně utrácí za drahý beby a Nutrilony přitom by jim stačil obyčejnej levnej sunar, jednak ušetří a pak je víc sytější.
Byla přesně jako ty, mě kdyby nedali sunar v porodce tak bych do něho nikdy nešla, prostě bych měla předsudky a byla jsem ovlivněná reklamou jak musím dávat drahý mlíkia a nejlépe HA abych předešla alergiím, takže bych zbytečně utrácela. i mě osobně se stalo že když jsem někomu řekla že jsme na sunaru tak se pár lidí zeptalo jestli se nebojím dávat tak hrozné mlíko z dob komunistů a pár lidí se i divilo že to ještě exisstuje. prostě sunar má každej spojený ze starou dobou a všichni mají za to že se to mlíko od těch dob nezměnilo a že je to špatný mlíko protože je to levný.
Stejný předsudek měl i můj manža, když jsem ještě byla v porodce poslední den tak šel koupit sunar abych měla až přijdu domů a sám prý byl v té lékárně na vážkách jestli opravdu koupit sunar a ptal se lékárnice co si o tom mlíku myslí jestli nemá radši koupit nutrilon protože prostě každýho zarazí ta cena a nevím proč máme všichni vsugerováno že to co je známý ze staré doby a ještě k tomu levný je špatný. u nás stojí krabice sunaru 160 kč takže opravdu cena parádní

kaši já osobně kupuju od stejné značky,jinou jsem ještě nezkoušela jen od sunaru, jednak kvůli toho že ty mléčné kaše mají v sobě už mléko a tak si říkám že to bude stejné mléko jako sunar takže malá na to bude zvyklá a opravdu přechod na kaše byl bez jediného problému. pak ještě dáváme ty zahuštěné mlíka z krabiček, a ty jsem měla od hami, ty taky seděli ale měla jsem jednou ty krabičky od nestle a ty totálně neseděli, malá z toho šílený záchvat bolení bříška, vyzvracela mi to no děs, takže asi to prostě bylo jiný mlíko než na jaký jen zvyklá a až později jsem si uvědomila že malé neseděla beba a nestlé je výrobce beby myslím takže to prostě souvislost má takže od té doby kupuju jen od sunarky, stejně mi přijde že mají největší výběr za nejlepší ceny. zatím jsme zkusili jen mléčnou rýžovou kaši, rýžovokukuřičnou a rýžovobanánovou a všechny seděli dobře a jsem spokojená i s konzistencí, dobře se to rozmíchává a nedělá to větší hrudky jako jiné kaše, třeba o té nestlé kaši jsem slyšela že právě ty hrudky dělá

coko.joko
1. aug 2010

@strouzek ,sunar je nejlepsi ja mam kamaradky a ty vsechny maji sunar,ale ja bohuzel tady musim kupovat neco jineho,protoze sunar tu neni..........

slavicita
1. aug 2010

@strouzek no mne tie hrudky Nestlé naozaj robila. Dosť dlho som to musela miešať a aj tak som tam nejaké hrudky mala. Skoro mi ruka odpadla... 😝 Dávala som to malému z fľašky a dosť ho napínalo. Neviem, čím to mohlo byť. Možno chuťou alebo konzistenciou. Inak voňalo to ako cesto na palacinky. Teraz dávam tri dni pauzu a od zajtra mu to skúsim dať lyžičkou lebo zeleninku mi už pekne papá. Uvidím ako sa bude tváriť. Ak mu zachutí, tak asi ostanem pri ňom a ak nie asi nabehnem do obchodu a kúpim tú Sunarku. 🙂

strouzek
2. aug 2010

slavi ta zkus tu sunarku, já ani nemíchám při přisypávání, prostě nasypu zamýchám párkrát a je to , žádný hrudky 😉

imiska24
2. aug 2010

Ahoj,
nezlobte se že Vám sem tak vpadám.Mám 6,5měs. mimčoa od doby co dáváme příkrmy,tak se v noci pořád budí a chce prso.Tak mám dilema,jestli ji ještě stačí jen to kojení a nebo jestli ji míám začít dávat nějaký UM nebo jen nějakou kaši na dobrou noc,něco jako je to Hami Hajaja?Díky

bufina
2. aug 2010

Nejhorší kaše je z Rossmanna, je levná, a kvalita tomu teda odpovídá, míchala sem jak blbec a stejně byla samá hrudka.

strouzek
2. aug 2010

ahoj Imi no 6,5 měsíční dítě je dle mě už dost velké na to aby mu stačilo na noc jen MM, být tebou zkus kaši , nemusí to být ani žádná speciální na noc jako je Hajaja, protože co já osobní zkušenost a i co jsem slyšela tak někdy je nejobyčenější kaše úplně nejlepší, tak zkus třeba rýžovou nebo rýžovokukuřičnou, my dáváme od sunarky rýžovokukuřičnou a ta malou nasytí na celou noc a prdíky z ní nemáme a výborně se rozmíchává

pia22
2. aug 2010

Najkvalitnejsie kase su z DM drogerie-zn. Alnatura. Ziadne chemikalie, cukor a synt. latky, bez hrudiek a dobra cena. My z nich pouzivame bezmliecne a tiez ryzovu bezmliecnu Hami.

coko.joko
2. aug 2010

@bufina , kamaradka ji pouziva a nema hrudky a nemuze si ji vynachvalit,tak nevim.....

bufina
2. aug 2010

@coko.joko No mě od té kaše odrazovaly kámošky že hrudkuje, sem ju stejně koupila na vyzkoušení a hrudky tam opravdu byly. Jako dá se to rozmíchat při troše námahy, ale radši kupuju Sunarky, nebo Babylove z DM, ty nedělají hrudky vůbec.

coko.joko
2. aug 2010

@bufina ,no vidis tak by me zajimalo jak to dela teda ze v tom hrudky nema 😀 😀 a ta z DM ta babylove je pry dobra....premyslim,ze az budeme kupovat my tak ji vyzkousime taky.....ale mame jest cas chvilku i kdyz me pripada,ze nam to nestaci uz ted mlicko.....

bufina
2. aug 2010

@coko.joko Asi míchá jak o život 😀 Sem s tím měla taky problém, že malýmu už bylo 5 měsíců a už býval fakt protivnej, že by už kašu potřeboval. Jenže podle termínu porodu mu bylo teprve 3,5 měsíce. No riskla sem to, nejdřív sem mu kupovala od Nestle mlíčko s kaší, pár dní to pil a byl v pohodě, tak sem pak koupila už normální kašu.

coko.joko
2. aug 2010

@bufina ,ty blaho se budu muset na ni jit podivat jak micha 😀 no nam jsou 2 a pul mesice,ale podle dr.uz 4 mesice moc vyspelej je a taky to je videt....takze jsem rikala,ze pockam jeste par tydnu a zacnu pomalu davat prikrmi

strouzek
2. aug 2010

tak já nevím co rozpustnost, ale na kaše z rosmana jsem slyšela chválu že jsou dobrý

strouzek
2. aug 2010

coko my jsme začli dřív s kašema a pár lžičkama příkrmů už od 3 měs a pár dnů na radu doktorky, ta sice neřešila vyspělost i když malá je dle ní taky dost dopředu ale hlavně je dost velká takže tomu tělíčku už prostě mlíko přestávalo na noc stačit. zajímavý že přes den malá začla pít méně ale v noci to už jí to nestačilo a potřebovala kaši aby spala celou noc. zlepšílo se po kaších spaní a spí i ráno déle. dřív vstávala v 5-6 ale ted někdy vydrží i do 8-9 hod.

bufina
2. aug 2010

@strouzek Tak jako třeba chuťově sou moc dobrý. Ale jak jsi psala že třeba tu Sunarku nejdřív celou nasypeš a pak až mícháš, tak to u té Rosmaňácké nejde, to bys měla jednuvelkou hroudu 😀

strouzek
2. aug 2010

aha tak to je na prd, já totiž nejsem večer v tom spěchu schopná míchat a zároveň sypat, takže u sunarky fakt oceňuju že nasypu a pak až míchám, je tam napsaný že míchat vidličkou a přisypávat ale to nedělám protože ani nevím jak bych to dělala, má se to dávkovat lžíci ale přisypávat jednou rukou lžící a druhou rukou míchat vidličkou to fakt nezvládám. 😀

coko.joko
2. aug 2010

@strouzek ,a co si davala na nazactku za dobrutky.....no me spi celou noc teda usina az ve 23 hod a budu se okolo 6-7hod....pak nekdy jeste usne a nekdy uz ne.....a pres spi tak cca 2 hodky a zase pak az okolo ty 23 hod usina.............
je holky pred 20 lety si pamatuji jak moje segra delala sunar pro dceru a musela to pres cednik brat,protoze tam bylo tolik hrudek a ted jen das vodu nasipes podle odmerek a zaklepes a je to hotovy....by je kleplo kdybych mela jeste hlidat hrudky 😀

bufina
2. aug 2010

Mamka taky říkala jak to musela míchat co v tom sunaru bylo hrudek. Taky koukala jak sem to měla jednoduchý, že sem do vody nasypala prášek, zaštěrchala a hotovo 😀

coko.joko
2. aug 2010

to vis doba jde do predu a bude to jeste jednodusi...... 😀

strouzek
2. aug 2010

coko no od 2. měs. jsem dávala švestkovou štávu na kakání, od 3. měs. jsem přidala jablkovou štávu s vodou. od 3,5 měs.jsem začla dávat nejdřív ty zahuštěné mlíčka z krabičky a pak po cca týdnu jsme zkusili i kaši rýžovokukuřičnou. z příkrmů jsme začli přesnídávkama a mrkví, nepostupovala jsem metodou 3 dny čekat na alergickou reakci, já jsem to prostě dávala každý den něco a malé nic nebylo. začínali jsme ze zeleniny mrkví, pak mrkví s bramborem a cuketou, vlastně z té zeleniny dávám zatím jen tohle, na brokolici si ještě netroufnu, mám sice doma nakoupený brokolicový skleničky ale vypadají nesympaticky 😀
z ovoce jsme začínali českým ovocem, první jsem dala hruškovou přesnídávku pak jablkovou, jablko s mrkví, švestkovou atd. teď dávám skoro pořád jen to české ovoce,malé to nejvíc chutná, hruškovou a švestkovou má nejoblíbenější.
ted zatím dávám příkrmy jen na oběd, víc to nestíhám, většinou jsme odpoledne venku a nemám náladu někde se snažit do malé narvat přesnídávku venku takže to děláme tak že má tu jednu skleničku na dva dny, takže dva dny jí mrkev a pak zase dva dny ovocnou přesnídávku, večeří skoro každý den kaši.

strouzek
2. aug 2010

jinak holky se podržte, jsem šla dneska na oběd do zahradní restaurační a přišla za mnou číšnice že studuje vysokou a má dělat seminárku o kojení versus UM 😀 ty jo to kápla na tu pravou, tak jsem jí to vyplnila, byli to otázky přímo na mě 😠 😀 prý jak dlouho kojím a chci kojit, jestli si myslím že je lepší pro dítě kojo nebo UM, jaké UM dávám, jestli nekojení způsobilo nějaké zdravotní problémy atd. tak jsem to tam pěkně od podlahy vypsala že nekojím, kojit nechci a že na sunaru je malá nejspokojenější 😀
ale vidíte to jo ? mě to kojo pronásleduje i na obědu 🤐

slavicita
2. aug 2010

@strouzek ahoj chcem sa ťa opýtať, keď dáš malej príkrm, tak ju aj dokrmiš mliekom???

slavicita
2. aug 2010

@strouzek myslím tým, že keď ti zje tak veľa z pohárika..ja som na zeleninke len taký piaty deň a dávam mu to opatrne. Dnes mal mrkvu so zemiakom dve kopcovité lyžičky. Pekne to spapal a myslím, že by si dal aj viac ale nechcem mu ešte zaťažovať žalúdok lebo potom ešte vypil mlieko nejakých 50 ml.
Inak odkedy je na Sunare papá menej mlieka. Nutrilon zvládol 180 ml a niekedy 210 ml ale Sunaru ledva docicia 150 ml. Myslíš, že mu mám dávať príkrm pokým mi prestane odmietať?? Tým pádom bude asi najedený, nie?? Nemusím mu už potom dávať mlieko. Chcela by som totiž z obedu celkom vyradiť mlieko a dám mu ho len na raňajky, olovrant a večeru. To by malo stačiť. Myslím, že keď mu to tak chutí, tak nemám dôvod dokrmovať ho mliekom. Alebo je to ešte skoro??🙂

strouzek
2. aug 2010

slavi jj, když dám malé na oběd příkrm tak jí pak za půlhodinku dokrmím sunarem. nemyslím si že to že už nechce příkrm znamená že je plný, protože mě malá dneska snědla půl skleničky mrkve ale víc už nechtěla ale za cca 20 minut jsem jí dala 120 ml mlíka a to zbaštila na jeden zátah a zapila to ještě 40 ml čaje. ze začátku se prý má ještě dávat po příkrmu mléko, myslím že je ještě fakt malý aby si mu vynechávala po příkrmu dávku mléka. jak říkám mě malá sní půl skleničky a víc nechce ale když jí dáš mlíko či čaj tak to ještě stáhne pořádně a řve že má hlad 😀

adka12
3. aug 2010

baby myslíte, že môžem vymeniť HA nutrilon za normálny? Nechcem ešte dávať kravské mlieko.