Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

luuuu
6. aug 2010

ha haaa som vedela, ze ked sa moj nazor nebude pacit pani adminke zmaze ho, smutne, ze clovek nemoze vyjadrit svoj nazor, mozno prave kvoli tomu sem uz 50% ludi z povodneho poctu nema zaujem chodit.
FOR LATVIA...kedysi som ta celkom rada citavala, mala si vcelku dobre postrehy najma co sa lekarenskeho prostredia tyka...ale trosku ti tie adminske prava stupli do hlavy 😉 a pokojne si ma zmaz, s rocnym krpcom doma som mavala ine starosti nez sliedit kde kto "odbocuje od temy" 😀 😀 😀

strouzek
6. aug 2010

bufi to mě právě štve že i v těch časácích je to velká kojoagitace a nikdo nemyslí na nás. já teda depky z toho že nekojím nemám jsem ráda za sunar ale co taková mamina která je z toho špatná a je jí to líto, koupí si časák a tam je snad v každým článku min. jednou zmíněné slovo kojení. fakt je to skoro u všech témat,a člověku po čase z toho začne jít hlava kolem a kdo je na to citlivější plus třeba hormony v šestinedělí tak má akorát depky že nedokáže svý dítě kojit že je neschopnej a dítko bude nemocný atd. protože prostě psychika je svině

coko.joko
6. aug 2010

holky ja v tom mam nejaky bordel..... 😀 dudlik na flasku mame kaucukovy ty ma rad,ale jak mu dam silikonovy,tak ho nechce a nepije....a ja jsem se ptala jestli nektera nevite proc to tak je.....
@luuuu ,se divis kdyz pises takovy veci 😀 😀 a medrzis se tematu.......
@strouzek ,ty se nerozciluj nema to smysl....
Hlavne,ze vsude kecaji taky a nedrzi se tematu a to je v pohode....a ted bacha budem hlidany....... 😀

leop
6. aug 2010

já kojím, nemám s tím žádný problém a vůbec neodsuzuju někoho kdo nekojí, naopak si myslím, že dnes je na kojení opravdu velký tlak a samotné mi to hrozně vadí až mám někdy pocit, že mě to za takových podmínek ani už moc netěší....ale kojení není jediný tlak (všechny ty zákazy a co dítě všechno nesmí....někdy je to až k smíchu....
k um- někdy snad může být i kvalitnější než mm, když vidím kolem sebe jak některé matky nejí a hlídají se nevím nevím....

maya30
6. aug 2010

@coko.joko ten silikonovy je o dost tvrdsi, to bude tym... kaucukovy je makky a rychlo sa opotrebuje, potom sa az lepi a to maju decka radi. Mojmu som na zaciatku davala kaucukovy ale potom som ho kvoli velkej diere vymenila za silikonovy Avent a veru mal par dni problem kym si zvykol

coko.joko
6. aug 2010

@maya30 ,presne tak je pak lepivej 😀 a to ja vzdy uz vyhazuji.......no ja pouzivam od Nukku.......aha to me nenapadlo,ze je tvrdsi.....no hlavne,ze jich tady mam tolik koupenych 😀 😀 cela ja vzdy koupim haldu a pak nepotrebuji

maya30
6. aug 2010

@coko.joko tiez ich mam asi 10 a su mi na prd 😀

cigaretka5
6. aug 2010

Dievčatá možno by budete vedieť poradiť. Od narodenia dokrmujem
malú bebou este vcera som bola kludna a tvrdila ze s nou nemame ziaden problem. Dnes a v podstate aj vcera mi grcka, po jedle ju dám odgrgnut - to zavali ako starý chlap, potom zaspi a asi po pól hodine rev a z pusy mliecko. Take čisté nestrave ani veľa ho neni......

cigaretka5
6. aug 2010

A čo sa cumlov týka my sme kúpili sterilizator fliaš aj s flaskami- 4 ks sú tam a netuším aká veľkosť a aký materiál. Striedam ich pri malej všetky a tvári sa že jej je to jedno

maya30
6. aug 2010

@cigaretka5 aj ja davam Bebu, tiez si hned po jedle riadne odgrgne, ale zistila som, ze ak ho hned nepolozim a drzim ho na rukach, tak asi po 15 min. si odgrgne este raz. Ak ho dam hned spat, tak asi za hodinu je uz hore a mrnka, lebo mu treba grgnut. Neviem ci je to tou Bebou, ze tak dlho "dogrgava", mozno je sytejsia a dlhsie travi, ale proste aj u nas je to tak...takze jedine co u nas pomaha je nechat maleho dlhsie na rukach aj ked je uz odgrgnuty a pockat kym si odgrgne znova

pett7
6. aug 2010

mě malý zvracel po sunaru, né hned až tak za půl hodiny dala jsem mu hipp a bez problému 🙂 na sunar jsem musela mít i menší savičku je řidšíproti hippu. nejvíc se mi osvědčil avent, ale malý pije ze všeho i z prsu naštěstí

mirka285
6. aug 2010

kocky mam otazocku-po akej dobe mam vymenit flasu za novu?

strouzek
6. aug 2010

no u nás bylo zajímavý že dudlík (šidítko) chtěla malá jen latex ale dudel na flašku jen silikon, zatím jsem dudle neměnila, ty silikony jsou furt jako nový, hlavně těch flašek mám několik takže se to opotřebovává méně než kdybychom měli jednu dvě flašky

pia22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinkaaninka
7. aug 2010

ja len čakám kedy nejaká štúdia potvrdí,že umelé mlieka spôsobujú v dospelosti kriminalitu rakovinu a praceneschopnosť.do plaču mi je ked toto vidím.ktorá normálna matka nekojí vlastné dieťa?a ktorá ho prestane kojiť lebo ju zláka nenormálne drahé umelé?kojila som dva mesiace,potom boli problémy a ja som musela prestať.bola som vďačná,že mám tú možnosť dať mu UM a malý bol spokojný.

pia22
7. aug 2010

Ja len nezavidim tym maminam, kt. tejto hovadine uveria.

ivanka85
7. aug 2010

@puhinka tak to papate viac ako my🙂a ano davame aj cajik, najskor sme skusili hipp feniklovy a nerobil mu dobre, presli sme na hipp harmancekovy a ten nam vyhovuje

ivanka85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka85
7. aug 2010

@pia22 teraz som si lepsie pozrela Tvoj prispevok, myslela som ze si jedna odvedla🙂prepac..

puhinka
7. aug 2010

@ivanka85 ,no a asi som to zakríkla,bo v noci akoby ho niekto vymenil a ledva mi zpapal 90 ml...
a ja som kúpila najskôr harmančekový hipp,ale počula som,že zapeká,tak som kúpila fenyklový hipp,ale ten je moc horký pre neho a tak som kúpila obyčajný sáčkový fenyklový čaj pre deti od 1 týždňa a ten mu dávam...vypije mi ale max 10-20 ml...tak som sa ho rozhodla troška oklamať a ešte pred mliečkom mu dám najsôr fľašu s čajíkom,ale len trocha,aby mu to moc nezaplnilo žalúdok,len uhasilo smäd a hneď mu dám mliečko...

puhinka
7. aug 2010

hej...aj mne sa zdal hrozný nátlak,z každej strany som len počúvala,že kojiť MUSíM za každú cenu a pak som z toho mala depky,bola podráždená a už sa ani nečudujem potom,že keď nastali prvé problémy z kojením,tak som sa aj potešila a modlila sa,kedy to už skončí...není to sebeckosť...ale psychika...a teraz som skutočne šťastná...a aj Igorko...je spokojnejší,usmieva sa a ja sa konečne s nikým nehádam...moja vlastná mama mi povedala,že už nikdy nemám byť tehotná a že ak budem,tak sa jej mám na ten čas ztratiť z očí,pretože som bola neznesiteľná...a aj počas kojenia...možno ma veľa žien nepochopí a veľa odsúdi,ale je mi to už jedno...

ivanka85
7. aug 2010

@puhinka nas ma cajik rad,vypijeme ak kedy, niekedy 70ml za den, niekedy aj viac..ja som zase pocula ze harmancekovy ma mierne laxativne ucinky🙂hlavne ze nam sedi..

ivanka85
7. aug 2010

@maya30 aj my sme na bebe a maly si odgrgava na dvakrat niekedy aj na trikrat, inac je nervozny a mrnka..

maya30
7. aug 2010

@ivanka85 no presne...asi viac zatazi zaludok...inak, ivanka citam, ze ty davas bebu 8x denne 😕 ja mam problem dostat do maleho 4 davky za den (v noci papa 1x, s tym problem nie je) V akych intervaloch ho chovas ? Ja davam malemu 180ml kazde 4 hodiny ale casto sa mi stava ze to ani nevypije alebo vcera napriklad ani vecer nepapal, zobudil sa az o 2,30 rano, tak preto sa cudujem ze tvoj papa tak casto 😔

ivanka85
7. aug 2010

no teraz papame cez den 4x po 100ml a v noci o 9, 1 a 5 a to po 130ml..nas je ako hodinky,presne nacas si stale pyta,viac ako 130 mi zatial nezje..

strouzek
7. aug 2010

ahoj holky no koukám opět mě ráno smazali a pak že tu není kojošikana 😝 člověk už tu nemůže napsat ani jednu větu jako reakci na ten šílený článek, jj jen si to dámy adminky užijte, ještě mě párkrát smažete a třeba mě přesvědčíte o tom že chci kojit 😀

puhi já jsem v těhu byla taky nesnesitelná, a o koju ani nemluvím, totální hysterka manža mě chtěl zabít 😀 sice jsem neměla tu pravou laktační psychozu ale v tu chvíli jsem pochopila že jsou i případy kdy matka skočí pod vlak v tom období protože mě z toho všeho hrabalo silně.

holky my zase pijeme čaje za den víc jak mlíka, malá je totální čajozávislák, nejradši máme ten od hame na dobrou pohodu, ten je totální droga, malá po tom usne jak nic a má zfetovaný výraz 😀

pia22
7. aug 2010

@ivanka85 v pohode🙂 Jeej aj mna vymazali. A ja som len chcela sirit osvetu ake sme my nekojace mrchy a ake budu nase deti citovy a emocionalny kripli😉 Dievcata tak mozem povedat, ze pre mna bolo obdobie, ked som mala mlieko najhorsi horror v mojom zivote. Malinky mesiac v nemocnici, ja hrozne problemy po porode, nemohla som si ani sadnut ani stat o chodeni ani nehovorim. Do toho mlieko 2-3 kvapky denne, prsia ako betony, zapaly, teploty, kazde dve hodky som den noc ako fredka odsavala zblbnuta sestrami v porodnici, kt. ma presvedcili, ze sa mi spustia hektolitre mlieka, po tom, co mi rozmasirovali mliekovody tak, ze som mala prsia cierne od modrin. Vysledok: prsia dozivotne vytahane ako u indianskej dojky a po 2 tyzdnoch bolo uplne po mlieku, takze ho maly nikdy nepil, nikdy som nekojila a prsia bude mat v rukach az frajerkine.

strouzek
7. aug 2010

pio jj vymazali, děláš tu rozbroje 😀 hlavně by mě zajímalo proč to vymazali, včera nám tu bylo kladeno na srdce že máme řešit jen UM, no a ten článek měl už v článku napsáno že je o umělé výživě ale i přesto vadil. jj hold dokud tu nebudeme ronit slzy že nekojíme tak nás budou mazat 😀
jinak já ani ty kapky, prostě nic, ale prsa vytahaný a bolavý těžce a to od těch úchylných sester v porodce co chodili snad 100x za den mi prsa násilně promačkat aby zjistili že tam fakt nic není a mohli to okomentovat tím že jím kazím tabulky 😀

collette
7. aug 2010

@strouzek musíš okecat co chceš a pak na závěr dát něco k tématu

mMy pomalu budeme přecházet z Nutrilonu HA na normální, tak doufám, že to proběhne hladce. Nějaké zkušenosti? 😉