Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

slavica2
21. sep 2008

ahojte baby, rada by som sa spytala, ja tiez prikrmujem UM, pouzivam nutrilon 1.
Davam ho malinkej hlavne v noci.
Pomer materskeho a umeleho mlieka je u mna asi tak 1:1, musim malinke davat pit aj vodicku?
Resp. Vy baby, ktore davate umele mliecko davate babetkam aj vodu pripadne cajiky?

kaskya
21. sep 2008

maca čau. ja som davala najprv čistu vodičku a potom rozpravkovy čajik. maly ho ma strašne rad.

ginger01
21. sep 2008

slavica, ja davam teplu vodu "ochutenu" feniklovym cajom Hipp... hlavne v lete, ked boli horka, ale aj teraz. Ked je babo dehydrovane , vidis to na fontanele, ze je viac vpadnuta. treba davat na to pozor.

krazu
21. sep 2008

ginger, my sme mali od 6 tyzdna riadne koliky a potom aj problemy so stolicou. Davali sme kvapky Infacol, Sab simplex mu vobec nepomahali a pomahali si rektalnou tycinkou. A potom sme boli radi ked zacal kakat sam tak raz za dva tri dni. A to mu aj ostalo, dakedy je to aj kazdy den a potom si da prestavku 😀 .

Maly pije denne tak 20-40 ml prevarenej vody s rascou. Najprv som davala feniklovy cajik, ale dr. nam ho neodporucala vraj niekedy ma aj opacne ucinky.

veve.esp
21. sep 2008

🙂 pozri s nutrilonom som bola nespokojna bolo pri mojom malom aj ja teraz cakam druhe babatko a nedam mu ani zadarmo nutrilon skus to s Hami alebo nidina su to mliecka jemnejsie na spracovavanie ich malech zaludkov som spokojna ako nidina zabrala nemala som s nou ani jeden problem

anika2
23. sep 2008

ahojte, Kaskya to davas ten sackovy rozpravkovy cajik? Lebo by som chcela malemu zacat robit cajik a neviem aky mam dat. Ten rozpravkovy je dobry, dcera ho pije ale nevedela som ze ho môzem dat aj malemu ked ma 7tyz. Alebo od kedy mu ho môzem dat? a to vyluhujes klasicky jeden sacok v salke a tyky davas malemu?, dakujem. 🙂

gocrazy
9. okt 2008

ahoj ginger

moje skusenosti s humanou nie su velmi pozitivne, zacali sme s HA, lenze kvoli refluxu nam mudr. predpisala AR a z tej maleho najprv tyzden prehanalo a potom poriadne zapekalo, skusali sme aj bebu AR, to sme mali totalne ciernu stolicu....teraz sme na nutrilone a zda sa, ze sadlo.....

evicka1
10. okt 2008

ahoj kocky. prosim vas potrebujem poradit. akosi sa nam netvori mliecko a v nemocnici nas zacali prikrmovat bebou h1. ja som teda kupila bebu premium , ale neviem kolko dokrmovat ci po kazdom jedle, ci len jeden krat denne a hlavne kolko. dnes som ho rano nakojila a pekne spinkal dalej .ale za dve hodiny ked sme davali zase jedlo skusala som kojit ale strasne plakall tak som skusila tu bebu. spapal este 50ml. teraz spinka. nieje to vela? a vcera pred spanim som ho nakojila ale strasne plakal tak som mu dala zase bebu a to vypil 70. a uz druhy den nekaka.nemoze to byt z toho ako to miesam?

daniela84
10. okt 2008

Evicka moja malinka kakala raz za tri dni a dr nam povedala, ze kedze je prikrmovana je to normalne, takze ti velmi neporadim, ale moze yt ze ho beba zapecie,mala by si zistit kolko ti maly vyppije, ja ked som prestavala kojit som si odtahala do flasky a dala som malej a podla toho som vedela, ze ked vypije trebars 70 tak je dost a tak tolko som jej dala aj um, ja som po 3 tyzdnoch tiez zacala stracat mliecko a robili sme to tak, ze som malej davala 3-4 denne svoje ako som mala a ostatne um, papala kazde tri hodinky

ginger01
11. okt 2008

evicka1, ked sa ti zacalo normalne tvorit mlieko, davaj len to, skus striedat prsniky, aj pri jednom kojeni, aby sa ti rozvinula laktacia. Babo si vypije tolko,kolko potrebuje. Neviem, akym systemom ho dokrmujes, ci z flasky, alebo striekacky, ale ked ma flasku, ta sa lahsie saje, preto ti babo moze pri prsniku plakat...ide to tazsie, ze ano. Kedze nekaka, moze to byt z toho UM, ked sa prechadza na takyto typ, moze byt zapcha, ale MM je plne stravitelne, stolica nemusi byt niekolko dni. To vidis, ci chce babo kakat a nemoze, ma bolestny vyraz tvare a place pri tom...ale ked je happy a nic ho netrapi, tak sa zatial netrap, neskor uvidis...

saska.t
2. nov 2008

Ahojte kocky mam taku dilemu, malu som zacala prikrmovat pred 10 dnami UM Hipp Pre (zijem v cudzine neviem ci to dostat aj v SR alebo CR) pretoze velmi malo priberala mala 3 mes a 3800 g, no a samozrejme sa mi na MM uplne vykaslala tak sme presli na UM uplne. Malej velmi chuti (komercne a kapitalisticke dieta to je, naco MM ked je lepsie a drahsie UM 😀 ), ale na krabici je odp. denna davka 5xdenne 180 ml , lenze my papame 7 x ale nie vzdy plnu davku, no a mala pribrala za cca 2 tyzdne 700 g akokeby sa snazila dohnat to co nepribrala predtym. Bojim sa aby zasa s nej nebola tucka ked to bude takto pokracovat, volala som aj poradkyni a ta mi povedala ze tieto Pre mlieka su dobre v tom ze mozu deticky vypit kolko chcu a nebude to mat ziadne zle nasledky tak uz naozaj neviem ci som stale nespokojna mama ale sa tie problemiky stale len mnozia 🙂 Davate tiez castejsie ked vase mimi pytaju ako je denna odpor. davka?

pietra
2. nov 2008

saska, ja som davala malej tiez viac ako bolo v tabulkach. Predsa by som ju nenechala hladnu 😉 Myslela som, ze je aj smadna, ale vodu nechcela, tak dostavala UM tak casto, ako si pytala. A tucko veru nie je, skor taka palculienka

junovka
2. nov 2008

ani ja som sa nikdy neriadila podla tabuliek na UM.Vzdy som sa riadila podla apetitu dietatka, taktiez priberala riadne na vahe, mne to nevadilo, a ked zacala lozit, pretacat sa a chodit, tak to straaaaasne rychlo vybehala, a dnes je akurat 😉

saska.t
2. nov 2008

ok tak sa budem nadalej riadit mojou bambulkou a dakujem...

laloba
6. nov 2008

ahoj my papame extra hungry ktory by mal byt ako nas nutrilon extra
najprv sme papali nutrilon 1 zacali sme v 7.tyzdni kedze nam vznikol taky problem
s ktorym sme si nevedeli dat radu ani my ani znama pediatricka zacali
sme totizto s kojenim lebo kojit som vemi chcela ved aj moj prvy syn
bol iba na materskom mlieku do 6.mesiaca a rastol a priberal ako z vody
a to bol predcasne narodeny no pri nasom druhom Kristianovi to akosi
nevislo mlieka som mala spustu a Kiko papal dobre v pohode vydrzal aj
20 minut ale problem bol taky ze nepriberal skoro nic za tyzden 0.04
gramy a to papal hadam aj kazdu hodinu ak nie aj polhodinu tak sme
zacali prikrmovat a momentalne je uz iba na Aptamile ale aby som sa
dostala k tomu o co mi ide potrebovala by som vediet aky je rozpis
nutrickych hodnot na Slovenskom nutrilone extra to je ta tabulka
na krabici nutricne informacie a hned vedla je dalsia obsah mineralov atd na
100ml tak tie obe by som potrebovala lebo na internete som nenasla
a nam sa zda ze toho mlieka miname strasne vela podla irskeho rozpisu
davok nam totizto maly papa a to ma skoro 3 mesiace 180ml 5krat denne
za mesiac minieme 2 krabice 900gramove ked som pozerala Slovensky
nutrilon davkovanie je tam uplne ine tak by som chcela vediet ci aj obsah
je iny
tu v Irsku je davkovanie 180ml uz od 8 tyzdna a pokracuje az do konca 4.
mesiaca stale 5 krat denne
prosim vas napiste mi tie dve tabulky ak mozete niekto kto mate nutrilon
extra velmi pekne dakujem
a este nieco z Aptamilu kakame tak 2 krat za den zlte ale strasne vela a riedke
ako hnacka aku maju stolicu vase deticky? este raz dakujem

addaa
7. nov 2008

Baby moja známa dáva sunar, ja bebu. Ked som videla ten sunar nádherne spenený a taký hutný, tak beba sa mi zdala oproti tomu ako žbrnda. Náš malý má 8,5 mesiaca, myslíte že môžem prejsť z beby na sunar? Mám sa poradiť s dr.?

dididi30
7. nov 2008

baby ako sa vam pozdava mliecko hipp?? ja kojim, ale zacala som malickeho prikmovat a nemozem si odsat, mam z toho potom velke problemy ☹ tak som mu kupila ryzovu kasu hipp a k tomu mliecko hipp, dnes sme skusali,zatim je ok 😉

k.a.t.k.a.
7. nov 2008

addaa teoreticky prejsť môžeš, prakticky ti "povie" tvoj malý, uvidíš či ho nebude zapekať alebo niečo 😉 ja som 3x menila značku a teraz sme na sunare tiež. Predávajú aj malé balenie, aby si zbytočne nevyhadzovala peniaze ak by mu nahodou teda nesadlo 😉

saska.t
7. nov 2008

dididi, krmim hipp uz skoro mesiac a musim povedat ze malej chuti viac ako materske (ved si citala moje peripetie s dojcenim) ide sa za nim zabit a hipp je v zahranici najviac pouzivane mlieko ja pouzivam to Hipp PRE Bio a nemozme sa stazovat ... aj ked kojenie je kojenie...

addaa
7. nov 2008

Katka, my sme prvé tri mesiace kakali z beby ledva raz za dva dni a stolica bola tmavozelená. Ale dr. neodporučila mlieko meniť, tak sme s ťažkým srdcom ostali na bebe. Tak fajn, kúpim malé balenie a uvidíme čo povie malý...to je velký papajko, dúfam, že mu bude chutiť. Ďakujem za radu 🙂

bubatenko1
8. nov 2008

My sme tiez prve mesiace menili mliecko.Najprv sme boli na Nutrilone potom sme presli na nutrilon HA pretoze malinka nam strasne plakavala.Ani potom nebolo dobre.Tak sme presli na Beba kedze ho vsetci tak strasne vychvalovali.Asi po týzdni sme zistili ze malinku zapeka a nemoze sa vobec vykakat.No tak sme sa vratili znova k Nutrilonu.Bohuzial plac nam neutichal tak dr. skonstatovala ze mame koliku tak sme do 4 mesiaca boli na Nutrilon Comfort.Musim povedat zeby nejako zaberal na koliky to nie.Ale chvalabohu po 5 mesiaci ako keby utalo plac prestal a vratili sme sa k Nutrilonu obycajnemu.Papame ho az do dnes.Len moja malinka mi nevypije tolko mliecka kolko je na krabici pisane ako denna davka.Neviete mi povedat ci to musi mat tolko alebo sa nic nestane ked vypije aj menej.

saska.t
8. nov 2008

klazde dietatko je ine takze sa vobec netrap ze vypije menej, my tiez papame menej ale viackrat ako je doporucena davka na krabici a je to ok

dididi30
8. nov 2008

saskta tu zas probaguju aptamil ako nas nutrilon, ale malemu nechutilo, vplul ho 😒 , hipp mu nebudem davat, ja kojim, len ho chcem davat do ryzovej kase, lebo odsavat nemozem, zabija ma to ☹ ale kojit budem nadalej, lebo mliecka mam dost 😉 a maly pekne taha 😵

ale dik za radu, myslim,ze hipp je fajn, maleho zatim ani brusko nebolelo 🙂 tak pri nom ostaneme, ked uz mame hipp kase aj vyzivky. 😉

saska.t
8. nov 2008

pozor na niektore vyzivky od Hipp je v nich dost cukru musis pozerat kde ho moc nie je inak su ok ...

bubatenko1
8. nov 2008

saska.t no ona totiz nevypije ani predpisane davky je ich tam napr.6 a ona vypije len 3.No a pytala som sa dr. a ona povedala ze by mala pit mliecko len rano a vecer ze to staci.Ale ńechapem potom preco je na krabici pisane viac davok ako hovoria doktori.

saska.t
8. nov 2008

bubatenko lekarka ma pravdu ak uz ma dieta prikrmy staci ked ti pije 3xdenne mliecko ostatne davky mlieka vlastne nahradzas prikrmami.Na obale su uvedene davky ak dieta este nepapa prikrmy ale pije iba mliecko a väcsinou je na krabici od 6 mes. pisana pri davke hviezdicka a dole pri nej je napisane ze poradte sa z lekarom alebo take nieco ... A tvoja malinka je uz urcite dokrmovana vzhladom na vek ... 😀

magimary
13. nov 2008

máte niekto skúsenosti s tým, že by Nutrilony boli penivešjie mlieka ako ostatné? lebo mne sa celkom vidí, že áno (len si to potrebujem potvrdiť al. vylúčiť), doteraz sme mali vždy len Nutrilon, tak som to nevedela posúdiť, ale teraz sme skúsili Humanu a iné mliečka a ni jendo tak nepenilo... pýtam sa preto, že keď papáme Nutrilon (máme nízkolaktózový), tak Malý veľmi veľa prdká a keď mal (na chvíľu) iné mlieko, tak vôbec nebol tak nafúknutý, (to mu však nevyhovovalo lebo obsahuje lactozu), no viem, že je aj ALL 110 (nízkolaktózová formulala od Beby) a tak by ma tiež zaujímalo, či aj táto tak pení alebo nie. Viete mi niekto, kto ste používali ALL 100 poradiť?

yasmina
13. nov 2008

Magimary my sme mali AL 110 od Nestle ale len v pripade hnaciek... potom ho nechceli...inaxc papame Nutrilon AR 2 lebo mame reflux, z HUmany vrackali...presli sme 7 mliek az sme nasli toto, ano Nutrilon peni viac ja im hom rozmiesam vo flasiach a potom otvorim a premiesam z lyzickou pena klesne a podavam z antikolikovych flias tak ten prebytocny vzduch ide prec...

addaa
13. nov 2008

Ahojte ja som dnes ráno dala malému prvý krát sunar. Doteraz sme frčali na bebe. Mliečko sunarové bolo riadne hutné a spenené. Malému chutilo. Z beby vždy nechal takých 20-30 ml. Sunar vypil celý. A mne osobne chuťovo pripadá sunar lepší ako beba.

magimary
13. nov 2008

yasmina, vďaka za odpoveď...
viem, že sa AL 110 a Nutroš LL používa pri hnačkách, no my ho musíme stále, lebo Malý netoleruje lactózu (nehovoriac o tom, že Maly véééééééééľmi preveľmi grcoší, má aj reflux,ale megareflux... 😝 ), preto som uvažovala len o AL 110 (iné LL mlieko nie je), preto som chcela vedieť, či aj to tak pení alebo nie (resp. možno Beba všeobecne, či pení). Ale s tým premiešaním sa mi to vidí ako celkom dobrý nápad 😉 , vyskúšam (antikolikovitá fľaša je samozrejmosťou... 🙂 )... Dík.