Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

tereza79
3. nov 2010

myslím že tu ide o to diskutovať a poradiť si navzájom a nie útočiť na niekoho kto sa rozhodol kŕmiť svoje dieťa inak,myslím že baba sa má radiť s doktorkou a nie s nami,po druhé je to jej vec a po tretie aj to kravské mlieko má niečo do seba aj keď nie tak skoro a nie krabicové,ja som prvému dieťatu dávala kravské mlieko od 7 mes a už predtým z neho varila puding,krupicu...snažila som sa vyhýbať sunaru,lebo poznám niekoho, komu sa otrávilo dieťa sunarom,pretože žiaľbohu neprekontrolovala dátum spotreby a v lekárni jej ešte na recept voľakedy predali sunár po záruke,ďieťa takmer umrelo,čo je to za zázrak keď vám to chvíľu po záruke otrávi dieťa?Preto je môj názor na UM taký aký je.

pavlina.k
3. nov 2010

@tereza79 No, diskutovat samozřejmě můžeme - o normálnách věcech. Ale diskuse o KM je jako kdybychom se tady dohadovaly o tom, že je Země placatá...

mamkanec
3. nov 2010

terezo a víš kolik lidí mělo průjem z kravskýho mlíka, mojí známé skončil malý syn na jipce po kuřecím masu a taky málem umřel, já měla salmonelozu v pubertě z jogurt atd.? takže ti radím nejezte doma maso, jogurty prostě nic žijte ze vzduchu protože na světě neexisstuje snad jídlo živočišného původu které by nikdy nikomu nezpůsobilo problémy. a to jako že se někomu něco stane z nějaký věci znamená že se to úplně přestane jíst a že je to špatný???takže když někdo a to že někomu nesedne nutrilon a co jako? když si koupíš krém na obličej a nesedne ti tak co uděláš, půjdeš koupíš jiný a nebo si začneš na obličej mazat margarín??stát se může cokoliv, je sice pravda že od té lékárny je to neskutečné provinění, ale taky to je problém té osoby že se nepodívala na datum spotřeby u toho sunaru, já jsem o tom taky slyšela takže se na datum dívám ale dost jsem se na datumy u věcí pro malou dívala i dřív, to samé když kupuju pro malou skleničky z příkrmama.

nám taky neseděli různé druhy UM, Beba byla snad nejhorší ale to neznamená že je to špatný výrobek prostě každýmu děcku sedne něco jinýho i stejná značka může být jiná, my jsme na sunaru (oranžová krabice) od narození, švagřina mi dala sunar modrou krabici a ta taky neseděla.
myslím že se tady bavíte pořád dokola, my žijeme na planetě chemických UM a vy zase na planetě kde jsou krásné čisté fialové kravičky milka které dávají mlíčko novorozencům a ze zbytků vyrábí čokoládu 🙂))

pavlina.k
3. nov 2010

@mamkanec 😀

sandra1005
3. nov 2010

Baby, diskusia o unelych mlieckach sa zmenila na diskusiu o vyhodach a nevyhodach kravskeho mlieka. Ked niekto potrebuje poradit o tych, tak ma smolu, pretoze tato diskusia je zaujimavejsia. Otvorte samostatnu diskusiu s nazvom kravske mlieko a tam pisme svoje nazory, nie sem. Miska si aj tak urobi podla seba, sama sa tak vyjadrila a na nase rady sa vykasle.

misana
3. nov 2010

Nebudu psát svůj názor,protože je stejný a hlavně reálný. Dotyčné bych nejraději udala za ubližování......,protože to není normální.

lidiab
3. nov 2010

@tereza79 Nezlob se, ale nemela tva znama si to datum spotreby zkontrolovat? My jsme na UM castecne a vzdy datum zkontruluji nez krabici koupim. Normalne jim v lekarne reknu ze chci to datum zkontrolovat. Je to samozrejme i vina te lekarny, melo ty byt stazene z regalu. Ale maminka si to take mela ohlidat...

lublana1
3. nov 2010

@tereza79 ...no ved prave, ze sa ma radit s doktorkou a nie to pred doktrokou schvalne zamlcat, aby na nu nenakricala... to co je za pristup... ja tiez nemozem kojit a sadlo nam az piate mlieko a sme na sunare HA, ktory mu robi najlepsie, takze sunar by som neodsudzovala a datum si samozrejme vzdy skontrolujem... keby som to vzdala hned pri prvom mlieku, tak je drobec cely uboleny, ale urcite som to nevzdala pri prvom mlieku a hned nenapchala donho krabicove... to je ako z inej galaxie... preco je potom na trhu tolko mliek? pretoze kazde babo je ine a kazdemu sadne nieco ine, takze ja neodsudzujem ani jedno mlieko, pretoze to, ktore nesadne nam, sadne zase niekomu inemu a je na nom zavisly... a ty, neviem, ci si kojila, ale keby si nemohla, co by si dala jest svojmu drobcovi? azda kravske mlieko? vidim, ze budes mat babo, tak mu das krabicove, ak sa vratite z porodnice a este to zamlcis aj pred svojou doktorkou?

lublana1
3. nov 2010

... a este, ak chce niekto usetrit na mlieku, ten kto nemoze kojit, tak by nemal mat babo vobec... ja mam znamu, ktora robi na novorodeneckom a tak to robia romske mamicky, ze kupuju krabicove mlieka a este ich riedia vodou... a to co mi hovorila, ze v akom stave sa ku nim dostavaju babatka, tak to je na zaplakanie... ☹

elgereta
3. nov 2010

ahojky, slyšela jsem, že miminka krmená UM jsou častěji nemocné než kojené děti. Tak jsem se chtěla zeptat, jak často marodí vaše dítka( ty, kteří jsou na UM od narození)?

carodejnica
3. nov 2010

@lublana1 rómske matky robia žiaľ aj to, že rozriedia múku s vodou (prášok, ako prášok) a potom to dopadne takto http://korzar.sme.sk/c/5620303/dieta-zomrelo-od... ☹ ☹ ☹

denis19
3. nov 2010

@elgereta no my zatím nebyli nemocní vubec, ťukťukťuk 🙂

lublana1
3. nov 2010

@carodejnica ...no, je to strasne, im ide iba o to, aby dostavali co najviac pridavkov a deti su im uplne ukradnute... ☹

maggie2
3. nov 2010

@elgereta dcéra je zdravá, chorá býva minimálne

maggie2
3. nov 2010

@tereza79 preto bol kedysi sunar na recept lebo to bolo za komunizmu relatívne lacné a dedinčania to kupovali pre svine, v takom množstve, že to bol nedostatkový tovar. Tak to dali na recept. A taký dedinčian vie čo je pre sviňu najlepšie 🙂

sandra1005
3. nov 2010

@maggie2 🙂 zevraj svine z toho dobre priberali

maggie2
3. nov 2010

@sandra1005 presne tak 🙂

lublana1
3. nov 2010

@maggie2
@sandra1005 ...ako nechapem, co ste tym chceli povedat, ze odsudzujete mamicky, ktore davaju detom sunar, alebo co??? 😲

sandra1005
3. nov 2010

@lublana1 preboha nie, mne to prislo len dost vtipne. prepac ak som niekoho urazila... ja davam malemu nutrilon, takze ja mam co najmenej niekomu nieco vycitat...

maggie2
3. nov 2010

@lublana1 presne tak so sandrikou nám to prišlo vtipné. Naopak, chceli sme tým vyjadriť že aj hospodár so sedliackym rozumom uprednostil pre svoje zvieratá Sunar pred obyčajným mliekom 😉 @sandra1005 my sme zase dávali Bebu, ale dcére, nie sviniam 🙂

lublana1
3. nov 2010

...no mne to vtipne nepride, ak tu niekto porovnava deti so sviniami... a este do toho pletie aj sunar... ja som tiez vyrastla na sunari a som tu, nemam ziadne alergie ani nic a v 30-tke vazim 50 kil a to si ako svina vobec nepripadam...

lublana1
3. nov 2010

...no tak to sa potom ospravedlnujem, len som si to zle vysvetlila...

pavlina.k
3. nov 2010

@sandra1005 Tahle diskuse je o UM - tedy o náhradách méka mateřského a sem tedy i řeči o tom hrozném kravském méce patří, ne?!

maggie2
3. nov 2010

@lublana1 nikto neporovnával deti so sviňami, iba sme potvrdili fakt, že za komunizmu pokým Sunar nebol na recept, ľudia to dávali aj sviniam, lebo to bolo lacné a prospievalo im.

pavlina.k
3. nov 2010

@lublana1 Někdo třeba prosatě kojit nemůže, tak co, nemá jako mít děti??? To jsem snad špatně pochopila, ne?! 😒 jasný, že jestli matka kojit nechce (z pohodlnosti nebo proč...), tak to je jiné. Ale některá by i chtěla, ale prostě to nejde!!!

sandra1005
3. nov 2010

@pavlina.k mne to len prislo tak, ze sa tu vsetky snazime presvedcit misku aby sa spamatala a zacala davat babatku nieco co je naozaj vyvinute pre deticky, ktore nemozu byt kojene a ona sa vyjadrila, ze aj tak si urobi po svojom... a tema sa vola umele mlieka, preto som mala pocit, zeby sa pre kravske mlieko mala otvorit samostatna diskusia... a ja si myslim, ze by ju mal ozaj niekto udat kym maly neskonci v nemocnici.

lublana1
3. nov 2010

@pavlina.k ...takto som to nemyslela.... ja tiez nekojim, lebo som nemohla a maly je na sunare HA... to som myslela tie odkazy, ktore tu vypisuje miska, mi to prislo take, ze chce usetrit na mlieku tym, ze kupuje svojmu babatku krabickove, tak to radsej babo mat nemala, lebo mu tym neskutocne ublizuje... ale s tym musi pocitat kazda zena, ze mozno nebude moct kojit a bude musiet kupovat drahe mlieko... a nie krabickove...

pavlina.k
3. nov 2010

@sandra1005 Jo, to souhlasím. Je to prostě děs!

pavlina.k
3. nov 2010

@lublana1 Já jsem taky nebyla nadšená, že už nemůžu kojit. A na rodinném rozpočtu je to samozřejmě znát, jako každý výdaj "navíc". Ale to radši budu jíst suchý chleba, než šetřit na mlíku...

lublana1
3. nov 2010

@pavlina.k ...no ved prave, na peniaze pri tom nikto nepozera, lebo kazda mamina chce pre svoje babatko len to najlepsie... ale uznaj, krabickove mlieko za 50 centov? nezda sa ti to ako setrenie ako skusat ine mlieka ako len nutrilon, ako to tu miska pisala?