Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
4. aug 2010

collet to jo, to bych taky nikdy neřekla před malou ani o ní že jí nenávidím a že mi zničila život ale pocit typu manža jde do práce já chci takyyyyyyy, že se těším až bude hlídat že si to pěkně vyžere aby viděl jaká to je pohodička, že mám pocit že mi na mateřské hrabe atd. no nekecejte že to nemáte 😀 😀

strouzek
4. aug 2010

ijo já si hlavně neumím představit to někde skladovat, jedině že bych prala každou plínu protože i ta počůraná která se hned nevyhodí smrdí, o kakání ani nemluvím. stačí mi když vykládá moje máti jak to bývalo, v koupelně kýbl kde se to skladovalo, v dalším namáčelo, pak pralo, neustále plné sušáky atd. no potěš koště, už vidím jak namáčím pokaděnou plínu 😝 o tom že si neumím představit např. v zimě že dá malé ten hadr, dám ji do kombinézy a půjdeme ven a ona bude v tom zapařená několik hodin ...radši ani nemluvím

slavicita
4. aug 2010

@strouzek mne malý v pôrodnice spal vkuse..práveže som ho musela budiť, aby sa najedol ale najlepšie na tom bolo to, že mi počas jedenia zaspal a ani za svet sa mi ho nedalo prebrať..ešte aj sestričky ho budili a nič..proste tam bol ako spiaci anjelik..všetky mamičky v jedálni jedli akoby im to jedlo mali zobrať a utekali k svojim revúcim deťom na izby a ja vychádzkovým krokom som sa pomaly vybrala k svojej izbe, nakukla a malý odfukoval len tak sa perinka nadvihovala..no ale ako sme prišli domov tak na tretí deň to začalo a potom až do konca tretieho mesiaca...proste som sa normálne chcela vybrať do nemocnice, že mi vymenili dieťa alebo čo🙂

collette
4. aug 2010

@strouzek mě spíš vadí mozek vymydlený plínama. Díky bohu se občas najde nějaký překlad, protože bych jinak začala žvatlat a slintat. A to je na další řádek do macechoseznamu: já na své dítě vlastně mluvím normálně!!! a taky, že i když se manžel snaží a o víkendu malého víceméně převezme, stejně jsem v pozoru, takže to je 24/7... a to, že mám občas chuť do něčeho kopnout, na všechno se vykašlat a prásknout za sebou dveřma, s tím se netajím...

strouzek
4. aug 2010

slavi mě malá taky v porodce spala jak zabitá, první dny ale pak jeden den to bylo horší to už začla brečet , dle mě z hladu protože aby 5. denní dítě ještě nedostalo najíst , v noci byla na sluníčku kvůli žloutenky a to mi jí přinesli svázanou prý řvala tak aby se uřvala a spala klidně, přitom by stačilo jí dát najíst. ráno jí vzali krev a zjistili že má hypoglykemii, tak jí konečně dali sunar a od tý doby malá spala že jí taky museli budit, ale taky to mohlo být z toho že prý žloutenkové děti jsou spavější a taky z toho nedostatku cukru. doma to bylo horší, prdíky, jednou nespala od 9 ráno do 6 večer, ale od chvíle co jsme sekli s kojem jsme zase byli krásně spavý

tulipanike
4. aug 2010

no mne to tiez niekedy ide hore krkom, ale nastastie manzelik je zlaty, ze sa mi o nu postara ked potrebujem, takze je to fajn

strouzek
4. aug 2010

collet mluvíš mi z duše, já to samý, manža se nabídne že se o malou postará a já stejně se neumím odpoutat a dohlížím na vše, když jí hlídala tchýně nemohla jsem se uvolnit a z té volné hodiny jsem stejně nic neměla.

julietka
4. aug 2010

@lenocka84 my s nasimi drobcami bojujeme uz dlho, hlavne slecna nam uz asi 3 mesiace odmieta ten Nutrilon HA, ale vcerajsi vecer bol uplne najhorsi, uz ani maly nechcel papat nechuti im, tak plakali pri papani a omietali to mlieko ze potom este aj zo sna sa strhavali od placu. Nastvalo ma to a dnes som kupila obycajny Sunar (nie HA) a najskor ochutnali dudel co im ponukam, a ked zistili ze je to ine tak obaja spapali na jeden dych a pekne spinkaju. Tak len tajne dufam ze to nebola nahoda...
Mozno by sme mali este papat ten HA-ckovy, no ak budu deti spokojne s obyc.Sunarom tak nie je co riesit. Alergie ked raz v rodine su, deti ich dostanu ci piju HA mlieko alebo ho nepiju...

ija1
4. aug 2010

colette - ja taky na Alcu mluvim normalne, zasadne nesisllam, jo rikam ze to je beruska , slunicko, ..... ale zadny sislani a pitvoreni........... proste si povidame, roztomile ale zadny sislani......
kazdej ma takovy pocity, jako ja treba ne tak jako vykaslat se, ale spis obcas je mi lito takovy ty ztraty ty volnosti, ale kdyz uvidim Alenku, tak proste to hned zmizi, pac je to to nejkrasnejsi,............

collette
4. aug 2010

@ija1
@strouzek a dokážete si představit, že byste to praly v nějakém slizu nebo v ořechách? 😝

ija1
4. aug 2010

vubec..................jsem rada ze to hodim do pytle........
ja na tyhle bio zpusoby nejsem, peru v lovele a stejne nadavam ze to nic nevypere..........

collette
4. aug 2010

@ija1 ale ono mě to taky hned přejde a nikdy bych to neudělala, ale ta občasná frustrace tam prostě je 🙄

collette
4. aug 2010

@ija1 jsem od jedné dermatoložky slyšela názor "v lovele si vyperte ponožky" je to divný, ale nejvíc doporučují ariel a persil...

collette
4. aug 2010

dámy, asi bychom si opravdu měly založit tu "svoji" diskuzi, bo nás tu brzo umažou pro odbočování od tématu 😀

slavicita
4. aug 2010

@strouzek môjmu tiež zistili, že má hypoglykémiu..vraj spavé dieťa...no ale aspoň to beriem tak, že malý ma nechal oddýchnuť po pôrode🙂)) zlatý chlapček...
Inak mne moja svokra zapílila s vážnou tvárou, nech používam klasické bavlnené plienky, tak som na ňu pozrela akoby dobehla zo stredoveku...ale vykecala sa a ja som si aj tak urobila po svojom..mne nikto nebude hovoriť, čo mám dávať svojmu dieťaťu...no a akoby som nemala nič iné na práci len pláchať, vyvárať, prať a žehliť plienky..veď by som tým zabila desať rokov života...a to som fakt nemala čas ani sa najesť...
no idem baby spať..dobrú noc

ija1
4. aug 2010

ten napad s vlastni diskusi je fajn 🙂, pac dneska jsme to fakt vzaly od podlahy 🙂, se omlouvam, musela jsem jit krmit, jen co jsem prebalila a zacla krmit tak se Alca po......, ze ona si vzdycky pocka na cistou plinu........ a pak mi nechtela usnout, a u me v postylce se ji nelibilo tak supajdila zpatky k sobe 🙂......... takze spani u nas v posteli zatim nehrozi...........

lenocka84
5. aug 2010

@julietka ahoj, my alergie v rodine nemame a aj napriek tomu mame HA od dr.
tiez dostal jednud avku sunaru a krasne sa vyspal, a vypil ho bez problemov
takze dnes idem k dr. ze co ona nato, lebo aj teraz rano vypil len 70ml s placom a odporom, az zaspal od vycerpania

pia22
5. aug 2010

Ahoj @lenocka84 tak sa to spinkanie uz zlepsilo?

strouzek
5. aug 2010

collet nedokážu, já jsem zásadně proti všem moderním alternativním nesmyslům, jako beru když takhle rodina žije a žila i před prckem, ale totálně nesnáším když rodiče jezdí v drahým autu, mají doma sušičku, myčku, mamina se voní diorem ale jakmile se jim má narodit mimčo vrátí se do středověku a dávají látkovky, perou ve slizu, místo aviváže dávají ocet takže děcko ale u sebe ten životní styl nezmění.

nejvíc mě pobavilo jak jsem jednou koukala na sama doma, byla tam nějaká ženská co nabízí ekooblečení pro děcka, neskutečně hnusné bodýčko které bych malé nedala ani zadarmo stálo 7 stovek, a prý aby si to udrželo tu bio eko kvalitu je potřeba to prát v eko prášku, tak se jí ta moderátorka ptala jak řeší to že ty ekoprášky špatně perou že ona sama je používá a nikdy to dokonale nevyperou a prádlo divně zašedne a ona jí na to odpověděla že je to pravda, že manžovi pere v persilu ale u dítěte vlastně šedé prádlo s flíčky nevadí že je to vlastně roztomilé, že spíš by jí přišlo divný kdyby dítko zářilo bílou čistotou!!!!!!!!!!! mazeéééééééc, holky takže holky jestli chcete mít roztomilé dětičky neperte vůbec a máchejte prádlo v bahně 😀

strouzek
5. aug 2010

já jsem taky koupila lovelu ale nic nevyprala a smrdí to jak starý ponožky, peru v persilu buď gold nebo sensitive a super, zvlášť ten sensitive je přímo určený na dětský hadříky, když v tom vypereš a dáš pak bílou aviváž tak to voní nádherně miminkovsky a hlavně to vypere všecko i na malou teplotu, malá měla bryndák celý od mrkve (zaschlé mrkve) a vypralo to už na 40 stupnů!!

lenocka84
5. aug 2010

@pia22 spanok ide vzdy s placom, len vynimocne zaspi v klude

strouzek
5. aug 2010

holky já vždycky když slyším v telce na co všechno se dělají statistiky tak by mě zajímalo proč neudělají statistiku na kojo versus UM v souvislosti se zdravým dítěte, a taky na to kolik mamin si nakoupilo hory látkovek a pak stejně je měli akorát na ublinkánky a na zadek dávali pampersky, já jich znám mraky 😀 hlavně si neumím představit s látkovkama jezdit někam pryč, takhle vemu pár pampersek a kdykoliv kdekoliv přebalím a nazdar, už vidím tahat sebou čistý zásoby a domů podělaný plíny na vyprání 😝

lenočko a nemůže mít prdíky?? protože malá když má bolení bříška taky se brání mlíku

mirka285
5. aug 2010

ahojte kocky,citam vas uz dlhsie kedze aj my sme na Um..
@strouzek ty si mi hned zrana urobila dobru nalada,tvoje posledne prispevky su uplne trefne,ma pobavili 🙂 inak moja pediatricka mi povedala, ze to ,ze deti na MM su zdravsie ako tie na UM je len mytus,ktory sa nezaklada na pravde,ze za tie roky to uz vraj ma odsledovane...moj prvy syn vyrastol tiez na UM a v zivote nebral antibiotika ani nebol este chory,ak neratam ze ho zo par krat bolela hlava alebo mal hnacku 😉

strouzek
5. aug 2010

mirko 😀 já si to myslím taky že nezáleží na tom co dítko baští, zase lepší UM než vynervovaný MM mlíko, když vidím svojí kámošku která každý týden řve do telefonu, hubená je jak lunt protože nestíhá se ani najíst, sedí celý dny doma protože kojí co hodinu, od malého se nemůže ani hnout, když už se nají tak akorát párek nebo paštiku z čehoš má malej prdíky atd. jooo to je fakt pro vývoj a zdravý děcka lepší 🙄 výsledek je akorát ten že ten malej je vývojově pozadu, drobnej a každou chvíli olezlý z toho co snědla.
máš dobrou doktorku, můj bývalý dr. byl debil, chová se prý k nekojícím jako k odpadu,musela jsem přejít jinam, o dr. v porodce ani nemluvím, byla jsem za nejhorší co se málo snaží,a 15x za den jsem si vyposlechla jak malá bude mít bez kojení zničený život a zdraví 😝 hnus

ebony222
5. aug 2010

Ahoj holky, uz nejakou dobu vas ctu. V listopadu se nam narodi holcicka, ale protoze mame nahradni matku, tak kojit nebudu. Snazim se najit nejake uzitecne informace o UM predem, abych mela predstavu. No a tak vam taky pridam vlastni pohled na vec. Mam v planu dite krmit UM, ale aby nebylo nejak osizene, rozhodla jsem se, ze budu kupovat mrazene MM a davat ho tak 1 denne misto UM. No ale nase dcera se narodi v USA a my tam s ni tak mesic budem, nez bude schopna letet letadlem domu. Kdyz jsem se ptala doktora v USA, jestli tam taky prodavaji mrazene MM, tak na me koukal jako na blazna, ze teda vede kliniku 20 let, ale na tohle se ho jeste nikdo neptal 🙂 V USA totiz vetsina matek vubec nekoji, jsou rovnou na UM. A ty, ktere precejen koji toho vetsinou brzo nechaji, protoze materska dovolena je tam 3 mesice a ony mazou do prace. A slysely jste snad, ze by vetsina populace v USA byli alergici?
Tak vas vsechny zdravim a v listopadu me tu mate s dotazama a problemama zpatky 😉

pia22
5. aug 2010

Tiez si myslim, ze je MM dost precenovane. Poznam kopec ludi, kt. boli kojeni az az a zeby boli zdravsi to rozhodne nie...moja mamina bola kojena do 2,5 roka a imunitu ma od mala uplne nanic. Ja som uz na tie reci o tom, ake je MM zivotne dolezite alergicka a ani nehovorim o tom, ze sa kazdy ako prve pyta ci kojim a ak nie preco😠

strouzek
5. aug 2010

ebony taky si to myslím, protože co vím v zahraničí se tak velká kojománie neujala a že by všichni cizinci byli smrtelně nemocní protože nejsou kojení je totální nesmysl. hlavně moje malá dostávala ač jsem si to nepřála v porodnici cizí MM, i moje spolubydlící odsávala a odevzdávala sestrám a když jsem viděla co jí(oříškové čokolády, na oběd květák. polívkku aj.) tak mi to stačilo. děcka pak řvali jak tur, hlavně jjsem se jí ptala jestli ví že je zdravá a nekouří a ona že kouří ale že to těm sestrám samozřejmě neřekla) když jsem to pak říkala svý gyndařce tak mi řekla že ona jako lékařka absolutně neschvaluje to že se děti přikrmují cizím MM protože jsou tam rizika přenosu nemocí taky o tom že jen samotná vlastní mamina si pohlídá jídlo pití, kouření a když to nedodrží tak je pak ona sama odpovědná za problémy prcka s bříškem, u cizího MM to není, tam je dítě odkázáno na to jestli nějaká cizí ženská je zdravá, nejedla sračky a nedala si cigárko!! takže shánět cizí MM je absolutní nesmysl a dle mě riskování bolavého bříška a zdraví prcka. moje malá při cizím MM měla koliky jak blázen, po mé trošce taky protože spíš tahala vzduch, jedině výhradně na sunaru se z ní stalo spokojené dítko bez prdíků!!!!!

ebony222
5. aug 2010

Chtela jsem koupit MM v Podoli, tam je banka MM a meli by to mliko mit nejak zkontrolovane. Ale co ta matka jedla nikdo nezkontroluje, to je pravda. A co jsi davala za mliko? Ja nevim, jestli Sunar nebo Nutrilon. Budu to muset nakoupit a vezt s sebou.

strouzek
5. aug 2010

ebony kup oboje, protože některýmu děcku sedne sunar a některýmu nutrilon, nás seděl sunar, a co vím tak sedí hrozně moc děckám víc než ty dražší značky. chce to prostě zkusit, jinak klobouk dolů nad tím že máte náhradní matku musí to být hrozný záhul na nervíky .

strouzek
5. aug 2010

ebony žádná banka MM nezkontroluje co ta mamina před nakojením dávky snědla, vypila, jak silné to mlíko má protože se to mění ze dne na den, může nakojit hektolitr ale o sytosti lze pochybovat atd. taky záleží na prostředí v jakém ta kojící matka žije, jestli žije v začouzené karviné, skoro se nemyje(i takové znám z porodky, za týden vlezla do sprchy jen 2x a to z donucení ) nevypere si ani podprdu takže se tam množí bakterie atd. tak to o zdravosti MM od cizí matky silně pochybuju.