Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

elana
23. apr 2012

tak já určitě nesouhlasím s tím, že je Nutrilon na trhu nejlepší...s tím, že má nejširší portfolio speciálních mlík už ano, to je nezpochybnitelné. Ale nejlepší není. Má nejlepší reklamu, nejširší síť distributorů, nejšikovnější dealery-to rozhodně. Ale nejlepší není, spousta maminek s ním skutečně začne (odtud ta 1. volba maminek, kterou se prsí), protože Nutrilon ťuká ze všech rohů...ale už se neříká, kolik od něj zdrhá, protože je nechvalně proslulý tím, že děti často ucpává a bolí po něm bříško.

aduskatt
23. apr 2012

@elana ked tak na to spominam...........mas pravdu...aj my sme zacali nutrilonom, nebol dobry, tak sme zacali specialnym tusim HA sa volal......no a potom sme radsej presli na francuzske mlieko.......

vianne
23. apr 2012

@elri ahoj vola sa babylove, my sme preslli z nutrilonu 1, zatial bez problemov, ziadne koliky, rastie a probera syn veselo 🙂 zakladne zlozenie je rovnake ako pri nutrilone, neobsahuje len tie probiotika. ale ak mate uz 3, predpokladam ze uz spapa zeleninu a pod. tak nemam pocit ze su potrebne probiotika v mlieku. toto mliecko je navyse BIO.

lianka2
23. apr 2012

@uhlopriecka ahoj. ako vieš, že BIO PRE sa dáva popri materskému mlieku? nie je to tam napísané, len že je to počiatočná výživa. ja nekojím a dávam toto a malá prospieva. tak dúfam, že je to v poriadku. na začiatku som toto kúpila, lebo jednotku nemali a potom som to už nechcela meniť. tak teraz neviem...
@mrnous1 ahoj. ty máš tiež to BIO PRE a nekojíš? lebo ja som kúpila toto a nekojím, tak dúfam, že malej sa nič nestane, veď je to tiež počiatočné, nikde nie je napísané, že popri kojení...

kralicica
23. apr 2012

SUNAR FOREVER!!!!!!!!!! nas zachranil z masivneho refluxu.

mandre
23. apr 2012

Náš malej zatím neměl problém s ničím, co jsme zkusili, teď jsme na Bebě HA 1, což nám Dr. doporučila tak do 4 měsíce a pak přejdeme pravděpodobně na HIPP Bio Combiotic 1 atd., je stejně jako Babylove.... bio. A už jsme ho zkoušeli na začátku, kdy jsme nevěděli, že máme dávat preventivně HA mlíko. Nutrilon je nám nesympatický z důvodu reklamní masáže a tudíž i ceny.

katrenka111
23. apr 2012

@iwesska Tiež si myslím že to asi nejak sponzoruju ci co... ved hej aj ja som bola od 3.mesiaca na Sunare obycajnom a dobre bolo.... podla mna je výživnejsí, chutnejsi a nemaju z neho babetka problemy s bruskom atd...
No ved ked nebude dobrý Nutrilon tak ho kupim na skusku a potom by som si ho nechala predpísat....

katrenka111
23. apr 2012

No baby ako vidim tak Nutrilon nema velke chvaly....Inak co pocuvam pediatri vždy len Bebu a Nutrilon doporucuju....preco asi???
No a ten Hipp nie je HA ani Babylove???

kohutovci
23. apr 2012

Ahojte maminy.. citala som iba poslednu stranu.. vidim ze ficite na babylove.. my sme od narodenia na Nutrilone.. kedze jej ho davali v porodnici a nechceli sme jej to hned menit.. mala ma 2,5 mesiaca a mame este dve velke balenia, potom by sme radi presli na nieco ine.. uz sme skusali male balenie beby a v pohode.. aj chutila.. aj z nej dobre kakala.. ake mate skusenosti s beba1 vy?

alla24
23. apr 2012

@katrenka111 Ja davam malej mlieko Hipp sice obycajne ale je aj hypoalergenne. Maju ho aj v Kauflande 😉 Stoji asi rovnako ako nutrilon cca 15 eur - teda to hypoalergenne

baklik
23. apr 2012

@kohutovci ahoj, preco chces menit nutrilon na bebu? mate problemy? lebo, ak nemate, tak prave tym striedanim mliek ich mozes privolat... ak sa mozem opytat, v ktorej porodnici si rodila? ja som rodila v ZH a tam im bolo sumafuk, ze maly place od hladu, lebo som nemala mlieko. bola som po sekcii a mlieko sa mi neskoro spustilo, aj to malo. prve dni, ked nebol pri mne, mu davali len glukozu, potom tri dni, ktore bol pri mne, od hladu preplakal. ked som sa na vizite spytala detskej lekarky, ci ho netreba dokrmit, tak povedala, ze nie, ze to by bola skoda, ze laktacia sa rozbehne... 😖 a pritom kamoske v ZV dokrmovali hned den po narodeni nutrilonom, kym jej nenabehlo mlieko. nakoniec sme skoncili na nutrilone po odporucani nasej pediatricky a z nasej strany ziadny problem.

baklik
23. apr 2012

@lianka2 to BIO PRE neznamena nahodou, ze je to PRENATAL? lebo viem, ze aj ine znacky maju mlieka prenatal, to znamena pre predcasne narodene deti.

baklik
23. apr 2012

baby, ja som si dala tu namahu porovnat si zlozenia niektorych UM a teda nie su rovnake co sa zlozenia tyka. aby sa UM co najviac priblizilo MM, malo by obsahovat probiotika a prebiotika a esencialne mastne kyseliny. konkretne kyseliny ARA a DHA neobsahuje kazde UM (napr. obycajny Sunar) a pritom su potrebne pre spravny rozvoj nervovej sustavy, mozgu a zraku. taktiez je dolezity pomer srvatky a kazeinu. kravske mlieko ma pomer 20:80, t.j. uplne opacny ako MM, ktore ma 80:20. pociatocne mlieka, t.j. 1 maju pomer 60/40, ale potom tie pokracovacie mlieka uz maju rozny pomer, zavisi od vyrobcu. nutrilon ma 50:50 a od trojky (UM od 10. mes.) uz nema mlieko adaptovane, cize pomer je rovnaky ako u neupravovaneho kravskeho mlieka a neobsahuje uz ani DHA, ani ARA.
naproti tomu sunar nutradefense 3 ma este stale upravovany pomer srvatky a kazeinu a obsahuje aj DHA aj ARA.
takze zamyslam prejst od 3 na nutradefense (teraz mame nutrilon), kedze chcem, aby UM, ktore dostava moje dieta, bolo co najpodobnejsie zlozenim MM, ked uz nemozem dojcit...
dobre info je aj tu http://www.provita.sk/site/node/62 - vid cast o umelej vyzive.

lianka2
24. apr 2012

@baklik neviem, ale porovnávali sme zloženie tohto mlieka BIO PRE so sunarom 1 a zloženie bolo úplne to isté, dokonca babylove malo ešte vyššie hodnoty poväčšine. tak som bola pokojná. no teraz neviem, babylove 1 som neporovnávala, ale keď má zloženie to BIO PRE rovnaké ako sunar 1, tak je to asi ok, nie?

katrenka111
24. apr 2012

@baklik No obycajný sunar asi neobsahuje to vsetko ale ten nový Nutradefense asi ano, preto aj mna zaujal....
No včera som maleho dokrmila 2x Nutrilonom, nejak som mala malo mlieka a večer tak plackal, bolelo ho asi brusko, nevedel sa asi vykakat, neviem ci ten nam nerobí tu galibu lebo napr. v nedelu mal len moje mliecko a vse ok.....
Neviem preco tiež si myslím že je to biznis, lekari tiež len Nutrilon a Bebu každemu hned davaju, asi fakt ich sponzoruju ci co.....pritom je kopec možno ovela lepsích mliek...

lovesista
24. apr 2012

@baklik @kohutovci ahojte, mojho tiez dokrmovali uz v porodnici (na Kramaroch). rodila som sice prirodzene, ale "maly" sa narodil 4,5 kilovy, bol velky hlados a nemala som prenho dost mlieka. automaticky mu dali Bebu alebo Nutrilon. teraz uz MM nemam a Risko papa iba Bebu HA 1, znasa ju dobre, chuti.
@baklik ktory nutrilon teraz papa tvoj drobec? zda sa ze sa vyznas, nechala by som si poradit 🙂

ivaanka
24. apr 2012

Ja mam uz druheho prcka od narozeni na Nutrilonu a jsem spokojena,zadne problemy.Starsi je od roku na Sunaru a taky spokojenost. Doktorka mi vylozene doporucila Nutrilon,ze ma nejlepsi slo zeni, naopak primo mi nedoporucila Babylove,ze s detma na nem ma spatne zkusenosti, ekzemy,alergie.
Co se tyce dokrmu v porodnici,mam oba kluky sekci a ani jednou jsem nemela mliko a dokrmovali mi je od zacatku. Kdyby mi tam dite rvalo hlady, udelala bych tam takovy cirkus, ze by si to rychle rozmysleli. Me spis prislo, ze maji strach z tech fanatickych matek, kterym jednou dite prikmi a ony se pak z toho muzou zblaznit. Me zacali uplne se strachem vysvetlovat, ze ho trochu nakrmi, jinak by jim tam celou noc rval a ja jsem rekla, ze samozrejme a viditelne se jim ulevilo. Takze ono je to tezke asi i pro ne.

elana
24. apr 2012

Nutrilon, Beba ani další lékaře nesponzorujou (leda do porodnic se cpou s lepší cenou, ale tak to je koneckonců benefit pro nás všechny, daňové poplatníky 😅 ), ale věnujou se školení svých dealerů, hodně pořádají semináře, nechávají si vyrábět vzorky, propisky, letáky, bloky...takže jejich logo čumí z každého rohu a tak jsou v největší povědomosti a i toho doktora první co napadne, tak je většinou Nutrilon, méně často, ale přece, Beba. Taky vynakládají velké peníze do výzkumu, takže je to pochopitelné, že se snaží udržet si místo na trhu na předních příčkách. Fakt bych doktory nepodezírala. Na druhou stranu bych jim nežrala větu, kterou tu občas čítám, že Nutrilon je nejlepší, nejpodobnější MM apod, protože to nemají ničím podložené, jen si to přečetli v reklamě tak, jako to může udělat kdokoli z nás. A každý z nás si taky najde to pro něj (resp. pro jeho dítě) nejlepší mlíko.

baklik
24. apr 2012

@lianka2 len mlieko pre predcasne narodene deti, t.j. nedonosene s nizkou porodnou hmotnostou splna naroky pre taketo deti. podla toho clanku, na ktory som dala link: "Mlieka pre nedonosené deti a deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou majú také zloženie, ktoré najlepšie kryje ich rastové potreby. Sú pripravené i na základe poznatkov o intrauterinnom príjme živín a nezrelom zažívacom systéme. Obsahujú preto viac energie, zvýšené množstvo bielkovín a minerálov ako mlieka pre donosených novorodencov."
Ale ja nie som odobornik, najlepsie by bolo, keby si sa poradila o tom s vasou pediatrickou. Ak teda dieta nie je predcasne narodene, ja osobne by som pouzivala jednotku.
A co sa tyka zlozenia, tak ten obycajny Sunar ma skutocne iba to najzakladnejsie zlozenie. Babylove som neporovnavala, u nas nie je DM, takze by som ho nemala kde kupovat. ;)

lupatko
24. apr 2012

ja uvazujem, ze si pre istotu kupim 1 krabicu UM domov, keby bolo nahodou treba. Nech mam doma, pre pripad nudze aby priatel nemusel utekat o 22:00 niekam zhanat 😀
Zvazujem Hipp 1 BIO Combiotic a Babylove BIO 1. Ktoré by ste mi odporučili vy?
Zvažovala som aj France Lait a Humana, ale na každom mi niečo prekážalo.. Keby si to tak človek vedel namiešať sám 😅

baklik
24. apr 2012

@lupatko ale pre istotu to urcite zbytocne nekupuj. najprv sa musis snazit rozkojit a potom, ked to skutocne nepojde, tak vyskusas UM. ale ja som dala az po tom, ako nam to nakazala nasa pediatricka. sama by som si nedovolila naordinovat nic. ved uvidis uz v porodnici ako vam to pojde a podla toho sa zariadis...

elana
24. apr 2012

@lupatko já bych volila spíš ten Hipp...když už něco. Jinak si nemyslím, že je to až tak dobrý nápad mít UM doma, jednak se můžeš krásně rozkojit už v porodnici, druhak pokud bude potřeba ho dokrmovat, tak mu tam dají nějaký UM, který berou oni a když mu sedne, tak určitě není rozumné ho měnit, takže stejně budete kupovat to, na které je zvyklé, protože bříško si na nové UM zvyká až 10 dnů, tak to není žádná sranda dávat mu tři dny jedno UM a přijjít domů a hodit mu jiné a za třetí-mít doma krabici UM svádí jen a jen k tomu, dokrmit dítě kdykoli békne, v domnění, že je to "hlady" a jsi na nejlepší cestě k tomu, přestat kojit. Ale samozřejmě Tvá věc, jen bych to ještě promyslela, hlavně kvůli důvodu dva 😉

baklik
24. apr 2012

@lovesista nas maly papa obycajny nutrilon 1. pediatricka nam najprv odporucila Nutrilon HA, ale to som vtedy este kojila a spolovice sme dokrmovali. ale postupne MM ubudalo, tak sme od 2,5 mes. presli na UM uplne. a pouzivame uz len ten obycajny Nutrilon 1 - uz aj tak nas to teraz, ked ma maly takmer 5 mes. vyjde na cca 50 - 60 eur/mes. a to si ho zhanam za 10,60 eur/ks. a kedze ja ani partner nemame ziadne alergie a maly ho v pohode znasa, nechceli sme mesacne minut takmer raz tolko na HA-cko, ked to nie je nevyhnutne.
nam nutrilon vyhovuje zlozenim - obsahuje prebiotika, aj DHA a ARA kyseliny.
ale ako som spominala vyssie, od 3-ky planujem prejst na sunar nutradefense, kedze nutrilon 3 uz nie je adaptovane UM pomerom srvatky a kazeinu a neobsahuje ani DHA a ARA.

lupatko
24. apr 2012

@baklik @elana Ďakujem, tak to teda zatiaľ nechám tak a uvidíme ako to pôjde.. 😉

mandre
24. apr 2012

@elana já si naopak myslim, že mít doma krabici UM je pro klid duše dobrý. Kde ho pak v noci, kdyby náhodou něco, bude schánět? Já jsem třeba 3x za 6 neděl dostala zánět do prsou a proto jsme pak přestali kojit, protože se to nedalo ustát ta bolest a horečka + antibiotika...a kde bych byla bez UM? se 40°C horečkou v noci, když se nesmí kojit?....teď už jsme bohužel plně na UM, nechala jsem si dát prášky na zástavu laktace.

elana
24. apr 2012

@mandre tak se zánětem naštěstí zkušenost nemám, nicméně nepředpokládám, že se vyvine naráz během dvou minut někdy o půlnoci. Jako já nejsem žádná militantní zastánkyně kojení 😅 , sama jsem nekojila (malý se nepřisál, takže jsem odsávala dokud to šlo a ve 4m ho s klidným svědomím převedla na UM), ale myslím prostě, že mít to doma, jen svádí k tomu, dát ho kdykoli dítě zabrečí. Určitě názorů je plno, Ty máš svou zkušenost a byla jsi za UM do foroty ráda, nicméně před časem na to byly asi dvě diskuze na emiminu a tam se většinou holky taky shodly, že kupovat UM v těhu je předčasné, když už, tak počkat aspoň do porodnice, až se uvidí, jak na tom maminka s laktací, přisáváním a vůbec je, a potom koupit to, na které je dítě zvyklé odtud, klidně to snad zvládne tatínek nebo cestou z porodnice si vyskočí z auta maminka. Ale samozřejmě je to na každé z nás, jak si to udělá, takový to má.

kohutovci
24. apr 2012

@baklik rodila som v Ruzinove. a to, ze mi malu od zaciatku prikrmovali by som nepovazovala za vyhru.. ja som mohla kojit.. ale prvorodicka, nevedela som co robit, bola som sama na izbe, nemal mi kto poradit.. mala mi prespala aj 5-6hodin vkuse.. nevedela som, ze je to na rozbiehanie mlieka velmi zle.. sestricky si ulahcovali robotu prikrmami a cumlikami 😠 aby ma mohli prepustit.. na treti den mi robili test dojcenia.. po prilozeni na oba prniky mala vazila o 0,010gramov a to bol super dovod na napisanie do karty ze dojcim a trada.. bezte domov.. 😠 na nutrilone mi vadi jeho cena.. a nemam pocit, ze je najlepsi.. skor by som povedala, ze najkomercnejsi.. 🙄

baklik
24. apr 2012

@kohutovci tak to je fakt blby dovod na prikrmovanie... vidis, ja som aj potrebovala a nic! a nejaka skuska dojcenia ich ani netankovala. mne pichli posledny den - 6. den po sekcii, oxytocin na uvolnenie MM z laveho prsnika, pretoze tam nejake mlieko bolo, ale von ani za svet a to uz mi zacinal cerveniet prsnik. nakoniec som z neho dostala 20 min. po injekcii nejakych 20 ml, ale aj to som bola happy, ze aspon nieco. ale bolo to pramala, lebo maly uz mal v tom case zacat naberat na vahe, ale dalej chudol... :-/
ano, nutrilon je drahy, ale drahy je aj nutradefense, aj beba. ako som pisala, po porovnani mi vychadza ako jeden z tych, co maju na trhu najlepsie zlozenie.

kohutovci
24. apr 2012

@baklik pri druhom budem mudrejsia.. a toto uz nedopustim.. kedy sa moze prejst na 2jku? ked je babo od narodenia prikmovane?

kohutovci
24. apr 2012

@baklik tak si to mala pekne okorenene.. sakra.. placu ze maju male platy.. bola by som zvedava, ako by to vizeralo keby sme takto aj my ostatni pristupovali k praci... a tiez mame male platy 😠