Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mata_2012
23. mar 2016

@moonshine1 ano moze sa od narodenia, my sme na neho presli ked som uz nemala tolko mliecka kolko maly pytal a konecne mal spokojne brusko ☺

nimana
23. mar 2016

Ja som si s dcérkou tiež prešla svoje. Nutrilon ju zapekal, tak sme mali Bebu comfort a bolo to super. Brusko nebolelo a kakala pekne 2krat denne, no po dvoch mesiacoch, zo dna na den, prisli strasne zapchy, bolesti bruska a nafukovanie. Nafukovalo ju hlavne v noci. Budila sa na nafuknute brusko ako balonik. Musela som jej v noci s rekratlkou niekolkokrat pomahat. Boli sme aj na gastre, dali nam mlieko pre alergikov, no nepomohlo. Asi pred mesiacom som skusila dojcenske mlieko vyrobene z kozieho mlieka od Topfera a super!!! Neviem si vynachvalit, aj ked zial je drahe...

zazana22
31. mar 2016
Používateľ zazana22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zazana22.

@mata_2012 bio combiotik od hippu sme aj my davali a mala bola po nom ako anjelik 🙂 a to si dovolim povedat, ze ani po mojom materskom nebola taka spokojna a napapana. Bala som sa ako bude priberat ci nebude problem. Ale pekne papala a rastla ako pani doktorka povedala priam tabulkovo 🙂

eleonorcha
12. apr 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

@zazana22 preco prave tento typ ste papali? 🙂 to je najpodstatnejsie aby dietatko bolo kludne a malo plne brusko bez zbytocnych bolesti.

gabriela93
12. apr 2016

@bobulka34 ahoj,ja davam malemu sunar a aj dcere som ho davala a super.Nikdy sme nemali ziaden problem,takze sme ine ani skusat nemuseli 😀

nimana
12. apr 2016

@gabriela93 A ak sa smiem spýtať, tak ktorý Sunar, Premium či Klasik?

gabriela93
12. apr 2016

@nimana dcere som davala cely cas sunar complex a malemu som zo zaciatku davala premium,ale nasa lekarka mi potom poradila,ze mam davat complex,je lacnejsi a nieje tam nejaky zasadny rozdiel.aj v lekarni som sa pytala aky rozdiel je medzi premium a complex tiez mi povedali,ze skoro ziadny.A sunar je urcite lacnejsi ako nutrilon.

eliska1902
17. máj 2016

Ahojte maminky my sme spokojny s Amilk...drobec pekne kaka netrapia ho krce ako pri inych mlieckach...veselo odporucam 🙂

katrin21
17. máj 2016

prva dcera bola na Beba HA a bola super, kojena bola len 2 mesiace, viacej sa nam nedalo :( a lekarka nam odporucala toto... Je fakt. ze nebyvala vobec choda, ani v predskolskom veku, imunita super...
Ubehlo 15r, dnes je Beba HA uz asi trochu ina, momentalne s nou tiez dokrmujem malu, aj ked sa snazim udrzať si hlavne svoje mliecko, ale tak uvidime.. zatial takto.... Brusko bolelo malu aj z MM, takze toto nejako neriesim, akurat menej kaka odkedy prikrmujeme... lebo stolica je kustik hustejsia, predtym pri MM bola vodovejsia...

kazdopadne, akekolvek mlieko je podla slov viacerych pediatrov lepsie, ako French lait ... to vraj aby som rozhodne nedavala, ze nema dobre zloženie.... Takze hocico, len nie to francuzske... hoci detom chuti, lebo je vraj lepsie vychutene, ako ostatne mlieka, ale prave na ukor zlozenia... 🙂.

lulu2525
20. máj 2016

Ahojte,tak je normalne keď mi syn zje iba 30ml a to ma dva a pol mesiaca.potom spi dlho.niekedy zje 60 ci 90ml.a papame bebu HA

sardinka335
20. máj 2016

@lulu2525 vela zavisi aj od toho ako celkovo prospieva. Pribera? Čo hovori pediater na poradni? Mozno ho treba častejšie zobudit a mlieko ponuknut lebo 30 ml na jedno krmenie je malo, ale iste to treba posudit komplexne. Takze idealne je spomenut to na poradni.

liiily
23. máj 2016

Každé dieťa znesie umelé mliečko inak,my papáme NUTRILON a sme spokojný 🙂)

stastnablcha
9. jún 2016

ahoj. ja davam teraz amilk bifido.. nove mliecko, dostali sme sa k nemu nahodou ked mi kamoška dala otvorenu krabicu a uz sme na nom ostali..nezapeka a chuti.. co viac si mozem priat 🙂

bambulka563
21. jún 2016

Ja pouzivam pre moju 12 tyzdnovu dcerku francuzske mlieko. A sme velmi spokojne. Vratili sme sa s uk tam pouzivala caw and gate.. z toho papala max 150 a budila sa v noci co 3 hodinky... od kedy sme presli na FL malinka papa viac cez den 180 az 210 podla toho kolko chce.. a v noci od 8 mej do rana do 6tej spinka. Od tohto mliecka spinka aj cez den ovela lepsie. Nemame problem so stolicou ani s bruskom. Ale kazde babatko je ine. Kazdemu chuti nieco ine.

ivanusko
26. jún 2016

Ahoj baby prosim o radu. Mojmu malemu davam nutrilon1 od 5dna zivota je to zle??? Mliecko som stratila z dovodu,,,ze sa nevedel prisat. Odsala som mu asi tri davky MM. Je to aspon postacujuce????

sardinka335
26. jún 2016

bože moj, dnešna registrácia a zase tato nekonečna story. A aku radu chceš? Lebo mi unika pointa....Ano, ak nemáš viac materskeho mlieka, tak je postačujuce dat mu to čo mas. Pre niekoho je to zlé, pre niekoho dobré. Toto si musíš vyriešiť sama v sebe.

ivanusko
26. jún 2016

Ak nemas odpoved nekomentuj!

ivanusko
1. júl 2016

Ahojte....baby chcem sa opytat moj maly je na UM davam kazde3-4hod....mozem mu davat aj skor ak si ziada???

zuzka1717
9. aug 2016

Pozerala som na YouTube jedno video kde hovorili nieco o mliečnom tuku a nejakej globule,odporúčam video fakt to stojí za to

evek
31. aug 2016

Ma niekto skúsenosti s mliekom Lactana?

nimana
31. aug 2016

@evek Ahoj, ja mam skusenost od Tofera len s kozim dojcenskym UM a to je uzasne, takze predpokladam, ze kvalita bude vysoka aj pri Lactane.

evek
1. sep 2016

@nimana dakujem

gabona1
5. sep 2016

Ahoj, my sme vyskúšali viaceré mliečka, keď som prestala kojiť. Ale kvôli odmietaniu sme menili, nie kvôli kolike. Mali sme asi šťastie, pretože malému zachutilo mliečko amilk bifido, ktoré sme náhodne dostali od susedky, lebo som už bola zúfalá. Obsahuje aj probiotiká, čiže od začiatku nemá problém s vyprázdňovaním. Často počúvam, že umelé mlieka zapekajú. Ak máš ten pocit, že treba zmeniť mliečko, tak vyskúšaj, ja odporúčam toto naše. Aj moje známe ho dávajú deťom a nemajú problém.

minaminana
13. sep 2016

My sme zacinali s nutrilonom HA, maly ho mal v porodnici a zdalo sa ze mu sadlo. Asi po mesiaci zacal mat problemy s kakanim, zapekalo ho, tak nam dr.predpisal nutrilon colics. Ten nezabral. Potom sme vyskusali nutrilon comfort, malicky po nom zacal kakavat 1x za den, ale strasne sa pucil cely den kym to z neho vyslo. Stolicu vsak mal riedku zelenu a strasne zapachala. Potom sme vyskusali humanu 1. Stolicu ma 2x za den a krasnu "prazenickovu". Takze za mna Humana.

adaadela
24. okt 2016

Ahojte my mame problém s kakanim a strašne veľa prdkala mala. A plače a je nafúknuté brucho. Už mesiac a pol dávame nutrilon a teraz nastal tento problém. Doktorka mi dala espumisan a biogaiu a teraz zase mala neprdi a kaka cez rurku. Predtým sme mali bebu obyčajnú a kakala zelené a strašne pachly až ako hnilobne občas. Potom z nutrilonu mala pekne kako a teraz už dva týždne kaka každý druhý deň a postupne vôbec.

bjeremiasova
25. okt 2016

Toto iste s dcerkou..Nutrilon jej robil velke bolesti..uz nikdy viac.presli sme na Sunar a bolo vsetko dobre.teraz malemu sme skusili Babylove bolo to ok ale moc mu to dlho v brusku nevydrzalo tak sme presli na overeny Sunar a vsetko je jak na byt.(Sunar Complex)klasika je klasika

adaadela
25. okt 2016

@bjeremiasova a davali ste od zaciatku nutrilon ci ste mali aj ine UM predtym? a po akom case vam nastali tieto priznaky z nutrilonu?

bjeremiasova
25. okt 2016

@adaadela dcerke uz po narodeni dali o com som sa az potom dozvedela.pritom som mala hromadu mlieka..takze este mesiac som jej davala Nutrilon (3 tyzdne som ju kojila potom som stratila mlieko).mala velke bolesti brusko ju bolelo nevedela kakat a ak kakala zelene co velmi zapachalo(hnackoidneho typu).pomesiaci trapenia a chodenia po doktoroch sme jej zacali davat "klasiku" Sunar a vsetko bolo zrazu take ake ma byt...

de_de11
26. nov 2016

Ahojte maminy jtore UM je z kozieho prosim ?

palacinka18
27. dec 2016

Dobry den. Poradite mi prosim s UM?
Mam
3 m babatko. Ma reflux a koliky
Papame nutrilon colics a zahustujeme nutritonom . Je to katastrooofa. Kakame lenns rurkou. Skusame vsetky probiotika atd atd
Menili sme bebu ar ale to bolo strasne
Tam idem na Humanu. Chcem asi anticolics alebo ha
A zahustim to bud sv.chlabikom nutritonom alebo cisty kupim
Anticolis ma menej laktozy. Ake mate skusenosti?