Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

blumka
5. júl 2010

@tezu nutrilon 😉 7x denne

bmmz
5. júl 2010

ahojte mali sme rok od polroka sme na beba ha 2, a teraz rozmyslam s akym mliekom pokracovat... ci junior 1 alebo nieco lacnejsie .... napriklad babylove z DM??? neporadite?

blumka
5. júl 2010

@bmmz moj starsia bola na bebe a po roku som presla na junior 1, ja ti s inymi mliekami neporadim aj tak kazde dieta inak zareaguje na ine mlieko niekomu sadne inemu nie. aj ked rocne dieta uz nemusi byt take nachylne na zmenu mlieka, ktovie...

bmmz
5. júl 2010

@blumka ja fakt neviem chcela som z dmka alebo z lekarne ci nemaju vzorky tych pokrracovacich mliek nech vyskusame nech nekupujem cele ak by to nakoniec nechcel ... ale take nemaju ... 😖

blumka
5. júl 2010

@bmmz ved to..vzorku ti neda nik a ked mlieko otvoris musis ho do urciteho casu minut., ja som preto ani neexperimentovala a sla som rovno na junior

strouzek
5. júl 2010

ahoj holky, tak my dneska totálně bojkotujeme sunar, nevím co se děje ale malá jedla akorát ráno kolem 7 hod. a od tý doby nic, chce jen čaj když jí dám k puse flašku se sunarem tak jí odstrkuje a vzteká se, tak nevím no asi jí nechám vyhladovět snad si pak veme 😅
jinak holky co používáte sunar jaký je rozdíl v tom sunaru od 4. měs. v modré krabici oproti těm jiným v oranžové? protože ta řada sunaru co používáme sunar complex premium má oranžovou krabici pro novorozeňata do 4. měs. a pak od 6. měs dál zase oranžovou jen mezitím je to UM od 4. měs. v modré krabici tak mě to zaráží proč jestli to má nějaké své specifika či co?

smardik
5. júl 2010

@strouzek dík za komentáře, mi malý taky někdy nechce jíst ale on nechce,ani čaj,vodu prostě nemá hlad a pak z ničeho nic spustí randál a nemůže se pak dojíst a pak je mu z toho těžko, se sunarem neporadím ten nedávám ale podle mě by žádný velký rozdíl být neměl,kukni na stránky sunaru třeba tam něco bude o tm

strouzek
5. júl 2010

smradíku no přesně to samé i u nás, chci jí dát najíst když jdeme ven protože už by asi měla jíst nebot jedla naposledy před 5 hodinama ale ona dostane hysterák že nechce a pak za 20 minut když už jsme venku zase spustí že má hlad tak krmím na lavičce

gilmorka
7. júl 2010

Ahojte. Ako riesite zarabanie umeleho mlieka, ked ste niekde mimo domu? Ja dokrmujem Humanou HA a v navode je, ze sa ma zaliat prevarenou 70 st. vodou a potom schladit na jedenie. Ale kde mimo domu budem mat akurat 70 st. vodu? Ani v termoske nevydrzi asi taka tepla. A dopredu sa zarabat nema, a ani odkladat, vzdy zarobit cerstvu.
Maju aj ostatne umele mlieka taky zlozity postup zarabania?

sisaha
7. júl 2010

gilmorka, ja zvazujem podla toho na aku dlhu cestu ideme. Ak je to okolo 2-3 hodin, mam v jednej flasi horucu vodu, ktora sa za tie 2 hodiny zmeni prave na taku pitnu a v druhej flase mam susene mlieko, potom to len cerstvo zatrepem. Dlhsie cesty som zatial neriesila, ale asi by som vzala dojcensku vodu do termosky a niekde na stanici poprosila o zohriatie v mikrovlnke a zase riesila tak, aby to bolo pitné..

exupery
7. júl 2010

Ja vzdy prevarim vodu v konvici,supnem do termosky,do flasky dam tristvrtiny studenej prevarenej,potom vonku dolejem z termosky,skusim,popripade necham prechladnut,dosypem mliecko a papame,a povacsine teraz papame stale vonku...

fukylove
7. júl 2010

ja to robim podobne ako exupery 😀

vzdy mam termosku s horucou vodou, malu 0,5l flasku so studenou vodou (obe prevarene), v odmerkach mam nachystane mliecko na jednotlive porcie... a podla toho na ako dlho idem a kam, tak zvyknem nosit aj viac flasiek... lebo nie vzdy sa da flaska umyt (napr. naposledy sme boli pri Horne, na splave s mangelom a tam sa veru umyvat nedalo 🙂 )

strouzek
7. júl 2010

ahojky tak to já neřeším vůbec nějaký stupně při míchání, ven sebou beru termosku má myslím objem necelý litr, dám do toho vařící vodu aby mi vydržela na celej den když drandíme s kočárem, když je hlad tak naleju do flaštičky trošku ochladím ve větru a pak zamíchám sunar, někdy míchám hned do horký vody, žádný rozdíl jsem nenašla proč je lepší dávat UM do vychlazenějšího mlíka než do horkýho. jinak ty flaštičky taky nějak zvlášt něřeším. v takovým tom termoobalu mám dvě lahvičky, v jedný je čaj, když ho vypijeme mimo domov mám sebou trošku granulovanýho takže naleju vodu z termosky a máme hnedka novej čajík a pak tam mám jednu prázdnou lahvičku na sunar, když se venku nabaštíme tak to buď někde umyju a když není kde tak naleju trošku vody z termosky a tou to trošku vypláchnu.

jinak když jsme fakt někde v nějakém vyjímečném prostředí kde vím že mi voda z termosky nebude stačit tak beru sebou i kojeneckou vodu z rosmana, je v krabicovém obalu jako džus a prý se nemusí převařovat stačí jen ohřát a tím že jsou v dnešní době mikrovlnky všude není žádnej problém

elvira
8. júl 2010

Ještě dotaz k čajům - dáváte granulovaný nebo sáčky?
Mladý sáčkový nechce, granulovaný pije normálně...Neřešila bych to, ale našla jsem na netu, že granulovaný není dobrý, je přislazovaný a barvený...
Zkoušela jsem ho dva dny zlomit, ale ten sáčkovaný čaj plival na všechny strany. 😝
A ráno za celou noc plína suchá.
Takže radši dávám ten přislazovaný než ho nechat dehydratovaného. 😒
Ale říkám si,že když je ten čaj od 1. měsíce, tak tam přece nemůžou dávat nějaké příšernosti, ne? 😕

strouzek
8. júl 2010

no já dávám oboje jak sáčky tak granule ale je fakt že granule mi malá pije radši, poznám to že ten granulový vyžahne celou flašku a sáček jen tak upije 😀 jinak já jsem na to četla dost článků, je fakt že ty granule mě překvapili dost, já jsem totiž chtěla dávat čaje malé od začátku což jsem pak i musela kvůli přechodu na UM a problémům se stolicí ale měla jsem problém co malé dát. pro úplné mimča jsou jen granule a jen fenyklový , mě malá fenyklový nechtěla a ještě z toho měla šílený bolení bříška asi je na něho citlivá a sáčkový mě zase řekli v lékárně že pro malé mimča nejsou, i je to na krabičkách sáčkových čajů napsaný že jsou nejdřív od 4. měsíce. k těm čajům granulovaným jsem četla nedávno článek myslím v mamince že se maminy nemají bát že to není sladký jako od normálního cukru je tam laktoza či co a že to je neškodnej cukr po kterým se nepřibírá a že je to opravdu kontrolovaný a dělaný opravdu pro mimča takže tam by něco škodlivýho nedávali.

no každopádně už nějakou dobu dávám i sáčkový bez ohledu na doporučený věk protože granule jsem furt dávat nechtěla, hlavně výběr granulovaných do 4. měs. moc není , většinou jsou jen obměny fenyklových a ty malá nemůže, ale měla jsem problém s tím že malá byla zvyklá na tu sladší chuť tak ho nechtěla tak jsem ho trošku přislazovala ale cukr jsem ubírala jen aby si zvykla na tu jinou chuť a teď už ho vypije i bez cukru.
každopádně určo je lepší sladký čaj než nic 😉

motylik22
8. júl 2010

ahojte nesom si ista ale kolko UM by malo vypit 6mesacne babo...dik

junovka
8. júl 2010

@motylik22 ak mas namysli za cely den , tak cca 1200 ml.

slavicita
8. júl 2010

ahojte baby, ako si pripravujete mliečko na noc?? poraďte nejaké triky... 😅

junovka
8. júl 2010

@slavicita ja som si na noc prevarila si cca 1 L vody, naliala som do termosky, termosku som nechala otvorenu / voda mi tak rychlo pocas noci nevychladla 🙂 /.Ked v noci trebalo, tak som naliala dane mnozstvo vody, dala UM a ked bolo este horuce, tak som pod tecucou vodou schladzovala uz zavretu flasku s UM do pozadovanej teploty 😉

andrea48792
8. júl 2010

ahojte mi sme pripravovali mliecko takto ale stále a za minutku urobené bez námahy...a cakania..
ak sme robili 150ml napr tak som dala 100ml studenej vody a 50m horucej a to ti v kanvici zovrie za pár sek... samozrejme dojcenskej... tak to robieevame i s cajom a zo vsetkým... 🙂

slavicita
8. júl 2010

@junovka no ja by som potrebovala podať malému mliečko hneď ako sa preberie lebo ešte ani oko neotvorí a začne plakať a pri tom plači sa niekedy dosť preberie....na krabici je napísané, že urobené mlieko treba vypiť do dvoch hodín..myslítš, že keď ho bude piť trebárs o tri alebo štyri hodiny,( stále by bolo rovnako teplé lebo mám ohrievač ) tak mu to môže uškodiť??....

junovka
8. júl 2010

@slavicita kazdopadne odstate mlieko viac ako 2 hodiny by som nedavala.

blumka
8. júl 2010

@slavicita moja juli je zvyknuta na studene mlieko, teda nie ladove ale na izbovu teplotu...teple mi nechce pit...starsia dcera to iste..ona doteraz ani polievku teplejsiu nezje...
takze ja neohrievam, vecer ked idem spat, si pripravim do flasiek (mam 3) do kazdej 120ml vody, dam horucu, a zhruba za tri hodiny to vychladne na izbovu teplotu, mam take male nadobky (myslim ze su to flasticky na materske mlieko do mrazaku) a do nich si nasypem 4 odmerky prasku..ked sa mala preberie, tak len supnem prasok do flase, zatrepem a uz pije

slavicita
8. júl 2010

no zatiaľ chodievam spávať dosť neskoro a keďže viem, že malý vstáva okolo jednej, tak o tej jedenástej mu ho urobím, fľašku s mliekom dám do termosky a keď sa zobudí je to mlieko akurát na pitie, vypije ho a pekne zaspinká znova...len sa obávam, že ak sa zobudí nieskôr, či mu to môžem podať aj tak... 😅

blumka
8. júl 2010

@slavicita ja by som nenechala mlieko dlhsie ako 2 hodky ale zas moja sesternica tak robila, vecer spravila flasu plnu mlieka a davala ju malemu vzdy ked sa zobudil...bezne aj nad ranom..a nic mu nebolo 😕

slavicita
8. júl 2010

@blumka aj môj má radšej studenšie nápoje... 😀 a tie fľašky máš plastové alebo sklené???

blumka
8. júl 2010

@slavicita plastove, preco? 😕

slavicita
8. júl 2010

@blumka no ja som raz urobila tak, že v noci, keď o jednej dopapal som urobila fľašku mlieka, že ju bude piť o tri hodinky a nakoniec ju vypil až o ôsmej 😖 lebo nadránom nebol vôbec hladný...a nič mu nebolo...ale tiež som tŕpla čo sa stane 😅

slavicita
8. júl 2010

@blumka lebo mám aj také aj také a všimla som si, že tie plastové udržia dlhšie teplo... 😝

blumka
8. júl 2010

@slavicita mm vravi ze hej ze plast dlhsie drzi