Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

susisus
10. nov 2009

No tak my už tretí deň skúšame Hami a malej sa nielenže vrátili koliky, ktoré sme už mesiac nemali, ale mi aj neskutoče plače po papaní 😠 že spokojné brušká ! vám ukážem jedno extra "spokojné" do kelu s reklamou 😠

martinka1981
10. nov 2009

Susisus reklamam velmi veriť netreba ☹ tak sa vrať na pôvodne mliečko a hotovo. Ja som spokojna s Nutrilonom.

luka04
10. nov 2009

my mame Hami tiez ale malej chuti...ale niekedy mame bolesti bruska predsa, neviem ci jej vadi toto mliecko, alebo kombinacia, materskeho a umeleho 😕 😕

achina
10. nov 2009

Pridavam do diskuze moje zkusenosti: do 3 mesicu jsme byli na Nutrilonu HA, nebyl zadny problem, hovinka spis zeleny, ale nijak dramaticky. Pak se maly zacal u piti strasne kroutit, vztekal se, nechtel pit. Tak jsem presla na Sunar HA. Celkem v pohode, akorat ty hovinka - to je teda hruza. Maly se u kakani docela nadre, je to hustsi a strasne zeleny. A STRASNE srmdi 😒 Kdyz papal Nutrilon, tak jednou zatlacil a plina pretekala. Mozna se vratim zpet k Nutrilonu, to vztekani bylo mozna proto, ze mu to malo teklo. Akorat se zase nedoplatime... ☹

martinka1981
10. nov 2009

Oni sa tie deti jeduju pri papani možno aj pre to že im to netečie alebo sa vrtia ako naša a sleduju všetko naokolo 🙂 my sme mali tiež nedavno obdobie kym vypila1flašku tak to bolo studene 🙂všetko bolo zaujimavejšie 😉

lenka1smejka
10. nov 2009

No mala uz mi pije hami a zatial ju brusko neboli...Nutrilon je dobry ale straaaasne drahy

to.beruska
10. nov 2009

Ajojte!tak my sa pridavame tiez k vam.my sme od zaciatku na umelej.moje mliecko take ze jedine odsajem a to za cely den maximalne 50ml a to je iba ako voda,biele a riedke.tak sme na bebe premium Ha1.ale zatial v pohode maly spinka dobre a kaka raz za den.co sa tyka davat aj moje mliecko a aj umele to bolo tak ze maly celu noc plakal a stym ze sa mu aj prdkalo tak tazko ze sa az budil.nakoniec mi poradili nech to svoje ani nedavam.ze to neni uz dobre mliecko

lenka1smejka
10. nov 2009

vy ste teraz prisli z nemocnice,ze?

miskachrumka
10. nov 2009

mi sme tiez na UM od 2 mes! a pijeme humanu ar ale maly mi ju nechce už od 3 mes! ☹ tak bojujem ako mozem a musim bojovat aby vypil aspon nieco az do roka! 😨 al nejak to hadam pojde len je horsie ze rano mu to miesam s nemleicnou kasou tak tam ma tych 250ml a potom vecer pijava robim mu tiez 250 ml a posledne 2 noci mi ho vobec nechce ale vobec ako nahle mu zacnem pchat flasu atk spusti vresk! ☹ ale mozno to je tym ze mu idu zas zubky tak uvidim bola by som rada keby ho pijaval nadalej aspon tyvh 200ml na noc! 😒

lenka1smejka
10. nov 2009

preco mu davas na noc mlieko?Daj mu len cistu kasu

dara2583
11. nov 2009

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s Nutrilonom Exta- pre výdatnejšie zasýtenie? Chcela by som ho skúsiť dávať malej na noc, lebo sa budú každé tri hodiny na papanie tak ako má, ale keď sa napapá nevie zaspať, niekedy odkvecne ešte na fľaši a niekedy je hore aj dve hodiny. Inak jej dávam Nutrilon 1 bežný. Ďakujem

rebeka1977
11. nov 2009

ahojte
ani nasa Eluska - 4mesiace a 2 tyzdne, nechce pit UM Nutrilon HA, mliecko, sice uz vieme pricinu, vraj je to koli anemii, ma malo zeleza. Mame lieciky - kvapky, vitaminy, davame to uz 6ty den, no zatial je to strasna bieda s papanim. Pokial je v bdelom stave, cize nespinka tak do nej nedostanem ani kvapku, ale ked zaspi a v spanmu zacne cukat - to je znak ze je hladna tak vypije.
Potrebovala by som vediet aka je minimalna davka pre 4 a 1/2 mesacne babo, kolko musi minimalne vypit UM (zo zdravot.dovodov som musela presta kojit pred mesiacom). Inak skusala som aj zmenit mliecko ale nic. Pijeme Nutrilon HA.
Uz som z toho zufala, ani poriadne nespim, ani sa o starsiu dcerku nestiham starat ako predtym, co stale len striehnem pri mladsej kedy zacne cmukat a snad nieco vypije. Nas drobcek totizto aj 12 hodin vydrzi o cajiku. Lekarka mi povedala, ze v takmto stave nechutenstva mozem byt rada ak vypije 90ml za 24hod (co sa mi zda strasne malo, lebo Eluska vypije aj viacej), ale teraz pozor, vraj pri tejto minimalnej davke by mala pribrat 180g za tyden. Akosi mi to nesedi, lebo ona vypije za 24hodin aj 500ml, aj 600ml ale priberie tak max 100g za tyzden. Poradi mi niekto.

lenka1smejka
11. nov 2009

rebeka1977-na co si potom stazujes?Mne mala zje za cely den 390ml mlieka.A pribera za mesiac 300g.Inak ako vam zistili nedostatok zeleza?

zuzkalenka
11. nov 2009

ahoj dara 2583 neviem ci je to dobry napad prejs na Nitrilon HA tvoja mala ma len 1 mesiac a jej brusko by to este asi nezvladlo skus sa informovat v lekarni o zlozeni toho mlieka. A z budemim aj moja mala sa budila aj 3 krat za noc a teraz spi aj 8 hod. Tak to treba prezit. Prajem vsetko dobre. 🙂

martinka1981
11. nov 2009

Dara 2583 ešte je Sabinka malička,treba to vydržať,mne Miška začala spavať celu noc asi od 2-2,5 mesiaca. Potom sa všetko ustali a bude to ok 😉 neboj. A niekde som tu čitala že ten Nutrilon Extra nič moc efekt 😔 chce to len čas....

rebeka1977
11. nov 2009

lenka1smejka - vies mala ma skoro 5 mesiacov a tato nechut trva uz takmer dva mesiace, tak preto sa stazujem, bojimsa, jednoducho sa bojim, ved to musis sama chapat, vsak.
Eluska krasne papavala a potom ...ci to sposobilo ockovanie alebo co neviem, ale ked som stale vyvolavala mojej lekarke (inak aj moja mama a sestra a teta su lekarky, no nie detske), tak sme dali nasurno urobit odber krvicky z prsteka a hned v ten den nam zistili anemiu, uz berie lieky, teda kvapky + multivit.kvapky.
No a dnes som jej opat skusila dat Sunar - obycajny, a zacala ho pit aj ked nespala, lebo inak mi nevypila ani kvapku.
Zajtra rano ideme na prevazenie a uvidime.
A bojim sa ja preto, lebo lekarka mi zdoraznovala, ze mala musi tyzdenne priberat tak okolo 180g. No ved uvidim co zajtra.

lenka1smejka
11. nov 2009

rebeka-no ani mne nechce nic jest...aj ja sa bojim ale dufam,ze z toho vyrostne

martinka1981
12. nov 2009

Rebeka ja si myslim že že taketo väčšie babätka už nebriberaju tolko ako hovori tvoja lekarka,ak sa mylim nech ma niekto opravi. A čo papa mala okrem mliečka,dokrmuješ ju?

rebeka1977
12. nov 2009

Ahojte, vratli sme sa z nemocnice, boli sme na kontrole na prevazeni, pribrala 130g za tyzden, co je podla lekarky malo. Ale uz dokrmujeme, na vecer zacneme davat pomalicky kasicku a presli sme z Nutrilonu HA na obycajny Sunar, tak dufam, ze to bude lepsie.
Co sa tyka toho priberania, moja lekarka je skusena detska lekarka, tak jej verim. Nechcela som to nechavat na nahodu, na to ze z toho vrastie...ak by sa nebola potvrdila ta anemia, tak by sme to zacali riesit skusanim ineho mlieka a ak ani to by nepomohlo, tak az potom by sme cakali nech z toho vyrastie...asi tak nejako.
Drzte sa babulky a babatka

dzio2
12. nov 2009

ahoj prosim vas ake mate skusennosti s nut HA musime nanho prejst papame normalni nutrilon.Mala sa vysipala po kukuricnej kasi s jablkovou prich nutrilon dakujem

lea132
12. nov 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit..Malu kojim a cca 3 krat tyzdenne jej musim dat aj Bebu ( niekedy ma proste zrave dni 🙂 )...no lenze na obale je pisane, ze po otvoreni sa ma spotrebovat do 14 dni, co teda my neminieme ani nahodou..Mate nejaku skusenost s tym, ze by to mohlo byt aj dlhsie otvorene? Je mi luto to vyhadzovat 🙄

ojo
12. nov 2009

lea132, mě dr. říkala, že může být otevřené až 21dní 😉

lea132
12. nov 2009

ojo, dik, aspon o nieco dlhsie 😝

misule82
12. nov 2009

Ahoj, museli jsme přejít z klasického nutrilonu na nutrilon HA. Včera jsme ho nasadili a malá už měla 2x hodně řídkou spíš prujmovitou stolici. Upraví se to nebo musíme změnit UM?

ulinka221
12. nov 2009

ahoj ...my dokrmujeme od 1.tyzdna Nutr.HA...a ta stolica sa upravi...bude hustejsia...a zltej prazenicovej farby 🙂

tinnka9
13. nov 2009

Ahojte. Neviete niekto, prosím, či poľská značka UM "Nan HA" je to isté ako naša BEBA HA? Obal je rovnaký, akurát ten názov je iný a v Poľsku stojí skoro o polovicu menej.

miskachrumka
13. nov 2009

lenka preto lebokeby som mu nedavala ani naveceru mlieko tak nema vlastne ziadny prijem mliecka ☹

mirip
13. nov 2009

ahojte chcem sa vás dievčatá niečo spýtať, ked som šla z porodnice som ešte nemala mlieko tak mi povedali že prikrmovať bebaou HA 1 zo začiatku to bolo ok malá papala samozrejme 1. týždeň menej ako teraz, ked som prišla domov nabehlo mlieko aj mne ale stále málo a apetítu malet sa nevyrovnám tak máme aj materské aj umelé ale kedže po satí malou sa mi popraskali bradavky a tiekla krv tak odsávam materské a ked dopapá doplnam umelým, druhý týždeň mi nalá začala mať problémy s vetrami a azž tretie kvapky zabrali /espumisan ju zapekal a neprdela vobec, a ako sme začali sab symplex pod vtedy aj grckáme/ zabrali až tretie infacol ked sa nedáva do mlieka ale red papaním jedna kvapka na jazyk a malej chutí sa vylizuje ako mačiatko a čo je podstatné prdkáme, no ako pijeme viac a samozrejme aj viac u melého grckáme stále pri prebalovaní, spaní, a hocikedy aj ked sa hmíri, podla rady kamarátrky ktorá je pediater som jej urobila v postielke z deky vyvýšenú plochu aby sa nelámala ale aby mala hlavičku vyššie ako bruško a na spaní už negrckáme, problém je ale iný, materské odsávam a ak pijeme viac materského a menej umelého sme ok malá prespí v noc i napr. aj 4-4a pol hodiny ale ked pijeme viac umelého po papaní sa zvíja v krčoch po lícach jej stekajú slzy ako hrachy a ja jej neviem pomocť ale ked je okúpaaná, prebalená napapaná a takto po papaní umelého vyvádza asi jej jej nesedí nie????????? čo poviete?????? aj ked jej vyhovovalo prvý druhý tžťdeň teraz máme zo dna na deň problémy a po papaní akonáhle dkrmujem umelým rev rev rev, a navyše aj kakanie sa mi nepáči, aj dnes mapr. tlačí, tlačí chúďa ako starý človek / až to príde smiešne ale sa chúda trápi 😢/ lebo dnes takto tlačila aj plakala striedavo od štvrtej a nakoniec sa vykakala až okolo osmej a pri tak dlhom tlačení by človek povedal že je zapečená ale nie ona nakládla dve plné plienky a riedke riedke riedke, tak neviem ja si myslím že problémy že grckáme, plačeme ked papáme umelé a aj kakáme riedke skoro vodu po mlieku a chcela by som ho vymeniť, ja viem tieto umelé mlieka sú všetky čert ako diabol každé robí nejakú šarapatu ale možno by jej skor nutrilon alebo franc. mlieko zapasovalo 😔už sa nemožem pozerať na to ako sa trápi, keby som mlha tak by som najradšej dávala len materské ale ked ho je málo a navyše aj Dr. v porodnici ma nasrala ked mi povedala že žena ako hora také velké dieťa vedela vynosiť v maternici / malá mala pri porode 3800g/ a teraz jej nevie dať jesť, ako keby som ja mohla za to že sa mi mlieko pustilo neskor ako tri-4dni po porode, ale keby vedela že my sme na malú čakali 4roky a medzi tým aj o jedno prišli a absolovali kadejaké vyšetrenia či nie je problém u mna alebo u muža tak by držala hubu a krok ale každopádne mi ju prestali prikladať už tam nič neporadili, ani ked som sa opýtala len mi bachli flašu do rúk a tuj máš mlieko prikrmuj..........preto sa chcem spýtať či fakt problémy čo má maličká možu byť z mlieka alebo nie lebo skusenosti nemám z umelými mliekami vobec aj bebu mi nikto nepovedal ako zarobiť ked som odišla z nemocky ešteže na pixli je návod a viem že sa má dávať Lucka, lebo podla Dr. asi má aj prvordorička všetko vedieť a nepýtať sa nikoho na nič ale potom neviem na čo tam v porodnici tie detské sestry a lekár sú 😔

badzova
13. nov 2009

ahojte dievcata
chcem sa spytat, ci pri UM treba davat pit aj vodicku, a hlavne ci treba na papanie budit alebo moze papat ked si zapyta?
ako je to ?
dakujem pekne za odpoved. 🙂

emmca
13. nov 2009

no ja si myslim ked je babo hladne tak sa urcite zobudi 🙂 este moja skusenost s mlieckami, maly mi uz v porodnici vela papal tak sme potom zacali papat nutrilon pre extra zasytenie - bol to teda blud, chcel papat este viac, tak som si povedala ze mu budem davat obycajne mliecko navyse ten nutrilon bol strasne drahy, tak teraz sme uz viac ako 2mesiace na Bebe a je uplne v pohode.