Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ija1
12. okt 2010

@kucierka24 - nema prdicky? boleni briska? nam tohle delala s nutrilonem HA? zacla blbnout po 3 msicich bezproblemovyho papani, delali ji krev, vytery, a doporucili zmenu mlika , jo a ete zmena flasky na Lovi, jestli nebolej treba dasnicky, tak jsou mekky a dite ji pekne vytvaruje jak chce,..........od te doby uz nechce jinou, mame BEbu HA, a spokojenost nejvyssi, az se bojim toho ze za mesic bysme meli prejit na 2HA

ija1
12. okt 2010

@p69majka - my presli z biogaiy na biopron junior, nevim jak v SR ale tady stoji 20 sacku (24 - 4 zdarma asi 270 kc) a vydrzi to na 48 dni, pac se dava pul sacku........

pellullinka
12. okt 2010

@kucierka24 a není možné, že už mu dudlík 1 nestačí a vadí mu, že musí moc tahat? zkus koupit 2 třeba když mu to líp poteče bude líp 🙂
držím pěsti

kucierka24
12. okt 2010

Prdi pekne, bolenie bruška nemá, tak mu velmi to mliečko nechcem meniť.. Môže mať potom koliky a to by som nechcela, aby sa tak trápil...Skúsim asi novú fľašu, skúsim LOVI a uvidíme...A aventky majú tvrdšie cumle?? To som nevedela...

kucierka24
12. okt 2010

@pellullinka Noo ja som sa mu snažila dať cumeľ 2, ale rýchlo sa mi nahltal potom nás to bruško bolelo....Tak ja už neviem....Ale vyskúšam ešte raz a uvidíme....Dakujem pekne za rady.....

pellullinka
12. okt 2010

@kucierka24 aha tak to nevím. My používáme Aventky dodnes

fukylove
13. okt 2010

@kucierka24 - Lovi maju ovela maksie cumliky ako Avent - aj napriek tomu, ze su oba silikonove 🙂 a ked sa prechadza na cumlik s vacsim poctom dierok, resp. vyssie ciselko, tak par dni trva, kym si babo zvykne 🙂 my sme vlastne zmenu nevideli iba ked sme prechadzali z cumlika 3 na cumlik 4 pri Avent.. inak vzdy Sebikovi tieklo okolo pusy par dni, kym si zvykol na vyssi prietok 🙂
mozno - ak nepouzivate - by bolo dobre pri tej zmene nejake protiprdikove kvapky 🙂 kym si zvykne... 🙂

mimi21mimi
13. okt 2010

Baby, prosim Vas, je aj SUNAR AR??? mala mi odmietala vsetky mlieka okrem sunaru, ale strasne grcka a uz to trva dlho.

fukylove
13. okt 2010

@p69majka - ono - nazory doktorov su rozne.... ja chodim na gastro kvoli mojej celiakii a rozoberala som tam s doktorkou vsetky prikrmy... a ona nevidela problem v postupnom nasadzovani vsetkeho s tym, ze treba odsledovat,ci to nema nejaky zly vplyv na babo... vdaka bohu - nas Sebik zvlada zatial vsetko... uz mal aj vyvar z fazule 🙂 a bez problemov 🙂 akurat fazulu ako taku som mu nedavala, mal v tom iba zemiaciky, lebo pri fazuli sa odporuca supat... a to si fakt neviem predstavit 😀
a kukam, ze tvoj drobcek ma uz 3,5mes - ja si myslim, ze by sa mu uz asi zisiel ten 2-kovy cumlik 🙂 🙂 🙂

@p69majka - my sme biogaiu mali iba raz, pouzivali sme probiotika Infants Dophilus 🙂 su praskove, rozrabaju sa v malom mnozstve vody resp.mliecka... ja som zvykla davat vecer, pred vecernym mlieckom.. trosku som odliala do mensej flasky, rozmiesala som v tom, dala to vypit ako prve (aby som mala istotu, ze vypije vsetko) a dala zvysok mliecka 🙂

fukylove
13. okt 2010

@kucierka24 - poznamka v mojom poslednom prispevku mala byt pre teba - o tych cumlikoch 🙂 lebo ak si dobre pamatam, tak Avent2 su od druheho mesiaca, my sme presli asi v tretom - uz si nepamatam... teraz uz mame c. 4 🙂

lenocka84
13. okt 2010

@p69majka ahoj, ja som davala biogaiu a o inych neviem, vyuzili sme ju len2tt a viac uz nie
takze moc poradit neviem

p69majka
13. okt 2010

@fukylove Ahoj. Sárka bude mať teraz 16. okt. pol roka. Asi si zle pozerala. Ja mám klasickú fľašku s obyčajným silikonovým cumlíkom na mlieko. Mali sme fľašku Mam s tým veľkým cumlíkom a malá z toho nechcela piť a ked som jej ho nedávno skúšala, tak ju z toho napínalo. Takže u nás prevláda klasika. Ten prášok by sa mi asi nechcelo zarábať. Asi zostaneme pri tej Biogai, neviem. Ešte jedna mamka písala o Bioprone Junior. Uvidím.

lutsine
13. okt 2010

ktore umele mliecko toleruju deticky najlepsie.... 😲

ija1
13. okt 2010

@p69majka - o tom Bioprone Junior jsem psala ja, ten nam pomohl, dlouho mela prdy, sice biogaia ok, ale po dvou mesicich se to vratilo........... ted biopron po °14 dnech zabral...........tak jsem rada.........
akorat........... uz papame zeleninku celou sklinku Hami sni, zapije 100-150 ml caje, ale po 2,5 hodinach je asi hladova, pac zacne plakat, pritom po mlicku vydrzi normalne 3,5 - 4 hodiny......... ja myslela ze to ma vynahradit jednu davku jidla, my pijeme na davku 210 ml.......... ale tohle me zarazi,...........

fukylove
13. okt 2010

@p69majka - prepac - poznamka bola pre Kucierku 🙂 🙂 🙂 som to akosi poplietla 🙂

fukylove
13. okt 2010

@lutsine - to je otazka - keby sme spravili nejaky "prieskum", tak by sme asi vedeli vysledok... no aj tak by napr. tvojmu drobcekovi to mliecko mohlo robit problemy... 😉 ale podla toho, co tu sledujem si babulky asi najviac chvalia bebu a sunar... my sme iba na Nutrilone, ine mliecka nam robili zle 😉

mimi21mimi
14. okt 2010

Vie mi niekto poradit? Od vcera sme presli na Nutrilon AR, lebo mala grckala a odporucila nam ho dr. Dovtedy kakala kazdy druhy den, dnes uz druhykrat za den, ale stolicu ma taku riedku - je to normalne???

lucka33
14. okt 2010

@mimi21mimi - tak to bud rada, ze kaka, lebo AR vraj zvykne zapekat, kedze je hustejsie 😉

p69majka
15. okt 2010

@ija1 Ahoj. Ja som to pochopila dobre, že si začala používať probiotiká kvôli kakaniu? Ja tiež, ale aj kvôli imunite, keďže nekojím. Tak to máš riadnu papkaňu a koľko má? Moja vypije naraz tak 120 ml mlieka, no večer ešte tak 30 - 60 ml mlieka po 90 ml kaše pred spinkaním v postielke. Inak zeleniny a ovocka spapá tak polovicu až trištvrte výživového pohára a po hodine ešte 60 ml mlieka. No v noci pije ešte dva krát. Mohla by už prespať celú noc, lebo som permanentne nevyspatá. ☹

p69majka
15. okt 2010

🙂 @fukylove v pohode, nič sa nedeje.

lutsine
15. okt 2010

@maya30 ahoj,uz mate lepsie s tou makkou hlavickou,nam tiez dokina zvysila davky vigantolu,kvoli makkej hlavicke. ☹ a dostava aj vitaminiky.

maya30
15. okt 2010

@lutsine bohuzial nie, uz 2x dostal tu jednorazovu kapsulu D vitaminu ale prave tento tyzden sme boli po dvoch mesiacoch v poradni a pravu stranu ma stale makku ☹ Ale dokina vravela ze nech sa tym netrapim vraj sa to upravi, len ja hlupa som sa zabudla opytat na vigantol, takze tam musim ist este raz...ach jo 😒

lutsine
15. okt 2010

@maya30 aj my mame makku pravu stranu, na tej strane ma aj zlezanu hlavicku troska. Mozno to bude aj tym.. 😵

maya30
15. okt 2010

@lutsine zlezana hlavicka aj u nas - presne...ale potesim ta - uz sa zacina pomaly zagulatovat 😉 🙂

ija1
15. okt 2010

@p69majka - ja jsem je zacla pouzivat pac mela porad prdy a bolelo ji brisko...........asi ji zacpaval ten nutrilon HA,
jojo ted uz papa hezky.......uz se srovnala............rano 230ml mlika, v poledne sklenicku Hami zeleniny a vodu, za 3 hodiny 240 ml mlika.........pak kolem sedme 210 a vecer tak v 22h tech 180 - 200..........a jinak od seste spi, na jidlo v sedm ji budim a pak spi do tech 22h a od te doby az do rana do pul osme............kdy se vzbudi ale nerve, spis kope nohama do matrace a dela to rany..............takze nas takhle upozorni ze chce papat......

p69majka
15. okt 2010

@ija1 ahoj tak to my máme úplne iný režim, malá papá menej ale častejjšie ako tvoja. no každé je asi iné. napíšem ti nabudúce aký máme presne náš dník.pa

lutsine
16. okt 2010

@maya30 nechavas ho spinkat na tej druhej strane,polohujete?

maya30
16. okt 2010

@lutsine nie to sa vobec neda, on sa otoci ako on chce...ale tym ze uz viac sedi a menej lezi a zaroven mu hlavicka stale rastie tak sa to upravuje samo...a skosenu ju mal teda poriadne 😉

p69majka
17. okt 2010

@ija1 Ahoj. Náš režim je asi takýto. Ráno 120 ml mlieka. Cca po dvoch hodinách ide spinkať, spinká 1,5 - 2 hod. Potom papáme zeleninku alebo zeleninku s mäskom, asi 150 g, po hodine 90 ml mlieka. Po dvoch hodinkách od zobudenia spánok na 1 - 2 hodiny. Po zobudení papáme ovocko alebo výživku, asi 150 g a po hodine 90 ml mlieka. Ideme vonku po dvoch hodinách od zobudenia a spinká tak 3/4 hod. Po zobudení spapáme tak 90 ml kaše niekedy s banánikom a po kúpkaní, pred spaním tak 60-90 ml mliečka. V noci tak 2-3 krát po 90 -120 ml mliečka. Medzitým, za celý deň vypije tak 60 ml čajíku.

schnucki
19. okt 2010

ahojik holky,

chtela jsem se zeptat jestli by jste mi mohli poradit ... bohuzel u nas kojeni neklaplo, takze jedeme na umelem ... zkouseli jsme par mlicek a myslim ze jsme nasli co ji chutna, nevim ale jestli je normalni, ze mi nekdy chce po 1,5h jist ... nekdy mi i mlicko lehce zvraci, ... ma baleni stoji ze by mela vypit 120ml, ale ja stale delam jen 90ml, protoze mi to nevypije ... v noci spi i 3h v kuse a to pak tech 90ml da, ale pres den je casto vzhuru a to tech 90ml nevypije a kolikrat chce uz po hodce zas jist, ale da treba jen pulku flasky ... nevim jestli ji nechat vybrecet a davat ji jist po 2h ... prijde mi ze nekdy proste vyije vic nez chce a proto mi to mliko hazi zpatky ....