Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

miona
20. okt 2010

Ahoj holky, tak jsme komplet na UM a mám z toho stres. Malá má šílený trápení se střevama a bříškem..nejdřív jsem zkoušela nutrilon comfort, ale ten jí nějak nesedl, pak bebu pro - ale ta zas neřeší ty problémy s kakáním a prdama..a teď jsem si na netu vyšťourala, že existuje beba sensitiv, tak doufám, že zabere..máte s tím zkušenost? A jak často mám vlastně krmit? Ona si řekne i po hoďce a půl, no snažím se dodržet aspoň ty dvě hodiny..ale kamarádka mě pořád tvrdí něco o třech hodinách..ale když v 8 týdnech vypije na dávku i jen 40ml, tak snad logicky musí mít hlad dřív ne? Zas nechci, aby častým krmením pak měla ještě větší bolení...jenže já ani kolikrát vlastně nevím, jestli je to řev z hladu nebo z bolení bříška..připadám si nějaká neschopná 😖 prvního jsem kojila a nic neřešila a tohle mě přijde fakt jako věda a nikde se o tom člověk pořádně nic nedočte.

kaja73
20. okt 2010

@mimi21mimi Moj maly bol tiež na sunare-ma fakt dobru chut- a tiež grckal.Ja som to riešila kupenim Nutritonu-zahusťuje sa nim materske mlieko,ale možeš ho použit aj na UM.Davkuješ podla potrby.Ja som nemusela nikdy použit tie odporučane množstva, stačila cca polovica a grckanie sa uplne vytratilo.Tym že si same reguluješ intenzitu zahustenia ,vieš predist aj zacpe 😉 a samozrejme možeš ostat na odskušanom chutnom mliečku.

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 nakoukla jsem do této diskuze, protože právě řeším to, že mi Kačenka začala nějak odmítat mlíčko, vždy vypila vše, co dostala a nejednou vypije méně a dudlík odmítá a když jí ho rvu vehementně, tak začne doslova ječet - bála jsem se, co se to děje a hned jsem se uklidnila po přečtení tvého příspěvku, že hodně dítek Nutrilon v tomto věku odmítá. Bylo mi právě divné, že Kačenka je jinak veselá, pořád něco brouká, kope nožičkama a pořád se usmívá - to jsem si říkala, že by asi tak veselá nebyla, kdyby měla nějaký problém. No asi zkusíme jiné mlíčko, Verunku mám na Hippu, protože ta mi nechtěla pít Nutrilon od počátku. Jen nevím jaké mlíčko Kačence zkusit, zda jí dát také Hipp nebo doporučily by jste mi nějaké mlíčko?

mirinda10
20. okt 2010

@miona ak vypije iba 40ku, tak to je malo, urcite necakaj 3hodiny a skusala si mu dat viac ak ano co ti to nevypije
urcite mu davat pit kazde 2hodky ak by vypil 90-120 tak mozes davat aj kazde 3 hodky

lenocka84
20. okt 2010

@vlckulka ahoj, my sme mali na zaciatku nutrilon HA, od 3.mesiacov mi ho odmietal, odmietal aj klasicky nutrilon, tak sme dali sunar, a z neho sme sli na babylove z dm, a to my pije bez problemov uz 2.mesiac

kaja73
20. okt 2010

@miona Skus jej davat probiotika infant dophilus alebo Bio gayu,mali by zredukovat traviace problemy.Inak oni aj same odzneju cca po 3 mesiacoch.Určite je však hladnu nenechavaj.Ak by sa problemy stupnovali, daj jej spravit test na intoleranciu laktozy.

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 také jsme začínaly na Nutrilonu Ha, po tom mi příšerně ublinkávala, až se dusila a začala ho odmítat, tak jsme přešly na normální no a teď už nechce ani ten - asi zkusím ten Hipp, ať v tom nemáme bordel (tedy hlavně tatínek, protože má trošku jiné dávkování 😀 ) a uvidíme. Měnily jste mléko sami od sebe nebo jste to konzultovaly s Dr.?

lenocka84
20. okt 2010

@vlckulka z ha na sunar som preberala s dr. a na babylove uz sama

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 stejně si myslím, že konzultace je asi zbytečná, všechna mlíčka jsou kvalitní a ona mi doporučí jen to, co preferuje a přece jen každé dítě je jiné

lenocka84
20. okt 2010

@vlckulka kazda dr. ma z toho proviziu tak je jasne ze preferuje to kde ma najvyssiu

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 koukala jsem do tvého alba a koukám, že jste narození podobně jako my - holky byly ve 34+5 a měly 43 cm/2200 gramů a 44 cm a 2100 gramů - můžu se zeptat, kdy malý začal zvedat hlavičku? Holky mi to nějak bojkotují, zvednou jí tak na půl a pak raději spí nebo si cumlají ručičky a doktorka tvrdila, že už by jí měly zvedat a vůbec nezohledňuje, že jsou předčasně narozené.

mimi21mimi
20. okt 2010

@kaja73 o tom Nutritone som pocula. Takze sa nic nestane, ak dam napr. len jednu odmerku na 120 ml Sunaru alebo tak? Aby nemala potom problemy s kakanim?

lenocka84
20. okt 2010

@vlckulka ked si to tak vezmes korigovane maju len 1,5mesiaca takze urcite maju cas na dvihanie hlavicky
moj Patko prve pokusy ked mal 3m, a aktivne ked mal 4mesiace, gestacne, korigovane 2,5mesiaca

petra49
20. okt 2010

Ahoj holky, narazila jsem na tutu diskusi a taky stále řeším něco. Od narození jsme na UM, bohužel jsem neměla skoro žádný mlíko. Už v porodce dostával Bebu HA a byli jsme docela spokojený, pak nás trápilo bříško, tak dáváme probiotický kapky a 3 dávky denně jsem míchala do fenyklového čaje. Teď zas dost blinká, tak jsem zkusila bebu AR, ale když mu to smíchám s tím čajem, tak mu to asi nedělá dobře, dneska skoro celý den řve, už jsem fakt zoufalá. Tak zkusim ještě dělat mu to jen do kojo vody a jestli to nezabere, tak nevim jestli mám zkusit jiný mlíko?

petra49
20. okt 2010

nebo zkusit bebu HA zahustit tím nutritonem, no uvidíme, jinak nám budou 1.11. 3 měsíce a baštíme 140ml 6x denně

fukylove
20. okt 2010

ahojte babulky 🙂 nemam moc casu na citanie, slubujem ze docitam neskor 🙂 len som sa chcela podelit s jednym linkom, najdete tam v casti A zoznam dietetickych potravin - na konci tabulky su aj rozne dojcenske mliecka, ktore su preplacane z casti poistovnou....

http://www.health.gov.sk/?zoznam-dietetickych-p...

meni sa to kazdeho stvrtroka 🙂 teraz je to platne od 1.10. az do konca roka, su tam aj doplatky poistovne...

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 já si to také říkám, že kdyby se narodily v termínu, tak to po nich nechce - evidentně se doktorka drží tabulek a věk nekoriguje, ale což holky jsou šikovné a snaží se 🙂

@mimi21mimi dávám Kačence do 120ml Nutrilonu 1 vrchovatou odměrku Nutritonu a je to akorát, vůbec to nevadí, podle toho jejich dávkování bych měla dát 4, ale to by asi už z flašky nevytáhla, jak by to bylo husté

mimi21mimi
20. okt 2010

@vlckulka a s kakanim nema pri tom problemy?

lenocka84
20. okt 2010

@vlckulka vobec to neries, uz ste boli na neurologii?

kaja73
20. okt 2010

@mimi21mimi Maximalne ti to neodstrani to grckanie a pri najbližšom krmeni davku zvyšiš.Casom prideš na to, ake davkovanie musiš davat.Mne sa to menilo aj počas dna. Napr.na noc som zahusťovala viacej, pretože malemu po dlhom ležani šlo mlieko do nosa a nevedel dychat.Akonahle som takto začala zahusťovat, prestal mat problemy s dychanim počas noci.Cez den stačilo zahustovat menej-ani ta polovična davka.Musiš si to proste odsledovat. 😉

vlckulka
20. okt 2010

@mimi21mimi ne nemá, kakání je v pořádku - dávala jsem jí i Nutrilon AR a ten jí totálně zabetonoval, několik dnů nekakala a pak to byla příšerná námaha, než něco vytlačila, proto jsem začala dávat klasický Nutrilon a začala zahušťovat Nutritonem a zkoušela dávkování a takhle mi to vyšlo nejlépe

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 nebyly, ale jsme objednaní - jen vlastně nevím, proč tam jdeme, to mi Dr. jaksi nesdělila

majinka85
20. okt 2010

Ahojte dievcata. Ako tu tak citam tak som z toho zmetena.Ako je to mozne ze davate menej odmerok nutrilonu?To sa moze?Nemoze to sposobovat hnacky?Ja mojmu davam tiez nutrilon klasicky a vypije mi tak 100 ml ako kedy. A pekne si aj odgrne.Kaka mi asi tak trikrat do dna.STaci to?

lenocka84
20. okt 2010

@vlckulka to je bezny postup pri predcasniatkach
aj my sme boli a zajtra mame kontrolu
tam sleduju ich vyvin lepsie ako pediater, a neurolog urci ci je ta hlavka ok, alebo budete cvicit
a ked aj budete, netreba sa toho bat
my mame korigovany vek 4,5mesiaca a krasne sa otacame, dviha sa do sedu. a to len vdaka cviceniu, a niektore v termine narodene deti co maju 5mesiacov nic. na brusku sa mi toci dokolekca za hrackami
takze uplne klud a ako sa vravi nohy v teple 😀

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 nemluvíme o NutriLonu, ale NutriTonu - to je zahušťovadlo 🙂

kaja73
20. okt 2010

@majinka85 Nie Nutrilon ale Nutriton-to je na zahusťovanie mlieka 😉

mimi21mimi
20. okt 2010

@kaja73
@vlckulka
dakujem za rady 🙂

majinka85
20. okt 2010

jaj ja som si to zle precitala.A to sa dava kedy a ako ?Kde si mozem o tom precitat?

vlckulka
20. okt 2010

@lenocka84 díky, já to nevěděla a z toho papíru na doporučení se to nedá vyčíst - klasické doktorské písmo 😀 jsme objednaní až na 30.11, to holkám bude 4,5 měsíce

vlckulka
20. okt 2010

@majinka85 to se dává při ublinkávání, zahušťuje to mlíčko, takže mimi pak nezvrací nebo méně - určitě se o tom dočteš více na stránkách Nutrilonu nebo když to zadáš do vyledávače