Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
17. nov 2010

@fukylove stava sa 🙂
maly si da vecer kasu a az do rana spinka
uz asi 2. mesiac

adelaine
17. nov 2010

ahojte,
viete mi prosim poradit nejaku bezmliecnu kasu?
sme totiz na bezlaktozovom mlieku, kasu budem musiet zarabat v tomto mliecku,
chcem vsak poprosit o radu, aby som abytocne nekupila kasu hnusnej chuti,
ale overenu a vyskusanu 😉
dakujem 🙂

fukylove
17. nov 2010

@adelaine - co viem, tak v DM predavaju nejake nemliecne kase... ale ako chutia, to netusim... viem ze nase marcovky ich viacere pouzivaju, lebo sa daju zarabat aj v cistej vode (ale neobsahuju UM... ), lebo tie co koja tak sa UM chcu vyhnut uplne... 😉

lenocka84
17. nov 2010

@adelaine ahojky, u nas sa osvedcila obilna s prosom z alnatury. da sa kupit v dm drogerii.
tu pijeme uz niekolko mesiacov a stale chutna.

katka512
17. nov 2010

@lenocka84 a ako mu prosim ta robis tu kasu?? 😵
Baby ktora mate mliecko babylove aj dokupujete nejaky vitamin ktory v tom mliecku nieje??

fukylove
17. nov 2010

@lenocka84 booze, toho sa my asi nedozijeme 😉 😀

lenocka84
17. nov 2010

@katka512 my pijeme babylove mliecko
a do neho robim aj tu kasu, dam klasicku porciu mliecka u nas 210ml na noc a pridam asi 3,5odmerky kase, tak aby bola polohusta.

@fukylove a to Sebikovi sa v jeho veku nechce este spat celu noc? ale neboj dockate sa

adelaine
17. nov 2010

@fukylove
@lenocka84 musim kuknut, ja chcem ci nechcem musim nabehnut na bezmliecnu,
len sa bojim, aby mu to nenarobilo sarapatu z crievkami, lebo sa dost trapime s tou intoleranciou...
dakujem za tipy

lenocka84
17. nov 2010

@adelaine tato je dobra aj na kakanie, obsahuje vlakninu
a pre vas je asi naj taka neochutena
odkial z ba si? my sme si tusim uz aj pisali 😉

fukylove
17. nov 2010

@lenocka84 no veru nechce... sa budi raz na jedlo, zaspava o siedmej ale o piatej rano uz je vyspaty... 😀 neriesim to nejako extra... lebo su deti, co spia a potom tie, co nespia... no a my mame nespavca 🙂

katka512
17. nov 2010

@lenocka84 v tych kasach od babylove su odmerky alebo davas odmerku od mliecka alebo ja to nikdy neviem odhadnut mala som kasu tusim od hami.....
mne maly spaval tiez skoro celu noc od 20:00 do 06:00 to maval len mliecko ale teraz ked je vacsi sa mi v noci castejsie budi myslis ze je to tim ze mu to mliecko nestaci....cez den som davala vyzivu ale to mu asi nestaci dnes som mu dala pomixovany zemiak s mrkvickou tak som zvedava....

lublana1
17. nov 2010

@adelaine ...my pijeme tiez bezmliecne kase, ja kupujem v DM Hami kasu bananovu, ta je aj bezmliecna, taka zlta krabicka, malemu velmi chuti, vypije mi na vecer 210ml... zarabam 180ml hackoveho mliecka a dam asi 2 a pol polievkovej lyzice kase, taku redsiu, lebo ju pijeme cez flasku... len skoda, ze po nej neprespi celu noc... 🙂

lenocka84
17. nov 2010

@fukylove patrik zaspava cca o 7-8 ako kedy a spi do 6:30, po kasi

@katka512 pri kasi nie je odmerka, ja davam odmerkou co je pri mliecku, ale myslim ze pri vsetkych UM su tie odmerky rovnake

adelaine
17. nov 2010

@lenocka84 je to mozne 😀 ruzinov
@lublana1 ved to, chcem aj ja zacat kasickovat, lebo cez den vydrzi moj
ochechuliak aj 5 hodin nalacno, potom stiahne 60 az 80 ml aby sa nepovedalo,
a noci sa nevie dojest, pyta si kazde 2,5 hodiny, potvorka mala, a mama ma potom kruhy pod ocami,
tak dufam, ze kasa to vyriesi 🙂 len dufam, ze ho nezapecie :(

lenocka84
17. nov 2010

@adelaine urcite skus tu obilninovu s prosom, je od 4m a nas zasyti na celu noc, ziadna ina to nezvlada

lublana1
17. nov 2010

@adelaine ... ani moj nevydrzi po kasi celu noc, niekedy je hore dvakrat, niekedy raz, ale uz sa nam stalo, ze spinkal aj do siestej rana, kazda noc je ina... nas nezapeka, davam probiotika Biogaia, tie su vyborne na crievka aj imunitu...

adelaine
17. nov 2010

@lublana1 ja som s biogaiou prestala, strasne ho nafukovala :(

lublana1
17. nov 2010

@adelaine ... ja davam este aj SAB do kazdej flasky na nafukovanie a v pohode... ked vas Biogaia nafukovala, tak skus probiotika Biopron junior, viem, ze ked baby mali problem s Biogaiou, tak ten Biopron im pomohol...

ratatooy
17. nov 2010

@lenocka84 ty kapky máme už dva týdny,pak máme ještě lefax to je to stejné jak sab simplex a taky máme babycalm a ten nám na prdíky pomáha asi nejvíc,nemáte někdo zkušenost s mlíčkem beba sensitiv?má to být na bolavá bříška ale v lékárnách je to jen na objednávku.

lenocka84
18. nov 2010

@ratatooy my sme uzivali este infacol, aj ten pomahal
ale nastastie sme tieto kvapky uzivali len asi 2tyzdne

ivanka85
18. nov 2010

@ratatooy nam na prdiky najviac pomahal a aj pomaha Espumisan

lenocka84
18. nov 2010

@ivanka85 a ty este davas espumisan?
my sme to uzivali len pocas kolik asi 2tt a odvtedy uz nie

sunysara
18. nov 2010

ahoj holky, potřebovala bych poradit. malý má 8 a půl mesíce zatím je kojený a max dáváme obed jako příkrm jinakchce jen prsa občas kaši z flašky.

zkoušeli jsme um nutrilon ten munejede a hami taky nechce, musím přestat kojit ze zdrav důvodů ale evím jak on je proste prsař.

ratatooy
18. nov 2010

ptala jsem se na espumisan a koukali na mě že to neznají,taky jsme zkusili koupit bebu sensitiv tak jsem zvědavá myslíte že to hodně vadí když přejdeme zas na jiný mlíko ale tentokrát u stejného výrobce,předtím jsme měli hipp to byl děs běs,ten je to snad o 90% lepší.nutrilon taky nebyl špatnej na to že mi doktorka řekla že je nutrilon nejhorší mlíko.ještě by jsme potřebovali něco na tu zácpu,chudák jak to z něj vždycky ze začátku leze jak had a je to hrozně tvrdý a ke konci už ne to je už zas jak kdyby měl průjem,a někdo se tu už možná ptal na zelenou stolici tak mi ji máme z tý beby asi je tam víc železa či co?ale kdyby jsme neměli jiný mlíko tak bych na to nepřišla že je to z toho už jsem se bála že má infekci nebo hladovou stolici ale to asi ne co když vypije 150ml a byl mu měsíc v pondělí.kolik vám vypijí v jakém věku děti mlíčkA?

medyna
18. nov 2010

@ratatooy nase bejby teraz zacalo pit tak cca 120 ml, kazde dve-tri hodky. Aj ked nie vzdy to vypije cele. A v noci ma prestavku aj 5 hodin (niekedy) 🙂

sandra1005
18. nov 2010

@ratatooy Nutrilon najhorsi? To zase moja doktorka o inom ani pocut, ta furt len Nutrilon 🙂 Skusala si davat babatku harmancekovy cajik? To sa moze tusim od prveho tyzdna. Harmancek ma taku vlastnost, ze rozriedi stolicu a babatko sa lahsie vykaka. Alebo este predavaju od Hippu - pre dedske brusko, Aj ten je dobry, Je tam harmancek, fenykel a aniz Ja by som na Tvojom mieste to skusila, nez menit mliecka. A nejake Probiotika-Biogaia alebo Infant Dophilus. Espumisan je dobry, nam pomaha na prdiky. Niekto je zase spokojnejsi so SAB Simplex alebo Baby Calm. Skus inu lekaren, mozno budu mat. Babatka bolievaju bruska, to treba vydrzat. Obcas zmena mliecka nie je najrozumnejsie riesenie a nemalo by sa s tym experimentovat... Mne v troch mesiacoch vypije tak 120ml kazde tri hodinky. Niekedy vypluje dudlik uz po stovke, ze nechce, niekedy mu musim dorabat. A niekedy nechce papat aj styry hodky, inokedy po dvoch vrieska. Netreba si vsimat tabulky, daj mu kolko spapka 🙂

kaja73
18. nov 2010

@ratatooy na zacpu mu skus dat probiotika.napr.infant dophylus je vhodny už od narodenia,alebo Bio gaya-ta od 3m,ale v zahraniči sa dava už od narodenia.Nam pomohla na zacpu prave ona.V podstate ide o latku,ktora sa prirodzene nachadza v materskom mlieku zdravej ženy.Podporuješ tym aj imunitu babatka. 🙂 Na ten harmanček pozor.je to časty alergen.Napr moj sa po nom vyhadzal.

sandra1005
18. nov 2010

@kaja73 ved treba vyskusat, nam harmancekovy cajik na kakanie pomohol 🙂

ratatooy
18. nov 2010

@medyna tak to náš je teda otesánek,ale do teď pil taky 120 a někdy 150 ani nedopije ale je o dva týdny mladší než vy.
@sandra1005 no mě dr řekla že z nutrilonem mají nejvíc děti potíže s bříškem a tak a že tam platím akorát značku a že v porodnici nám ho dávali jen proto že s nima mají smlouvu,ale taky se mi nezdál nejhorší,jen po něm malej měl hlad třeba už po hodině a půl.
a na čaj mi řekla že ho nevypije tolik aby zabral ale dávala jsem mu od hippu na spokojená bříška a máma babycalm ten je asi dobrej je to lepší,máme i biogaia

ratatooy
18. nov 2010

jo a v noci jedl dnes až po 5hodinách 🙂 ale je to dobře když je taková pauza,četla jsem že do 6hodin je to ok ale dýl už ne