Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
19. nov 2010

@ivanka85 to preto ze su este nie uplne vyvinute crievka
teraz by ste uz nemali mat problemy

lublana1
19. nov 2010

@lenocka84 ...ahoj lenocka, chcela by som sa ta opytat, ci vas z tej kase Alnatura nezapeka tak ako je to pri ryzovych kasach... a naozaj ti po nej spi celu noc? my mame na buduci tyzden 5 mesiacov, ja som sa na tu kasu uz bola pozriet, ale kedze my musime papat bezmliecne kase, tak som si na obale vsimla, ze tato kasa sa ako bezmliecna moze pouzivat od 5 mesiacov. myslis, ze to moze vadit, keby sme ju zacali pouzivat par dni skor, keby som sa pre nu rozhodla?

lenocka84
20. nov 2010

@lublana1 ahoj, nas nezapekalo, maly nemal ziadne problemy
a ja som kase od 4m davala asi tyzden skor, a nic sa nestalo 🙂

ija1
20. nov 2010

Ahoj holky, mozna to sem nepatri, ale rikala jsem si ze tady jsou fajn mamci, ze treba budete vedet..........
davame uz tyden kase, akorat je musime davat na snidani, pac vecer nam u toho usinala, tak vecer davame mlicko, ale mala uz od tretiho mesice spi celou noc, takze spis to nebylo kuli zasyceni ale kuli tomu ze nam to uz naridil doktor ze bysme meli zacit............
ale co jsme zacli pred 14 dny s ovocem, mam pocit ze mala zacina bojkotovat zeleninu, jako nacpem to do ni ,ale obcas je to premlouvani...........a to uz ji krmime zeleninou pres dva mesice a nikdy problem nemela, je mi jasny ze ma asi chute, jen jestli nemate nejaky tip jak na to 🙂, dekujuuuuuuuuu...........a vsimna jsem si ze masozeleninovou spapa lip nez ciste zeleninovou........

kvetinkajirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alli1
20. nov 2010

Ahoj, jaké máte zkušenosti s přibíráním po nutrilonu, malá má 7 měsíců je na něm od narození a je doslova "žravá" a nevím si s tím už rady a přibírá jak o závod, zkoušeli jsme všecko možné, ale kolikrát se mi budí v noci i po hodině a vypije celou dávku a když jí to nechci dát, tak doslova "řve" hlady až je úplně červená a bojím se že se jí neco stane. Dr se to řekne zkusit to omezit ale jak. Jaké máte s tímto zkušenosti?

mirulienka
20. nov 2010

@alli1 ja si myslim, ze je to skor v dietati nez mlieku... obidve moje deti vyrastli/rastu na nutrilone... syn ho pil do 3 rokov, od 4-mesiaca prespal cenu noc, mlieko mal len vecer a rano plnu davku, cez den uz jedol ine a bol doslova tucny...v roku mal 12kg. dcera si doteraz pyta mlieko raz za noc, okrem toho ma vecer a rano, vypyje ho dokopy tolko co syn, ale cez den papa ineho menej... na svoj vek je na spodnej hranici v priberani... v 11 mesiacoch ma len 8,2kg, co nie je vela...
neskusala si dat malej v noci namiesto mlieka vodu????? mozno je len smadna... moja sestra takto vodou tiez nadajala deti v noci...

majinka85
22. nov 2010

Ahojte.Co by ste mi poradili?Moj syncek je na UM papa nutrilon a nemozem do neho dostat ziaden cajik a ani vodu. Čo mam robiť?

berenika39
22. nov 2010

@majinka85 nedávat mu ho 😉 . není to třeba, pokud pije běžné dávky UM, má tekutin dost. nesmysly o tom, že UM mléko vysušuje, už snad netřeba brát vážně. Měl by tak nějak mít 6-8 počůraných plínek za den.
Jiné tekutiny stačí až za dlouho, s prvními příkrmy.

majinka85
22. nov 2010

@berenika39 No pocuranych plienok má tak šesť.Davam mu sice pampersky ale ma ich poriadne precurane.

berenika39
22. nov 2010

@majinka85 fajn, tak si užívej spokojeného miminka a nenut mu něco, co stejně samo nechce...tekutin má dost. ubude vám jedna straost🙂. at je malý zdravý.

sandra1005
22. nov 2010

@majinka85 Jasne, ked nechce, tak mu nedavaj 😉 Ja davam cajik iba koli kakaniu, aby mu preriedil stolicu, inac by som tiez nedavala.

majinka85
22. nov 2010

@berenika39 vďaka som už pokojnešia lebo lekarka nam kazala davať mu aj čaje a už aj šťavy no mne sa zda na šťavy skoro

majinka85
22. nov 2010

@sandra1005 no my kakame dobre každý dn a pravidelne. A aky mu dávaš čaj???

sandra1005
22. nov 2010

@majinka85 no vidis, tak ak pekne cika a kaka, tak je vsetko oukej 🙂 ja davam harmancekovy, lebo ten riedi stolicu. ale musim povedat, e ja davam ten od hipp a maly sa ho nevie dopoapat. o to horsie, lebo ma reflux, tak polovica ide vzdy aj tak von 😀 ale tak co uz, na kakanie zabera...

berenika39
22. nov 2010

@majinka85 zkus tady přečíst ještě nějaké jiné diskuse, ale myslím, že v tomhle panuje shoda...první měsíce miminko potřebuje mléko, klidně umělé, ale nic jiného. ještě nemají zažívání dozrálé , mléko je pro ně přirozená potřeba, nic víc. určitě do konce pátého měsíce, jak kdo...a štávy se dávaly fakt v minulém století, z ovoce jsou agresivní, mohly by vyvolat nějakou alergii. fajn je stránka ww.kojeni.net (já vím, že nekojíš, to nevadí, ale je tam hodně rad o tom, co a kdy je vhodné zavést dalšího po mlíčku, tak mrkni).

lenocka84
22. nov 2010

@majinka85 my sme v 2m davali len cistu vodicku prevarenu, aj to len ked bol smadny, ked nechcel nenutila som ho.
treba ked tak skusat on sa raz nauci 🙂

majinka85
22. nov 2010

všetkým čo mi odpisali ďakujem

ratatooy
25. nov 2010

ahoj maminky nevíte co by nám pomohlo na kakání,celou noc se nám to dítě kroutí a sem tam řve jak mu asi se pohybuje ve střevech a ráno se vykaká jen pomocí teploměru a to je i pro mě fuška abych to dostala ven jak je to tvrdý jak kamen.

sandra1005
25. nov 2010

@ratatooy poradim Ti, co zachranilo nas. Tiez to byval boj. Kamilkovy cajik. Odkedy ho pije, kaka 2-3x denne, bez problemov, ziadne tvrde hovienka... skus, kamilkovy caj riedi stolicu.

pavcahola
25. nov 2010

Ahoj náš Patriček má problémy s prdíkama hlavně večer to se kroutí a křičí tak mu mažeme bříško pupíkem,pokládáme ho na bříško,do pití dáváme sab simplec a nahříváme plínku,ale jaksi moc to nezabírá máte ještě někdo jiný tip? 🙂

sandra1005
25. nov 2010

@pavcahola vydrzat 🙂 po tych 3-4 mesiacoch sa to zlepsi, neboj. My sme sa tiez strasne trapili s prdikmi, s kakanim, no proste s bruskom. Teraz je to den odo dna lepsie a lepsie... Espumisan si neskusala? U nas SAB nepomohol vobec, Espumisan aspon trochu. A este nejake probiotika, to je tiez dobra vec.

majinka85
25. nov 2010

@ratatooy nam na prdi veľmi pomáha krém pupík. Hneď po vmasirovani do bruška prdíme o dušu.

pavcahola
26. nov 2010

@sandra1005 a espumizan můžou děti?

sandra1005
26. nov 2010

@pavcahola Espumisan L je emulzia pre dojcata. Po nom sa mi vzdy vyprdka. Ale ked ma velke problemy, tak ani pri nom moc zazraky necakaj ☹

ratatooy
26. nov 2010

@sandra1005 děkuji za radu skusila jsem mu dát čaj od hipp co jsme měli doma a zabralo to akorát je línej to vytlačit sám asi ho budu muset nechat dokud se mu to samo nepovede a sledovat jak dlouho mu to bude trvat.

ratatooy
26. nov 2010

@majinka taky máme krém je to flatulin asi stejný jak pupík
@pavcahola mi máme ještě probiotický kapky taky občas pomůže rektální rourka ale ono je to všechno tak nějak na chvilu takže hlavně vydržet u nás to začalo ke konci 1měsíce a teď už je to zas o trochu lepší,jak už kope nožičkama ale jednu dobu to býval fakt hrozný řev sice ne dlouhý jak říkají některé maminky že jim děti řvou 3hodiny v kuse,ale uši nám to rvalo a srdce taky že mu nemůžeme nijak pomozt a hlavně taky to bylo pro mě jako pro šestinedělku hrozný,už jsem nevěděla co tak to vždycky schytal manžel ale je dobrej že to vždycky svorně vydržel.

fukylove
26. nov 2010

@ratatooy - ked inak nejde ako s pomocou vonku kako, odporucam v prvom rade vymenit teplomer za rektalnu rurku... nazory odbornikov su rozne, skor to zavrhuju... ale my sme sa 2,5mes inak ako s rurkou nevykakali... a potom to preslo same od seba... 😉 teplomer je tvrdy, rekt. rurka je makka, nemoze poskodit vnutro, teplomerom by sa to stat mohlo...
a ako sa tu pise - hlavne treba vydrzat... Sebka som rurkovala od 3 tyzdnov do spominanych cca 2,5mes... najskor zacal kakat sam a potom o cca dva tyzdne presli aj problemy s prdikmi... 😉

kaja73
26. nov 2010

@ratatooy Aj my sme mali tento problem.Použivala som rektalku asi 2 mesiace a potom som ho proste začala držat nad WC a tak sa naučil sam kakat.Normalne ho chytim odzadu,pod kolenami podržim nad zachodom a ide to.Bruško sa stlači,ritka otvori 😀 a je to.Teraz tak kakame už 9 mesiacov a je to super,žiadna okakana plienka a maly krasne chape čo po nom chcem a už asi 2m chape aj čuranie.Hned sa pekne vypiša a ked treba tak aj vykaka.Len ešte nechape,že to nema robit aj do plienky-to pišanie,kakanie už pochopil a da pekne najovo ked mu treba 🙂 Fakt to možem len odporučit.V podstate sa jedna čiastočne o BKM.A vyriešiš aj problem s vykakanim tvrdej stolice.Ved ani my by sme to poležiačky do plienky nevytlačili a už vobec nie ked by sme na nej sedeli. 😝

ratatooy
27. nov 2010

holky a připravujete mlíko vždy před jídlem nebo je lze mít třeba i hodinu připravené když jdeme třeba ven?na obale je většinou že se nemá předem připravovat ale co já si pamatuju tak švagrová třeba nachystala dvě flašky mlíka když jsem hlídala a šla pryč