Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

raa2
27. aug 2010

@lublana1 skus ked tak hami ak davas nutrilon, vyraba to nutricia a je to lacnejsia verzia nutrilon..mi hovorila jedna holka co tam robi...co som pozerala zlozenie je to naozaj velmi podobne..tiez nad tym uvazujem ze zmenim na hami.

lublana1
27. aug 2010

@raa2 ...rozmyslala som nad hami, ale aj nad bebou a humanou... len co citam, tak beba vela deti zapeka, co tu mamicky pisu... a humanu mi odporucila moja znama, ona to dava malej a je velmi spokojna, tak neviem, nechcem malemu este viac zatazovat brusko... ale budem musiet asi vyskusat...

raa2
27. aug 2010

@lublana1 a preco mu to chces menit? ja som rozmyslala kvoli tomu ze som mu dala aptamil2, co je rakusky nutrilon a ten moc nechcel. idem skusit este normalny slovensky nutrilon a ked aj ten bude na figu tak potom vyskusam hami..

lublana1
27. aug 2010

@raa2 ...lebo od nedele sa mi uz nevykakal, ale nie som si ista, ci je to mliekom, ale dala som uz aj probioticke kvapky Biogaia, ktore mi tu baby vcera odporucili a nic... tak asi skusim, ci to nie je tym mliekom...

raa2
27. aug 2010

jaj a kolko ma maly? to je uz dost dlho 6 dni a nic, ale ked ho predtym nezapekalo, tak nechapem preco teraz zacalo z nicoho nic... nas mal tiez take ze dva dni nebol, ale to nebolo z mlieka...

lublana1
27. aug 2010

@raa2 ...maly ma 2 mesiace a nerozumiem tomu ani ja, ked nas predtym nezapekalo vobec... 😢 a z coho to mal tvoj maly?

raa2
27. aug 2010

@lublana1 mal s prikrmu, inak ja som malemu natierala brusko flatulinom, taky gel a trochu som s nim pocvicila a potom sa vykakal. nechces aj to skusit?

lublana1
27. aug 2010

...no prave sme sa vykakali, konecne, po piatich dnoch... 😀 to ste mali vidiet tu spust... 😀

lublana1
27. aug 2010

@fukylove ...ahoj, chcem sa ta opytat, tie probiotika Biogaia, mam davat malemu len ked sa nemoze vykakat, alebo sa to dava kazdy den?

denisocka
27. aug 2010

@flamenga kojim kojim, len ten kompot ma tu zavial.

fukylove
27. aug 2010

@lublana1 -kazdy den... aspon nejake obdobie... my sme dva mesiace probiotikovali 😉 teraz uz nepotrebujeme... inak - tie Infant Dophilus sa financne asi oplatia viac 😉

lublana1
27. aug 2010

@fukylove ...dakujem za radu... 🙂

vierkaha
27. aug 2010

@lublana1 Maťko má zajtra 3 týždne a zapekať ho začalo až minulý víkend, ale fest. Po troch dňoch čo sa trápil som mu musela pomôcť rektálnou rúrkou a aj s tou mu to išlo strašne ťažko. tak som volala pediatričke a tá mi povedala, že mu mám urobiť kamilkový čaj a zmeniť UM. A zmenili sme ho hneď myslela som si, malý sa bude nejako kxichtiť, ale nič, dokonca mám pocit, že mu sunar oveľa viac chutí ako Beba.
@raa2 tí dotyční sú moji svokrovci - tvária sa ako keby som si vymýšľala a nekojím, len preto, že sa mi nechce. MM im už na to svoje povedal, ale táto stará garda si bude aj tak tvrdiť svoje 😠

ygreen
27. aug 2010

@raa2 měl pak asi období 1,5 měsíce, kdy nechtěl nic jiného než ty nestlé krabičkový kašomlíčka, ale pak jsem ho přetáhla na Nestlé bifidus junior a na tom jsme do těď - je super chuťově a i cenově - 900gr za asi 320,- A mixuju mu to i s banánem, většinou na noc.

raa2
28. aug 2010

@vierkaha to te jedno ci svokrovci,alebo kto, aj tym by som svoje povedala a sklapli by, aspon vidis aki su...aj mne moj muz povedal, ze som si vsugerovala ze nemam materske mlieko a potom co nasledovalo si nechce predstavit, od vtedy drzi hubu co sa tyka maleho...

ivanka85
28. aug 2010

@vierkaha ja som sa nastastie s takymi reakciami na nekojenie nestretla, maly sa narodil skor, takze sme len odsavali a na detskom mu davali Bebu HA, potom sa uz ani za svet nechcel prisat, tak sme na Bebe a krasne rastie, nie je m,u ziadna chyba..iba raz na mna jedna suseda cudne pozrela, ked som na ootazku ci kojim, to mal maly asi mesiac, povedala nie, dobre ze jej oci nevypadli🙂ale kaslat na nu, nikdy som sa necitila menejcenna preto ze nekojim, nech to nenapadne ani Tebe robit si vycitky..UM su dnes velmi kvalitne takze nie je na mieste sa stresovat🙂

vierkaha
28. aug 2010

@ivanka85
@raa2 ja si myslím, že mlieko nemám kvôli stresom pred pôrodom a tiež som si odsávala malého v kuse prikladala ( vôbec sa nechcela prisať) brala rôzne homeopatiká a pila čaje na podporu laktácie a nič nepomohlo. MM to zobral v pohode (nemal dôvod to zobrať inak) len ma prekvapila reakcia okolia - vôbec som nečakala také reakcie. Nejak som si naivne myslela, že je to výlučne naša súkromná vec a nie že to bude každý riešiť. Už teraz sa ma to dotkne len málokedy, ale ešte sem tam trafia citlivé miesto 😒

ivanka85
28. aug 2010

aj ja som brala homeo a tiez som pila caje, jednoducho bolo mlieka malo az kym nezmizlo uplne..mm povedal, ze nema cenu takto sa nicit a na bebu sme presli uplne.aj my so segrou sme rastli na Sunare 😉

pipussa
28. aug 2010

@ivanka85
to ma celkom dobre...
moj muz ma "nutil" aby som odsavala aspon 6 mesiacov... aj ked som odsala strasne malinko...
lebo jemu sestra ( jeho sestra ) povedala, ze ake je dolezite MM... a tak on mal v hlave to, ze musim odsavat, aj keby neviem co....
casto krat chodil, ze ta a ta odsavala 7 mesiacov a vydrzala ...a podobne
bola som velmi pod tlakom.... plakala som,vela kraaaaat
okrem toho mi vytyka, ze nestiham varit a upratovat ( ale mam stihat aj odsavat, ked kazde 3 hodiny som odsala asi tak 30ml...a ze ved druhe to vsetko stihaju
nikdy som si nepredstavovala, ze budem tolko plakat po porode... ( a nemam pocit, ze mam poporodnu depresiu, ale ak je clovek pod tlakom, a skutocne som nestihala odsavat a zaroven aj navarit, tak ma to nicilo......
muz mi pomoze s malym, ano... ale asi takym sposobom, ze je s nim, ked je maly v pohode, a pozeraju TV, alebo idu na prechadzku... avsak ak je zle, uz ho nedokaze ukludnit, necha ho aj revat... ked ide von, musim maleho pripravit atd....
hm....

pipussa
28. aug 2010

okrem toho, stale odsavam, ale len rano a vecer a to celu hodinu, rano a hodinu vecer
a dokopy odsajem 200ml
je to smutne, ale na toto obdobie odsavania budem spominat velmi zle, lebo som z toho nestastna,... na jednej strane to chcem kvoli dietatu a na druhej strane to nenavidim... lebo ma to nici...

dajna11
28. aug 2010

ahojte.ani ja nemám asi dosť mlieka,prvé dva týždne to šlo krásne,ptom som doszala zápal prsnika,hnisava bradavka a teploty plus som z toho stresovla a plakala a tak sa mi zdá že od vtedy to malemu nestačí lebo itak len po kojeni reval,a ked sme mu dali na dokrmenie bebu tak bol kludnejší....tak sa budeme trápiť?aj jeho hladom kým sa to akože nerozbehne?a čo ak sa to nerozbehne? pri dcere som nekojila,nemalla som výčitky i ked svokrovci do m na tlačili aby som kojila,aby som skušala a to som mala stále zápaly prsníka a vysoké teplloty. lenže dnes sa to kojenie tak propaguje všade sa o nom píše že potom ked žena nemože a nejde to tak sa cíti ako zločinec že to decku nedopraje. každý len do nej hučí aby kojila,popritom sa mnohokrát trápi a nech robí čo robí nejde to. určite je to dobré pre malé ked má MM no ked to nejde a nieje tak bude hladovať?ved UM sú tiež kvalitné.

raa2
28. aug 2010

@dajna11 presne ako hovoris, tiez som mala z toho chvilku depku, ale nemozem za to ze som nemala mlieko, 3 mesiace som ho plne kojila a potom este dva tyzdne na striedacku, kym som nemala prsia dotrhane, krv mi z nich tiekla a malemu cez klobuky tiez isla krv, bolest na nevydrzanie. nech si to chlap skusi, ja som povedala mu len raz svoje a tym skoncila cela debata.
@pipussa a tvojmu by som raz dva povedala nech si to vyskusa, ze mu niekto odola bude tahat a kazde dve hodiny ... mna teda bradavky strasne palili a rezali a to vam poviem ze som ho prikladala pomaly kazdu hodinu co mi bol hladny, uz by som tu chybu nespravila, rovno od mala by som na striedacku davala nutrilon. ja som z toho bola pekne na nervy, nevyspata, vystresovana, maly stale hore, co mu nestacilo mliecko a budil sa a pytal. ked mal sprint rastovy tak som schudla za tyzden 2 kila...co stale len cucal a cucal a bradavky palili a palili...

lubka89
28. aug 2010

ahojte baby je to normalne ked maleho prikrmujem nutrilonom a zapeka ho? kupili sme velky 800g a nechcem ho vyhodit.








dajna11
28. aug 2010

@raa2 moj manžel nemá nič proti UM,sám hovorí že tekto trpieť tak radšej to UM,lebo ja som doma plakla,v postelke malý a on nevedel čo má robiť......to je len trápenie nehovoriac o tom že mám dcerku ktoru som nechala u rodičov lebo na nu by som nemala vobec čas kým som sa dávaala dokopy po porode a tak nejak s tým kojenim....no nehovorim že by som mala variť,upratovať a malý mi celý čas doma reval...možno aj od hladu ved ktovie...a ja som nevládala ho ani nosiť na rukách,lahko sa hovorí skušaj to,to sa rozbehne,ale tie bolesti,to že som každú ol hodku mala krpca na ceciku a nič nemohla robviť a aj tk bol hladný...to je na nič.

raa2
28. aug 2010

@dajna11 ano to poznam, mna tie bradavky tak palili, ako keby mi tam niekto so spagatikom trel, vzdy ked som ho prilozila tak som zakricala, nohou kopla a slzy v ociach som mala, potom to na chvilku preslo, ale stale sa mi to vracalo 🙂 tak to mas dobre s muzom, mojmu uplne hrabalo, ako som uz pisala ze mi povedal ze som si vsugerovala ze nemam MM 😨 potom ho to preslo a teraz sa uz do nicoho nestara 🙂

dajna11
28. aug 2010

@raa2 no to skor moj muž ma prehovára aby som mu dala UM na dokrmenie a ja si stále myslím že snád mu to moje MM stačilo,ale nie,má to málo....j mna tá bradavka bolí ako čert,mám v nej taký kráter,ked si ho mám priložiť tak sa na to pripravuejm 😉 😉 ten rpsník či je ok,ten riadne ani nechytí

ija1
29. aug 2010

ahoj holky, tak hysterceni dospelo do faze kdy jsme se rozhodli prestat s nutrilonem 1HA a koupit Bebu, mame ho doma hromadu 1 i 2 HAcek tak pokud bste to nekdo chtel, staci rict..............
Bebu zatim pije, nerve u ni............takze zatim snad dobry.............stava se vam ze vypije treba 140 ml a pak cekate nez si krkne a za 20 minut treba vypije dalsich 40?............ nam prave donedavna nez zacla blbnout pila 170 jako nic najendou..........ptam se asi blbe ale vubec se v tom nevyznam.......

pipussa- vubec se nenech do odsavcani nutit, pokud ti to neni prijemny, kasli na to...............lepsi je spokojena maminka nez trapici se s odsavackou................ja si tim taky prosla,..........a manzela jsem musela servat aby pochopil............fakt se tim netrap a if to nejde..............dulezity je abyste byli oba smimcem spokojeny.....ahlavne pohodova maminka...........ja vim ze MM je to nejlepsi, ale ne na ukor psychiky maminky...........

sunea
29. aug 2010

@ija1 ano, aj nas maly tak casto pil - vypil napr. 90 ml, chvilu pauza a potom este napr. 30 stiahol a bol spokojny.

peko
29. aug 2010

já mám malou taky na Nutrilonu HA a přemýšlím o změně, Nelinku docela trápí bříško a přijde mi, že je pořád hladová, stáhne si 100 ml a po nějaké době chce ještě dokrmit, tak dostane 30 ml

dorotka57
29. aug 2010

ja som kojila asi 2 a pol mesiaca, potom sme prešli na Nutrilon, ale hrozne malého zapekal, tam sme prešli na Bebu HA a teraz je to úplne bez problémov