Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
7. sep 2010

@mirka183 ahoj
nechcem vstupovat do debaty, ale ake mlieckopijete?

mirka183
7. sep 2010

@lenocka84 Nutrilon

lenocka84
7. sep 2010

@mirka183 a nemoze to byt z toho mliecka? aj nas takgrgalo a tiez nutrilon
teraz mame sunar a vsetko je ok

mirka183
7. sep 2010

@lenocka84 uz som si myslela, ze som blba a len nasa mala ma taky problem 😀 Takze vam to pomohlo? Ale pravdebodobne vyskusame nieco ine, ak jej to nechuti a este robi zle. Chuda moje ☹ Keby to zabralo. Uz si ani neviem predstavit den bez grgania 🙂 .Ale hlavne aby sa rozpapala.
Ona grga aj vtedy, ked pije napr aj pol hodinu a pije pomalicky, takze toho vzduchu az tak vela pohltat nemoze, ked si len tak cucka.

lenocka84
7. sep 2010

@mirka183 moze ju tazit a preto sa snazi stale grgat
zmenou mlieka sa nam to upravilo,

czica
7. sep 2010

@denis19 @peko no s tým preplácaním v ČR by som si nebola taká istá, lebo na SR preplácajú všetky HA mliečka a tu sme kupovali HA mliečko hneď od narodenia a nikdy sa mi nestalo že by sa ma v lekárni pýtala či mám na to recept na rozdiel od SR....ale lekárka sa pýtala či máme s manželom nejaké alergie, takže najistejšie je informovať sa priamo u lekárky

mirka183
7. sep 2010

@lenocka84 to je pravda, aj mne sa grga, ked mi je tazko. Asi zajtra nabehnem do lekarne, ale nejdem sa predcasne tesit.

lenocka84
7. sep 2010

@mirka183 vyskusaj a uvidis
a ked nie treba ist za dr., max ta posle na nejake gastro a vyriesi sa to

ija1
7. sep 2010

holky s tim bolenickem, my zkouseli taky vsecko, dudliky, flasky, savicky avent, chicco a zabrala az flaska lovi, mala ji zboznuje.......a fakt zkuste mlicko..........nam doktor doporucoval bud bebu sensitive nebo sunar 1 ze to uz pit bude...........
mne tohle mala delala pri kazdym krmeni, o nervy, byla jsem skoro na zhrouceni jakmile u jidla zacala rvat a to po 3 mesicich spokojenyho krmeni nutrilonem 1HA, predtim v pohode.....................presto pribirala pac jsem s ni bojovala a cpala to do ni .............. zastupujici doktorka ze nemame menit mlicko, psala jsem to tu, nejdriv sono, tam pry nejaka pylorostenoza, v nemocnici nic nenasli ze by mela zesilenou zaludecni stenu a neodchazelo jidlo,,,,,,,,,,,,delali krev, sono, alergie, stery ze zadecku a nic............dali nam sabik a rekli zmenit mliko.,........a ted beba HA male jede jak zbesila, vzdycky vecer v 22-23 posledni krmeni nutrose nevypila ani stovku, ale beby da 210-230 v pohode.........uz vypijeme skoro 1100 ml denne......, za zmenu mlika nic nendate a pokud vylozene nehledate hypoalergenni efekt u HA mlik............a i presto beba ha mi prijde sladsi nez N HA..............nas doktor rikal ze netkery deti potrebujou az 4 pokusy aze ma v peci trojcata a kazdy ma jiny mliko..................

denis19
8. sep 2010

@ija1 a tvoje malá šlapala na NUTRILONU HA 3 mesíce v pohode a najednou sek? Já myslela, že když ji to jede 3 mesíce, pofrčí na tom už stále....asi najivka co???? No já jsem z toho už na palici, dnes máme spoustu vyšetrení sono mozečku, kardiologii a ješte i ortopeda a asi jako trešničku na dortíku navštívím obvodní a pokecám s ní opet o tom a pokud to nezabere, tak koupím asi fakt jiné mléko.
Jen ješte jedna otázečka, myslíš/te ,že mám zustat u HA mléka, malá není absolut alergik ani my rodiče ne,ale dr nám ho doporučila............má z toho provize, já vím 😲 Protože já jednou zkusila NUTRILON kasický, také stávkovala u jídla a nakonec vše doslova vyblila! 😠 Dikas.

ija1
8. sep 2010

@denis19 - jooooo to ja si myslela taky ze kdyz 3 mesice ji, tak bdue jist i dal.........nakoupili jjsme zasoby a ono ejhle..... tak drzim pesti at to vsechno dobre dopadne............. to HA mliko zalezi na tobe, u nas je manzel alergik takze z preventivnich duvodu...... ono ten prazskej vzduch neni nic extra..........ale pokud zacne zase blbnout pecu na to a jdu na normalni sladsi mlika.............nam doktor taky rekl ze Nutros esp. ten HA je taky spicka mezi mlikama a ja mu na to co mam delat kdyz mi ditko to mliko prska a nechce? tak mi rekl ze muzu delat reklamu Nestlemu na Bebu.......

denis19
8. sep 2010

@ija1 no já nevím co mají všichni ti dr s tím Nutrilonem, tu u nás v SR bych to opila,když je na predpis, že z toho jdou provize,ale pokud u vás na predpis není, tak tomu nerozumím!!!Jsou nejak zaujatí ne???? Jsem zvedavá co mi dnes rekne naše dr, dám určo pro tu zajímavost vedet, tak hezky papejte 🙂

rainee
8. sep 2010

OK, diky. Ano pokial je na to dovod HA mliecka /nutrilon a beba urcite/ predpisuje lekar, pri nutrilone 200g co stoji vyse 11e my platime okolo 7e a zvysok doplaca poistovna. 😕 aj tak sa mi to ale zda moc, za mesiac je to riadna palka 😝

mirka183
8. sep 2010

@denis19 tak ja som zvedava čo vám dr. povie

denis19
8. sep 2010

@mirka183 no já také! ale ted ji stejne musím dát ješte nutrilon, jsem zvedavá kolik vypije, v noci 120 😲

ivanka85
8. sep 2010

@lenocka84 nam nasa dr. odporucila urcite do roka pit HA mliecka, kedze sme predcasniatka

lenocka84
8. sep 2010

@ivanka85 to aj nam, ale ako ho nutit ked to nechce pit? on mi to vypluval ked ho mal v puse az ho natahovala na vracanie

ivanka85
8. sep 2010

@lenocka84 aj mojmu by urcite chutil obycajny viac, ale zatial mu HA nejak nerobi problem..

ivanka85
8. sep 2010

kocky tie ktorym pomohol Espumisan, za aku dobu vam zabral?

fukylove
8. sep 2010

@ivanka85 - viac menej by mal zabrat hned... ale ono sa fakt moze stat, ze tak do 3 - 4 mesiacov nezaberie poriadne nic...

inak - nam este pomahalo, ked som striedala Espumisan, Sab Simplex, Baby Calm a Infacol 🙂 tak 2 dni jedno, dalsie dva dni druhe a pod... lebo aj ked su tie "lieciky" skoro na rovnakej baze, tak nikdy dlhsie ako dva, tri dni nezaberali... asi najdlhsie zaberal BabyCalm, ale tam mam "podozrenie" na to,ze to bolo aj preto,ze sme uz mali 3 mesiace...

ivanka85
8. sep 2010

@fukylove v babycalme je aj fenikel a ja som to malemu dala a bolo zle..fenikel nam nerobi dobre..mam pocit, ze naozaj nezabera nic, o tyzden mame tri mesiace, tak si drzme palce🙂

lenocka84
8. sep 2010

@ivanka85 patko ho nechcel a ja so ho nenutila, nema to vyznam aby som to od neho tlacila a on to bude vrackat
ee

fukylove
8. sep 2010

@ivanka85 - nam fenilkel robil tiez zle, preto si myslim, ze to "zabralo" asi skor kvoli tomu, ze sa Sebikovi lepsilo celkovo to brusko a crievka 😉 lebo teraz uz nema problem aj s feniklovym cajikom 🙂

medan29
8. sep 2010

měla jsem stejné problémy s krmením, dokoncebyla malá na kapačkách v nemocnici ale vše bylo ok, tak jsem přišla domů a změnila stravu vyřadila nutrilon a prvni jsme dala sunar, po něm měla zácpu, bebe nechtěla ted má Hami extra, jako měla by mít taky Ha protože já jsme alergik ale když ji chutná tohle tak to neřeším jinak taky krmím malou v leže a pohoda co má tu jinou značku, je i klidnější

nikolkaaa
8. sep 2010

ahojte mamini chcem vas poprosiť o radu..davam malemu umele lieko a dosť ho zapeka mate nejake rady?použivala som hami optivital,skušali sme aj nutrilon a teraz sunar lenže všetko ho zapka a place pocas krmenia a aj po nom..myslite že ho boli brusko?pretym mal take obdobie že spapal 140ml a teraz len nejakych 90,110 nejak mu prestalo chutiť ma 1?5mesiaca dakujem vam za rady

medan29
8. sep 2010

@nikolkaaa co to je zapeka

lublana1
8. sep 2010

@fukylove ...ahoj Fukylove, minule si mi poradila s kvapockami Biogaia, chcela by som sa ta opytat, ci ti maly po nich kakal kazdy den, lebo ja ich davam uz tyzden a kazdy den mi nekaka... Predtym som mu davala Nutrilon, ale ked prestal kakat, zmenila som na sunar, berieme ho asi tyzden. Neviem, ci som mala zmenit mliecko, lebo zapcha sa nam dostavila az po mesiaci uzivania Nutrilonu a od Sunaru i tak kazdy den nekaka... Vies tak poradit, myslis, ze to bolo Nutrilonom, ked ho uzival uz dlhsie alebo klasicka zapcha pri kolike? A kolko kvapiek Biogaie si davala? Do mliecka alebo nejako inak? Davam aj Sab simplex... Dakujem za radu... 🙂

nikolkaaa
8. sep 2010

medan29 ahoj že sa nemože vykakať ma velmi tvrdu stolicu a boli ho bruško musim mu pomahať sa vykakať

lenocka84
8. sep 2010

@lublana1 ahoj, urcite si neurobila dobre ze si tak rychlo zmenila mliecko do toho davas sab simplex,
neviem ake stare mas babatko, ale vsetky taketo zmeny sa odrazia a vacsinou na kakani.
inak e bezne ze deticky nekakaju kazdy den.
my sme tiez mali nutrilon, nezapekalo nas, potom zrazu zacalo, tak sme dali tu biogaiu 1x denne po 3kv., pomohlo nam, uzivali sme 2tt. postupne sme presli na sunar, a z neho nas nezapekalo.
urcite nedavaj aj sab simplex a zaroven biogaiu, to je totalne velka zataz pre babulko
drzim prsty nech sa vam to zlepsi.

ija1
8. sep 2010

lenocka ja se na to ptala doktora a rekl ze biogaiu muzeme i se sab simplexem, potvrdili mi to i v nemocnici.......... a nebo mi doporucil sabik v kombinaci s biopron junior, to jsou taky probiotika.........normalne 5 kapek biogay rano do mlicka ...........