Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lublana1
8. sep 2010

@lenocka84 ...tu kombinaciu Biogaie aj Sab simplex nam odporucila davat doktorka a povedala, ze zmenit aj mliecko, tak neviem, ked uz doktorka sa myli... ☹ a dufam, ze sa to zlepsi, lebo z tej zapchy som uz nestastna...

lenocka84
8. sep 2010

@lublana1 my sme sa po prvej davke kvapiek pokakali asi za 4hod

lublana1
8. sep 2010

@lenocka84 ... no, my az na druhy den... 😒

lenocka84
8. sep 2010

@lublana1 a pri druhej davke kvapiek sa pokakal hned

ija1
8. sep 2010

lublana - nam doporucili presne to stejne, sab a probiotika, a zmenit mlicko.........nam treba BEba HA zatim sedi......

lublana1
8. sep 2010

@ija1 ... fakt neviem, cim to je... a este mal dnes k tomu zelenu stolicu, neviete baby preco? Mam ist s nim zajtra k lekarke?

ija1
8. sep 2010

lublana - zelena stolice je u miminek na UMnormalni - hormony, bakterie zvenci....pisou to i na etiketach nekterych mlicek........... na BEBe to pisou............, na Nutrosi to nebylo myslim.....

lublana1
8. sep 2010

@ija1 ...dakujem ti, si ma upokojila... na Sunare to nie je, tak som sa normalne zlakla... a vy preco pijete HA-ckove mliecko?

ija1
8. sep 2010

dali nam ho v porodnici, a tak jsme u nej zustali, navic manzel ma silnou alergii a obcas astma a bydlime v Praze, takze radsi............. ale pokud zase zacne s pitim blbnout, jdu na bebu sensitive a nebo na sunar............pecu na HA efekt......

ivanka85
9. sep 2010

@fukylove ten traviaci system im musi predsa len dozriet, tak nech uz dozrie🙂

gijar
9. sep 2010

ahojte, chcem sa spytat ci je problem ak maly nepapa tak ako je na krabici napisane-5x denne ale pyta si cca kazde 2,5-3 hodky. maximalne v noci raz vydrzi 4 hodiny, inak stale presne intervaly ake som napisala.
ma 2 mesiace a papame 120ml. skusala som dat 150ml, ze by tak vydrzal potom dlhsie ako tie 2,5-3 hodinky ale nevypije mi to naraz ani za nic (mozno raz denne sa podari).
takze papame cca 7 x za 24 hodin davku 120ml priemerne. ja by som to chcela dajako natiahnut, prejst na vacsiu davku a menej caste papanie ale ako? 😅

fukylove
9. sep 2010

@lublana1 - my sme boli cca 4 mesiace na prdikovych kvapkach (ako som pisala vyssie, tak sme ich striedali...), Biogaia 5kv kazdy den, na lyzicku mliecko a do toho 🙂 resp. do mliecka, ak vies, ze ti vypije celu davku 😉 ked sme mali praskove probiotika, tak tie som zarabala do 30ml mliecka a to davala ako prve - vedela som, ze vypije vsetko..

to, ze nekaka kazdy den - to nevadi, my sme teraz na prikrmoch a tiez sa stane, ze mi Sebko jeden den nekaka... skor ide o to, ci ma problemiky, nevie sa vyprdkat, boli ho brusko a tak... si uz nepamatam presne, ake "velke" mas babo... ale pokial je drobec spokojny, tak by som neriesila to, ze nekaka 😉 ani nemenila mliecko...

@nikolkaaa - skus zvysit prijem tekutin + probiotika... prijem tekutin by mal "zmakcit" stolicu a probiotika by mohli upravit floru v crievkach... ak dobre ratam, tak budete mat iba dva mesiace - tak bud nejaky cajik pre babo vhodny alebo cistu vodu 😉

fukylove
9. sep 2010

@gijar - my od narodenia papame kazde 3 hodiny.... davkovanie na krabici neriesim, nebudem predsa vlastne dieta trapit hladom 😉 teraz papame aj prikrmy, po tych mi vydrzi max 2 hodky 😉 ale ked ma mliecko, tak dalsiu davku ma po 3 hod., v noci - posledne papanie okolo siedmej a potom okolo polnoci 🙂
takze ja by som sa tym netrapila... hlavna vec ze papa 🙂

gijar
10. sep 2010

jasne,dakujem 🙂

lublana1
10. sep 2010

@gijar ...ahoj, my tiez papame kazde 2,5 alebo 3 hodky, osemkrat denne, maly ma 2 a pol mesiaca a nevypije viac na jednu davku ako 90 az 120 ml. myslim, ze to nie je problem... davam mu papat, kedy si on pyta... 🙂

lublana1
10. sep 2010

@fukylove ...tak dnes sme boli u inej doktorky ako nasej, aj u koznej a dala nam hypoalergenne mliecko, Nutrilon HA1, ze vraj je maly alergik, je aj cely vysypany po tvaricke, ideme este na vysetrenie krvi ku nasej, tak som zvedava, dufam, ze maly nie je alergicky na kravske mlieko... dostali sme este kvapky fenistil a hylak a mam davat aj probiotika aj sab, boze tolko kvapiek, chuda moje male... snad sa to zlepsi...

flamenga
10. sep 2010

ahojte... chcem sa opýtať... prevárate Lucku (alebo inú dojčenskú vodu) na mliečko? Lebo som počula názor, že ružová Lucka sa prevárať nemusí, len tá modrá... 😕

martina149
10. sep 2010

@flamenga niekto prevára a niekto nie ale aj na ružovej píše že ju treba prevariť.

lenkaaninka
10. sep 2010

ahojte chcem sa spýtať malinky má stolicu taku tmavu hnedu alebo primes zelenej sem tam trošku tej žltej ako má byť . Je to niečo zlé???

lublana1
10. sep 2010

@lenkaaninka ...ze vraj nie, ja som sa na to pytala dnes doktorky a ta mi povedala, ze ak je stolica nepravidelna, tak byva aj zelena...

medan29
10. sep 2010

@nikolkaaa aha, tak s tím jsme taky měla problém, prvni u nutrilonu a pak sunar ten ji totálně zacpal, takže bez trubičky ani ránu ale vyměnila jsme tu stravu za hami extra a kadí každý den a sama

medan29
10. sep 2010

@lublana1 tak já dávala nutrilon problém s kaděním sunar jí ještě více zacpal, tak dávím hami a je vše ok, jinak jsem dávala na bolesti bříška na radu z nemocnice ráno probio a odpo a večer sab kapky

lublana1
10. sep 2010

@medan29 ... ja som tiez davala obyc nutrilon, ale zacal zapekat asi po mesiaci a pol, potom bebu a sunar, ale to iste, skor este horsie... dnes nam dali hypoalergenny nutrilon, maly mal aj vyrazky po tvari a po tomto nutrilone mu hned zmizli. Davam aj ja probiotika Biogaia, sab tiez a dnes sme este dostali hylak na obnovenie crevnej flory a fenistil proti alergii, tak uvidime... a mame si dat urobit aj krvne testy a vyter z konecnika, ale kedze nasa doktorka robi az od stvrtka, tak musime cakat...

nikolkaaa
10. sep 2010

ahojte mamini chcem sa spytať ked m maly zapchu nemože sa vykakať ma mu pomocť?alebo to nevadi kd sa jeden den nevikaka bude mať dva mesiace..sam sa vobec nevikaka..davame mu hami..skušali sme sunar a od neho ho zapieklo davam mu aj kamilkovi cajik aj probiotika a aj tak sa nevikaka skusali sme aj zarobiť mliečko do ryžoveho odvaru..inak neviete kolko krat dene možem použiť ten vyvar?dakujem

nikolkaaa
10. sep 2010

lublana1 ahoj prosim ťa naco sa použivaju tie hylak kvapky?

lublana1
10. sep 2010

@nikolkaaa ...ahoj, su na nafukovanie, zapchu a obnovenie crevnej mikroflory, dnes sme ich dostali od doktorky, neviem, skus sa na nich opytat svojej doktorky, ak mate problem s kakanim, mozno by vam pomohli...

jawan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benne
11. sep 2010

@lenkaaninka moja malá mávala zelenú stolicu, takú tmavú ako špenát a na konci kakania žltkavú. Veľa som sa vtedy na nete nahľadala, či je to zlé, dopátrala som sa, že je to umelým mliekom 😉 takže ok. Teraz mladší mával tiež do zelena, ale odkedy dostáva na večeru kašu, tak je žltá 😲 hoci by to malo byť naopak, že? Obaja na sunare.

henyka182
11. sep 2010

@lenkaaninka Ahoj, nasa Barborka, ked mala len par mesiacov, mala dvakrat tmavozelenu stolicu, raz to trvalo asi tyzden, druhykrat dva, to sme uz davali stolicu na rozbor, bola uplne v poriadku. Stalo sa nam to ale po podani caju, mala v tom case pila len Nutrilon a vodicku. S Nutrilonom mame len same dobre skusenosti, nikdy ju nezapieklo, spinka celu noc uz od troch mesiacov a pije ho stale, ma rok a pol 🙂. Ak ma maly aj nejake ine problemy, urcite by som sla k lekarke. Radsej zbytocne, ako neskoro s vacsim problemom... Prajem vela radostnych dni 🙂.

lenkaaninka
11. sep 2010

díky za odpovede
@henyka182 nemá nijaký iný problém akurat teda neprespí noc ale to je minimum aj pekne každý den v tú istu dobu kaka takže asi ok.

@benne aj my sme na sunare ale asi ozaj je to tým um každé babo je ine díky 😉