Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kafoditka
9. okt 2010

Ahojte kocky 🙂
Viete mi poradit? Mam skoro 4mesacneho syna a od troch mesiacov sme museli prikrmovat nutrilonom. S ukoncenym 3tim mesiacom sme boli vylucne na nutrilone, maly ho dobre znasal ale zrazu zo dna na den sa mu prestal pacit.. Vypluval, plakal, krutil sa, bol jedovity... pomohla som mu rektalnou rurkou, nakadil mi do dvoch plienok a aj tak ten nutrac nechcel. Presla som na sunar - pred troma dnami. Malemu chuti, pekne si odgrgne, je spokojny, len sa mi nepaci jeho stolica. Vcera nekakal vobec a dnes chudak tak tlacil, az bol cerveny ako paradajka a vyslo z neho total huste a tmavozelene hovienko 😕 Je to nasledok zmeny mlieka alebo ho zapeka sunar?? Brusko ho neboli, stale sa spokojne usmieva..

lenocka84
9. okt 2010

@kafoditka ahoj, evidentne su vsetky nase deti prepojene, kazde zacne mat skor ci neskor averziu na nutrilon
my sme mali to iste, teraz pije sunar a vsetko ok, a to kakanie, je po zmene mliecka
takze sa tomu necuduj. dolezite je ze papa, kaka a ze neboli brusko.

kafoditka
9. okt 2010

@lenocka84 dakujem, tak som rada.. uvidim, budem ho pozorovat par dni a uvidim, ci sa stolica znormalizuje..

lenocka84
9. okt 2010

@kafoditka ono my sme mali takmer zakazdym inu, a teraz sa uz necudujem kedze uz sa veselo krmime vsetkym moznym 🙂

junovka
9. okt 2010

My sme po Nutraku kakali stale zelene....ale ako vsetko, tak aj UM maju svoje klady a zapory 🙂 😉

benne
9. okt 2010

@kafoditka dcéra po sunare kakala na zeleno, asi ako špenát a syn zas na žlto ako keby bol kojený 😀 a obaja mi kakali... teda kakajú tak, že až očervenejú 😉 hlavne nech pri tom chudátko neplače. Ešte ma napadlo, že ja dávam sunar complex, ten sa mení od 6.mesiaca.

ija1
9. okt 2010

@lenocka84 - taky mam ten pocit, za tech par mesicu co to tu sleduju uz spousta miminek ma problemy s Nutrilonem......esp. s HAckem....

takyja
9. okt 2010

@junovka
@benne
Ta zelená barva je daná tím, že UM (konkrétně mám nastudovaný Nutrilon) obsahuje železo. Píšou to i na webu Nutrilonu. 😉 Takže zelená stolice je u dětí na UM v pořádku.

benne
10. okt 2010

@takyja už viem, stresovala som 3 roky dozadu 😉 ale nemali sme doma net, ďakujem 😀

martina_martin
10. okt 2010

@kafoditka Ahoj umelé mlieka zapekajú všetky, môže to byť zmenou mlieka, v takom malom veku by sa často striedať ani nemali, spôsobuje to tráviace problémy. Príznaky ktoré popisuješ som mala aj ja z dcérou z nutrilonu HA, potom to prešlo z Nutrilonu comfort, ale dali sme sa aj tak potom na Hipp a nedáme si ho za nič.

lienka116
10. okt 2010

@takyja no nie som si tým až tak istá. Moje obidve deti od tretieho mesiaca odrástli na Nutrilone, nie ale na HA, ale obyčajnom, problémy nemali žiadne, ani zapekanie, ani zelenú stolicu 🙂

benne
10. okt 2010

@lienka116 Ked moja dcéra začala mať zelenú stolicu, bola som s nou u pediatričky, robili jej vyter, jasne nič nezistili, sestrička u pediatričky na mna pozerala, že ved ked je hovienko dlhšie v plienke, tak aj zozelená 🙄 tak som jej vysvetlila, že ona mi kakala zelené pred očami. Časom som sa na nete dopracovala k info, že z UM je zelená stolica úplne bežná, ale neznamená, že musí byť. Ako som vyššie písala, dcéra mala zelenu, syn praženičkovu a žltú, ako keby bol kojený. Každé dieťa je iné.

junovka
10. okt 2010

@takyja vdaka, vedela som 🙂 😉

lenocka84
10. okt 2010

@ija1 presne presne,

janicka006
11. okt 2010

Chtěla bych se zeptat jaký zásadní rozdíl je mezi Um č. 1 a pak následující UM č.2
Dneska je nám půl roku,takže bychom měli přejít na Bebu2.Tak by mne to zajímalo...zkoumal jste to někdo????

fukylove
11. okt 2010

@janicka006 - co ja viem, tak pri um2 je potrebne uz aj prikrmovat... ak mas ale este neminutu jednotku, tak ju mozes dopouzivat 😀

junovka
11. okt 2010

@janicka006 rozdiel je v zlozeni, to znamena, ze urcite vitaminy a minerali by mali byt o trosku viac , nieco o trosku menej, proste UM c. 2 je vyvinute, tak aby uspokojovalo potreby uz o cosi starsie dietatko ako je novorodenec....a teoreticky by malo byt aj sytejsie 😉

lucia411
12. okt 2010

ahojte dievcata, chcela som sa opytat ked ste prechadzali na nutrilon 2 z nutrilonu 1 mali vase deticky nejake problemy:myslim ci ich zapekalo alebo ich brusko bolelo...vopred vam dakujem za odpovede

janicka006
12. okt 2010

@lucia411 Dobré ranko..tak to mě taky zajímá...

a přecházeli jste rpostě hned ..půl rok,bum a přešli jste nebo jste ještě chvilku používali jedničku???

lenocka84
12. okt 2010

fuuu tak to ma tiez zaujima baby, my mame za tyzden pol rok, ale asi vyminieme 1 a potom pojdeme na 2, snad to nebude problem. mliecko pije 3x denne

junovka
12. okt 2010

@lucia411 @janicka006
@lenocka84 pisala som vyssie v prispevkoch...ze postupne sa prechadza 😉

lucia411
12. okt 2010

junovka...dakujem, my budeme mat teraz v nedelu 8 mes, a az dnes som zacala davat malej nutrilon2...tak verim, ze to nenarobi sarapatu..vcera vecer este mala nutrilon 1 a dnes rano uz 2...nechcela som to pridavat postpne aby v tom nemala chaos...pekny dnik dievcata

storm07
12. okt 2010

Ahoj, tak mi s Nutrilonem nemáme problémy. A na 2 se přechází až od ukončeného 6.M. Začali jsme s HA a po 6-nedělí vyměnili za 1. Jelikož vše bylo bez problémů, tak jsme u ní zůstali. My jsme přemýšleli o změně mlíčka - i kvůli ceně,ale dětská sestřička mi řekla, ať na Sunar nechodím, že je moc sladký,ale event. změním na Bebu. Nakonec jsme se dohodli s manželem,že zůstaneme u Nutrilonu, když malé nedělá problémy 🙂

fukylove
12. okt 2010

@lucia411 my sme dominali jednotku a potom presli na dvojku 🙂 okolo polroka, mala som tak mliecko vypocitane... 🙂

tulipanike
12. okt 2010

ahojte, som tu po dlhej dobe 🙂

cafo fuky 🙂

my sme hned presli ked mala 6 mesiacov na dvojku 🙂

p69majka
12. okt 2010

Ahoj. Ja som kojila malú do 2,5 mesiaca a potom sme prešli na Nutrilon Ha a malá kakala len s rektálnou rúrkou a to len dva krát do týždňa. Potom sme prešli na Bebu Ha a kakala pekne každý druhý deň, ale už aspoň neplakala od bolesti a kakala sama. Stolica bola zelená a tam je to aj na mliečku napísané, že zelená stolica je z HA mlieka prirodzená, lebo obsahuje inak štiepenú bielkovinu. Teraz papáme príkrmy a už sa stolica normalizovala a aj farba je už v pohode. Počkaj mesiac, dva a všetko sa upraví. Len ak tak silno musí tlačiť, tak to tiež nieje pre neho dobré. Len mne lekárka vravela, že to nemusí len s mliekom súvisieť, ale že niektoré detičky sa nemôžu vykakať, lebo nemajú dobre vyvinutý brušný lis a preto treba dávať často na bruško a cvičiť s nožičkami. 🙂

p69majka
12. okt 2010

@fukylove ahoj. ja si pamätám, že keď som s malým chodila na gastroent. kvôli refluxu, tak dok. nebola za pribináčiky, kázala začať probiotickým jogurtom a určite nie v 6. mesiaci. lebo pribináčik má bielkovinu, ktorú detská oblička v tom veku ešte nedokáže spracovať.

p69majka
12. okt 2010

@lenocka84 ahoj. chcem sa spýtať, ja tiež dávam malej Biogaiu, už máme druhú. Len sa mi zdá dosť drahá, niesú aj iné probiotiká pre takéto bábinka? Ďakujem.

p69majka
12. okt 2010

@lublana1 ahoj. my sme museli prejsť z Nutrilonu Ha na Bebu Ha a ok.

kucierka24
12. okt 2010

Ahojte, chcela by som sa informovať...Mám 3 a pol mesačného syna a papa UM /obyčajný, zelený/ už od dvoch mesiacov, s kakaním problém nemáme, čo som rada, ale teraz mi nejako začal pri tom krmení plakať...Používam od začiatku Avent flaše aj cumeľ 1 ....NIkdy s tým nemal problém, tak teraz neviem, či ma skúša, lebo je už prefíkaný, alebo to mliečko nechce...ALe pri tom to mliečko vypije celé, len nám to trvá s tým plačom asi o 15 min, dlhšie....Stalo sa to niektorej z vás.... Ja neviem ako ho mám krmiť...Snažím sa ho hladkať nepomáha, tak sa mu prihováram tiež nepomáha, jedine ked dám cumeľ trošku sa upokojí začne sať, tak mu do úst rýchlo vopchám fľašu... Prestane to niekedy?? Robí to aj cez deň aj v noci...