Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

smardik
26. júl 2010

@ivca17 mi taky Nutroš nezasytil, ze sunaru bolelo bříško, bebu mi nechtěl a pak jsme našli hero baby lactum a to bylo super ale přestali ho dělat takže jsme přešli na Hami a na tom je doted a mladší má od té doby co jím přikrmuju Hami a spokojenost. Jednou jsem zkoušela polskou verzi Hami ale nemohl se vykakat takže jsme se vrátili k osvědčenému a dobrý

smardik
26. júl 2010

@lin18 já bych řekla že fakt myslím normální polívky, mi mamka říkala že já jedla v 6měsících zelnačku a jak mi chutnala 😀 😀 😀, já u staršího začínala mrkvičkou-3dny,pak brokolice,květák,brambor. apod a ted budu taky tak začínat

ivca17
26. júl 2010

@smardik no ja som dalej neskusala, kedze ten sunar jej vyhovoval. snad toto budu len zubky a potom mi bude aj spinkavat 🙂 inak neviem co budem robit 😖 ale pokecam s dr vo stvrtok co a ako, mozno mi povie, ze mam zmenit mliecko.. sak dam vediet ako pokracujeme 🙂
drzim palceky a snad tie nase dietky uz budu vpohode a dopraju nam aspon jednu noc spanku 😀

smardik
26. júl 2010

@ivca17 mi mladší spaní dopřává ten už v porodnici ve 21 usnul a v 5 se vzbudil,nakojili jsme a pokračoval ale se starším to slavné není-on jak kdy jednu noc dokáže spát celou,další je vzhůru třeba 10, další noc třeba od 1-4nespí prostě se nenudím

lin18
26. júl 2010

ááá...tzak jsem si ani nevšimla, že jsem v tématu o UM...hodím otázku o polívkách ještě do příkrmů....a pak že se na mateřské neblbne 😀 😀 😀

julietka
26. júl 2010

@ija1 ahojki, podla mna nema vyznam nutit dietatko aby nasilu pilo, myslim ze tvoja malinka je prekrmena a ma vytvorenych dost zasob, preto nechce papat.
ak mozem povedat za nas...ked som malemu zacala davat 150ml od druheho mesiaca, doktorka mi skoro vynadala, ze vraj je to na 2 mes.dieta strasne vela a ze ho nemam prekrmovat. samozrejme som maleho nemohla nechat hladovat kedze si pytal a potreboval rast tak dostavala stale svoju davku, teraz mame skoro 6mesiacov a stale papame iba 150ml...a mala papa od 2mes. stale iba 120ml

lenocka84
26. júl 2010

@ija1 ahoj, ak mala nechce nenut ju
my sme mali take dni prave teraz, bezna davka 170ml max 5x denne, uz dost dlho, a zrazu ze 100ml, po 3hod 40ml, a take
ale nenutila som, a dnes sa to vratilo do normalu, tiez pijeme Nutrilon HA1
ju to prejde, len ju nechaj, nech si sama pyta, radsej sprav menej a dorabaj, ako vela a vylievat

strouzek
26. júl 2010

lin to je dobrý dotaz, mě se už taky pár lidí ptalo na polívku a já nevěděla co říct protože vůbec nevím od kdy se má dávat 😀 já myslím že se to teď hrozně moc řeší všecko, naše maminy nám dali v půlroce guláš a jak nám chutnal 😀

já myslím že to spaní v noci je fakt dost i o dítěti, mě malá ač je třeba přes den protivná a bolí jí něco tak v noci spí pořád stejně

juliet my baštíme stejně, dřív to bylo nad normu tabulky ale zato jsme u té dávky zůstali a teď pijeme ráno a večer 150ml a přes den těch 120ml ale u této dávky jsme už skoro 3 měsíce

ija1
26. júl 2010

julietka dekuju za rady, i vsem, prave ze nas doktor vzdycky vypocita kolik by mela vypit tu horni hranici, kgX180ml a ja si pocitam tu spodni a podle te se ridim............. a prave ze kdyz klesne i pod tu........tak jsem nevedela........... 🙂, ale moc dekuju
strouzek - nase Alca taky spinka skoro celou noc, posledni tyden uz v noci nekrmime, az k ranu.......nemame ji budit, tak nebudime.....

strouzek
26. júl 2010

já jsem teda množství sunaru na váhu nikdy nepřepočítávala, no podle toho že váží 7a půl kila ale jí jen 4x denně po 120-150 ml jí teda rozhodně pod normu, ale nehubne tak teda nevím kde se potají dojídá 😀
to je dobře že tak pěkně spíte, to právě říkám že je výhoda UM ty pohodové noci, určo teď budete spát už pořád celou noc, my jsme taky tak od toho 2apůl měsíce začli spávat celou noc ,určo nebuď, kdyby měla hlad tak by se probudila, zbytečně bys jí naučila na "vstávací" režim

lin18
26. júl 2010

@strouzek nechci být pesimistka...ale Kubík do cca 4. měsíce spával celou noc (i když jsem kojila) tj. cca od 22 hod do 6 hod. Pak se to nějak zlomilo a teď vstáváme klidně i třikrát za noc. Ale přeji vám všem ať vám to vydrží....To jen, že to s UM nemá moc co dělat...asi spíš s vývojem jako takovým, jakmile začal víc vnímat a víc přes den zažívat tak to asi v noci zpracovával a budí se...

strouzek
27. júl 2010

lin no uvidíme, víš já už na tyhle "zkušenosti" nějak neberu ohled, když mi malá krásně spala první týdny tak mi každej tvrdil počkej po 6. nedělí to se zlomí, pak když spala dál tak říkali počkej po 3. měs., pak po 4...... atd. no nevím ale zdá se mi že mi malá spí čímdál líp, dřív jí trvalo než večer usnula, teď položím sama se uspí a spí celou noc, dneska spala od 7 večer do 8 ráno bez probuzení, pak byla 2 hodinky vzhůru a zase spí 😀 možná se to opravdu zlomí a možná ne uvidíme 😉

strouzek
27. júl 2010

vlašti no teda malej je už taaak velkej to snad není možný, úplný chlapisko velký 😵 nám ty děcka nějak rychle rostou 😀

strouzek
27. júl 2010

ježíííš mě už fakt hrabe, tenhle příspěvek měl být do jiné diskuze sorry 😀

bufina
27. júl 2010

No s tím nočním spaním nechcu moc strašit, ale mně malá spala pěkně celou noc do půl roku, pak se to zlomilo a budila se po třech hodinách a to jsem jí dávala ty speciální mlíka na noc, nebo kašu. Malej spí ještě teď v sedmi měsících celou noc a je kojenej, takže to noční spaní myslím nezáleží na kojení a nekojení, ale na tom jaký je to dítě. Ale samožřejmě všem přeju aby mimča spinkaly celou noc 🙂

strouzek
27. júl 2010

bufi na dítěti to bude ale i na tom kojení nekojení, protože žádná moje kojící kamarádka v okolí nespí celou noc, a já a moje 3 nekojící kámošky spíme, max s jedním probuzením tak nevím. já i můj manža jsme prý byli vcelku spáči a nikdy jsme neměli s nočním spaním problémy tak malá je asi po nás, myslím že jí to zůstane protože jak říkám co se nočního spaní a usínání týče je to lepší ač mě každý strašil že s přibívajícím věkem to bude horší. Jediný co si iluze nedělám že se nevyspíme v období zubů aj. bolístek ale jinak myslím že noční spaní asi zůstane ale radši to zaklepu na dřevo 😀

bufina
27. júl 2010

@strouzek Já to beru hlavně tak že mám možnost to srovnat. Nikolka byla od narození na Um a malej je zase kojenej. A stejně je taky úplně pohodový dítě, co si o prso řekne fakt jen když má hlad. Ale v tom sem měla odstrašující příklad od švagrové a myslím že ty jsi to taky psala o té holce z porodky. Švagrová jakmile malá zakňourala, tak jí hned vrazila prso a pak se divila že z ní má malá živej dudel. Takže jsem takhle dopadnout nechtěla. A taky mám kamarádky co kojily a vůbec se nevyspaly, jedné dítě dokonce první 3 měsíce vstávalo na jídlo po 1,5 hod. To je už masakr. Tak su ráda že mám malýho takovýho pohodáře a i když byl jen kojenej, tak spal celou noc.

lin18
27. júl 2010

@strouzek No Kubíka jsem kojila do 5,5 měsíce a to spával krásně, pak když už měl jenom UM tak se začal budit co tři hodiny. Ale určitě je to hodně individuální a rozhodně bych ti moc přála aby ti dítko takhle krásně spávala už pořád 😉

strouzek
27. júl 2010

jj asi to bude o povaze dítěte a taky o tom jak si to každá mamina zařídí, viz ta holčina z porodky. mě taky malá nespí bez hnutí a probuzení celou noc, kolikrát slyším jak se v postýlce otočí, zakňourá ale spí dál.Před den k ní taky nechodím hned, dneska večer při uspávání brečela no tak jsem jí tu minutu nechala poplakat ale za minutu už klid a šla jsem se podívat a už spala. předevčírem jsem slyšela jak se v noci v postýlce hýbe tak jsem šla uvařit sunar protože jsem si myslela že má hlad, ale než jsem ho v kuchyni namíchala tak už zase spala takže myslím že plno mamin ať už kojících nebo nekojících dělá chybu v tom že vytahujou prcky z postýlky při prvním zakňourání protože podle mě se ty děcka pak naučí na to že mamina vždycky je hned nadosah a vyžadují jí neustále i v noci. no snad nám to vydrží, zatím je to super, neumím si představit v noci nespat, přes den bych byla totálně nepoužitelná 😝

slavicita
27. júl 2010

@ivca17 no ja si len myslím, že mu idú zúbky skôr z toho, že má na to vek. 😝 ..slintá a rúčky si pchá do úst už od druhého mesiaca, tak to ako smerodajný znak nevidím, ďasná nemá ani opuchnuté ani červené, proste nič tam nevidím ale ako som už spomínala, tak posledný mesiac strašne zle spí...a to sme mali ukážkové spánky...dala som ho večer spať o deviatej a vstal až od druhej niekedy pol tretej, napapal sa a spal ďalej a vstal až o piatej, niekedy šiestej...no a teraz je to príšerné, takže len z toho usudzujem, že mu idú zúbky...nič iné mi nenapadá 😀
vyzerá to, že máš malú hladošku... 😉

slavicita
27. júl 2010

@lin18 no o tých polievkach som aj ja počula a mám aj nejaké receptíky ale zatiaľ je malý spokojný s mliekom a úplne mu stačí...ešte som mu nedávala žiadny príkrm ale akonáhle dovŕši pol roka, tak to skúsime... 😉

ivca17
27. júl 2010

@slavicita mmusim sa pochvalit malej som dala nejake mmliecko od nestle, ze mlieko s bananovou kasou, a teda vcera mi spinkala od osmej skoro do piatej!!! o pol noci som jej dala cucnut cajik,ale teda prvy krat spinkala tak dlho.. tak asi je nenajedena, no posledne tri dni ma nekludnu spanok aj ked vcera spinkala dlho,ale strhava sa zo snou, place mi v spanku a stale si kuse ruku(aj v spanku) tak neviem.. a cez den? ani nehovorim, mala nervacka z nej je.. aj mama a aj svokra hovoria, ze nam idu zubky, neviem no uvidime.. sak ak by daco dam vediet..ale dneska som jej dala to mliecko s bananovou kasou opat a ak mi bude hajat zase tak asi fakt je nenajedena a mam sa na co tesit :D este dodam, to je 250ml tej kase ci coho, no a mala mi zbuchla 220ml bez problemou a ostatne om vyliala radsej to jej nechcem davat neskor 🙂 tak ak zabere tak sa ozvem 🙂
PS slavicita ak mas recepty na polievky napis mi ich pls.. ja by som od piateho mesiaca jej chcela davat :D

bufina
27. júl 2010

@strouzek U nás to taky tak funguje, taky se malej v postýlce vrtí a kolikrát se v noci přestěhuje úplně na druhou stranu postýlky, tak se při tom aji vzbudí. Občas zakňourá, tak taky hned k němu neletím. Jednou si tam asi půl hodiny brblal a pak usnul. Jak si každá mimčo naučíme, takový to pak máme. U nás platí systém nechat vyřvat. Teda né úplně takovej ten velkej řev, ale když brble a fakt netuším proč, když má tu svou občasnou průďu, tak ho nechám a jeho to pak přestane bavit a usne.

slavicita
27. júl 2010

@ivca17 ježiš...ako ti ja závidím... 😝 čo by som ja dala za prespatú noc....no daj mi vedieťako ti dopadla dnešná noc a uvidím...lebo ja som skúšala fakt všetko...aj keď ja na tom budem asi inak lebo mne príde, že malý sa už budí skôr zo zvyku ako z toho, že je hladný...dávam mu totiž o tej polnoci len dákych 100ml a potom do rána nič len pár glgov čaju...ráno mi papá až o ôsmej aj to zďobne ledva 180 ml...dnes ráno mi zjdeol ledva 150 ml...dnes mu idem dať len 50 ml a zajtra to zase znížim...tak ráno uvidím
takže u nás to nie je o hlade ale o tých zubov... ☹
pošli mi na IP svoju mailovú adresu a pošlem ti všetko o príkrmoch... 😉

ivca17
27. júl 2010

no zatial nezavid bola to jedna noc a aj tak som stale len cakala kedy zamrnka takze som sa ani nevyspala 🙂
ale zajtra dam vediet a ak sa aj dneska mala vyspinka tak asi to bude tym plnym bruskom konecne.. sa naladovala tak, ze ani nevladze chodit po postielke, vzdy skoncila na druhej strane.. :D

strouzek
28. júl 2010

ivco no super, tak si asi našla super mlíčko co zasytí, nám to od nestle banánové nesedělo, malá se po tom kroutila, tak dáváme od sunárky kukuřičnorýžové a spíme parádně 😵

slavi třeba je to jen těma zubama, jak se prořezají vyspíš se taky 😉

bufi taky to tak dělám, nikdy neřve hystericky ale jen tak pobrekává tak jí tam nechám a ona se uspí , podle mě je to o tom "naučení" hodně,když si maminy naučí děcka spát s nima v posteli a že přiběhnou okamžitě jakmile dítě jen pootevře očko tak pak se diví že se nemůžou od dítěte hnout a že má pak dítě šoky a hystericky řve když ho chcou v roce učit na postýlku. jak by taky ne, když na to není zvyklý, moje malá není naučená na houpání v kočáru a tak je schopná spát pěkně před barákem , nebo když sedíme v zahradní restauračce můžu tam sedět celý odpoledne a malá si chrupká v kočárku, dokonce ani když má usnou tak není potřeba jezdit s kočárem,položím s usínáčkem a malá za chvíli usne, zato jak vidím některé maminy co tam jsou taky, ty sedí a celý hodiny jen houpaj s kočárem. O uspávání v postýlce ani nemluvím, s manžou jsme se snažili nikdy neuspávat v náručí houpáním, buď jsme malou měli u sebe nebo šla do postýlky a teď už přímo vyžaduje aby šla do postýlky když je ospalá. Ušetří to plno času i nervů. Mě malá třeba nevyžaduje abych u ní byla neustále i přes den, hraje si s hrazdičkou nebo leží v lehátku a okusuje usínáčka ale většinou neřve když u ní nejsem, zato známá ta se od malého vzdálí na 2 metry a už řve že jí nevidí.

ivca17
28. júl 2010

@strouzek no takze aj dneska v noci spinkala malinka super.. o siedmej som jej dala to mliecko s bananovou kasou a teda o jedenastej v noci este trosku cajiku a spinkala do stvrtej.. tak som spokojna, dneska idem kupit dalsie mliecko 🙂 tesim sa, ze malinka spinka aj ked nie kludne, ma taky nekludny spanok ale aspon nieco 🙂
no ja som vyskusala aj sunarku a aj hami a ine ale nevyhovovali, sa budila po dvoch hodinach a to aj zo sunaru mi spinkavala dlhsie, tak asi potrebuje sytejsie.. toto jej vyhovuje to nestle..

strouzek
28. júl 2010

no vidíš paráda, snad jí to zůstane a naučí se spát ještě líp, my spali od 7 večer, pak se v 10 vzbudila měla nějaký špatný sen začla hrozně řvát ale pak hned usnula a spala do 6 , pak byla hodinku vzhůru a od 7 ráno už zase spí až doteď. 😵 nám sunar vyhovuje, z beby i hippu jsme měli bolení, no a to nestle mlíko nám taky nesedlo, ale možná neseděla spíš ta banánová chuť protože když jsem malé zkusila dát banánovou přesnídávku tak byla po tom taky hrozně neklidná, tak jsme u sunarky jak u kaší tak těch zahuštěných mlík a v pohodě, asi to má podobné složení jako sunar tak jí to sedí

jinak holky včera jsem zkusila malé dát švestkovou přesnídávku, nejen že jí chutnala snědla skoro celou tu velkou skleničku ale hlavně se asi do hodiny kompletně pokadila a pak prospala celý odpoledne jak zabitá. dneska jdu koupit další skleničky , švestky mají opravdu zázračný účinek 😀

ija1
28. júl 2010

ahojky, holky dekuju moc za rady, asi to fakt bylo ze po trech hodinach byla napapana nechtela nam jist vic..., tak jsme zkouseli nechat ji dokud vydrzi, a vcera jsme krmili jen 5x po ctyrech hodkach, zato nam vypila tech 170 a jeste se i dvakrat par minut kojila...............sama od sebe chtela prso jeste po tom krmeni............takze asi to bylo jen prechodny.......rekla si sama kdy chce........a vecer nam spinkala od 0.20 do pul 8........... tak jsem stastna ze uz se to vraci do normalu.............dneska po dvou hodkach zacala bekat, tak jsem ji dala cajicek a byl klid...........

lin18
28. júl 2010

No vida...a dneska spal malý poprvé celou noc...cca od 23 do 6 ráno, pak dopoledne usnul v 9 a spal až do 12ti. A to nebyla žádná změna v jídle ani v režimu....prostě si ty děti dělají co chtějí.... 😝