Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

rainee
7. sep 2010

@ivanka85 to my mame, na zaklade papiera od alergo pije HA mliecko od zaciatku...len som niekde citala ze do 1r. cast preplaca poistovna, potom uz nie, tak neviem.

ivanka85
7. sep 2010

@rainee aj potom Ti bude, len nadalej treba mat potvrdenie, ze take mliecko potrebujete, aaspon to hovorila nasa dr

ivanka85
7. sep 2010

tak uz sme naspat z poradne, vsetko je ok, mame 6kg, dr nam poradila este skusit espumisan a ked nezaberie, tak Sunar HA..nieco hadam uz zaberie🙂a 30.9. ideme na ockovanie, dufam, ze to zvladneme bez komplikacii..

rainee
7. sep 2010

baby na brusko a kakanie je dobry espumisan a probiotika /biogaia, infants dophilus/ nam moc pomohli aj pri kolikach.

ija1
7. sep 2010

Teda Ivanko, vy nas prerostete 🙂 🙂 🙂, ale super ze je vse v poradku 🙂 a ta biogaia fakt zabira, nam prestaly bolesti briska do tri ctyr dnu..........

ivanka85
7. sep 2010

my sme gaiu uz mali ta je fajn ale kakanie problem nie je..

mimi21mimi
7. sep 2010

Prosim vas, kolko vyjde Nutrilon HA na predpis? Je pravda, ze niektore deticky ho nechcu, pretoze je horky?
My na neho mame teraz prejst...

ivanka85
7. sep 2010

Mimi aj Beba je horka a maly ju pije v pohode, to asi vsetky HAckove mliecka su horke

mimi21mimi
7. sep 2010

@ivanka85 Bebu pila mala predtym a uz ju chce, ale HAckovu sme nemali... iba obycajnu a teraz obycajny nutrilon, tak uvidime...

mirka183
7. sep 2010

Maminy poradte nam. Stale nejake problemy s mlieckom ☹ . Mala uz tri tyzdne nechce vobec jest. Pije len v spanku, takze hned, ked sa zacina budit jej strcim flasu do pusy a tak vypije. Takisto v noci musim krmit, aby dobehla to co zameskala cez den. Ked je hore som rada, ked vypije 50ml, ale to je tiez cirkusu okolo toho Boli sme aj u dr., ta sa k tomu nijako nevyjadrila, ako vzdy. Mala pribera, ale to len vdaka tomu nocnemu krmeniu. A tiez sa jej hrozne grga a to jej mlieko trochu zahustujem, aby moc nehlatala. Cumlov a flias sme tiez poskusali, ze ich mozem uz predavat 😲.
Pila nutrilon AR, potom Comfort, teraz obycajny, ale stale cirkus. Dnes papala naposledy o 11 😒 a teraz cucla ledva 30ml.
Pisete viacere, ze ste mali take problemy a zmenili ste mlieko. Len ja uz neviem ci to pomoze, toto nie je normalne. ☹

mimi21mimi
7. sep 2010

@mirka183 Moja robila to iste a menili sme znacku.

mirka183
7. sep 2010

@mimi21mimi nas vyslo mliecko na predpis okolo 5€, uz neviem presne. Dr. nam ho predpisovala aj ked nie sme alergici, len nieco poznacila do karty, asi nejaku alergiu. 🙂 Ale je to indiviualne a zalezi to aj od ochoty dr.

dara76
7. sep 2010

@mimi21mimi my sme pili bebu HA a je tiez horka rovnako ako nutrilon HA, mala ju pije v pohode, teraz uz pijeme na striedacku z obycajnou bebou a mala v tom rodiel nerobi.

mirka183
7. sep 2010

@mimi21mimi len co jej dat, ked je tych mliek od vymyslu sveta. Na našu mudru sa v tomto vôbec nemôžem obrátiť, lebo ona stále ospevuje Nutrilon. Alebo pozrie na vahu, pribera tak nie je čo riešiť. Ale taketo papanie je o nervy, vždy ju idme krmit so strachom, že čo zas bude. ☹
Už papá aj tošku zeleninky, to je v pohode. Skušala som jej dat aj mliecko s kašou od Nestle, na tom si tiež celkom pošmakovala. 😀

mimi21mimi
7. sep 2010

@mirka183 aj nam to pise "len tak" ,,,, lebo som pred par rokmi bola vedena na alergologii... tych 5 euro stoji 400 g balenie?

mirka183
7. sep 2010

@mimi21mimi ano 400g balenie

mimi21mimi
7. sep 2010

@mirka183 mozno nie vzdy treba pocuvat doktorku, ked stale len jednu znacku odporuca 🙂 Hlavne, ked to malej nechuti...
musim sa pozriet, ake balenie mi predpisala... snad to vacsie

lenocka84
7. sep 2010

@ivanka85 ivka obycajny pijeme a nemame ziadne problemy klop klop klop

denis19
7. sep 2010

@mirka183 no, jsem na nečem podobném , malá mi to delala také, jsme také na Nutrilonu HA 1 , o lahvičkách také ani nepíšu a cumlících, nakonec nám zabrala zmena polohy, krmím ji v leže, že ji nemám v náručí,ale od včera se to opet dalo do brikulých pri jídle, pije sotva 100ml a vubec si neptá jídlo a tak ji také lehce budím v noci a dávám lahev jako Ty!!! Také myslím ,že to není rešení a naše dr to nereší, že pribírá a hotovo, já mám strašný strach zmenit mléko,neboť jsem jen jednou dala klasický NUTRILON 1 a byl to des bes!!!!!! Ale nejsme alergici,ale dr nám to predpisuje, mají z toho vysoké provize!!! Spoléhám už na príkrmy a tak, zkouším polehoučku zeleninku a celkem se nám darí,ale s tím mlékem bych také chtela jiné rešení. Jak zahusťuješ to mléko???? Dekuji, že jsi mne vyslechla, už nevím kde se vykecat 🙂

mirka183
7. sep 2010

@denis19 ja som už tiež vyskúšala rôzne polohy, zabaviť ju, ale nič. Dvakrat cucne a koniec. A tiež si nepýta jedlo, ale krmiť spánku to nie je žiadne riešenie.
Ja jej zahusťujem nutritonom, ale to len teraz par dni. Predtým papala len čisto zahustené mlieko, ale strašne ju zapekalo. No ale teraz som zistila, že ju znova zapeká. ☹ Už neviem čo by som jej dala, som z toho na nervy.
My už zeleninu papáme, len kým sa dostaneme na celú dávku to bude trvať aj mesiac.
A naša dr. ma poriadne štve, taktiež pozrie na váhu a viac nerieši. Asi by si mali s tou tvojou podať ruky. 🙂 Len nakoho sa ma potom človel obrátiť, keď mudra to má naháku.

denis19
7. sep 2010

@mirka183 no jen já se bojím, že za chvilku si holky šáhnou na své težce vytvorené zásoby a nebudou pribírat,pokud se nestane zázrak a už bude pozde neco rešit ze srtany dr ,když si navyknout na nejezení a presne jak píšeš, než se dostaneme s príkrmama na celou dávku tak to potrvá! 😠 To ji asi zapeklo to zhuštené mléko, co? Oni to totiž moc nedoporučují na techto mlécích,ale vím, že moje mamka to se sunarem ,kdysi dávno ,delala a bylo to normální i dr to tehdy tak radili,ale kde je ta doba! u nás je i problém to,že vubec mimo mléka nepije tekutiny,ale klidne tri hodiny po jádle mi vyvrací vodu! A tomu nerozumím a dr mi rekne, že je treba být vve vyvýšené poloze,ale ona nezvrací mléko!

fukylove
7. sep 2010

@rainee - co viem, tak do roka bez problemov, potom ak mas mat narok na predpisovanie mliecka, musi na to byt nejaky dovod - opodstatneny, tj vacsinou sa robi vysetrenie nejake... ale neviem presne - asi skor otazka na tvoju doktorku resp. poistovnu 😉

fukylove
7. sep 2010

@rainee skus kontaktovat tvoju zdravotnu poistovnu (resp. tvojho drobceka) , tam ti isto poradia 🙂

mirka183
7. sep 2010

@denis19 presne aj moja občas vyvracia vodu. Ale občas aj natrávené mlieko Ja už čakám, kedy skončíme v nemocnici ☹ . Veď to už trvá 3 týždne!!!
Teraz som jej dala mliečko s kašou, to pekne spapala.
Grgá sa aj tvojej malej tak často?

peko
7. sep 2010

holky Nutrilon HA mi může doktorka předepsat a pak mi něco hradí pojišťovna??? i u nás nebo je to jen na Slovensku? to slyším prvně

denis19
7. sep 2010

@mirka183 no nám to trvalo dva týdny, ted cca 5dní dobrý a nanovo!!!! Ne negrgá se ji,jen v noci jak papá si negrgne a potom to dožene ráno jedním až dvouma grgama 🙂
@peko myslím, že NUTRILON HA Ti muže dr predepsat i u vás, neboť to je už diagnoza a je nepomerne dražší než klasický, když na slovensku proplácí cosi pojišťovna, tak u vás také určite, já dolácím na nutrilon ha 1 400gr 6,6€

fukylove
7. sep 2010

@peko - isto si to zisti, ako pise denis19 🙂 malo by to asi byt aj u vas... u nas stoji 400g okolo 13 eur (asi?) a cca polovicu ked je to na predpis hradi poistovna 🙂

fukylove
7. sep 2010

@mirka183 ,
@denis19 - nepytali ste si od doktorky nejake speci vysetrenie? na gastre alebo tak... ?

mirka183
7. sep 2010

@fukylove este par dni a urcite to zacnem riesit, ak nie skor. Ja ku dr. idem vzdy s tym, ze chcem aby nas niekde poslala. Ale ona ti ma vzdy presvedci, ze je vsetko ok. A doma potom nadavam, ale uz sa nenecham odbit. 😠

mirka183
7. sep 2010

@denis19 no mojej malej sa neskutocne grga a je to stale horsie a horsie. A to pouzivam cumle s najmensou dierku a fakt sme vyskusali vsetky mozne flalse aj cumle. Ja som si najskor myslela, ze aj preto nechce papat, lebo sa nahlce vzduchu, potom ju boli brusko a viac nechce. Ale neviem neviem ci to je tym, uz neviem ako by som tomu zabranila. Ona aj ked vypije napr. 30 ml, tak si potom grgne aj 20x. Posledne 2-3 tyzdne sa aj v noci stale mrvi, musim ju zdvihnut a dat odgrgnut, uz to ani neratam kolkokrat za noc vstanem. ☹