Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
23. júl 2010

@ivanka85 ja mu ho davam teraz, pije 150ml ( 70 odvar+80 voda) a 5 odmeriek UM
my pijeme cca tyzden

pipussa
23. júl 2010

@ivanka85
ja si ju skusim vypytat od lekarky... uvidim (dava mi len 5ks malych baleni beby )

ivanka85
23. júl 2010

@pipussa skus, vies ked poistovna hradi cast ako pri malom tak aj pri velkom , takze neviem preco by mali predpisovat len to male balenie..

pipussa
23. júl 2010

@ivanka85
viem , ze lekari mavaju limity od poistovni a mozno to im brani, aby dali viac ( moja segra je lekarka a tak to poznam )
skusim vsak nejak poziadat lekarku, ci mi neda viac
teraz mame kontrolu az 2.9. a do vtedy akoze by sme mali vydrzat s 5 krabicami...
urcite poslem muza po recept, takze zistim, ako to je...

lenocka84
23. júl 2010

@pipussa a mne moja dr. povedala ze zatial tam limit nie je

pipussa
23. júl 2010

@lenocka84
ja si fakt zavolam do poistovne.........

lenocka84
23. júl 2010

@pipussa mne to dr. povedala ked som sa priamo pytala

tixi
25. júl 2010

ahojte zienky 🙂 chcem Vas poprosit o radu....mojmu syncekovi davam od narodenia Nutrilon, pripadne polsky Bebilon, ale to je vlastne to iste.Neviem vsak pochopit, preco podla slovenskeho Nutrilonu sa trojmesacnym detom moze zacat davat 180ml a podla polskeho stale len 120!!!hoci maju tu istu nutricnu hodnotu.
Vase trojmesacne deticky kolko a ako casto papali?Viem, kazde dieta je ine, ale predsa ma to zaujima.Moj Risko stale pije 150, ale po najedeni zacal stale plakat, ako keby mu to nestacilo, v utorok bude mat tri mesiace.Na noc mu davam Nutrilon extra.dakujem vopred za vsetky rady 😉

strouzek
25. júl 2010

tixi tak to fakt nevím, je to divný že je tam rozdíl. no každopádně já se nikdy neřídila tabulkou na krabici spíš tím jak má malá hlad. první týdny po narození to jedla spíš přes limit než jak ukazovala tabulka na sunaru ale teď pije rozhodně méně, kolem toho 3. měsíce mi malá pila zhruba 5x -6x denně,vždycky dávky: ráno 150, přes den 2x-3x po 120 ml, večer 150 ml.moje malá taky když jí dám málo a má ještě hlad začne brečet tak rychle dochystám ještě trošku a to už pak nebrečí. někdy prostě ty děcka mají víc hlad a někdy méně, třeba v pátek mi malá jedla jen 2 x za celej den po 120 ml spíš se dopíjela čaje, no a včera a dnes jí zase normálně a právě před chvílí si brekem po dopijtí sunaru vynucovala abych jí dala ještě takže jsem dovařila ke 120 ml ještě 40 ml a byl klid 😀 my zase bychom měli podle té tabulky na krabici pít kolem 5 dávek denně po 235 ml , no to nedáme ani náhodou, víc jak 180 ml mlíka mi nikdy nevypije

maya30
25. júl 2010

@tixi nas Alex mal v stredu tri mesiace a davam mu BEbu ha. Podla navodu by mal v 3. a 4. mesiaci pit 180 ml 5x denne, asi pred dvoma tyzdnami som mu davku postupne zvysila zo 150 na 180, lebo tiez po jedle plakal. Vacsinou tych 180 aj vypije ale nie vzdy, stava sa ze niekedy necha 40-50ml.

tixi
25. júl 2010

ono je fakt pravda, ze kazde dieta je ine, niektore je vacsi hlados, ine mensi 😀 skusim mu uz aj ja dat 180, uvidime, ci vypije vsetko a snad hned po napapani nebude plakat.Dnes rano, ked dopil 150 tak este dotlacil 40 caju, asi bol fakt chudatko hladny ☹ nechcem ho nejako prejedat, aby sa z neho postupne nestaval maly tucko, ale nemozem predsa nechat hladne dieta plakat, nechapem co za tabulky to maju ti poliaci...
ako pise strouzek, niekedy sa fakt netreba riadit tabulkami 😉

marcela179
25. júl 2010

ahoj tixi ano on je hladny moj mali ma 2 mesiace a pije 180ml a davas aj daky cajik 🙂

marcela179
25. júl 2010

ahoj maya30 a to ti doktorka poradila babu ha,lebo je aj obycajna beba

maya30
25. júl 2010

@marcela179 nam uz v porodnici zacali davat UM, a uz ked zacali s tymto, tak som nechcela menit. Mame v rodine alergikov, takze ju mame na predpis (chvalabohu)

@tixi tucko z maleho urcite nebude pokial donho nelejes mlieko kazdu hodinu-dve ... 😉 Ja davam tych 180ml kazde 4 hodiny a maly je tak akurat 😵

marcela179
25. júl 2010

maya30 ja malemu davam hipp 1 probiotikum kazde 3 hodinky ale zacali sme mat daku tvrdu tmavu stolicu,doteras sme to nemali a UM pijeme 2 mesiace zacala som mu davat caj od LEROS decky caj s harmancekom tak neviem

maya30
25. júl 2010

@marcela179 ja som skusala davat malemu fenyklovy caj, ale nerobil mu dobre, bolelo ho z toho brusko, odvtedy pije len sem-tam prevarenu lucku a problemy presli. Skus mu dat vlaznu vodicku, to je proti zapekaniu. Prvych 6 tyzdnov mal nas maly normalnu zltu stolicu, potom zrazu tmavozelenu az doteraz, ale doktorka mi povedala ze je to normalne, vraj to sposobuju mikroorganizmy a tomu sa zabranit neda 😒

marcela179
25. júl 2010

maya30 ja som mu davala cistu prevarenu vodicku,zacala som potom tuto lucku,ale ja som ju neprevarala a od vtedy mame takyto problem tak neviem

maya30
25. júl 2010

@marcela179 myslim ze od vody tvrdu stolicu urcite nema 😉 mozno mu nevyhovuje mliecko, ale nechcem ta zneistit, pretoze s hipp skusenosti nemam ☹

marcela179
25. júl 2010

ja nevie skusim mu kupit asi tu slivkovu vodicku od hipp alebo teplu vodicku mu dam

tixi
25. júl 2010

marcela davam mu aj caje, najprv pil od Hipp cisty feniklovy a harmancekovy, ale, ked dostal dojcensky ekzem, doktorka mi zakazala mu davat granulovane caje.Vraj v tych granulkach je nieco co by caj nemal obsahovat a najzdravsi pre dieta je klasicky sypany alebo vrecuskovy, tak mu teraz davam detsky caj od klement-kupujem ho v kauflande alebo klasicky vrecuskovy feniklovy
zatial trapenie s hustou stolicou nastastie nemame, vraj ho vacsinou maju deticky co piju sunar, pretoze ten je sladsi a hustejsi, skor naopak ma niekedy dost riedku stolicu, ale to, ked sa napije viac harmancekoveho caju, ten dost prerieduje 😕
vtedy, ked sme boli na koznom kvoli ekzemu, mi doktorka radila, aby som sa cim najviac k nemu spravala ako keby bol rok 1300 😀 no nieco na tom pravdy bude, ale neda sa to dodrziavat uplne, vsetko napreduje a su tu bohuzial choroby ako napriklad celiakia, teraz sa vraj chlebik moze dat az po 7-mom mesiaci a niekedy detom davali zuvat chlebove korky aby im skor vysli zubky

tulipanike
25. júl 2010

@fukylove ahojcek, jo, sme na UM od jedneho mesiaca 🙂

fukylove
25. júl 2010

babulky - ja som sa sice nepytala v poistovni, dr. mi predpisovala vzdy len 5ks baleni na mesiac a ani slovo o tom, ze moze viac... kamaratka ale dostava kolko potrebuje, tak som nechapala... mala som sto chuti sa informovat priamo v poistovni, ale akosi sa mi nechcelo... urobila to ale moja kamoska a tam dostala odpoved, ze pokial je dietatko na UM (ale my obe mame HA mliecka), tak ma narok na predpisovanie tohto mliecka do roka, kolko potrebuje... potom sa to vraj nejako upravuje, ak by sme chceli tolko, kolko deticky budu potrebovat, tak by to muselo byt nejako zdovodnene...

pri predpisovani receptu tento tyzden na poradni som sa na to doktorky spytala s tym, ze som sa informovala priamo v poistovni (vsak ona nevedela) a vtedy mi povedala, ze mam narok na tolko, kolko potrebujeme, ale max. na jeden recept 5 baleni... 😉 takze odporucam opytat sa doktoriek.... 😉

strouzek
26. júl 2010

ahoj holky

no já se taky zelenýho kakání lekla a tak jsem volala dr. a ta mi řekla že u UM je to normální že na jedný UMje to i napsaný že to způsobuje, je to prý kvůli želenu a cukru či čemu co je v UM obsažený. jinak my měli taky problémy s tvrdou stolicí a pomohlo přidat ještě víc tekutin a jak už jsem psala ta švestková štáva jednou za týden, pomohla to naředit a pořádně se vyčistit. dává se až od 4. měs. ale já jí dávala mnohem dřív a bez problémů. jinak o tom sunaru mi taky dr. říkala že ty tvrdé hovínka víc způsobuje tak nám poradila bebu a to byl děs, malá měla ještě víc problémů s kakáním a bříškem takže zlatý sunar.

strouzek
26. júl 2010

jinak holky musím vám říct jaký jsme měli víkend, dostala jsem od švagrové ten pokračovací sunar od 4. měs.(modrá krabice) doteď jsme měli ten oranžový premium 1 (od narození) a super, tak jsem ale dala ten z té modré krabice, byl origoš zavřený sáček a ve lhůtě takže špatný být nemohl. Takže jsem ho dala ráno pak v poledne a pak no mazec holky malá odpoledne prořvala byla úplně fialová až apatycká řvala sna d 4 hodiny v kuse nepomáhalo nic, pak se uřvala do spánku a jak se probudila dala jsem jí čaj tak začla prdět ale tak že to jsem v životě neviděla, musela mít to bříško chudák neskutečně bolavý když tak prděla. večer pak už ani nejedla jen trochu toho čaje, v noci se pořád kroutila pobrekávala, ještě další dva dny byla protivná, moc toho nesnědla až dneska se mi zdá že toje lepší protože se i pořádně vykadila tak už asi v pohodě, určitě to musel způsobit ten sunar z té modré krabice, měl i jinou chuť když jsem zkusila tak malé asi vůbec přechod na ten pokračovací sunar neudělal dobře a nebo byl špatný nebo fakt nevím. přechod na kaše a i ty zahuštěné mlíčka prošli naprosto bez problémů, i přechod na příkrmy byl totálně v pohodě bez jedinýho "prdíku" ale přechod na jiný mlíko katastrofa. myslím že zatím budeme na tom novorozeneckém sunaru a hotovo, měnit jí ho nebudu a ten z té modré krabice šel hned do koše

ivca17
26. júl 2010

@strouzek ahoj, no ja som chcela kupit ten pokracovaci sunar na konci tyzdna, to bude mat 4m esiace,ale terazz si ma zmiatla, tak ste uvidim.. inaak vcera na noc som jej prvy krat dala sunarku, ktora je od 4mesiacov(sicce o 4dnii skor) no myslela som, ze mi bude hajkat dlhsie ako po mliecku,ale naopak spala dve hodiny a zobudila sa mi dala som cajik a zobudila sa za pol hodku opat.. tak neviem, ci ju to nenasytilo, alebo co..nechapem, chcela som aby mi kkonecne spinkala mala aspon 4 alebo aj 5 hoddin(vzdy sa budi po troch) :( ale asi budeme davat ten sunar,ked z tej kase sa mi budi este skorej ako z mliecka.. mate niekto podobnu skusenost? pouzivali ste sunarku?(mam bananovo ryzovu, chutila aj mne 🙂)

strouzek
26. júl 2010

ivco třeba u vás sedne, u nás fakt nevím čím to bylo jesti to bylo tou změnou nebo tomu sunaru něco bylo fakt nevím, jak jsem psala přechod na to mlíčko z krabičky nebo na kaše totálně v pohodě a tady taková reakce ☹ třeba u vás to bude v pohodě ale já už se bojím s něčím experimentovat tak asi zůstaneme ještě chvíli na tom sunaru co doteď. jinak já jsem taky začla dávat kaše i příkrmy dřív asi o týden a v pohodě, akorát jsem teda jednou koupila to kašovitémlíčko banánové od nestlé a stejná reakce jako u vás, spala mě méně a častěji se budila, pak jsem zkusila to rýžovokukuřičné od sunarky a to spala krásně a ještě líp spí po těch práškových kaších, ale ty jsem zatím zkoušela vždycky jen ty rýžovokukuřičné, mě taky chutnaj že někdy ujídám 😀
jinak si myslím že to u vás asi bude už o dítěti, jsou děcka co spí celou noc i bez kaše a jiné se prostě budí i kdyby jedli nevím co , mě malá spí od narození bez probuzení v noci max s jedním probuzením , po kaších spí stejně jen ráno se budí později takže kaše u nás déle sytí aby jí ráno nebudil hlad.

fukylove
26. júl 2010

@ivca17 - my kasu nedavame prave preto, ako pises ty... ja ked dam Sebkovi kasu, tak vydrzi spat maximalne o 30min dlhsie ako po mliecku a kedze mame krasnu vahu, tak nevidim dovod ho este navyse ladovat kasou... 😉
my - odkedy sme presli na UM sme vstavali iba raz v noci - okolo 2hej a potom az rano, okolo piatej, siestej... teraz sa to troskku pokazilo a maly si pyta aj v noci 2x - okolo polnoci, jednej a potom okolo 3tej, 4tej - ale osobne si myslim, ze je to tym, ze on cez den zacal velmi zle papat a tak je prosto hladny 😒 dakujem bohu, ked mi zje aspon 90ml mliecka pri jednom jedeni alebo polovicu prikrmu a pod. - asi sa v tomto podal na tatinka, kedze podla slov svokry on bol mizerny jedak... co sa o mne neda povedat 😀

fukylove
26. júl 2010

@strouzek - fuuu - ked tak citam... nic moc teda.... este mam otazku - sunar Premium nema aj pokracovanie Premium? ja sa teda moc v tom nevyznam, ja sa vyznam viac v Nutrilonoch, kedze sme na Nutr.... ale ak je aj nejake pokracovacie mliecko Premium nebude lepsie nasadit to? a my na pokracovacie mliecko ideme az ked bude mat maly 1/2 roka 😉 (resp. ked okolo polroka dominame Nutrilon 1)

ivca17
26. júl 2010

@fukylove no jo ja to chapem, ja by som jej tu kasu nedavala, ale naozaj ked mi vydrzi 3 hodiny spat tak je vela po mliku mylsim.. davam jej 130ml sunaru, co vypije rychlo a vpohode, no fakt sa budi casto, som myslela,ze kasa nam pomozu spinkat dlhsie ale naopak bola hore castejsie a teda radsej budem davat len mlieko.. neviem uz co mam robit 🙂

@strouzek rozmyslala som, ze mozno nam nesadla znacka kasicky, no neviem ci mam skusat jej davat tie kase, ked mi spinkala menej ako po mlieku.. aj ked to nechapem, som ymslela,ze ju to zasiti na dlhsie,ale asi mame "ine" dieta 🙂 co uz :D inak aj moja mala pribera vpohode,nieje tlsta, no samozrejme pribera lepsie a rychlejsie ako z MM 🙂 ale na nas vek mame 6200g.. co si myslim, ze nie je az tak vela.. a je aj dlha celkom :D
dakujem vam baby za nazory.. skusime dneska iba mliecko a dam vediet aka bola noc.. pekny den.. a ak by vas nieco napadlo co mam vyskusat aby v noci spinkala dlhsie dajte vediet 😉

strouzek
26. júl 2010

fuky no právě že má, teda aspoň na té naší oranžové krabici je napsáno že je od narození ale věk "do" tam není, tabulka s těma dávkama je ale psaná jen na 4. měsíce. každopádne na té krabici je ještě napsáno že od 6. měsíce je premium 2 takže pokračovací má od 6. měs. ale nechápu proč teda má tu modrou krabici od 4. měs. , i v obchodě je vidět ta modrá krabice od 4. měs. tak nevím jestli je to pokračování té oranžové jedničky nebo nějaká speciální řada protože mě přijde i divný že je začáteční sunar oranžový, ten pokračovací od 6.měs. taky oranžový a i ty následující čísla jsou v oranžové krabici jen ten od 4.měs je v modré!!!