Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

coko.joko
26. júl 2010

holky,me bylo recino,ze jak pisou na krabicich od 6 mesicu a pak od roka a dal a je to ocislovane 1,2,3,tak to je pry jen byznys..takze mam davat porad tu jednicku je to cenove pak drazsi a je to hlavne uplne stejny.....

lienka2
26. júl 2010

@strouzek lebo najprv vyrabali klasicky od narodenia, potom od 6. a neskor od 12. mesiacov.. ked sa zacalo hovorit o tom, ze nekojene deti mozu prikrmy uz po ukoncenom 4. mesiaci tak vsunuli dalsi sunar od 4 a potom od 10. mesiaca.. my pijeme stale ten od narodenia, este mame dve krabice a potom prejdeme na ten od 6. mesiacov..

strouzek
26. júl 2010

aha no já si taky říkali že možná je to jen nějaký reklamní tah nebo třeba je ta modrá krabice pro kojené děti které přechází na příkrmy a sunar či co protože mě přišlo divný že na naší jedničkové oranžové krabici je reklama na tu pokračovací oranžovou dvojkovou krabici ale o modré tam teda rozhodně nic nepíšou. no každopádně zázrak z modré kabice šel ihned do koše a s manžou jsme vyléčení z toho malé měnit sunar min. na dalších pár měsíců protože tento víkend byl šílený, takhle jsem malou ještě neviděla v jakém byla stavu, myslela jsem si že snad pojedem na pohotovost

ija1
26. júl 2010

Ahojky, chtela jsem se zeptat, mate nekdo zkusenosti s timhle? mame malou (2,5mesice) na Nutrilonu 1HA, stolicku ma kazdy den, pribira, ale driv papala 6x 130ml denne, obcas 1-2x denne 170 a v pohode to vypila, uz asi 14 dnu nas zlobi a kdyz ma vypito kolem 100 ml tak zacne stavkovat a usina mi u toho krmeni, prave ze to nikdy nedelala a ted je to skoro pravidelny a nastupujeme s manzelem a delam blbosti abysme ji vzbudili a pak to vetsinou dopije ale je to docela horor..........jsme z toho docela unaveni, tak jsem se chtela zeptat jestli mate nekdo podobnou zkusenost, volala jsem doktorovi a ten rekl pridat cajicky, doted jsme je davali jen kdyz brecela v dobe mezi krmenima... ale mam pocit ze si tim zaplacne zaludek a nechce se krmit jeste vic..............pak rikal ze kdyztak zmenit mliko ale ja nevim, mam pocit ze ji ten nutrilon chutna.........kdyz ho pije tak jako netvari se ze by nechutnal.........nevyplivava, nevyblinkava.............poradite nekdo? dekujuuuuuuuuuuuuu

lin18
26. júl 2010

@ija1
podle mě nemá smysl nutit do jídla...děti moc dobře ví kdy mají dost...když to do ní nacpeš tak to stejně vyblinká. Možná je to jenom přechodné období...Kubík taky občas třeba 14 dní skoro nejí a pak se to zase vrátí. A pokud po Nutrilonu nemá žádné problémy...zácpu, zvracení....tak nevidím důvod mlíko měnit.

ivanka85
26. júl 2010

baby ako dlho vam trva krmenie?

coko.joko
26. júl 2010

@ija1 ,ja bych ji taky nenutila do jidla....Lenny papa po trech hodinach 160-180ml a nekdy vypije jen 100ml a nekdy celou flasku a kdyz me u toho usina necham odrihnout a jde spat a kdyz se nahodou po 10 minutach probudi tak mu ji dam dopit.....ale nenutim ho....
@ivanka85 ,nam krmeni trva podle toho jaky ma hlad.......nekdy 5 minut a nekdy 20 minut

blumka
26. júl 2010

@ija1 a preco by mala vypit tolko kolko predtym? chudne? alebo je nejaky iny dovod? deti vedia najlepsie kolko do nich vojde..ako ti baby radia, nema zmysel do nej tlacit aj tak ti to bud vygrcia alebo ju moze zapiect..
a ak nechce jest mlieko tak caje vysad uplne..moze to byt aj z toho ze ju tie caje klamu, proste po nich neciti hlad...

sunea
26. júl 2010

@ija1 nenut ju, aj nas mal take obdobie, potom ho to preslo 🙂
@ivanka85 vo veku tvojho maleho nam krmenie trvalo od 15 min do hodiny (nakojit + UM striekackou po prste)

blumka
26. júl 2010

@ivanka85 u nas krmenie trva okolo 20 minut cez den lebo sa vrti a vsetko mozne ju zaujima a v noci 10 😅 mame stale cumel jednotku, zda sa mi ze jej uz vadi ze jej ide mliecko slabo ale ked vymenim za dvojku tak sa zakuckava a vela jej vyteka z pusy

ija1
26. júl 2010

ahojky, dekuju za radu.......
ja v tomhle vubec nejsem zbehla, nam doktor rekl ze by mela vypit 150-180 ml na 1kg vahy, tak podle toho to pocitame........spis me jejn zarazilo ze ted zacala to co predtim normalne vypila, odmitat........., snad je to jen obdobi pac predtim byla na jidlo jak das.........

smardik
26. júl 2010

@ija1 já bych malou do jídla nenutila-prostě někdy mají děti větší chut a někdy menší, když ji stačí 100 a vydrží ti potom třeba 3hodky nebo kolik to máte tak jí dělej 100 a je to,hlavně at je spokojená a pokud přibírá a nebrečí hlady neřešila bych to a mlíko bych taky neměnila pokud přibírá,neblinká. Náš Honzík v těch teplech pije 240 a ted jak je chladno 180 ale někdy má den kdy vypije 80 a stačí mu a vydrží 3hodiny, někdy vypije 210 a chce ještě prostě jak dospělý my taky nejíme pořád stejně-aspon já ne. ale já nedávám čajíčky malý mi je nechce ani vodu, pije jen UM + MM z flašky

a ještě k tomu 150-180 na 1Kg váhy - mám ještě staršího má 21měsíců a UM pije pořád a pije už asi od 8měsíců 180, víc prostě nevypije a stačí mu to, přibírá

strouzek
26. júl 2010

souhlasím taky bych do jídla nenutila, já se o to teda někdy pokouším, máme jít ven a vím že už by měla mít hlad ale nemá, flašku s mlíkem odstrkuje , já zase vím že budu muset ten sunar vylít a pak třeba za chvilku dělat mlíko někde ve městě protože si vzpomene že má hlad ale výsledek je takový že buď hystericky při nucení do flašky začne řvát a nebo když už to vypije tak vyblinká takže teorie narvat to do děcka jen proto že to říikaj nějaký tabulky že by tolik a tak často mělo dítě jíst je nesmysl. my taky někdy jíme až moc a někdy skoro vůbec. čajem mi přijde že si zaplácá žaludek, já dávám čaj po a mezi jídly a když před jídlem tak jen cucnout trošku.

ijo myslím že u vás to bude jako u nás, mě malá dřív pila výrazně nad "tabulku" zato teď mi vypije sotva polovinu doporučené denní dávky. jsou dny kdy mi za celej den sní dohromady jen 400 ml přitom podle věku by měla mít za den 5 dávek po 235 ml. Tohle vůbec neřešte holky, kdybysme kojili víme prd kolik toho děcko vypilo a jak se tím zasytilo

blumka
26. júl 2010

aj Juli pila zo zaciatku viac ako mala, potom menej a teraz presne ako kazu tabulky 😀 ale to ja neriesim...ked je hladna nech je a ked nechce tak nemusi...
starsia dcera bola taka ista a je to velky papkac aj ked ma dni ked nezje skoro nic..ale nenutim ju, ona si to potom dozenie...
a ona napr. sa zastavila na davke 120ml niekedy v 6. mesiaci a odvtedy sa z nej nepohla...a pila tak kazde 3 hodiny, potom po pridani prikrmov sa postupne tie davky vynechavali ale viac mlieka ona nikdy na jeden sup do seba nedostala..a priberala dobre...teraz ma 2,5 roka a 12,5 kg....

fukylove
26. júl 2010

@coko.joko - nesuhlasim s tebou, ze cislovanie mliecok je iba tah firiem... pretoze kazde to mliecko by malo mat ine zlozenie... presne tak, ako sa meni MM casom, tak by sa malo zmenit aj UM... MM a jeho zlozenie sa meni automaticky, UM musime zmenit my... dodrzovanie presneho casu - akoze teraz mame 6 mes. a sup, musi byt ine mi pride trosku zbytocne... ale zmenit okolo 1/2roka mliecko by bolo vhodne... lebo babo ma uz aj ine potreby 😉
my mame teraz cca 5 baleni Nutr. 1 - ked dominame - tj tak o 5 tyzdnov, prejdeme na c. 2 😉
@ija1 - ak nechudne, tak je zbytocne menit mliecko... ved ani ty stale nejes rovnako, no nie? my sme od zaciatku mimo tabuliek a predpisov... prvy mesiac jedol Sebko za dvoch a doteraz vypije maximalne 120ml, sem tam sa podari aj 150ml - najcastejsie v noci... a to mame bez mala 5 mesiacov 🙂

smardik
26. júl 2010

@coko.joko nemyslím si že by číslování UM byl jen byznys, podle mě jak dítě roste mění se i jeho nároky na výživu a je třeba jiné mlíčko které je trošku jiné složením-vitamíny apod. třeba 2,3roli nehrají a nebudu 2měsíčnímu mimču dávat mlíko od 6měsíců. když kojíš mlíčko se taky přece mění podle potřeb a tak je to i u UM a když kukneš třeba na složení sunaru od 12měsíců a 24měsíců fakt to tak je. náš TOm má 21měsíců a je na Hami ale od 2let bych ráda přešla na sunar protože má více příchutí a mu ty ochuzené více chutnají a klidně mu ho budu kupovat do 3let jak bude chtít. někde jsem našla o mlíčkám článek zkusím ho najít a dát tady

smardik
26. júl 2010

@coko.joko jo ještě cenově je to teda stejné-Honzík mi pije ještě 1 a stojí 199, Tom pije 3 a stojí 199, v hypce je ted třeba v akci Nutrilon ale jen ten pokračovací a stojí 299, 1 přes 300 kč. to ti říkal dr nebo kdo že to není třeba měnit? a ted jdu hledat ten článek

smardik
26. júl 2010

tady je ten slibovaný článek o UM http://www.uzlicek.cz/download/Casopisy/Uzlicek...

ija1
26. júl 2010

dekuju vsem moc za rady, snad se to zlepsi......... jsem v tomhle zacatecnik, a nevyznam se........... 🙂

coko.joko
26. júl 2010

Jeee,holky to jsem se vas nechtela dotknout,ale me to rikala pani co ke me chodila me ze zacatku pomahat po porodu,ze tyhle mlicka jsou stejny a urcite do roka by davala jen tu jednicku a pak jasne dat jiny,aby nemel hlad.....ja se s vama nehadam a rada si poslechnu vas nazor proto jsem v tyto diskuzi a rada se priucim.......

smardik
26. júl 2010

@coko.joko já bych fakt jen jedničku nedávala myslím že ten rozdíl tam je, logicky i musí mít přece musí mít jiné požadavky třeba 3týdny staré dítě které jí jen mlíčko nebo 11měsíční dítě co už jí téměř vše, Tom má 21měsíců a mlíko od dvou let zatím nedávám i když jsem o tom uvažovala ale říkám si z nějakého důvodu tam od těch 2let je takže počkáme

coko.joko
26. júl 2010

@smardik ,no mas pravdu..ja az pujdu na nankup,tak se podivam schvalne na ty slozky co ma jednicka a dvojka a porovnam to...jsme rada.,ze si muzu s nekym o tom povidat....

smardik
26. júl 2010

@coko.joko jedničku a dvojku jsem neporovnávala upřímně mě to vůbec nenapadlo prostě to tak prodávají tak to tak dávám a krabici už tu nemám abych se podívala-já to přesypu a vyhodím a poslední jedničku už jsem přesypala a doma už mám v krabici jen 2, Honzík má v pátek půl roku takže doberem co je a přecházíme na 2 ale 3 a 4má fakt složení jiné

coko.joko
26. júl 2010

@smardik ,no je to divny,ze me to rikala taky jsem se divila,no az nam bude pul roku,tak zacnu davat taky 2 a je to....ja davam neco jako Nutrilon,ale tady se to jmenuje Aptamil.....ted to rikam manzelovi a ten me rika,ze se mu to taky zdalo divny...tak nevim proc nam to rikala..

smardik
26. júl 2010

@coko.joko nevím ale neposlouchala bych jí a fakt se řídila tím co si myslíš že a schválně si to srovnej ale já bych to teda určitě měnila většina mlík je od narození, pak 6měsíců, 1 rok a 2roky

slavicita
26. júl 2010

@ivca17 sorry, že sa vám miešam do debaty 😉 ale prečítala som si aký máš problém s kašou..mňa napadla jediná vec...síce, že kaša možno viac zasýti ale môže zaťažiť žalúdok a preto sa ti malé skôr budí...veď aj keď dospelý človek má ťažobu, tak sa mu ťažšie spí..zostaň radšej ešte na mliečku...zatiaľ sa nemáš kam ponáhľať.... 😉
ja som tiež vyskúšala všetko možné aj nemožné aby mi malý prespal viac v noci ale bezvýsledne....myslím, že teraz mu idú zúbky tak je to hotový horor...jedenie si síce nepýta ale od polnoci sa budí skoro každú pol hodinu (dám mu cumlík alebo čajík alebo sa jednoducho zasekne v postieľke a treba ho vyslobodiť )...ráno som ako vygrckaný rezanec🙂...už sa s tým pomaly zmierujem ale predstaviť si prespatú celú noc je pre mňa pomaly sci fiction... 😝

ivca17
26. júl 2010

@slavicita ahoj.. no ja sa neponahlam, len moja mala sa budila v noci aj po kase proste hladna, vypila sunar a spinkala ale za hodinku, maximalne hodinku a pol je hore.. tak som myslela, ze kasa pomoze aj na dlsie ale nie.. no a dneska po celej prebdenej noci bola mala hore aj cez den spinkala mii iba hodinku, potom bola hore a plakala a zurila a mam pocit, ze jej idu zubky tie, teplotu ma zvysenu uz par dni, kuse vsetko co moze, slinta a dneska este aj soplik.. tak neviem, no asi kvoli zubkom je taka cez noc.. mozno kasa bola vpohode 🙂 ale dam potom vediet co a ako.. uz sa tesim ked jej budem moct dat krupicnu kasu na noc, to mi zaspinka..ale to si este dlhoo pockame :D
inak ako sa u vas prejavuje to, ze mu idu zubky?

smardik
26. júl 2010

@ivca17 mi to samé dělal první syn po Nutrilonu, přešli jsme na jiné mlíko a zlepšilo se to

ivca17
26. júl 2010

@smardik no my sme mali nutrilon a po nom sa mi budila stale.. po sunare mi niekedy spinkavala aj tri hodinky, no posledne dni nespinka,ale asi ju trapia dasna.. neda sa jej spinkat.. ale sunar nam vyhovuje.. nutrilon ju nezasitil 🙂 alebo proste nevyhovoval..

lin18
26. júl 2010

@slavicita mně teda přišlo, že malý se po kaši budil spíš žízní....Jinak my i když už jíme skoro všechno tak kaše nedáváme...jsou to podle mého prázdné kalorie, to mu radši večer dám banán a navíc Kubíka teda kaše hodně ucpávaly.

Holky mám takovej blbej dotaz....co proboha myslí starší generace "polívčičkami"? Nám i doktorka v 6ti měsících doporučila začít polívkama...no ve skleničkách jsem nenašla jiné než od 10ti měsíců i s masem. To se jako myslí vývar? Anebo jen zeleninový vývar? Skoro každej nad 50 let kdo k nám přijde se mě ptá jestli pěkně papá polívečky a já si připadám jak macecha, že ještě žádnou polívku neměl. 😀 😀 😀