Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirinda10
22. júl 2010

@blumka a maju aj HA1 nakolka my kupujeme bud Nutrilon HA1 alebo Aptamil HA1, idem kuknut

blumka
22. júl 2010

@mirinda10 no pozeram, ze nie za 10 ale 11 eur...no tak potom neviem co sa mi mari...skus pozriet aj na mimibazare 😉

pia22
22. júl 2010

@mirinda10 nemas mliecka na predpis?

fukylove
22. júl 2010

@blumka - ja kupujem tu zeleninu, kde je krajina povodu SK 🙂 maly spapa iba male sklicko - a vacsinou mu staci, co som prekvapena... je to 125g 😉
@medvide1 - ja malemu dam prikrm a este zatial vzdy zarobim aspon 60ml mliecka, no uz asi tri dni mi ho nechcel... ja sa neriadim podla toho kolko by mal - ale ako mu chuti... cize ked spapa 125g prikrmu a staci mu to, tak do neho zase ladovat mliecko nebudem... ked mu to nebude stacit, tak zvysim davku prikrmu.... tabulkami sa neriadim od zaciatku, my ste akosi uplne netabulkovy 😀

fukylove
22. júl 2010

ozaj - k mlieckam na predpis... bola som vcera na poradni - takze - mliecko na predpis mame do roka dietata narok na tolko krabic, kolko babatko potrebuje, iba na jeden recept by sa vraj viac ako 5ks nemalo napisat... 😉
@mirinda10 - tebe odporucam opytat sa u dr.... ak pijete HA lebo Vam ho poradila, davaj si predpisovat... doplatok je tam potom okolo 6ecok alebo tak nejako... zavisi od ceny v lekarni, ale ja som nikdy viac ako 6,60 nedoplacala 😉

dr.janinka
22. júl 2010

teraz asi nerozumiem, to vsetky UM napr. Nutrilon su na predpis? Lebo my ho kupujeme za 11,78 EUR jednu krabicu 😨

pipussa
22. júl 2010

@fukylove
ja som sa dnes lekarky pytala, ci nemoze viac predpisat a ze nie............
a pritom je to aj kamoska... lekarka
tak neviem ako je to skutocne, snad by mi dala viac ......

blumka
23. júl 2010

@dr.janinka nie vsetky...len AR a HA, obycajny nie

lenocka84
23. júl 2010

ahojte
my dostavame kazdy tyzden recept na 3ks HA
chvalabohu, vsetko je to o lekarovi, lebo poistovna to neobmedzuje

ivca17
23. júl 2010

ahojte baby.. mam maly dotaz ako zohrievate mliecko? ja som si kupila teraz ohrievac flias, no neviem ci tam dat len vodu, tu zohriat a potom pridat sunar,alebo dat uz zarobeny sunar ohriat.. 🙂
dik za infosky..

lenocka84
23. júl 2010

@ivca17 do ohrievaca das vodu po rysku ak mas, pripravis si normal mnozstov mliecka ake ti treba a das potom do ohrievaca, podla typu mas mliecko ohriate aj do 4minut, ja mam tak

mirinda10
23. júl 2010

@fukylove ja dostavam 4 krabice na mesiac ale mala potrebuje jednu na 3 dni ale ked pojdeme na prikm tak to bude stacit, zvysok kupujem v Rakusku 800ku za 17Eur co je tiez super, este vydrzime do 10.8 a uz sa ide na vec inak aj detske jedlo v Rakusku je lacne

@ivca17 no ja mam teplu vodu v termoske a odmeriam a pridam UM a sup, mala ked je hladna nevydrzi ohrievanie mam ohrievacku ale aj 3 min je pre nu vela, rici ako blazon a takto som pripravena aj v noci mam pri posteli flase so UM iba dolejem vodu z termosky, inak lenocka ti uz dala postup tak som to robila aj ja ale uz sa neda ak nehcem aby sa nam zbural barak

pia22
23. júl 2010

@pipussa
@mirinda10 ja uz som taka nasr...ta z pediatrov!!! UM na predpis sa predpisuju v neobmedzenom mnozstve, na 1 recept max. 6 ks, ale tych receptov moze byt mesacne tolko, kolko je potrebne. My si davame predpisat 6ks cca kazde 3 tyzdne aj skor. Co z toho ti lekari maju ze takto zavadzaju? Ved to plati poistovna, do kt. kazda jedna z vas mesacne odvadza nemalu sumu, nie lekari. Nedajte sa opinkat, ak chcete skutocne info informujte sa priamo vo vasej poistovni.

ivanka85
23. júl 2010

kocky predpisuju vam, male alebo velke balenie?lebo nam prvykrat dr predpisala male ale potom som ju prehovorila na velke, aj ked sa vykrucala ze nevie ci moze a tak ale nakonuiec predpisala..

lenocka84
23. júl 2010

@ivanka85 ivka a ake mliecko ti predpisuju?
ved HA sa vacsinou robia len male, teda nutrilon urcite

coko.joko
23. júl 2010

@ivanek ,prosim te ja jsme dnes koukala na ty caje a maji,ale od 2 tydne a je na prdiky s fenyklem tak si myslela ten nebo jeste je jiny............

coko.joko
23. júl 2010

tak ja si musim Aptamil kupovat sama nedostavame recepty a jsme z toho nejaka zmatena,ze to davaji i na recept.se schvalne zeptam doktora...jinak ja mam taky vodu v termosce a jen namyicham,protoze Lenny kdyz ma hlad tak vzbudi cely barak jak krci,,,,,,,, 😀

lenocka84
23. júl 2010

@coko.joko ahoj, a tyy davas na pitie caj? my pijeme len cistu vodu, lebo caje odvodnuju, dr, ti neradila tak?

@mirinda10 ahoj, a po kolko je ten aptamil 800 v rakusku? v ba stoji 800 nutrilon 17,-Eur?
ja kupujem 800g za 13,40

mirinda10
23. júl 2010

@lenocka84 aptamil stoji asi 12,50 ale ten normalny ja kupujem HAcko a to stoji 17Eur tu ma to stoji bez receptu skoro 24Eur
@coko.joko pozname to ja som tiez ohrievacku mlieckx dala do kuta, bez termosky ani na krok 😀

lenocka84
23. júl 2010

@mirinda10 a ha nutrilon je len 400g ze? tu ho mam na predpis za 5,80 a bez neho 10,51
kurnik asi ho budem nakupovat tu

mirinda10
23. júl 2010

@lenocka84 no ja ho kupujem bez predpisu za 11,65 kde ho kupujes tak lacno daj radu, ano je to 400ka v Aptamil je 800ka

coko.joko
23. júl 2010

@lenocka84 ,ja davam jen vodu,ale myslela jsem ze bych mu to nekdy osladila tim cajem,at nepije jen vodu......tak ja nevim.....ale pijem zatim jen vodu......
@mirinda10 ,presne tak ja taham termosku vsude.......

lenocka84
23. júl 2010

@mirinda10 mimo ba, u rodicov pri ziline, je to najlacnejsi nutrilon aky som zatial zohnala
tak preto. sa tesim ze tak lacno, aj do buducna sa chystam, idem dat prefotit mame preukaz maleho, a pbudem jej posielat recepty, bo v ba by som na to riadne prerobila, a to maly za tyzden vypije 3 krabice,

@coko.joko cajom mu to neosladis, caj je horky, a cukor ani med sa este neodporuca, som ta asi zle precitala lebo som si myslela ze davas cajik 🙂 naj je ostat pri vodicke, cistej

coko.joko
23. júl 2010

@lenocka84 ,jo cistou davam a med a nebo cukr bych nedala..... 😵

ivanka85
23. júl 2010

@lenocka84 my papame bebu 1 HA a ta je aj v 900g baleni

lenocka84
23. júl 2010

@coko.joko tak ani cajik nedavaj
ked uz tak rob mliecko do daju, ale samotny caj nedavaj. my sme pili mliecko urobene v harmancekkovom ale feniklovom caji, terza mame odvar z ovsenych vlociek, riedeny vodou, a dlhsie spinkame, lebo nas krasne zasyti

lenocka84
23. júl 2010

@ivanka85 a tu mas aj na predpis?? 🙂

bufina
23. júl 2010

Ahojte, tak náš malej konečně začal pít čaj a neblinká ho. Už ho to drží asi třetí den, takže v sedmi měsících konečně úspěch 🙂 Dneska už vypil asi 360 ml. Asi ho už udolaly ty horka.

ivanka85
23. júl 2010

@lenocka84 ano..vyhodne je to v tom, ze za 400g sa doplaca 6eur a nieco a za tu 900g 9,50..preto som chcela to vacsie balenie..

ivanka85
23. júl 2010

taky odvar z ovsenych vlociek sa moze davat odkedy?