Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
16. aug 2010

@flamenga my pijeme zasadne cistu vodu, predsa len naucit na cistu vodu je jednoduchsie ako oducat od caju 🙂

lenocka84
16. aug 2010

@flamenga a ked davas cajik je jasne ze nechce mliecko lebo caj je sladsi
skus to fakt s cistou vodou

fukylove
16. aug 2010

@pipussa - nemaj strach, my sme na rurke bohuzial frcali az 2,5mes a potom akoby utalo... zo dna na den sa Sebko vyprazdnil a tak to uz aj ostalo, dokonca aj po prikrmoch 😉 lebo toho som sa bala asi najviac, moj manzel ako dieta mal problem s kakanim prave ked nasadila svokra prikrmy...

@flamenga - my sme dlho frcali iba na vodicke, potom som zacala riedit detske stavy a davat cajik (davam davku co ma ist na 100ml do 200ml vody a tak to nie je moc sladke), Sebko nema problem aj s cistou vodou, ked je smadny, vypije cokolvek...

ivca17
16. aug 2010

@flamenga no aj moja mala vodu pluje a zuri ked jej ju davam.. takze pockam ked bude starsia a snad sa to nauci 🙂 ak nie tak co uz budu sirupy :D inak pochvalim sa, dneska strazi moja mama malu a volala mi teraz a malinka vypila konecne mliecko a 120ml 🙂 sa tesiim, bo od rana (od stvrtej) mi nic do dvanastej nepila, iba cajik.. tak aspon sa napapala.. 🙂 tak vela stastia, inak myslim, ze jablckovy cajik je asi az od 4 mesiaca ked nie viac.. sak popozeraj.. su rozne druhy ..

lutsine
16. aug 2010

ahojte,neviete ako je to s UM na predpis? Treba nejake odporucanie? Kojim aj dokrmujem. Som alergicka a mierna astmaticka. Nemozem uskodit babu ak kojim?

lizatko1009
16. aug 2010

@lutsine ake mlieko piejete? ja som sa pytala lekarky na to mlieko na predpis piejme nutrilon a ona mi povedala, ze predpisat moze len nutrilon hypoalergeny, keby maly, alebo ja by som bola nejaka alergicka, tak sa jej skus popytat budes to mat lacnejsie.

pipussa
16. aug 2010

@fukylove
aj viac krat za den si pouzila rurku ????

lutsine
16. aug 2010

@lizatko1009 zatial mu davam obycajny nutrilon kupujem si ho sama.

maya30
16. aug 2010

@lutsine ahoj, my sme museli dolozit potvrdenie od 2 rodinnych prislusnikov (u nas starsi syn a svokra) ze su alergici a vtedy sme dostali HA na predpis

fukylove
16. aug 2010

@pipussa - niekedy aj viackrat za den, hlavne zo zaciatku... potom sme uz mali "rezim", ze Sebko kakal 1x rano a max. 1x poobede, neskor uz len 1x rano... teraz kaka sam a kaka ako sa mu paci 🙂

@lutsine - vzhladom na to, ze si ty alergicka a mas aj nabeh na astmu, tak by si s HA Nutrilonom na predpis nemala mat problem, ja som alergicka a nam ho dr. predpisuje bez problemov,nemusela som dolozit nic... my sme presli na obyc. nutrilon, ale ten HA mi predpisuje doktorka stale, kamaratka v lekarni mi za to, co im preplati poistovna dava obycajny nutrilon, tak ho mame viac menej zadarmo 🙂

lenocka84
16. aug 2010

baby je fakt mozne ze maly mi UM odmieta ze sa neciti fit? caju mi vypije v pohode aj 140ml na 1krat, ale mlieko ani citit, trosku ma to zacina trapit
a po tom caji je spokojny akoby vypil mlieko, sladko zaspi

slavicita
16. aug 2010

@lenocka84 daj si pozor aby sa ti malý nenavykol na čaj ako sa to stalo môjmu ten síce mlieko neodmieta ale v noci si čaj vyžaduje... minimálne 10 krát za noc musím vstať a dať mu napiť..proste stal sa z neho závíslák..dnes ho začínam odúčať od toho nekotrolovateľného nočného pitia lebo začíno to byť neskutočne únavné..

lenocka84
16. aug 2010

@slavicita len nas patko je chory, vypil ho miesto mlieka, nie ze popri nom
doslova davku mlieka vymenil
inak pije vodu, nie caje, to len teraz ked je chory

slavicita
16. aug 2010

@lenocka84 no možno je to tým, že keďže doteraz čaj nepil, tak teraz mu zachutil..náš mal vysoké horúčky po očkovaní a keďže mi vodu nehcel piť a bála som sa, aby nebol dehydrovaný, tak som mu dávala ten nešťastný čaj a tak si naň zvykol, že máme teraz veľký problém..nikdy som si nemyslela, že to môže zájsť až takto ďaleko...nechcem sa strašiť ale možno je to len dočasné a keď mu bude lepšie, tak sa to upraví

slavicita
16. aug 2010

@lenocka84 a prečo si mu vlastne začala dávať čaj?? prečo si neostala pri vode??to je nejaký špeciálny čaj na tú chorôbku??

pipussa
16. aug 2010

@lenocka84
lenocka,
kolko vazil tvoj maly v 3 mesiacoch ??
dnes som chytila paniku... lebo moj ma 7kg a 3 mesiace bude mat 20.augusta
akoze...............................

lenocka84
17. aug 2010

@slavicita robila som mu caj, aj preto aby mal teple a aspon trosku chuti kedze mliecko mi nepil takmer 2 dni, ale dnes sme uz vypili nejake to mliecko, a z klasickej vody, ziadne cajiky, a ten ma len popritom, teply na hrdielko

@pipussa v 12tt sme mali 5850g, takze myslim ze ste v pohode kedze ste mali vyssiu porodnu hmotnost ako my.
ja som zvedava 24.8 mame poradnu, ze aka bude vaha, to uz budu 4 mesiace a par dni

slavicita
17. aug 2010

@lenocka84 no tak super...asi mu veľmi nechutilo, keďže je choručký..ani dospelému veľmi nechutí keď ho trápi nejaká choroba🙂

lenocka84
17. aug 2010

@slavicita to je pravda,ale dnes uz nieco spapal a tak to beriem ako dobre znamenie
nejakeho polllitra vypil, zatial
uvidime este teraz vecer

tulipanike
18. aug 2010

ahojte 🙂

no my sme nastastie nemali ziadne problemy s kakanim
a cajik? ten pije normalne len od smadu, a v noci pekne spinka
jedine co velmi hltala, bol cajik granulovany - prisla nam domov reklamna vzorka - a bol straaaaaasne sladky, tak malej chutilo
inak jej davam bylinkovy

gijar
18. aug 2010

ahojte, baby poradite mi?
v podstate od druheho tt sme na dokrmovani UM, proste nemam dostatok mliecka, aj ked som skusala prikladat kazdu hodinu,potom 1,5 hodiny, stale nic, tak sme sa po rade Dr.nastavili na normal rezim, cca 3 hodky a dokrmujeme....maly ma 5 tyzdnov, vysaje si okolo 40- 50ml MM (ja uz potom odstriekam par kvapiek len, aj to som skusala 😒 ) a zvysok davame UM, niekedy 70ml,niekedy aj 90ml. takze miesame MM aj UM pri kazdom papani.
no a to bude asi u nas problem.....3tt sme papali Nutrilon, z toho zacal kakat uz pocas papania takmer do kazdej plienky, co uz bolo vela, nakolko fakt este ako mal flasu v puse to z neho islo von.... 😒 tak sme presli na BEBU stylom, ze 2 dni som miesala Nutrac aj Bebu aby sa mu lahsie zvykalo, potom len Beba.tu sme mali 2 dni a nastali strasne krce a plac po kazdom papani, tak som vcera zasa dala zmiesane Nutrac plus Bebu ze prejdem naspat na Nutrac, ale rozmyslam, ze zajdem kupit Sunar a skusim ten, nakolko naco prejst znova na Nutrac ked mu nerobil dobre.....len sa bojim, ze uz bude mat z toho v brusku fakt bordel. Inak z nutracu nas tiez brusko bolievalo ale nie takto ako teraz...fakt reve po kazdom napapani....treba ho uspavat, sam nezaspinka ani za nic, kruti sa a place ☹
viem, ze sa nema striedat tak casto UM ale nemozem sa uz pozerat na to, ako ho bolieva brusko....ked place po kazdom papani, je ocividne, ze mu mlieko nesedi a treba ho zmenit, nie?

gijar
18. aug 2010

aha a zabudla som, zatial kakal u tej beby raz za den vzdy.....no a skusame aj kvapky na vetry espumisan aj sab simplex sme mali....baby calm obsahuje fenikel tak sme tiez skusili ale bolo to este horsie....uz fakt neviem ako z neho spravit spokojne babo, ako mu pomoct, aby spokojne spinkal a nebolelo ho nic a nerusilo ☹

fukylove
18. aug 2010

@gijar - Beba mu asi nesedi... bud vyskusaj opat ten Nutrilon (to, ze kaka do kazdej plienky je normalne, ma len 5tyzdnov)... alebo skus aj ten Sunar... my osobne sme od zaciatku prikrmovania boli na Nutrilone, chceli sme prejst na nejake ine mliecko, no nam nic nerobilo dobre, tak sme ostali na Nutrilone...

gijar
18. aug 2010

fukylove=dakujem. aj ked sme na UM tak moze kakat do kazdej plienky? resp. este pocas krmenia zrovna aj kakat? mne sa to zda divne, lekarka povedala, nasadit probiotika, upravit travenie...nepovedala vyslovene zmenit mlieko...len to brusko ho bolievalo aj na Nutrilone...ale teda menej, ale zvijal sa ajtak dost casto na moj vkus 😒
tu citam, ze probiotika su skor na zacpu nez na caste kaknie, cize pravy opak toho, co chceme dosiahnut....tak ja neviem.
a ty si ako casto menila mliecka? ked si skusala......ja skusim ten Sunar, citam, ze vela detom sadol....
u nas je problem asi aj ta kombinacia s MM, moyno mu nesedi prave to a treba najst dajake mlieko, ktore mu sadne aj v kombinacii s MM. ach jaj je to tazke...ja si na jedlo poyor davam, nejem nic, co sa nema, tak hadam to nebude z mojho jedalnicka 😕

flamenga
18. aug 2010

@gijar ja kým som kojila, tak som pomaly nejedla nič len starý chlieb a čistú neperlivú vodu... a malý sa mi aj tak nonstop pučil, krútil, pred každým kojením sme dávali Espumisan.... teraz sme na Nutrilone a je to o 100% lepšie 🙂

fukylove
18. aug 2010

@gijar - my sme zacinali prvy tyzden na 3 roznych mlieckac a pomohlo nam mliecko az HA Nutrilon... probiotika odporucam, my sme ich davali 4 mes, tym nic nepokazis... akurat ze nas Sebko vobec nechcel kakat sam, my sme 2,5mes mali vernu kamaratku rurku... tj. probiotika na kakanie ako take nepomohli, ale travenie aj bruskabole boli ovela lepsie a aj menej ho trapili... tj probio odporucam... my sme davali kvapkove BioGaia a prasok do mliecka Infant Dophillus... boli sme spokojni. Ak robis mliecko, odporucam napr. urobit aj slaby odvar z harmanceku, tak 50/50 zriedit s vodou a do toho zarobit mliecko, ak bude drobcek starsi, tak v pohode aj nezriedene... my sme od 9.tyzdna davali iba slaby odvar z harmanceku + prasok raz za den... aj to robilo dobre na brusko...
my sme vyskusali Nutr. Extra, Beba Sensitive, Hipp mliecko, Nutrilon Comfort... do cca 4mes sme boli nakoniec iba na Nutrilone HA a potom som skusila Nutrilon obycajny, uz nerobil problemy, kedze sa brusko unormalnilo a tak sme teraz na obycajnom Nutrilone.
- tj - u teba to nemusi byt ani tak problem mliecka, ako vseob. problem traviaceho traktu, ktory sa zvykne "unormalnit" okolo 3. mesiaca... jedine, co isto asi nesedi je ta Beba... tak bud vyskusaj este Sunar, ak sa bude dat aspon 3 dni a ak nebudu problemy, tak to bude v pohode alebo sa vrat k Nutrilonu. Ak by robilo mliecko problemy, tak do tych troch dni to zistis isto...

ja som do cca mesiaca aj prikromovala UM aj davala MM... ale my sme boli trosku iny pripad, my sme boli typicky priklad novorodeneckej "trojmesacnej" koliky... ale fakt je ten, ze odkedy som zacala mat problemy zdravotne ja, tak aj Sebko zacal mat problemy s kolikami 😒 ale u neho - ako prislo, tak necakane okolo2,5mes. aj odislo...

mirinda10
18. aug 2010

@gijar kojene dieta moze kakat do kazdej plienky a je to ok ale mozno ten problem je miesanie UM a MM ja som mala ten isty problem aj ked mala sa nevedela prisat, tak som iba odsvala ale ked som mala dost MM, tak som jej ho dala ak nie dostala UM takto sme bojovali do konca 4teho mesiaca. sme na Nutrilone HA od narodenia a nemame ziaden problem, probiotika reguluju celkove travenie, takze aj kakanie

pipussa
18. aug 2010

kocky
ak je dieta na UM, musia sa zacat prikrmy od 4-teho mesiaca ??
preco sa nemoze od 6.mesiaca ako su kojene deti...

lin18
18. aug 2010

@pipussa ale to víš, že můžeš klidně od 6. měsíce....záleží na tom jak dítě přibírá a pak je myslím limit 1000 ml mléka denně...pokud chce víc tak má hlad a je na čase začít přikrmovat. Ale není kam spěchat pokud mu mlíko stačí...

pipussa
19. aug 2010

poradte
tecu mi flasky avent
cim to je
ze by naznak, ze mam menit dudle