Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

tisa82
18. mar 2013

@jahody11 mne malý grckával z nutrilonu HA asi do mesiaca, pekne priberal, mlieko som nezmenila potom to grckanie prešlo samé.

llienkaa
23. mar 2013

@elana
@laurah velmi pekne dakujem za info 🙂

llienkaa
23. mar 2013

@elana
@laurah baby prosim vas este ma napadla taka otazka. Ak mi nespapa zarobenu davku mliecka tak ju mozem dat do chladnicky a do 2 hodin ju moze spapat? teda ak ju ohrejem alebo mliecko mam nechat normalne v izbe aby malo izbovu teplotu a nemam uz ohrievat? som z toho pomotana 🙂

elana
23. mar 2013

@llienkaa pokud Ti nevypije celou dávku UM, tak opravdu v ledničce 2h vydrží (upřímně? vydrží mnohem déle, třeba v některých porodnicích si sestry ráno udělají litr UM a podávají ho miminkům celý den 😝 ), ale není to rozhodně optimální, určitě u dítěte mladšího než třeba 4 měsíce bych asi radši dělala rovnou mlíka míň a kdyby ještě vypadalo, že je třeba, tak snáz se přidělá.

jinak na UM (i na MM ostatně) je nejlepší ohřívačka dětské stravy (přímo takto se to dá koupit), dělá se to ve vodní lázni a je to rychle a šetrně. Na pokojové teplotě rozhodně ne, čím pomaleji se mlíko ohřívá, tím víc se tam můžou množit bakterie. Další zapovězený přístroj je mikrovlnka-ta mlíčko znehodnotí úplně. Takže buď vodní lázeň a opatrně nebo ta ohřívačka, která to ohlídá sama.

lenka369
24. mar 2013

ahojte dievcata...potrebujem radu zacala som dcerku dokrmovat zatial sme vyskusali len nutrilon ale ten jej vobec nechuti zjedla mi ledva 70ml a to uz mala 6 mesiacov, navyse boli ju z neho brusko aj grcka z neho kedze sa dost nazlosti kym nieco do nej dostanam 😢
kolko toho deti v takom veku vypiju?
ake mliecko chuti viac ako materske?

veronikaka
24. mar 2013

@lenka369 A nebylo to HA? To prý je hořké. Já mám 4 měsíční holčičku a vypije 120 ml (je na Nutrilonu Comfort). Ono po mateřském mlíčku asi všechny nebudou moc chutnat než si na ně zvykne. Exixtují vzorečky mlíček, tak můžeš vyzkoušet, ale zase na druhou stranu bych jí to moc nemíchala. Nutrilon comfort je i od 6 měsíců a je to speciální mlíčko na bolavé bříško. Ještě mě napadá jestli nebude spíš problém ve flašce než v mlíčku ...

ketrinka17
24. mar 2013

@lenka369 moj maly tiez strajkoval a nepil vela mliecka, a teraz ma 8m vypije 60ml ale viackrat denne..nutrilon by som neodporucala kazde skoro dieta ma z neho koliky,, my sme vyskusali babylove, france lait, hami a od 5m pijeme sunar nutradefense a malemu chuti 🙂 skus sunar nutradef.. 🙂 hlavne sa netreba stresovat kolko dieta vypije, dieta to citi mozno jej to teraz staci 🙂

katkab1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
24. mar 2013

@llienkaa NIie, bohuzial, raz ked dieta odpilo z toho, tak sa to ma hned vyhodit, nie uchovavat na neskor-ani v chladnicke!dovodom je,ze ako to budes zohrievat, tak choroboplodne zarodky zo slin a takisto samotne umele mlieko neobsahuje antiinfekcne latky ako materske-by mohli spsoobit infekciu-to iste ak to nechas pri izbovej teplote..ine je,ked si predvyrobis do sterilnych flias davky na neskor a spotrebujes povedzme do 2-3 hodin-ale ani to sa neodporuca..

veriiii
24. mar 2013

@elana ale ine je si predvyrobit davku a ine ked uz raz dieta z toho odpije...predsa do toho pusta sliny...

veriiii
24. mar 2013

@llienkaa na 2-3 tyzdnove babo je 60-70ml dost,niektore mamicky ti mozno povedia,ze ich male vypilo viac,ale je to individualne-zavisi aj na tom kolko zacalo pit od narodenia-ako sa mu roztiahol zaludocek..ak ti vracia, znamena,ze je prekrmeny a potrebuje dostat ten nadbytok von..ina pricina by mohla byt infekcia,to by ale teplotoval alebo aspon zvysenu teplotku by mal ,alebo dalsia pricina neznasanlivost umeleho mliecka,ale zasa by boli aj ine symptomy-napr hnacka, zapachajuca stolica atd..a takisto reflux-vsimla by si si,ze dieta je ulakane, moze odmietat papanie uplne-lebo ma podrazdeny pazerak..
inac obcastne male ugrckavanie je normalne, aj ked ho das odgrgnut,lebo ak je dieta po nakrmeni v leze,tak este oni nemaju vyvinutu tu "branicku"co zabranuje spatnemu toku potravy/zaludocneho obsahu zo zaludka..

veriiii
24. mar 2013

@llienkaa a este na upresnenie-tych 60-70ml som myslela ako jednotlivu davku, kolkokrat ho asi tak krmis? a kolko vazi?
Dieta by malo vypyt 150-180ml mlieka/ na kazde kg jeho hmotnosti za 24 hodin- ak to vydelis poctom krmeni a vyjde ti jednotiva davka na kremnie,ale je aj literatura co dopruca mininalne 120 ml na kg/24 hodin co je realistickejsie.ale to neznamena,ze musis panikarit ak maly tolko nespapa, on si vytiahne z flasky kolko potrebuje a aj navyse,kedze z flasky to rychlo tecie a dieta si pomalsie uvedomi,ze uz je syte..

elana
24. mar 2013

@katkab1985 nemá smysl uvádět porodnice...vím o dvou (v ani jedné jsem nerodila, ale od maminek, které ano), ale jsou samozřejmě v Čechách, takže Ti to nebude k ničemu. Nelegální to není, takže je to stejně jen informace.

a jak jsem psala: já bych to neudělala, novorozenci vůbec, nejdřív tak ve 4 měsících...myslím že není žádná práce připravit UM vždy čerstvé a v potřebném objemu.

@veriiii jo, určitě i to hraje roli.

bjoucik.15
24. mar 2013

ahoj holky, máte některá zkušenost s UM Bebivita? Já ještě kojím,ale dokrmuju. Začíná odmítat prso. Měla jsem Hipp combiotic 1 a bylo super, teď zkouším Sunar,ale nic moc. Spíš jsem ho měla doma,tak aby se zdělal. Objednala jsem si z Německa právě tu Bebivitu tak jsem zvědavá jaká bude.

bjoucik.15
24. mar 2013

@llienkaa ahoj malé budou 3měsíce a vypije 90ml.je spokojená.ještě se snažím i kojit a to si taky vytáhne cca těch 80ml,takže to beru jako v pořádku,dle výpočtu by tak měla pít. UM bych neskladovala.radši bych udělala míň a pak třeba dodělala,ale skladovat bych se to bála i kdyby jenom na hodinu...

llienkaa
24. mar 2013

@veriiii
@bjoucik.15
@elana baby od vcera mi zacal pit 90-100ml 🙂 takze je to lepsie, snazim sa aj moje si odsavat ale mam denne max 60ml ale aspon nieco. vdaka za vsetky rady 🙂

nikola2216
24. mar 2013

to zalezi na mimcu jak mu bude delat dobře nebo spatne pro me byl dobrej nutrilon

bjoucik.15
24. mar 2013

@llienkaa buď ráda za 60ml odstříkaného. já už teď odstříkám max. 30 :( ale je dobře že už bumbá víc..🙂

llienkaa
24. mar 2013

@bjoucik.15 no len moj syn ma necele 3 tyzdne ☹

ratatooy
24. mar 2013

pro nas bl nej sunar,vyzkoušely jsme bebu ta byla strašná šlená zácpa,hipp mléko zahuštěny na velky hlad taky šílený potom řval jak urvanej,a nutrilon byl taky celkem ok ale chutově hnus,takže u nas platilo pravidlo že stary zajety osvědčeny věci se vyplatí,navic cena byla taky dobrá ted je myslim draží mi jsme ho koupily před tema dvouma rokama v akci i za 160,.

ratatooy
24. mar 2013

@llienkaa všechny zbytky vylejt nedavat znovu

bjoucik.15
24. mar 2013

@llienkaa tak Maruška je drobná holčička takže ve 3tt mi pila 30-40ml

hanisima
26. mar 2013

my pouzivame sunar complex a mame po nem zacpu,nevim co s tim mame 6 tydnu,vyzkouseli jsme i nutrilon ale po nem blinka

majka1976
26. mar 2013

My máme od 2týdnů Nutrilon anticolics a ten je úplně super. Je sice drahý a musí se v lékárně objednávat, bo ho běžně nemají, ale je skvělý.

babo_n
29. mar 2013

ahojte baby potrebovala by som poradiť...máme 3 týždne a rozmýšlam nad tým že začnem malinkého prikrmovať UM...mliečko mám, ale mám pocit že mu nestačí kedže pýta cez den kazdu 1,5hod a v noci kolkokrát aj každých 20min tuto noc sme boli hore od 19:30 az do pol 3 rána čo bol stále na ciciku ,a trápi nás pravdepodobne kolika...prdí dobre len pri kakaní tlačí až je celý bordový a kolkrát ho to zobudí..:/ tak rozmyslam ze UM by ho mozno viac zasýtilo,chcela by som mu ho dávať na noc a ráno iba a cez den kojiť...čo vy na to?

elana
29. mar 2013

@babo_n tohle rozhodnutí je plně v Tvojí kompetenci jakožto matky...jen podotknu, že nemusí jít o málo mlíka, ale ve 3 týdnech, 6 týdnech, 3 a 6 měsících mívají děti tzv. růstový spurt, kdy se zdají k nedokrmení. Plno maminek právě touto dobou z mylné představy, že dítě má hlad a nestačí mu, tak nasadí UM a to bývá obvykle první krok k ukončení kojení jako takového...už proto, že dítě často zvykne na flašku, kde to má bez práce a tahat z prsa se mu už nechce. Navíc ta pauza bez kojení v noci taky vede k tomu, že se mlíka tvoří míň a míň. Co se koliky týče-může být, ale s UM nečekej zázraky, jestli má citlivé zažívání a Ty se stravuješ rozumně (tj. žádné nadýmavé potraviny atd.), tak po zavedení UM se to obvykle ještě zhorší. Takže rozmysli to a uvidíš 🙂

ivka1985
29. mar 2013

@babo_n My davame od narodenia Hami lebo ja som vobec nekojila. Od zaciatku pil 90 ml kazde 3 hodinky a potom uz podla mesiacov sme zvysovali davku. Pijeme ho do teraz a uplna spokojnost.

taamarkaa1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika_michal
3. apr 2013

Ahoj, naša malička ma 5 mesiacov a od cca 3 a pol mesiaca sme na umelom mlieku. Lekárka my povedala výhody aj nevýhody troch vraj najlepších- Hami, Nutrilon a Sunar. Ja som si zvolila Sunar HA1 a som s ním veľmi spokojná. Malá je kľudná, pekne spí, kaká každé ráno a pekne priberáme. Ale je to asi veľmi individuálne, ako babätká znášajú mliečka.

funnyzuzanka
4. apr 2013

Pomooooc.... moj maly nechce pit vobec mliecko... Pijeme mlieko Hipp combiotik a to len v noci... cez den vydrzi cely den bez papania mliecka.. staci mu na obed zelenina a bud na desiatu alebo olovrant ovocie a mlieko vobec... neviem co mam uz robit... Nutrilon HA nechcel ani v porodnici, beba ho strasne zapekala, Nutradefense sme kupili a hned ho cele vygrckal, a pil este bezlaktozove ale to nam uz doktorka nechce predpisovat.... neviem co robit... prosim pomozte... poradte... Budem vdacna za kazdz nazor....