Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

amy14
4. sep 2009

ahojte,my sme týžden len na UM Nutrilon1,lebo malá bola plačlivá celé dni a noci od 3týždna,tak som sa nazlostila a sme len na UM.malá je ako vymenená.na začiatku sa trošku s kakaním trápila,ale dávam jej veľa čajíku,striedam harmanček a fenikel a je to ok.....dieťa je ako vymenené.sýte a spokojné.fakt ju nútim veľa piť čajíku...

mandyk
9. sep 2009

ahoj amy..cajiky treba a pokial dieta pije netreba mu flasku brat od pusy.Nasa ne pije ale slope hahaha cajik.Ale ako pisem nutrilon ...a je pokoj.Ako sa mate? vsetko ok? dufam ze ano ..papa

amy14
9. sep 2009

ahoj mandyk,máme sa dobre.....síce malá bola plačlivá kvôli brušku ale už sa nám to pomaly stabilizuje....no dnes vypila okolo 150ml harmančekového čajíku a ani ju nenútim....ja som tiež spokojná s nutrilonom,aj malá je vysmiata...som zvedavá na poradni koľko pribrala....ale dávem jej ho kždé 3,5h a medzitým čajík...a ty všetko ok?

katy2
10. sep 2009

Ahojte,
u nasej malej bol potvrdeny reflux. Papame bebu A.R. a vsetko je v poriadku. nemame problemy. Ale o mesiac dovrsi 4 mesiace a mala by papat UM 2. Pozerala som na nete a nenasla som bebu AR 2. Ani v lekarni o tom nevedia. Ako ste to potom riesili?

bebulik
11. sep 2009

Ahojte
nasa malicka ma teraz 9 tyz. vazime 5kg, kojim ale mala vela place a dozauje sa mliecka, popri tom ma aj koliku nevie sa sama vykakat. Dr tvrdi ze mam len kojit lebo mala prospieva, ale co mam robit ked mala pyta jest kazde 2h aj castejsie ja mam bradavky na roztrhnutie a mala len placka a cez den ani v noci nespime, max. pospi 3h raz za den. Vyskusali sme jej dat troska Bebi 1 ale stolicu ma hustu a je to este horsie prosim poradte ako z toho kolotoca vonku, velmi chcem aby bola mala spokojnejsia aby brusko nebolelo... ake UM pouzit na dokrmovanie? Dakujem krasne vopred za vase rady.

katka1981
11. sep 2009

bebulik, nesklbe sa pri kojeni?

iinuska
11. sep 2009

bebulik, ako sa stravujes? Nejes nieco, co by mohlo malej skodit?Treba davat pozor na vsetko co moze nafukovat, nepit bublinkove napoje. Vyskusaj caj pre dojciace matky.

mandyk
16. sep 2009

amy no ako som pisala sme na nutrilone.zatial ok..len to kakanie... raz kaka o dušu inokedy pomahame kamienkom do plienky .Teraz posledne dva noci je strasne ufnukana.žužle si ručky slinta jak buldok..Mam podozrenie ze jej idu zubky teda sa tlacia.papa 166ml kazde 3a pol hodky skusila som aj kasu nutrlinon ale nejak ju nezasytila.ja viem je od 4 mesiacov ale zaklad je tam mlieko nutrilon a neobsahuje nic co by jej uskodilo.Nasa mala je velky papos.Mame asi nad 6 kil.este neviem presne ale je zo dna na den tazsia.my cajiky menime. raz ffenikel harmancek original.potom hipku na dobru noc a tak.ma to pestre.snaží sa kecat haha.a smeje sa a poriadne.

hada
18. sep 2009

Ahojte vedel by mi niekto poradit, mame 3 mesiace a kedze nemam dost mliecka, tak od zaciatku som dokrmovala a teraz uz uplne papame UM, Presli sme z HUmany na Nutrilon, lebo z nej sme grckali, nekakali. A moja otazka musi babo jest hA formulu, ked nie sme alergici alebo moze obyc Nutrilon? Prosim poradte, detskarka ze radsej HA. Malinka po nej mava niekedy hnacku, aspon sa mi to zda, alebo je zblbnuta, lebo som jej postupne striedala obyc Nutrilona na HA Hutrilon, a stolica nic a ked tak, tak hned pocas papania a je jej vela a riedka, ako keby ju prehnalo. Prosim poradte, ktore teda a hlavne ako viem, ze jej sadlo to UM alebo nie? KOlko je taka doba na zvyknutie si na mlieko. Vdaka
Inak ostali nam 4 krabice Humany HA 1, tak sa kludne ozvite.

junovka
18. sep 2009

hada, pokial nie ste alergici, tak neviedim dovod preco by si mala davat HA mliek.Podla mna a podla Timkinej alergologickyje to marketing.tah.Moj manzel je alergik, ale Nelke som davala obycajny Nutrilon.A zatial nema ziadnu alergiu klop-klop.A co sa tyka zavadzania mliecka inej znacky, tak rozhodne nie naraz ale postupne .Postupne znizuj davky toho coho sa chces zbavit a zvysuj to co chces aby papala dlhsie.Neviem,ale podla mna je to pre babatkovsky trav.trakt sok, ked naraz prejdes na inu znacku UM.A ako zistis ze jej sadlo to prave mliecko?Tak, ze odsledujes /davaj jej / ju 3 dni...ak nema hnacky, zapchy, zvracanie, bolesti bruska, vyrazky, tak jej sadlo 🙂 😉

junovka
18. sep 2009

sorry, za pravopis 😅

hada
20. sep 2009

junovka, dakujem, boli sme odcestovani, takze preto az teraz pisem
no my grckame, aj ked sme sa kojili, je to uz menej nastastie a mliecko nas sem tam prezenie, tzn ze mozno raz za den a prave premyslam, ze s cim to suvisi,
papame Nutrilon obyc, ma pravidelnu stolicu, aj niekolkokrat denne, pri HA max raz za 30 hod a strasne vela a hustejsie, pri tom obyc prazenicka, ale hovorim sem tam prehnanie, vyrazky nemame.
Bolesti bruska, mozno hej, neviem, na nutrilone sme necele 4 tyzdne a mava od min tyzdna asi raz za dva dni strasny zachvat placu, vzdy v inu hodinu a nie vzdy po jedle, tak netusim vobec, co to je ☹
tak a teraz babo rad, ci jej to sedi. Inak sme zacinali s tou Humanou a tam ta stolica bola raz za dva dni, vela grckania, krutenie sa, to myslim, ze nesadlo a preto sme zmenili na Nutrilon. je to lepsie, ale nie uplne, ako pisem vyssie. Len nechcem experimentovat a stale si hovorim, ze mozno sa tak dlho adaptuje na Um, fakt neviem.

junovka
20. sep 2009

hada, to grckanie veeeeelmi dobe poznam.To sme mali aj my, pokial sme nepresli na prikrmi, od 5 mesiacov.Potom to vymizlo.Tie bolesti bruska mozu suvisiet aj s kolikami 😒

hada
21. sep 2009

junovka, tesim sa, bude lepsie 🙂

makyna12
24. sep 2009

ahoj holky,
nevíte zda je na předpis i beba AR???
pokud jo kolik doplácí pojištovna?? Nebo jak je to s nutrilonem???

junovka
24. sep 2009

makynka, pokial mas potvrdenie od gasta, ze mate reflux, tak by si mala mat narok na AR mlieka, ale pokial nie, tak smola 😉 Podla mna to plati pre vsetke znacky UM.

mandyk
28. sep 2009

baby ja vam poviem nieco.Dnešny lekari si dohadzuju pacientov koli vysledkom z poistovni potom dostavaju dovolenky v lete a tak. Takze vy najlepsie poznate svoje babatka skuste si navzajom radit ale hlavne zbytocne vela sa lekarky nepytat, lebo oni na neistote mamiciek zarabaju to vam poviem z vlastnej skusenosti.My chodime uz snad na kazde vysetrenie a to nie k vlastnym znamym lekarkam ale iba tam kde nas odporucia.A najlepsie sa zaraba na detoch nepozname ich tak dobre aby sme vedeli ako im pomoct lebo su este malinke. Mam 12 rocneho syna a ak sa u neho nieco prejavy viem ako ho z toho dostat.Netreba lekara lebo zas predpise nezmyselne drahe lieky kt nezaberaju.Ak nema vysoke horucky alebo vazne choroby liecime to homeopatikami a po domacky a je ok. Ale s malou musim behat.Hoci mi niekedy rozum zastava ale co uz.Tak len dobra rada ak nie je nutne radsej sa poradte medzi sebou.Na reflux AR nutrilon. toto je najlepsie.Kakanie? espumisan do mliecka par kvapiek .Vecer babatko okupat vymasirovat pošalit sa s nim , napapat a hajde do hajan.NIe na rukach uspavat ,razne do postielky ..ani by ste neverili ake su deti vnimave.Pofnuka a spi.Ja som si s malou vela prezila a ma len 3 mesiace ale poviem vam ze mozem robit doktorat z tych informacii. 😀 Zelam vela stastia

berenika39
28. sep 2009

mandyk 😉 😉 . bud jsem to nepochopila, nebo jen žertuješ nebo nevím, co tím chtěl básník říci 😉 😉

loretka1
28. sep 2009

mandyk co? 😀 to jsi kde slysela?me treba doktorka rekla ze je to ciste na me jake mleko si zvolim,ze je to vsechno na stejne urovni, asi nikam v lete jezdit nechce kasle na to 😀

jasminet
29. sep 2009

mandyk - nepochopila som tvoj prispevok, neviem co ma reflux spolocne s uspavanim deti a podobne, ale jedine s cim musim suhlasit je, ze vacsina lekarov predpisuje lieky (nie len pre deti) podla toho, aku ma dohodu s farmaceutickou firmou. tie im potom platia "skolenia" v zahranici. na jednu chorobu je napr. 5 druhov liekov, predpise ten, ktory vyraba konkretna firma.
ale myslim, ze ak ta posle doktor s dietatom na vysetrenie, je potrebne, z toho nema ani cent...

sunea
29. sep 2009

Mandy, kazde dietatko ine - ak tvojim vyhovuje rychly presun do postielky a domaca homeopaticka liecba, tak ok. My radsej uspavame na rukach, divame sa navzajom s krpanikom do oci, on sa na mna v polospanku usmieva, ja ho pusinkujem a spokojni sme obaja - presne prave preto, co si pisala - deti su uzasne VNIMAVE uz od narodenia.
A btw. mozes chodit k lekarovi, ktory ti vyhovuje. Jasne, ze niektori uprednostnuju lieky nejakej spolocnosti, ale ked ti liek predpise, je to jeho zodopovednost. Nech si chodia na dovolenky a skolenia, kazdodenna praca s ludmi je psychicky narocna a vzdelavat sa treba stale, ale to je uz ina tema. Aby som nepisala uplne mimo tuto temu, my ciastocne kojime a dokrmujeme Beba 1 (pomer kojenie:Beba je cca 1:1), syn ho musel dostavat uz v porodnici, lebo som nemala spociatku mlieko a na nom sme aj ostali. 🙂

jasminet
29. sep 2009

my od ukonceneho 2 mesiaca tiez dokrmujeme. mala pytala jest kazdu hodinu a napriek tomu bola stale hladna, nespokojna, urevana...zacali sme dokrmovat bebou 1 ha, od vcera prechadzame na obycajnu bebu 1 a malej vyhovuje...

mandyk
30. sep 2009

pisala som na zaklade svojich skusenosti a pocitov,viem ze nie som jedina no ale ako pozeram vas to dost ako to jemne povedat ...no nic ma nenapada.chcela som len podotknut ake je to nase zdravotnictvo skorumpovane a mam pocit vaseho opovrhnutia.No nic.majte sa pekne

poradvpohode
1. okt 2009

Já začala s dokrmováním od 2 týdne. Začali jsme s Nutrilonem 1., pil ho až do 4.měsíce, kdy nám zjistili alergii na bílkovinu kravského mléka. Nyní malý pije Neocate-allergenic. Děti ho prý moc nechtějí. Je více hořký než Nutrilon, ale náš prcek ho jí pěkně 🙂 .

susisus
4. okt 2009

Ahojte, moja Sárka pije nutrilon HA od 2 tyzdna - kedy som stratila MM, koliku sme mali aj od MM a pokracuje aj pri UM, ale stale castejsie, v podstate uz kazdy vecer. Chcela som vyskusat ine mliecko, ale viem ze sa striedat nema, myslite, ze ak by som mlieko vymenila, mohli by jej tie strasne koliky ustupit? Ci nepomoze nic???

dicinka1
4. okt 2009

ahojte..skusali sme vela mliecok,ale zo vsetkeho ju zapekalo...teraz pouzivame lactum baby z dm..a som s nim spokojna..mame ho 2 dnik..a krasne kaka..doteraz kakala ako dospely clovek,na to ze ma 4 mesiaciky

lidunka1981
11. okt 2009

Ahoj maminky malá je od 1 měsíce na UM davali jsme Nutrilon ale po něm se nemohla vykakat tak jsme přesli na Sunar a to je vše v pohodě. Jenže nám teď začla blinkat tak třikrát behem 14 dnů. a tak je to pořád dokola. Doktorka říkala že když by se to zhoršilo tak by nás poslala na vyšetření bříška. Z toho mám celkem hrůzu. Chci se zeptet jestli s tímhle problémem nemáte některá zkušenost.

mja
11. okt 2009

Moja mala papá UM od narodenia. Nemala som dostatok mliecka na kojenie 😢 , a dnes má mesiac a vypije mi 110 až 120ml zhruba každe 3 hodiny.mám ale pocit, že jej davam až moc mliecka, nechcem ju prekrmit. Kto mi poradi ake mnozstvo mliecka by mala vypit??? kaka pekne s tým problémy nemame a v noci krasne spinka, prespí aj 7 hodin.

smoulinka.ciko
11. okt 2009

Mja, pokud je spokojená nic bych neměnila. Mě mala vypila v měsíci Taky tak nějak přes 100. Ale už je to delší dobu tak přesně nevím 😅 a jak už nechtěla, tak prostě přestala, později mi začala i vystrkovat flašku s pusy 🙂

ivulik2
11. okt 2009

susisus my sme tiež trpeli na koliky a zarakom na konci tretieho mesiaca to prešlo ... hlavne dbaj na to aby cez den dobre spinkalo to babo a hlavne bud v klude a ono to prejde 🙂 kolika su krče v brušku zo stresu... my sme mali stres z nedostatku spanku malý takmer vobec nechcel spat a ked som ho začala na silu uspavať tak si začal vytvarať režim dna a vtedy koliky prešli ... tak vela šťastia a hlavne pevne nervy lebo viem že občas je to ,,o držku,,