Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

millada
4. jún 2010

@misiatko011, ak mas dost mliečka, tak si odsaj, namraz v nejakych nadobkach alebo v sačkoch na lad. Ale ak nemas dost, tak jedine odbehnut zo svadby, alebo dat UM 😉 A ty počas svadby nebudes mat naliate prsia? 😕

nanika11
4. jún 2010

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá kaša je najlepšia? Začala som malú prikrmovať mliekom nutrilon, ale vôbec ho nechcela len plakala, tak som skúsila Hami, aj to dlho plakala ale porom niečo vypila, včera som jej dala mliečnu kašu Nestlé a tú zjedla všetkú - z fľaše. Je stále kojená, tak asi preto odmieta fľašu, chce len prsník. Ale bola som chorá, a vďaka tomu mi ubudlo mlieko a napriek tomu že ju stále prikladám kedykoľvek, mám ho málo na to aby sa úplne najedla. Preto ju aspoň večer chcem naozaj zasýtiť nejakou kašou, tak chcem vedieť ktorá je naj.... Ďakujem za rady.
🙂 🙂 🙂

lenocka84
4. jún 2010

ahojte
dievcata prosim Vas, moj syn pije 100ml davku, cez den vydrzi 3-3,5hod, v noci ani nie 2hod
je to normalne?

nanika11
4. jún 2010

misiatko, milada má pravdu, skús si dať zamrznúť svoje a potom použiť keď budeš na svadbe. A čo urobíš s mliekom v prsiach? Zober si odsávačku aby si si nespôsobila zápal prsných žliaz.

bufina
4. jún 2010

@lenocka84 Ahoj, vůbec si s tím nedělej starosti, mně malej taky vypil kolem 100 ml, prez den dobrý, ale v noci se budil třeba aji po 1,5 hod. Pak ze dne na den začal spávat 8 hodin v kuse, to měl kolem 3 měsíců a byl narozenej podobně jak ten tvůj, v 33+6 tt.

lenocka84
4. jún 2010

@bufina takze si tak aj vstavala? ako ste priberali? lebo mne sa zda ze ideme dost hore z toho UM

nanika11
4. jún 2010

lenocka, normálne...dobieha čo cez deň zanedbal, a tie 3-3,5 hod. prespí? ak ano, skús ho budiť najneskôr po 2,5 hod.

lenocka84
4. jún 2010

@nanika11 ale po 2hod mi nezje davku, a na mensiu uz ist nemam

nanika11
4. jún 2010

Netráp sa, ešte je malinký, nemá ešte pevný režim, to sa časom zmení. Je to náročné, ja viem, tiež to práve zažívam, som v noci hore každú 1,5 hod. Ale stále si hovorím, že to nepotrvá navždy. Držím palce 🙂

lenocka84
4. jún 2010

@nanika11 dakujem, tiez dufam ze sa to upravi, snad coskoro

blumka
4. jún 2010

lenocka, tiez si myslim ze si len hlada nejaky rezim, casom sa to spravi ale si si ista ze v noci je po tej 1,5 hodine co sa budi vzdy hladny? mozno sa budi pre nieco ine...

lenocka84
4. jún 2010

@blumka no vacsinou ked dostal cumel, tahat ako divy
uvidime, dnes sme dali na noc druhe mlieko,
a dnes sme sa vazili, mame 4200g

nanika11
4. jún 2010

lenocka ak za mesiac pribral skoro 2kg, tak hladný nie je, možno sa cumlom len ukludňuje, môže ho bolieť bruško. ja som tiež prvý mesiac aj dva dávala malej jesť stále, tiež bola stále "hladná". Asi bude veľký papkáč...Bude lepšie, neboj 🙂

lenocka84
4. jún 2010

@nanika11 ja sa snazim dodrziavat tie 3-3,5hod, aby nemal castejsie,on mi aj z MM pekne priberal, a viem ze z UM sa aj viac, ale tak snad to je este ok
brusko mu masirujem pravidelne, pekne si odgrgava, uvidime co dnes v noci, mame nove mliecko nan oc, malo by ho viac zasytit v rovnakej davke,
poobede po nom spal 4hodiny, tak sa necham prekvapit

sunea
5. jún 2010

@pipussa ad zakal prevarenej vody: je to normalne, su to vyzrazane soli. Preto sa odporuca vodu len prevarit, nie varit dlho (tzn. ked zacne varit, tak vypnut). Overene v praxi 🙂

trdielko149
5. jún 2010

ahojte maminky moja mala bude mat o 2 tydzne ukonceny 9.mesiac a poslednych par dni -presne 8 vobec ani za svet nevypije nutrilon,papa uz skoro vsetko,bio jogurt,vyzivky,ovocie,zelenina a tak ved viete ...aj kase mliecne spapa v pohode,dojcena nie je vobec,mala som vpadnute bradavky a tak je od narodenia na nutrilone,obycajnom teraz uz na dvojke,len som si odsavala mliecko kym som mala cca 5 tydnov a vzdy jej chutil a neviem co mam robit..mam jej vymenit?je aj zapecena ale tiez len par dni ale je to ako kamen ani espumissan kvapky nepomahaju ... mma jej dat bebu?sunar?hami?co? prosim poradte mi ..dakujem vam

sunea
6. jún 2010

@trdielko149 na kakanie napr. slivkovu stavu s jablckom, alebo jablcko s hruskou. Ked uz nechce mliecko, nie je uz dost napapana? Alebo ho nechce aj ked je hladna? Mozno je to docasne. Nejdu jej zuby?

movin
7. jún 2010

chcem sa opytat, malemu spravim Bebu, ale niekedy to nevypije naraz, rada by som vedela ci tu uz urobenu bebu mozem neskor pouzit, alebo uz urobit radsej nove mliecko, dakujem za pomoc

lenocka84
7. jún 2010

@movin na obale musi byt napisane do akej doby zjest po zarobeni
my mame pri nutrilone do 2 hodin

blueapple
7. jún 2010

movin, vždy postupuj podle návodu na obalu. BEBA se znovu neohřívá, pokud jí nevypije, můžeš nechat třeba hodinku a zkusit znovu, pak vylít. Je to tak logické, v mléce se v pokojové teplotě při několikahodinovém "stání" množí špatné mléčné baktérie, nic pro miminka. Při opětovném ohřívání totéž. Nejlepší je čerstvá. Dodělat podle potřeby můžeš kdykoliv.

movin
7. jún 2010

dakujem pozorne som si precitala krabicu, a je napisane ze neskladovat, stale urobit nove, citala som to ked sme to kupili ale musela som to v rychlosti precitat lebo som si na to nespomenula ze by to tam bolo, tak som si to isla pozorne teraz prestudovat a nasla som danu informaciu, dakujem za pomoc.

millada
7. jún 2010

@movin, no nasa pije Nutrilon a je tam, ze drzaž max. 2 hodiny pri izbovej teplote, ale ja to dam do chladničky vzdy, tam vydrzi aj dlhšie a pri dalšom robeni mliečka prilejem k teplemu aleho ohrejem vo vodnom kupeli. Ešte v porodnici to tak robili, ze nam doniesla plnu flasku na cely den a my sme si vzdy odliali a zohriali, kolko sme potrebovali 😉

lucyso
8. jún 2010

baby chcem sa Vas spytat, kolko mate flias?
ja mam tri a mam dni kedy si poviem ze to nestaci a mam dni kedy to "hodim za hlavu" a poviem si ze to staci 😀 😀 😅 ..
niekde som citala ze by malo byt az 8 😅 😅 😕 ....?

lenocka84
8. jún 2010

@lucyso ja mam 3 a bohato staci
aspon zatial

blumka
8. jún 2010

lucyso a naco 8? ja mam tri ale to len preto lebo mam v kazdej prevarenu vodu uz prichystanu na noc aby som nemuslea stale dookola jednu flasu umyvat,ked uz bude v noci spat dlhsie tak budem postupne flase odkladat .. 😅 tak som to robila aj pri starsej dcere...plus este jednu vyclenim na vodu prip. caj ale mala mi to pit nechce tak neviem...

sunea
8. jún 2010

Ja som mala 7, 5 mojich a dve pozicane. Myslim, ze 3-4 stacia. Mne to vyhovovalo v tom, ze stacilo raz za den vysterilizovat a mala som nachystane na cely den.

zuzi82
8. jún 2010

Ahojte,
můžu se zeptat? Když nekojíte a dáváte UM, dáváte miminkám čaj, když je teď takové horko? A může se třeba dávat na žízeň jen převařená voda? Mám pocit, že jsem to někde četla, ale už samozřejmě netuším, kde to bylo. Díky za odpovědi.

miska333
8. jún 2010

zuzi prevarena voda je lepsia ako caj , moj maly je na umelom a cajik pije od narodenia ale prejdem aj ja na vodu

zuzi82
8. jún 2010

@miska333 A můžu se ještě zeptat proč přecházíte na vodu?

jasminet
8. jún 2010

@zuzi82 lebo voda je lepsia nez akykolvek caj. a ked ste na umelom mlieku tak v pohode mozes ponukat vodu kazdy den, nie iba v tychto teplach.