Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
13. jún 2010

@ija1 a chcela som sa opytat ten nutrilon ha ti dala doktorka ci ty sama?
my ho mame na lekarsky predpis

ija1
13. jún 2010

@lenocka84 - malemu ho davali v porodnici , kdyz jsem jeste nemela mlicko, a pak jsme ho normalne koupili v lekarne nez jsme sli z porodnice domu a dalsi den nam ho odsouhlasil doktor, ale zadny predpis, mame ho jako volne prodejny.....

lenocka84
13. jún 2010

@ija1 vyskusaj sa opytat svojej detskej, lebo nutrilon HA ti moze do 1.roka predpisovat, a budes to mat lacnejsie

lin18
13. jún 2010

Nám na prosbu o Nutrilon HA dětská řekla, že nestačí, že já jsem ekzematik a alergik, že recept můžou předepsat pouze na gastroenterologii po celé sadě testů....a tomu jsem malýho vystavovat nechtěla...

lenocka84
13. jún 2010

@lin18 to naozaj? my ho mame na predpis, do 1.roka a po 1.roku ak bude nutne od alergologicky
to je skoda,

jasminet
14. jún 2010

my mame bebu ha a tiez si ho kupujeme za plnu sumu. na prepis by nam ho dala lekarka iba po doneseni papiera od alergologa, ze jeden z nas rodicov je alergik. a to nie sme...

lucyso
14. jún 2010

Ahojte baby. Vasim deturencom vydrzi ta davka ako pisu na krabici?
napriklad moja Lila by mala jest kazde 4 hodiny 120 ml.... ale ona vydrzi max. 2 hodiny a potom reve ako o dusu... a az ked jej dam jest, tak sa ukludni.. skusam ju aj zabavat, ponuknem vodickou, cajikom, chvilu ju to aj zabavi, ale nie na dlho...
neprepchavam ju?

jasminet
14. jún 2010

lucy kazde dieta je ine a udaje na krabici su take orientacne, moja napr. v pol roku nevypila naraz viac ako 120ml...co ine dieta vypije skoro pri narodeni 😀 skus jej urobit vacsiu davku ci to vypije, ked nie, tak je to evidentne staci, len potrebuje jest castejsie...

lucyso
14. jún 2010

niekedy vypije 150ml, niekedy jej stasci 120ml... ako kedy... kazdopadne je hladoska 🙂 😀

janicka006
14. jún 2010

@lucyso nám doktorka řekla,že je dobré dodržovat celkový objem mléka..tzn pokud pro její věk píšou 600 ml denně,tak je už jen na vás na kolik dávek si to rozdělíte....ale dobré je kvůli trávení mezi jednotlivými jídly dodržet tak tři,minimálně ale dvě,hodinky rozestup.Nám třeba na začátku nevyhovovalo 5 dávek,ale malá chtěla víc,takže jsme si to rozdělili na šest.A upřímně jestli jsme někdy o nějaké ml přesáhli,tak to na naší holčičce vidět není.Pořád lepší než aby mi řvala hlady,ale já měla správně splněnou tabulku...

sunea
14. jún 2010

@lucyso Vo veku tvojej malej sme na tom boli rovnako, okrem kojenia pytal UM aj po hodine...ale trvalo to 2-3 tyzdne a potom uz to bolo zase ine (mal rastovy spurt a v kuse bol hladny, tak preto). Pribral 800 g za 14 dni, ale nedalo sa davat menej - ked bol hladny, potreboval papat a basta. Inak @janicka006 to napisala pekne.

nanika
14. jún 2010

Tie tabulky su na dve veci. Oli mi jedol kazde dve hodiny tusim 90 ml, ci bol den ci noc a na tej davke sme boli tusim od dvoch mesiacov do jedneho roka. Ema je nieco dojcena, denne sa este dokrmi max. 150ml, takze je to velmi individualne, ak babo pyta, treba mu dat. Ja viem, ze cena um je dost vysoka, ale da sa napriklad nakupit v zahranici, ak mate tu moznost, pripadne v dm, ak zbierate body a vytlacite si zlavu, ta cena moze byt nakoniec ako za sunar...

tulipanike
14. jún 2010

no ja sa vobec nedrzim tabuliek, ze kolko davok by mala spapat
ja jej jednoducho navarim, spapa, ked je hladna, neriesim to, ci je splnena tabulka, ani som to este nepocitala
niekedy papa po troch hodinach, niekedy uz po dvoch, v noci s atiez budi na papanie

lenocka84
14. jún 2010

@jasminet mne to dr sama od seba napisala, a povedala ze do 1.roka moze ona predpisovat, a po 1.roku uz alergologicka
divne metody maju niektori lekari, som zhrozena
ked si predstavim ze jedna krabica mi vydrzi 3dni, by som zbankrotovala

lenocka84
14. jún 2010

@nanika plne suhlasim, treba dat kolko babo pyta, a nepozerat na tabulky. ved deticky to neskor vybehaju

lucyso
14. jún 2010

ja jej davam kedy si pyta. Humanu mame na recept, takze ma krabica vyjde "len" 4€, len mne islo o to, ze som sa bala aby ju nebolelo brusko.....
a dnes veru bolelo. kakala mi naposledy na obed a odvtedy nic.... brusko bolelo a ona plakala a plakala. aj sme pocvicili, aj espumisan dali, a po hodine to prislo 😀 😀 😀 .... riadna supa 😀 😀 😀 . a uz mi kludne spinka 🙂 😉

movin
16. jún 2010

ahojte, som si myslela ze len my mame ten problem ze papame kazde 2-3 hodiny, ale len po 90 ml, niekedy dokonca len 60ml, ale zato castejsie sa mi budi, ale dodrzujeme minimalny odstup 2 hodiny, maly ma zajtra 1 mesiac, a vobec nepapa ako je na krabici ze by mal vypit 120 ml, naraz mi tolko vypil mozno len raz, som sa bala ze tiez papame privela, ale ako citam tak je Vas tu viac, takze kludne mu mozem davat stale ked si pyta? jasne dodrzat aspon 2-hodinovy odstup, a papame Bebu HA1 a tiez nam lekarka povedala ze nemoze predpisat kedze nikto v rodine nie je alergik, tak si musime to plne hradit, co je skoda, lebo to ide dost do penazi, ale co uz, pre tie nase deticky co neurobime, len aby neboli hladne.

movin
16. jún 2010

a zabudla som sa opytat, kedze uz nekojim a sme na UM tak chcela by som vediet ci davate svojim detickam aj cajik alebo prevarenu vodu, lebo mojmu hladosovi to nechuti, a strasne sa zlosti, lebo caka mliecko. Treba kazdy den alebo staci obcas podavat cajik?

lenocka84
16. jún 2010

@movin co to mate vsetci za lekarov, nam ten HA predpisuje normalne, aj ked niesme alergici, ako prevenciu
do 1.roka
ja davam malemu pit feniklovy cajik, aby mu odchadzali vetry. teraz najnovsie robime do fenikloveho alebo kamilkoveho caju aj mliecko, kvoli kolike, a kakaniu.
a dojcensku vodu som neprevarala, ten caj teraz ma z obycajnej prevarenej vody, nie dojcenskej

tulipanike
16. jún 2010

@movin nasa mala papala tiez nejakych 50 na zaciatku, to mala asi mesiac, a takto papala mozno aj dva tyzdne, potom postupne zvysovala davku, teraz spapa asi tak 120-150, podla toho, ako velmi je hladna, zhruba kazde tri hodiny
my davame malej prevarenu vodu, ale mame aj cajik, ale zas sa ochladilo, viem, ze mi nebude pit, a ked mi nechce velmi pit, tak jej rozrobim redsie mliecko, aby mala aj nejake tekutiny

movin
16. jún 2010

@lenocka ak malemu urobim v cajiku mliecko to znamena ze vlastne vypil aj cajik? este som o tom nepocula ze do cajika urobit mliecko, aky to ma vyznam? a co sa tyka toho predpisovania skusim sa este lekarky opytat, a spomeniem ze znamym to lekary predpisuju aj ked nemaju v rodine alergiu, som zvedava co mi odpovie.

movin
16. jún 2010

@tulipanike a ked urobim ako spominas riedsie mliecko, nic tym nepokazim? tym vlastne podporim viac tekutin kedze odmieta zatial cajicek? ako casto mozem urobit denne riedsie mliecko?

tulipanike
16. jún 2010

myslim, ze sa nic nestane, ked spravis aj redsie mliecko, ja jej ho robim vacsinou pocas horucav, ked mi nechce velmi pit
ako casto? no to ti neviem, ja som ho robila asi tak raz-dvakrat

movin
16. jún 2010

a o kolko menej mam dat prasku? napriklad na 90 ml treba tri odmerky kolko mam dat aby bolo riedsie a aby som nic nepokazila?

tulipanike
16. jún 2010

ja to robim tak, ze dam viac vody o 10ml, napr. teraz davame 120ml vody, takze dam 130 ml, ale prasku ako na 120

blumka
16. jún 2010

mne mala tiez odmieta vsetko okrem mlieka tak jej tiez robim mlieko redsie ale nie kazdu davku..len raz alebo dvakrat denne...tak ako tulipanike...o 10ml viac vody ale rovnako prasku

tulipanike
16. jún 2010

aj teraz som jej tak spravila, lebo viem, ze mi nic nevypijje, aj ked dnes nie je taky upek, vtedy velmi nepije
ale ved babo do pol roka nepotrebuje pit, len ked su horucavy, a to dnes teda nie je

movin
16. jún 2010

a nemaju potom deticky problemy s kakanim, alebo s bolestami bruska ked nepiju tekutiny len mliecko, aj ked niekedy riedsie?

movin
16. jún 2010

bojim sa aby nemal problemy s kakanim, aby ho nezapieklo

blumka
16. jún 2010

movin, ja myslim ze ci das pit alebo nedas ak zapecie tak zapecie aj s vodou...ja Juli davam pit len ked su horucavy, teda to riedsie mlieko, inak normalne a kaka stale rovnako..
ja som sa na toto pytala jednej pediatricky niekde na webe a ona mi odpisala, ze do pol roka ani deti na UM nepotrebuju nic okrem mlieka, ved mlieko sa robi z vody 😉
tak sa toho drzim..