Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

seagull2404
20. okt 2010

@majinka85 ja som si nic take nevsimla, my ale mame problem so spanim tak vseobecne, uspavame sa tak do 23:00-24:00 a potom sa nam niekedy podari spat do cca 5:30, ale niekedy sa aj tak budi kazde 3 hodiny, som zvedava, kedy sa to upravi

to ze nekojim ma uz netrapi, ma to svoje nevyhody ale aj vyhody, napr. ju mozem nechat manzelovi a ten nema vyhovorku 😀 😀 😀

majinka85
20. okt 2010

@seagull2404 tak to mas pravdu s tym manzelom a vyhovorkami. No myslela som si ze to len my mame problemi so spanim a ako vidim niesom vobec sama.

seagull2404
20. okt 2010

@majinka85 no tak ja som z toho niekedy uz aj na prasky, ked ju dve hodiny uspavam, a ked sa mi zda, ze uz spi a dam ju do postielky, ona otvori oci akoby nic a cely kolotoc bezi odznova do tej polnoci a ked my na to zobudi uz o tretej rano a potom o pol siedmej, tak som zrela na psychiatriu 😖

majinka85
20. okt 2010

Nieco mi hovor.My to mame doma nieco podobne.Uz sa nam zda ze tvrdo spi a odrazu je hore a zacne sa usmievat na plne usta, oci ma ako keby spat pat hodin a ja som unavena ako kon.Ked ho nehojdam ja, zacne manzel a potom svokra. Ale snad z toho vyrastie.Uz sa to pomaly lepsi.

majinka85
20. okt 2010

nevies od kedy si ma dieta utvarat denny rezim?Lebo ja mam niekedy pocit ako keby si ho nas syn zamenil.

seagull2404
20. okt 2010

@majinka85 no, uz sa neviem dockat 🙂 nam sa niekedy stane, ze ju dame medzi seba a my tvrdo spime a ona nas zobudi hlasnym rehotom 🙂 niekedy nechapem, odkial ma tolko energie, mozno z toho umeleho mlieka 😀 😀 😀

majinka85
20. okt 2010

@seagull2404 asi tak.Aj ja si to myslim.

majinka85
21. okt 2010

Ahojte.Chcela by som sa opytat ci nemate skusenosti s trhanim sa deti zo spanku a sermovanim ruckami. Nas to robi skoro vzdy, je ako keby nervozny. A zo spanku sa prebudza, strhne a zacne plakat.Ak spi tvrdsie tak ho to nezobudi a ak spi len ako tak tak je hned hore a place. Vdaka

lenocka84
21. okt 2010

@majinka85 u malickych deticiek je to bezne,my sme to vo veku tvojho Samka riesili zviazanim ruciek ku telu plienockou a krasne spinkal,

junovka
21. okt 2010

@majinka85 moje obe dcerky to robili.Niekde som citala, ze je to normalne v takom veku, nakolko vraj este nie je dozreta nervova sustava 😉

majinka85
21. okt 2010

ja ked mu zaviazem rucky plienockou tak sa zacne pucit a vobec nespi

lenocka84
21. okt 2010

@majinka85 no kazde babo je ine to je pravda. u nas to fungovalo

zuzi.h
21. okt 2010

ahojte, rada by som niekomu z KE darovala UM, Sunar 2, Sunar 2 banan, Humana 3 banan-vanilka a Hami 2. Pre môjho synčeka som kupila tieto UM ale vsetky odmieta, tak mi z týchto balení (2 sáčky v jednom balení) ostalo po 1 sáčku, su intaktné. Je mi to luto vyhodit, tak to rada niekomu darujem ;) Ak ma niekto zaujem, kontaktujte ma na mail zuzka@rdsystem.sk 🙂

seagull2404
21. okt 2010

@majinka85 ja som sa na to pytala doktorky, pretoze mi neprislo normalne, aby bolo tak male dieta nervozne, ale ona mi povedala, ze to normalne je 😀 , ze ak to nie je kvoli bolesti bruska (vetrom), tak to prejde same po 4. mesiaci alebo ked si dieta zacne uchopovat vecicky. Tiez ju nemozem zviazat, lebo je potom este nervoznejsia a tak len cakam, kym sa sama unavi a zaspi. Aj to sa vraj zlepsi po 4. mesiaci. Tak len dufam...

majinka85
21. okt 2010

@seagull2404 tak to dufam aj ja lebo on sa skoro vobec preto nevyspi

seagull2404
21. okt 2010

@majinka85 nasa tiez spi pomerne malo

gijar
21. okt 2010

baby ved nam hovorili,ze po 3mesiaci bude dobre nie?my mame 3mes.2tt a zacali nam znova problemy s bruskom. trva to asi tyzden. myslite,ze by mu mohlo zacat nevyhovovat mlieko?cca 3 tyzdne od 2 mesiacov to bolo super, prdel sam,nedavala som nic okrem Biogaii probiotik.....inak papame Aptamil Comfort protikolokovy.....no a z nicoho nic minuly tyzden prestal prdiet a zas ho bolieva brusko a nekaka sam,len s rurkou,obcas da sam nieco ale nie vela. davam aj vodicku od smadu ale moc mi ju nechce pit. obcas zarabam mlieko do kamilkoveho caju ale nepomaha mu na kakanie. nechapôe to,lebo vsetko robime rovnako,mlieko je rovnake, probiotika, voda...rezim tiez.
moze to byt mliekom?ako je mozne ze by mu z nicoho nic zacalo vadit?dakujem 😕

lenocka84
21. okt 2010

@gijar ahoj, vela z nas tu malo pohodny problem, aptamil je vlastne nutrilon ze?
mnohym z nas ho deti zacali odmietat a po prechode na ine mliecko sa problem stratil

storrmy
21. okt 2010

No dievčatá tieto problémy už nemám, ale mne sa pri všetkých troch osvedčil France Lite či ako sa to píše.. Kakalo sa samo, prdkalo, bruško nenafukovalo a chutilo skoro až do dvoch rokov.. Keby to nebolo také drahé, hadam by ho pili doteraz. 😀 😀 P.S. : raz sme skusili Nutrilon a bolo po samostatnom kakani. Potom naše svokry nedajú dopustiť na SUNAR, tak aj to sme dobrovoľne-nasilu vyskúšali a tam boli problémy nielen s kakakním a prdkaním, ale aj bolelo bruško. To iste aj BEBA. Tak som sa naštvala a reku, nebudete mi do toho kecať! 😠 A behom troch dni sme boli na tom OK. 😉

gijar
21. okt 2010

@lenocka84 dakujem. ano Nutrilon nas. len mne sa nezda to, ze ide o Comfort, ktory je prave proti takymto stavom a proti zapche 😕 a ze by zrazu prestal fungovat?teda skor posobit naopak?divne nie? 😕 myslite,ze mam skusit zmenit mlieko ajtak?na protikolikove stale, len inu znacku...alebo na dajake obycajne...

sandra1005
21. okt 2010

@gijar skus kupit cajik pre deticky Hipp pre spokojne bruska alebo na dobru noc, mne odkedy ho maly pije kazdy den sa vykaka. Dovtedy muky, plac. A to papa Nutrilon AR, co je huste mliecko...

lenocka84
21. okt 2010

@gijar v tom ti neviem poradit, skus len klasicke, mozno zaberie

gijar
22. okt 2010

@sandra1005 dakujem za radu, dnes som dala malemu 100ml caju na dobru noc od Hipp cez den a vykakal sa mi sam pred chvilou 🙂 akurat nezijem na SR a neviem,ci sa mi tu podari zohnat ten cajik kedze uz nemam v zasobe....inak kamilkovy obycajny som davala a ten nepomahal...resp.ho velmi nechcel pit.

sandra1005
23. okt 2010

@gijar to som rada 🙂 ja som tiez davala najprv kamilkovy, lebo hipp je az od ukonceneho druheho mesiaca. Ale nekakal po nom vzdy a davala som jeden cas aj cisty feniklovy, ale z toho sa nevedel vyprdiet... A tento Hipp mu zatial chuti a obcas sa mi vykaka aj 2x za den, co predtym skor dva dni nic.

kasa
23. okt 2010

ahojki jen se chci zeptat ,dáváme malému v noci místo MM umělé dávám nutrilon hypoalergenní,ale aby pak v noci neplakal než se to nachystá,tak si to nachystám než jdu spát ,dám do lednice a pak jen ohřeju,a ted jsem snad četla,že musí být vždy jen čerstvý,tak jestli si to takhle taky chystáte napřed na noc.děkuji

susan007
23. okt 2010

@kasa ahoj kasa my to riesime tak ze vecer si do hrnceka prevarime vodu a potom ked davame papat ju iba zohrejeme je to raz dva 🙂 mliecko by naozaj malo byt chystane cerstve 🙂 a takto nam to funguje a mala je v pohode 🙂

kasa
23. okt 2010

@susan007 aha,tak to začnu taky tak dělat,děkuji za radu.Akorát tedy doufám,že jsem malému za ty 4 měsíce tím neublížila.

lublana1
23. okt 2010

...ahojte baby, tak moj drobec si zase vymyslel nieco nove... cez den nechce skoro nic jest, tak dve flasky mu stacia a vynahradza si to v noci, pije o deviatej 180ml, o pol jednej 180ml a o pol piatej zas 180ml a pritom uz asi mesiac vstaval v noci iba raz, napapal sa o siedmej a potom bol hore o tretej, napapal sa a spinkal do siedmej. neviete mi poradit ako nanho, aby opat papal cez den a v noci spinkal?

boddez
23. okt 2010

Ahojte my sme na Nutrilone od narodenia najprv sme mali Nutrilon HA s nim to bolo zo začiatku fajn...ale sofinka mi z toho dost poprdkavala 🙂 🙂 🙂 po dvoch mesiacoch sme dali obycajny nutrilon 1tku a teraz je to uplna paradička ...skusali sme aj madarsky nutrilon...ale nevim ako kazdy vravi ze to je rovnake ..ale mne sofinka z neho mala zacpu a dalsia vec nerozpusta sa tak dobre...takze sme na 1tke nutrilone slovenskom a je to super podla mna kazde dietatko ine bruško... 🙂 🙂 🙂

miona
23. okt 2010

Kasa neublížila, kamarádka to tak jak ty dělala s oběma dětma od začátku a jsou super zdravé, neboj 🙂