Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

pietra
21. jún 2008

l.lara, pri prikrmoch sa odporuca sice 2, ale ta 1 urcite neublizi. 2 je o nieco sytejsia. Mne na infolinke nutrilonu prave povedali, ze 1 mozem davat aj dlhsie, len 2 nemam davat skor, ako zacnem s prikrmami

l.lara
22. jún 2008

pietra dakujem, ona mi i tak velmi nexce tie prikrmy, tak to 1 balenie zvladneme. 🙂

zanetak
8. júl 2008

Ahojte

Má niekto skúsenosti s Nutrilonom 1, ktorý je z Maďarska?Niektorí ho na SR predávajú a je na ňom písané po maďarsky.

pietra
8. júl 2008

zanetak, ved to bude asi rovnaky nutrilon, aky sa predava u nas, nie? 😕 len samozrejme popisok je v inom jazyku

andy080306
9. júl 2008

ahojte maminky, ja sa snazim dojcit, ale uz moc to nejde a preto prikrmujem nutrilonom 1 extra. odkedy maleho prikrmujem, ma divnej farby stolicu zelenkavu zltu a hustu a ma stolicu len jeden krat denne. chcela by om vediet ci je to normalne.

pietra
9. júl 2008

andy, my sme od porodnice boli na kombinacii MM a UM a ked bolo viac UM, bola zelena stolica. doktorka urobila pre istotu vyter, ale nic nenasla

pizzamati
9. júl 2008

andy, ja som išla s pôrodnice už s UM Nutrilonom pretože som mala málo MM a moja malá má stále zelenu stolicu a doktorka povedala že je to ok. A kakáme každý 2 alebo 3 den. A už týžden sme len na UM.

andrea100
9. júl 2008

Nechcem vás strašiť ale aj my máme zelenú stolicu a myslela som si že to bude z mlieka. Doktorka spravila výter a dnes mi volali že malý má salmonelózu. Takže radšej nepodceňovať.

pizzamati
10. júl 2008

andrea a ty kojíš či dávaš UM. A odkial by dostal salmonelozu? &moja doktorka povedala že ked ju nebolí bruško a priberá tak ta stolica je OK. Držime palce nech sa čím skor uzdravíte. 😢 😀

junovka
10. júl 2008

baby, mne doslo od Nestle vzorka Beby 2 Premium 31g balenie.Ktora mate zaujem, tak napiste IP My pijeme Nutrak, a luto je mi to vyhodit, lebo viem, ze UM su drahe.Myslela som, ze by sa hodil niekomu, kto rpzmysla prejst na Bebu 2 Premium. 😉

andrea100
10. júl 2008

pizzamati tak keď ho nebolí bruško tak to je asi naozaj v poriadku. Jakubka bruško bolí ☹ Salmonelózu musel od niekoho vraj chytiť. Niektorý ľudia sú vraj pasívnymi nosičmi tejto choroby a keď si takýto človek po toalete neumyje ruky a dotkne sa dieťaťa tak ho môže nakazyť pretože malé deti si dávajú rúčky do úst. Tak sa to prenesie.

flipinka
10. júl 2008

Dcera ma coskoro 11 mesiacov, pred tyzdnom sa sama odstavila, no nechce mi pit ani ziadne UM. Jedine co jej chuti je lizkat ten prasok, z ktoreho sa zaraba mlieko. Mozem jej to davat? Nahradi to UM? Ci UM treba jedine s horucou vodou davat?

flipinka
15. júl 2008

Tak nikto mi neporadi? ☹

marianeta
15. júl 2008

Filipinka

a ake mlieka si skusila?Ci jej moze lizanie prasku nahradit UM neviem ale ta voda ma urcite vyznam.Skus sa opytat dr.Ale myslim ze ten prasok sam o sebe len tak je dost silny aby ju brusko nebolelo alebo co.

mucha
15. júl 2008

filipinka, spytaj sa veru dr., ale uz teraz som si ista, ze ti to zakaze jej davat len prasok... a ako by si jej ho vlastne davala, lyzickami? podla mna by to bolo zle stravitelne takto nasucho... a je mi to uplne smiesne si to predstavit, ako papa iba prasok 😀

marianeta
15. júl 2008

Tak pozeram ze som ti skomolila meno flipinka prepac.Inac mojej sestre mala tiez nechcela UM a tak jej od 6 mesiacov prevarala normalne krabicove mlieko plnotucne a nic sa jej nestalo no ale kazde dieta je ine.

emuska1
7. aug 2008

ahojte maminky,
chcela by som poradit,co robit,ak moja dcerka nechce prijmat umele mlieko.ma 10 mesiacov a kojena bola do 9...uz sa mi prestalo robit vela mlieka,tak mala nechcela cicat...no teraz sa marne snazim dostat do nej tie umele...skusala som od Hami,Sunar aj Nutrilon no zo vsetkych ju napina.dakujem

kasis
7. aug 2008

Emuska, boli sme na tom podobne, maly sa odstavilv 10 mes a skusali sme 6 druhov mliek a nic nemalo uspech. Aj rozne flasky, pohariky,flasu so slamkou, tak z nej vypil cosi, ale len 2 dni, potom nechcel.Dali sme si potom pauzu asi 2tt nemal ziadne mlieko,papal jogurty a mliecne polievky. Potom som skusila ked zaspal vecer dat mu flasku so Sunarom a stiahol celu. Trvalo to 3 mesiace a znova sme boli bez mleka, bo uz ani to nezaberalo.Teraz sme skusili KM a to pije bez problemov.Aspon to.

sasenka
7. aug 2008

ak ma už 10 mesiacov, tak neviem, ale skúsila by som aj plnotučné kravské, ale porad sa aj s Dr.
si myslím, že ju asi tak nenapína z chute, ale z cumla, nemože byť tak? Skus iný typ flašky, aj iný cumel, príp davať po lyžičke.
Naš malý, ked bol mimčo, tak pil z AVENTky a potom zrazu nechcel to piť, tak sme prešli na ortodontické klasické flašky. No a od roka mu AVENT zasa nevadí, ale už pije z neho len čajík, mlieko z toho nechce. A dcerka nechcela z latexu, len zo silikonového cumla.

ginger01
20. sep 2008

Ahojte maminy ! Mam 7 tyzdnoveho chlapca, po mesiaci som musela prejst na dokrmovanie UM , tak sme skusili Nutrilon. Kedze je maly citlivy na brusko /-davame Sab simplex/, tak sme presli na Nutrilon Comfort,lenze bol z toho hladny, nespokojny. Doki nam poradila Nutrilon pepti, ale kedze sa uz nevyraba, v lekarni mi odporucili Nutrilon HA. Skusili sme, ale tiez to maleho moc nezasitilo. Hovori sa, ze by mal pit kazde tri hodky /podla navodu/ a na jeho vek 90 ml. ...pyta si castejsie a viac, aj 120. Kazda vieme, ze to ide do penazi, tak som zacala browsovat po nete a hlavne tu na Konikovi,co je dobre, nasla som co to malo o Humane. Je tu toho ako safranu, tak sa Vas pytam, aby ste mi zreferovali, ake mate s nou skusenosti. Vraj je dobra, ale pre mna to nie je dostacujuca info.
Este ma zaujima mlieko Nutrilon Extra, kto s nim krmite, ci Vam maly moc nepribera a ci to nezapeka a ci ho brusko neboli.
dakujem za prispevky !

ginger01
20. sep 2008

Haloo, ma niekto skusenosti s Humanou ?

zuka
20. sep 2008

Ginger, ja s Humanou nemam skusenosti, ale myslim si, ze nie je dobre prechadzat tak rychlo, alebo casto na ine mlieka, ak babatko nema zacpu, alebo ine tazkosti. Mozno by som Ti poradila, ze tu na MK v bazari jedna kocka predava Nutrilon, ktory kupuje v Madarsku - je to 100% original (aj ja som od nej kupovala) a cena 900g je 280 Sk. Co sa davkovania tyka, nas maly potreboval vzdy podstatne viac, ako pisali tabulky...

erikasadek
20. sep 2008

Ginger, ak chce viac pit tak mu daj tabulky su len orientacne neriad sa nimi, nenechaj ho chuidacika hladneho.
to mlieko nepoznam, nepomozem ti som v zahranici , tu je toho vela a existuje aj mlieka pre hladne deti , videla som ich aj na internetovej lekarni na slovensku pozriem sa ti ak chces a dam ti link.

erikasadek
20. sep 2008

http://www.magister.sk/-p-7167.html?cPath=28_27_62

ty si myslel atuto znacku , vsak?
vyzera to zaujimavo , ja som sa pozerala, no vela som nenasla az na nutrilon extra, pre deti stale hladne okrem toho nic slaby vyber.
tak ho skus podla mna moze to byt dobre.

ginger01
20. sep 2008

erikasadek, ta Humana je nemecka znacka a tu sa predava v DM a Dr. Og drogerii. No videla som ju uz aj v niektorych lekarnach. Preto chcem vediet, ci tu nejaka mamina ma s nou dobre skusenosti...
Znaciek UM je tolko, ze som z toho blazon. Kedze ma maly problem s prdmi a vobec s celou traviackou /ako chlapci maju/...aspon sa tak tvari 😨 , tak chceme nieco , co by mu dobre sadlo a nebol z toho rychlo hladny... to vies, chlap sa musi poriadne "nadlábnout",odgrgnut a prdnut, aby bol spokojny 😀

erikasadek
20. sep 2008

no preto moze aj mlieko , moj prvy syn bol hlados tak som mu davala nestle NIDAL COMFOTr, normalne je to pre deti s refluxom a no aj pre hladne je dobre, len treba mat dierky na cumliku vatsie. teraz sa uz vyrabaju specialne pre hladne deti.

no zelam aby ste ho cim skor nasytili,
skus tu humanu tiez nemas co stratit, inak co ti nato hovory lekarka, ta by ti mala normalne poradit ake mlieko nie? 😉

ginger01
20. sep 2008

hej, radila mi ten Nutrilon Pepti /HA/, ale je z toho hladny a nespokojny...
takze skusam... doberiem balenie a ked je zle, tak hladam inu variantu.. teraz tu Humanu
horsie je, ze teraz od 6. tyzdnov zacina byt viac nepokojny , uplakany..neviem, ci je to vramci tej kvazi 3 mesacnej koliky, ale je viac citlivy...tak sa mi aj horsie typuje spravne mlieko. Pricin k placu moze byt vela...

erikasadek
20. sep 2008

ja verim , ze nieco najdes urcite, skoda , je ze nie som na slovensku , takze z vyberom ti velmi nepomozem bohuzial.

krazu
21. sep 2008

ahoj ginger, moj maly papa teraz Humanu Ha 1, sice ja este kojim a UM prikrmujem tak dva krat za den , aby sa mi stihlo spravit mliecko, ale mozno ti pomozem. Najprv sme mali Nutrilon HA, maly je riadny papkosko a niekedy bol problem vydrzat 3 hodinky tak sme skusili Nutrilon Extra - vobec ho nedoporucujem, maly bol hladny este skorej ako na normalnom nutrilone HA. Pisu vraj s dlhotrvajucim pocitom zasytenia, ale ja si myslim ze je to skor pre deti, kt. malo papaju a potrebuju pribrat. Na Humanu HA sme presli koli financiam - je o polovicu lacnejsia ako Nutrilon a Beba. Je aj o daco hustejsia, takze mu aj dlhsie trva kym vypije flasu, no a zatial som s nou spokojna.

ginger01
21. sep 2008

krazu, presne, tie lahko stravitelne UM maleho nezasitia...ako hovorim, chlap sa musi poriadne nazr... 😵
ja to tiez riesim kvoli peniazom, ale aj kvoli malemu, samozrejme. Teraz papame tu Humanu, ale stolicu ma hustejsiu, doteraz ju mal prazenicovu... snad ho nebude zapekat. Ta Humana HA Davida nezapeka ? Pekne ju travi ? ja tak ci tak musim 3 x denne kvapkat sab simplex, ale ked ten nas problem s crievkami neustupi, asi sa doki spytam na probiotika, co sa davaju do UM... mozno mu lepsie rozbehnu vyprazdnovanie ...