Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ivanek
25. jún 2010

Mně říkal můj doktor, že 1 rok po císaři otěhotnět. Ale pokud otěhotníš dřív, nikdo ti hlavu neutrne 😉

Já mám císaře ze zdravotních důvodů - nepoměr. Hlavička mi neprojde pánví. Prvního syna jsem rodila nornálně, ale po 14 hodinách kontrakcí po 2 min a neotvírání se (byla jsem pořád na 1cm), rozhodli pro císaře a dobře udělali 😀
4 .císaře už bych neriskla, tak jsem požádala o sterilizaci (provedli ji rovnou při císaři)

Jj, po prvním mlžeš rodit normálně, po druhém císaři už posílají na císaře

Dobrou ...

olifcek
25. jún 2010

@ivanek na sk ani neodporucaju viac ako 3 cisarske...idem i ja uz, bruuuuu

kkiki
25. jún 2010

dakujem baby ja sa len obavam tak malo ze to mam od posledneho .... ale lekar mi povedal ze v pohode . cisrak musim mat tak ci tak koli ociam ... ivanek planovali ale neskor a zadarilo sa tak skoro .... sterilizovat sa chcem aj ja uz teraz ...

olifcek
25. jún 2010

@kkiki stoji sterilizacia cosi? segra ma 4 tvrdi, ze sa da zasterilizovat, no....stale nasla prekazku...najprv, ze mozeaz ked bude mat mala pol roka, potom to uz boli peniaze.... tak ci ona len nerozprava o sterilizacii a v skutocnosti ju nechce...itak ma jej najmladsia uz skoro dva roky, takze...

aaa oliv je uz horeee, a usmieva sa a saskuje....asi je na baterky

kkiki
25. jún 2010

@olifcek to neviem , ale mne to lekar navrhol uz po druhom cisaraku rovno na stole a teraz viem ze to uz chcem ...

myia
25. jún 2010

Holky moc děkuji za podporu. No a na druhou stranu: když říkám, že odsávám odsávám, když malá spí, přijde mi totiž uhozený na hlavu abych ji budila kvůli tomu, že potřebuju aby se přisála. Nevím jak ostatní ale vzbudit moji dceru bylo už v porodnici nadlidské úsilí a když se mi to podařilo, byl řev takový že se stejně nepřisála a nakonec se uřvala vedlo to akorát k tomu že polykala vzduch a noc jsme prochodili s bolavým bříškem, takže když jednou za tři hodiny se přiloží k oboum prsům a já mezitím ještě odstříkám snažím se tím zvýšit produkci mlíka tak, aby to probíhalo alespoň trošku v klidu a byly jsme relativně spokojené obě jinak to vede akorát k trápení a hororu jak pro mě tak pro Báru. Vím kolik se mi udělá mlíka protože mi taky jedna paní přes kojení radila, že stresuju zbytečně že malá určitě nepláče hlady, že jí může být cokoliv jiného, plena, prdíky, nechce být sama . . . mohla bych toho vyjmenovat hafo. Pořídila jsem tedy váhu a před a po kojení vážila. Je smutný když se holka snaží s obrovským pláčem tahat intenzivně a oddaně a pak si z obou prsou za třičtvrtě hodiny dření natahá 30 upachtěná, rozmrzelá a nešťastná opět nalokaná akorát vzduchu takže půlku co sní samo vyzvrací a výsledek je někde na bodě mrazu. Fakt větu, že je to o psychice chápu a je to určitě pravda ale na druhou stranu která matka má srdce nechat plakat svoje dítě hlady když ví, že ten hlad prostě má a pak mi tedy řekněte, co uděláte když takhle hystericky pláče vy víte že má hlad a nemáte mu co dát, jak ho utišíte? Protože kojení je to nej a má se to tak necháme dětem vyřvat kýlu a je to. Jinak co se týče flašek a dudlíků. Pokud člověk kojí přes klobouček jako já, je dokázaný, že flaška je potom prakticky to samé. A dudlík? Takovej dudlík působí pro děti především jako prevence syndromu náhlého umrtí. Závěrem bych to shrnula asi tak: Kojení je moc krásná věc, ale nesmí se lámat přes koleno 🙂

nanika
26. jún 2010

Myia, ja som ta nechcela rozlutostit. Ja som asi mesiac isla s mliekom velmi uboho, vacsina isla UM z flase. Potom som dostala crevnu chripku a mlieko nikde, tak to som sa fakt uz riadne nastvala a vypisala dotaznik na jednej stranke, ktora pomaha s kojenim. Vyse dvoch tyzdnov sme isli stylom, mala plakala, ze je hladna, sup prso, druhe prso, potom flasa, ziadne odsavanie... Neviem, kolko asi mesacne dieta vypije, ale uz sme boli v stave, ze som dokrmila aj pol litra denne. Po tyzdni perneho rezimu som si to zacala pisat, aby som vedela, kolko dokrmujem, z vyse 220 ml na den som sa po dvoch tyzdnoch dostala na 60 ml vecer, kde tu malicko cez den. Potom som kupila suplementator, ci ako sa to vola, ze prilepis hadicku o bradavky a spolu s UM stimulujes vlastnu tvorbu mlieka. Momentalne ideme tri dni uz len s materskym mliekom. bolo to naozaj strasne tazke, ale nelutujem, jedine co lutujem je, ze som nemala taku podporu a taketo info aj pri prvom, mohol byt dojceny aj on. Zatial ma to stalo len mesiac a pol casu a nejake tie nervy, ale stalo mi to za to 🙂

Nechcela som, aby moj prispevok vyznel, ze niekoho kritizujem, odsudzujem, alebo tlacim do kojenia. Ak to tak vyznelo, vsetkym sa ospravedlnujem.

leelo
26. jún 2010

@nanika nemas sa za co ospravedlnovat, naopak, mas byt pravom na seba pysna! ja som presla presne tym, cim ty, viem, co to obnasa. napriek tomu mam aj ja stale pocit, ze niekomu ublizujem, ked rozpravam o svojom dojceni a co som zazila.
po vcerajsej diskusii tu a v teme annag som si vsak povedala: dost. nemam sa za co hanbit a bat sa, ze vyvolam v niekom pocit viny. ved ak je matka presvedcena, ze spravila vsetko a ani tak, zial, nekoji, tak je s tym vyrovnana a moje slova o tom, ze dojcenie je super a milionkrat lepsie ako flasa, ju nemozu urazit, no nie?!
ja si stale myslim, ze ziadny moj pracovny uspech sa nevyrovna tomu, ze som sa vratila k plnemu dojceniu. a som za to kazdy den vdacna laktacnej poradkyni

zuziatko
26. jún 2010

Babuľky nič si z toho nerobte.
Mám pocit, že kult UM je v pozadí a je tu nový kult. Kult MM a tu na MK je úplne na každom kroku. Najhoršie je to, že ak tam nepatríme, tak sme nuly a matky ktoré svojim deťom pchajú do úst gumu. Aj to už jedna mamička napísala v inej téme. Skoro mi padla sánka.

A nemajte neustále výčitky, že nekojíte. Musíme sa s tým zmieriť a prijať to. Určite to nie je dobré pre našu psychiku si to neustále vyčítať. Proste sme sa pre isté okolnosti takto rozhodli. Prečo musíme donekonečna obhajovať svoje dôvody ?? A aj tak ich matky ktoré koja odsúdia a povedia, že to nie sú dôvody.

Takže žienky hore hlavu. Predsa nie sme o nič horšie matky ako matky ktoré koja.

moravanka
26. jún 2010

nikomu nic nezduvodnuju a nevysvetluju. co je komu do toho.

beruska24.9.
26. jún 2010

zuziatko - hezky napsané. Doufám, že to alespoň některým maminkám pomůže 😉
Jinak, dnes jsem o tomto tématu ještě přemýšlela a tak nějak mě napadlo. Všude dnes čteme, slyšíme.......kojení je to nejlepší, co můžete svému dítěti dát a bla, bla, bla. Vždyť každá maminka se snaží pro to své dítko udělat to nejlepší, bez ohledu na to, zda kojí nebo nekojí.
To bychom zase mohli předhazovat kojícím maminkám, že když krmíme miminko um, investujeme do něj mnohem více (momentálně bráno z pohledu financí) než ony. A už i tu na mk se objevily maminky, jejichž dítka byla mnohem spokojenější na um, než při tak všudypřítomném propagovaném kojení.
Důležitější je snad láska a péče, kterou těm mrňouskům dáváme a ne zda jsou u prsa nebo na flašce.
No, prostě demagogie!! A dokud se nenaučí spolu lidé mluvit bez toho, aniž by se vzájemně osočovali, tak tu budou pořád 2 tábory stojící proti sobě.

myia
26. jún 2010

@beruska24.9. no já k tomu mohu dodat jen to, že souhlasím s tím, že některé miminka jsou spokojenější na UM. Dneska jsem třeba Barunku, protože moc nechtěla spinkat, nutila často se přisávat, holky tak se mi to vymstilo, že bych si momentálně nafackovala, copak to že já, ale malinká plakala od sedmi do teď, protože jí bolelo bříško. Předpokládám, že se nalokala vzduchu a tohle byl výsledek. Opravdu jak jsem to už napsala: Kojení je moc krásná věc, ale nesmí se to lámat přes koleno. Maminkám, kterým se podařilo kojit to samozřejmě přeji, těm které z jakéhokoliv důvodu nekojí ale krmí flašou, (já říkám, že nemáme doma kojence ale flašance 😀 ) holky užívejte si to bez výčitek, mě to taky mrzelo a mrzí, ale Barunka je vymodlený dítko a nehodlám si okamžiky s ní ničit tím, že budu stresovat sebe a zároveň i ji. Není přece nic krásnějšího než spokojený miminko se spokojenou maminkou. 😀 😀 😀

strouzek
27. jún 2010

ahoj holky já jsem řešila a řeším stále stejný problém. nám kojení nešlo, mlíko skoro žádný já nervy v kýblu malá hladová neklidná všichni kolem mě že musím kojit jinak budu sobecká matka, to že malá z toho šílený koliky nikoho nezajímalo, v porodnici to byla kojící šikana radši mi nechali děcko vyhladovět až měla špatný krevní obraz než by jí přikrmili .....atd. všude se hrozně pořád propaguje kojení ale já si nemyslím že je to to nej v některých případech si dokonce myslím že je to škodlivý, viz moje známá dítě neklidné uplakané , nepřibírá, i dr. jí řekl že je dítě hladové a neodpovídá růstovým tabulkám že musí začít přikrmovat ale ona je tak posedlá kojením že na to kašle a radši asi nechá dítě umřít hlady než by nasadila UM.

stejně tak si nemyslím že kojoděcka jsou zdravější, alergie aj. jsou dle mě genetická záležitost, pokud mají rodiče alergie a žijí např. v karviné tak to dítě nejspíš tu alergii dostane taky i kdyby bylo kojené 10 let. všechny moje kojící kamarádky mají děcka častěji nemocné, neklidné, ubrečené , my jsme se na kojo vyprdli a od tý doby jsme totálně v pohodě všichni, malá mi spí ukázkově celou noc,koliky jí netrápí a je to super spokojený mimčo. jediný co mi kazí tu idylku jsou lidi kolem kteří mě odsuzují za to že nekojím a vůbec mě neskutečně dožírá jak každej kdo mrkne do kočárku se hned zeptá jestli kojím a když řeknu že ne tak nahodí ksicht jaká jsem sobecká matka a malá chudák 😠 .podle mě není měřič mateřský lásky množství nakojených hektolitrů mlíka 😠

takže holky vůbec se nenervujte že nekojíte, lepší spokojený mimčo a mamča s krabicí sunaru než vynervovaná mamina a hladový mimčo u prsa 😀

strouzek
27. jún 2010

jinak jak se tu psalo u kultu MM tak přesně to si myslím taky, já tomu říkám kojošikana, nekojíš jseš nejhorší matka pro všechny, já jsem kvůli nekoju musela změnit pediatra protože ten původní je neskutečně nepříjemný na nekojící maminy a byla jsem tou kojošikanou tak zdeformovaná že jsem se bála chodit k doktorům (viz gynekologie, před kontrolou po šestinedělí jsem se nervovala co mám říct dr. když se zeptá na kojo kvůli antikoncepci ) a měla jsem např. první týdny problém jít koupit sunar do obchodu, měla jsem neustálý pocit že mě lidi v obchodě a prodavačky pomluví co jsem to za matku že jenom co porodím valím pro UM.
naštěstí mě to přešlo, nekojím a vůbec mi to nevadí a jsem na to hrdá že nekojím, na lidi už prdím a dokonce tak trošku doufám že ani u druhého dítěte nebudu mít mlíko protože mě prostě přijdou sunarový děcka víc pohodovější a i ty maminy víc v pohodě.

moravanka
27. jún 2010

my zijeme v zahranici a tady se to vubec tak neresi a neodsuzuje. a je to poznat, zenske jsou vysmate a decka taky. me nikdy nenapadlo, ze bych mela byt spatna ci sobecka matka, az tady na koniku jsem trochu v soku, ze v cesku je to takovy kult. ja se ptala detske, ze jestli bych nemela male kupovat treba prave materske mleko z bank materskeho mleka a ona ze co blaznim, ta umela jsou v dnesni dobe uz tak dobra, ze nevidi duvod, proc bych shanela mm. a to mame velmi dobrou detskou doktorku.
takze kdyz to nejde, tak to nejde. ja si neprosla ani tim stresem, ze mam malo mleka nebo zanety, od zacatku tehotenstvi bylo jasne, ze kojit nemuzu. beru lek lamictal a ten prechazi do mm, takze kojeni neprichazi vubec v uvahu. po porodu jsem dostala jednu pilulku na zastaveni laktace a tim to bylo vyrizeno. tim padem mi ani predcane narozena dcera (2217 g) nic po porodu nezhubla, byla hned na um, takze nemusela cekat, az se mi mm spusti. takze jsme za 3 dny odchazely z nemocnice s 2250 g.

moravanka
27. jún 2010

strouzek, myslim, ze to je problem ceska, v zahranici jsem se s takovym pristupem teda nesetkala. tady si normalne koupim mleko v krabici pro novorozene a nikdo me nepomlouva, nesleduje, nic. kdyz tak, tak se treba nejaka znama zepta, jetli kojim nebo jake mleko davam. reknu bebu a ona jo, to je dobry nebo ze ona mela milupu, nebo kojila ci tak...uplne normalni rozhovor.

strouzek
27. jún 2010

moravanko přesně, mě každej říká že mi závidí mateřskou, děcko hodný, spokojený skoro nepláče, já pohodová vysmátá, jezdíme na výlety užíváme si , když jsem šla od gyndařky která se teda opravdu zeptala na to kojo ale naštěstí ona sama si myslí o tom kojícím kultu svoje tak mi řekla že takhle by měla vypadat každá mamina po šestinedělí. není to o tom že si chci já ulehčit a na děcko kašlu, malá když jsem se na kojo vyprdla začla být naprosto báječný spokojený děcko. na porodku radši ani nevzpomínám, co se tam dělo za šílenosti kvůli koja bylo něco neskutečný,byla jsem za exota, sestry nepříjmné, dětská dr. zakázala přikrmy s názorem že jen když uslyším řvát svoje dítě hladem instinktivně se mi mlíko udělá atd. no prostě masakr., když už jí dali příkrm tak cizí MM po kterém se malá kroutila celou noc a jediný čím to měli potřebu vyřešit bylo že jí svázali plínkou aby se zklidnila takže oni radši než by jí dali pořádně najíst UM (kterou v naší porodnici ani nemají až kvůli mě jí nakonec šli teda shánět) tak jí svážou a čekají až se uřve do spánku!!! jediný čeho dosáhli že jsem mlíko stejně neměla, malá vyhladovělá a ke koju jsem dostala totální odpor.

a o zdravosti koja versus UM si myslím svoje taky, když koukám na některé kojené dětska kamarádek a i čtu tady na koníkovi jak kojomaminy řeší že jim děcko zase nespalo, zase má šílené koliky, alergické vyrážky z toho že mamina si dala mandarinku, růstové spurty atd. a porovnám svoji malou která spí od chvíle kdy jsme na UM celou noc, krásně i přes den,málokdy jí bolí bříško, kromě jedný teplotky po očkování jí nic nebylo a neměla jediný pupínek nikdy tak říkám zlatý sunar. hlavně vím kolik toho sní, vím že v každý dávce dostane potřebné množství vitamínů a živin aby neměla hlad což u koja není, znám holky co kojí 20x denně nestíhají nic ani chodit pořádně s děckem ven a ač kojí neustále pořád takjim děcka nepřibírájí ......dnešní UM jsou tak dobře hlídané že jsou mnohdy zdravější než MM od vynervované maminy která se živý polívkama ze sáčku a hulí jak fabrika 🙄

strouzek
27. jún 2010

moravanko tady to řeší fakt všichni ale taky mi přijde že je to až v posledních letech, jsou i lidi co mají na to dobrej názor ale i ti se zeptají na kojo což mě už tak rozčílí pokaždý že vyletím jak čertík z krabičky. mám pocit že lidi se neumí ptát na něco jinýho , mě se třeba málokterej člověk při mrknutí do kočárku zeptal na jméno miminka , všichni hned jé ty máš mimčo můžu kouknout? A KOJÍTE? 😠 😠 😠 😠 😠 v tu chvíli mám po náladě, přijde mi to že lidi se už neumí ptát na něco jinýho
např. v porodnici jsem týden neposlouchala nic jinýho než o kojení, bradavkách , odsávačkách ... ale když jsem se sestry zeptala na první pomoc novorozenci v případdě že by se mi malá např. dusila tak mě odsekla že nemám hysterčit že děcka se dusí málokdy a zase začla mlít o odsávačce ačkoliv jsem mlíko vůbec neměla tak co bych odsávala že 😀
prostě to co se děje kolem koja v poslední době je něco neskutečnýho, např. mě se ptali na kojo i při očkování na TBC!!! chápeš to? co má kojo společnýho s očkováním????!!!!!!!!!!!!!

junovka
27. jún 2010

baby dajte bacha, aby nezatvorili tuto temu, nakolko je to tema UM 🙂 😉

strouzek
27. jún 2010

a o kojo bankách si taky myslím svoje, v porodnici maminy nosili mlíko pro ty ostatní ale nejen že v porodnici nám vařili květákovou polívku nebo luštěniny k obědu ale hlavně jsem zažila u svý spolubydlící z pokoje to že ona ač měla mlíka hektolitry a taky ho odevzdávala tak se týden nesprchovala, nevyměnila kalhotky, jedla oříškový čokolády aj. super věci na mlíko a když jsem se jí ptala na kouření tak potvrdila že kouří ale sestrám na novorozeneckým to zatajila!!!!!!!!!!! super ne? zdravější mlíko by se těžko hledalo 😠

strouzek
27. jún 2010

junovko no jo to je pravda,měli bychom založit téma odboj proti kojení 😀

romana29
27. jún 2010

strouzku tak ta ženská je fakt nechutná. A já se přiznám, že bych odmítla, aby mému dítěti dali cizí mléko, to jako fakt!
A máš pravdu, bohužel spousta lidí se podívá do kočárku, pochválí miminko a ptá se na spaní a pak na kojení 🙂 Mě to nevadilo, ale věřím, že někomu to vadit může.
jinak náš malej byl na UM plně od ukončeného půl roku (do té doby moje odsáté mléko + UM ) a stejně měl se spaním problémy skoro do dvou let - bříško a co já vím co ještě, těžko říct.
Rozhodně to nebudu hrotit a pokud malá moje mlíko chtít nebude, vůbec si nebudu dělat vrásky a jdu koupit Nutrilon 😀 . A jak píšeš, budu spokojená já i ona. Není nic horšího, než kojící matka, která slintá nad čerstvým pečivem a proklíná všechny, co ho můžou 😀

strouzek
27. jún 2010

no mě by to ani tak nevadilo kdyby se zeptali, ale když se tě první týdny po porodu na to zeptá asi tak 15 lidí denně když tě potká s kočárem, ptají se na to u doktora (jak u pediatra, tak na gyndě, na plícním při očku na TBC, u svýho obvodního lékaře když neseš zprávu z porodu atd. ) tak už pak chceš zabít i ty lidi kteří se na to zeptají jen tak ze zvyku a vůbec tě za nekojo nesoudí.
jinak s tím odmítnutím cizího MM tak to jsem odmítla a opět jsem byla za nejhorší matku v porodnici, nejen že nekojí ale ještě nechce cizí MM, já jsem neustále žádala pro malou UM, že stejně doma nejspíš na UM bude ale v porodnici mi neustále mleli o důležitosti MM, pak přišli s tím že veškeré příkrmy zakáží abych se rozkojila, teprve až malé vzali krev tak zjistili že má hypoglykemii a teprve až pak přišli s tím že mi teda UM dovolí a šli ho pro mě teda koupit, ovšem nezapoměli dodat že jim kazím tabulky neboť naše nemocnice se chválí tím jak 99% dětí odchází plně kojených (čemuž nevěřím že by každá mamina i po císaři kojila jen já ne, spíš si myslím že děcka odcházeli stejně vyhladovělé jako moje malá) nakonec teda milostivě šli sehnat UM do nemocniční lékárny(už jste viděli porodnici kde nemají v zásobě UM? ne tak přijedte k nám 😠 ) koupili tu nejlevnější co měli, obyč sunar nějaký řešení alergií nic prostě mazec. naštěstí obyč sunar malej hned sednul ten den byl z toho týdne v porodnici nejkrásnější, malá spala, sunar mi nosili automaticky bez toho abych musela někoho prosit o příkrm a nervovala se která sestra bude sloužit jestli mi ho vůbec potajmu dá atd. bohužel druhý den sloužila jiná dětská dr. která mi opět příkrmy zakázala a když jsem v slzách žádala o revers že prostě chci domů že to psychicky nedávám tu představu že malá bude zase vyhladovělá tak mi to podali stylem že domů jít můžu ale budu nejhorší matka v okrese!

jinak když jsem pak říkala svý gyndařce o tom MM tak se zhrozila že ona jako lékařka vůbec neuznává dávání cizího MM že je to nebezpečné a nehygienické a děcka z toho můžou mít daleko větší problémy než by byli na UM: což se u nás potrvdilo, malá při cizím MM byla neklidná ubrečená a já zralá na psychiatrii při pohledu na mou spolubydlící jak odstříkává mlíko možná i pro mou malou a zakusuje u toho oříškovou čokošku 😝

moravanka
27. jún 2010

strouzek, no to je teda hnus. ja to mela v porodnici tak, ze tam byla jedna velka kojici mistnost, velke kresla, kojici polstare, odsavacky, vlozky do podprsenek, mise s ovocem, kolacky, caj, kavicka a jeden pult s prevarenou vodou, sterilizovanyma flastickama zabalenyma v plastovych obalech a beba pre ha. normalne mi sestra vysvetlila davkovani, jak ohrivat vodu atd. a pak jsem si malou krmila sama a doma si tu bebu pre ha koupila. vsechno nam ukazali, vysvetlili a kazda zena se pak rozhodla a delala podle sebe. nektere jen kojily, nebo dokrmovaly, nikdo nikoho nekontroloval a nikomu neporoucel. kdyz nekdo potreboval pomoc, obratil se na sestru a ona okamzite a s usmevem pomohla. a vsechny zenske po porodu v pohodicce.
a ona ta otazka kojite? je divna. kdyz to teda v cesku berou za samozrejmost a nutnost, tak proc se teda ptaji? by vubec nemeli odpoved ne predpokladat a tim padem se ani ptat.

myia
27. jún 2010

@strouzek Tak tohle je masakr, v životě bych nedovolila aby moje dcera strčila do pusinky mateřské mléko z banky od nějaké jiné baby, mohla by být sebe víc čistotnější, spořádaná, mohla by se živit jen těmi nejlepšími potravinami a stejně bych to nedovolila. A můžu být tisíckrát vyhllášená jako nejhorší matka. Stroužku, když mluvíš o kolikách, tak tohle se mi přesně včera honilo hlavou, malá plakala svíjela se s hysterickým křikem, já nad ní plakala protože jsem přesně věděla co to způsobilo a bylo nám to oboum prd platný. Od začátku piju čaje a že mám bylinky ráda tak kojo čaj jenom cítím a už se mi zvedá žaludek, piju tři litry vody denně nejím, nadýmavé věci, dokonce jsem dostala espumisan užívat ráno a večer, teď homeopatika, protože kojení je super. Ale že do mě za sedm týdnů co bude malá na světě už narvali víc prášků aby se mi rozjela laktace jak oni říkají, než jsem si sama vzala za poslední tři roky tak to už nikdo nevidí. Přála jsem si kojit, strašně moc, ale za tuhle cenu?? Copak jsem blázen?? No a když mluvíš o tom, že se ti nakloní nad kočárek a ptají se jestli kojíš a že ti to leze na nervy? No můžu jen říct, že když se zeptají a pak blbě čumí, tak to zkousnu, ale když se zeptají a pak hodinu radí co bych měla jíst a jak bych to měla dělat, jsem na mrtvici a zralá skočit z mostu protože mi akorát zvládnou přivodit pořádnou depku a neuvěřitelné pocity :(

jzizala
27. jún 2010

Ahojte , náhodou jsem narazila na vaší diskuzi a když tady čtu o tom jak krmíte UM dost se mi zvedla nálada,že nejsem jen já ta matka co nekojí. A přesně stroužku,úplně slyším ty lidi, co se nejdřív podívají do kočárku ,jééé to je ale pěkný miminko a pak se zeptají a KOJÍTE ???A já řeknu,že ne a vím přesně jaký potom následujou pohledy 🙄 ne že bych nechtěla, když jsem byla těhule, tak jsem měla nastudováno o kojení informací 😀 a pak ouha,malá se narodila,při porodu se hodně nalokala plod.vody, dny jí zvracela a protože jí měla plný bříško,tak neměla ani pocit hladu, tudíž nepila vůbec. Ani hned po porodu....nic. Po týdnu v nemocnici a mordování laktační poradkyně,se malá stejně nechytla,to už jsem ale odsávala to málo,co jsem měla a krmila sondičkou,(tzn.injekční stříkačkou po prstě) domů jsem šla úplně hotová s odsávačkou, což se divím ,že nás pustili ,protože tady se na kojení dost dbá a každá prostě MUSÍ a doma stejný scénář, přiložit malou ta prostě něchtěla a pak dokrmit odtříkaným.Ale v té době už jsem nebyla schopná vymáčknout ani tolik mlíka ,které by chtěla. Prostě nebylo a tak jsme tedˇna Nutrilonu, malá je super živé a spokojené miminko, hodná,krásně spí a já už si to ani nevyčítám,prostě to nešlo a já si jí chci užívat a ne být vynervovaná matka , to by pak byla i malá.Obrečela jsem to ale už je to za námi,prostě NEKOJÍME a hlavu si z toho nedělám. Jen mě štvou pohledy lidí,jako jak je to možný že nekojí?? Ona nechce nebo co? tak asi tak jsem chtěla přispět mým příběhem 🙂

romana29
27. jún 2010

Tak mě ještě napadlo, když se někdo zeptá, jestli kojíte, co říct "ANO, PAPÁ PĚKNĚ" a hotovo 😀

strouzku všimla jsem si, že i v naší porodnici - v Kroměříži, mají napsané, že 99% odchází plně kojeno, no nevím no....My byli už v porodnici na UM - císař, takže se mi mlíko rozjelo až pátý den a stejně ho pro toho našeho siláka bylo málo 🙂, ale naštěstí problém nedělali, když se to do nějakýho dne nerozjelo, hned přišli s Nutrilonem ve stříkačce, ukázali, jak ho mám krmit a pak jsem vždycky nakojila, zvážila a podle toho mi udělali Nutrilon a já ho dokrmila a byl klid. Jen teď uvažuju, jestli mu tu UM dávali proto, že tam nebylo extra moc matek a třeba neměla žádná přebytek mléka, nebo jestli ho tam nedávají...musím se na to zeptat, protože fakt nechci, aby případně holčičce dávali cizí mlíko, kdyby se opět nějaký problém vyskytl...

lucie.krajcarova
27. jún 2010

Nic proti, Stroužku, ale kojení je přirozené, takže je přirozené, že se na to lidé ptají. To nezměníš a je to dobře 😀 UM je prostě náhradní výživa a tak to zůstane.

blumka
27. jún 2010

ano je to normalna otazka, ale preco ma kazdy pocot ze ked odpoviem zaporne, ze mi treba v lepsom pripade radit, v horsom vysvetlit kde som urobila chybu a v najhorsom odsudit?
ja sa nikoho nepytam ci koji, prave preto, lebo sa nechcem dotknut matky, ktora mozno nekoji...ja fakt ani neviem ci moje kamaratky kojili alebo nie..nezaujima ma to. ked sa niekomu narodi babo a ideme na navstevu tak sa pytam ako sa maju, ci babo pribera, ako spinka ale ci mamka koji nie 😉 naco?