Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

blumka
9. mar 2010

millada, vdaka...len u nas sa to trosku komplikuje kolikou..vacsinou Juli zaspi do tej deviatej a to sa ju uz od kupania, co byva medzi siedmou pol osmou, pokusam uspavat ale su dni ked od kupania az do desiatej niekedy dlhsie place, jednoducho vtedy som rada ked vobec zaspi...

zuzan11
10. mar 2010

to som aj ja robila ze som ho krmila asi kazde 2 - 2,5 hod, aby mi za den tych 6 papani vyslo.len cez obed sa prestavka pretiahla, lebo to mi von vyspal aj 3 hod. Tak sa cez den dost napapal a nebuntosil tolko v noci.Ale ja som to zacala praktizovat asi az od tych 3 mesiacov.Do vtedy som rezim nechavala na nom, som sa bala ze bude dehydrovany keby nepil cez celu noc, iba cez den.

blumka
10. mar 2010

ahojte..dnes sme boli s malou na poradni,tak za mesiac pribrala 1kg 😀 ani sa necudujem, pri tom kolko toho zje

janulazaynab
13. mar 2010

Ahoj holky,
chci se vás zeptat, jestli máte někdo zkušenost s nákupem polského Nanu (u nás Beba) od Nestlé - přesněji řečeno, když ho v Polsku kupujete, platíte v lékárně zlotýma nebo normálně korunou, pokud je to nškde na hranici?
Předem díky za odpověď 😉

luciamo
13. mar 2010

Ahoj Janula, my sice kupujeme Nutrilon, co sa v polsku vola Bebilon a je to rozhodne to iste, akurat o taku 100-vku lacnejsie. Kupujeme ho v supermarkete a platime kartou, je to pohodlnejsie lebo nemusim hladat kantora (teda zmenaren).

lenka1smejka
13. mar 2010

Ja mam jednu otazku:preco musime od 12tich mesiacov prejst na hami3?Je obohatena o vitaminy co nema 2jka?

millada
14. mar 2010

lenka, nemas z porodnice taku knihu o dietatku, čo bola v tom baličku? Tam to myslim pisu, ze tie mlieka uz obsahuju ine ziviny a su vyrobene s ohladom na to, ze dietatko uz papa aj normalnu stravu... Ale presne to vysvetlit neviem. Asi uz babätku ta 2-jka nestači 🙂
Nechces prejst na trojku alebo prečo? 😕

marunka71
14. mar 2010

millada:Koľko ml Ti vypije dcérka.Ja riešim stále dilemu koľko tomu môjmu dávať.

millada
14. mar 2010

marunka, ja si pisem vzdy, ked vypije, večer zratam a spolu je to vzdy tak v priemere 730 - 750 ml 🙂 Ale ja jej nedavam rovnake davky, vzdy jej dam tolko, kolko chce. Za 24 hod. je to tak 7 davok. Niekedy vypije len 70 ml a niekedy jej je aj 150 ml málo, takze dorábam 😉 Takze daj Damiankovi, podla mna, kolko si vypýta 😵
Alebo ako si doteraz davala?

katkabg
14. mar 2010

😵

lenka1smejka
14. mar 2010

milada-mam tu knizku ale nechce sa mi to hladat🙂 dakujem za odpoved,chcem malej dat 3jku len ma to zaujimalo 🙂

millada
14. mar 2010

janula, ešte k tomu nakupu v PL. Tak ja objednavam u jednej baby, čo tam chodi nakupovat pravidelne a kupuje mi tam polsky bebilon a ked mi ho pošle, tak aj s poštovnym ma vyjde o dooooooooooosť lacnejšie 🙂 Ak mas daleko do polska, skus nahodit na mimibazare bebilon alebo nana a určite tam najdes niekoho, kto ti to kupi a posle. Ak chces, mozem ti dat kontakt do IP na tú mamičku, čo mne posiela, aby si to mala overene 😉

majka212
17. mar 2010

ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu... mam malo mliecka, lebo sa maly nechce prisat, tak ho dokrmujem Bebou... dostava jej viac, ako mater.mlieka... dr. nam odporucila davat len materske a Bebu, no ja mam pocit, ze maly je obcas smadny... myslite, ze mu mozem obcas babtkovsky cajik alebo Lucku? dakujem za kazdu radu 🙂

junovka
17. mar 2010

majka, pokial si uz zacala s UM, tak kludne mozes davat prevarenu Lucku 😉

sunea
17. mar 2010

majka, ked mas pocit, ze je smadny, skus si ho prilozit k prsniku. My sme tiez kojili + Bebu k tomu, ale aj ked boli vonku 30st. horucavy, stacilo mu si cucnut odo mna. Ale inak Lucka by nemala vadit...skusala si krmenie po prste alebo hadickou?

salonka77
17. mar 2010

Lucka je fajn, odporucala aj detska doktorka 😉

rainee
17. mar 2010

aj my davame niekedy lucku alebo feniklovy cajik, ale len trosku.
ta jedna ruzova lucka sa uz nemusi prevarat, staci len zohriat 😉

millada
3. apr 2010

ahojte, uz som sa to pytala v inej teme, ale skusim aj tu 🙂
Pouzivate niekto na flasu AVENT ten cumel s variabilnym prietokom? Mne ho omylom poslali, ja som objednala s tromi dierkami 😒 A tečie to z neho strasne rychlo, mala nestiha pit aj ked dam najpomalsi prietok. Len by som chcela vediet, či ste to niekto neporovnali, či sa mi oplati kupit ten s 3 dierkami alebo to bude to isté... 😕

pia22
3. apr 2010

Millada my mame uz 6 mes. a stale pouzivame 2 dierky, malemu to z 3 dierok velmi rychlo tieklo, nestacil prehltat a hlavne to vypil prirychlo. S 2mi pije pomalicky, v pohode😉

millada
3. apr 2010

pia, dakujem 🙂 Asi necham aj mojej len dve dierky. Chcela som vediet, či tie tri dierky su to iste, čo ten variabilny prietok. Pri obidvoch pisu, ze je to od 3 mes., tak to bude asi podobne tiect... 😵

bella.cullen.
3. apr 2010

millada nám je 9m. a máme na čajík taky dvě dirky, když měl čtyři tak nestíhal (už jsem odpověděla i na nekojencích 😉 )

janulka182
3. apr 2010

millada, ja mam vsetky cumliky, tak mozem poradit. nasa mala ma skoro 5 mesiacikov a pouzivame stale ten s 2ma dierkami. sesternica ma uz rocnu babulu a tiez pije cajik stale z dvojdierkoveho cumlika. ten 3jka cumlik davam malej na taku redsiu kasicku. variabilny je iba na huste kase. takze ak chces davat normalne mliecko, tak isto ti staci cumlik 2.

millada
3. apr 2010

janulka, dakujem. Tak mliečko budem davat stale z 2-ky a ked začneme kašičky, tak dam ten s variabilnym a natočim podla hustoty 🙂 Asi tu 3-ku ani 4-ku nebudem kupovat... 🙂

sunea
4. apr 2010

Millada, my sme davali trojku cumel na flasi az od 6 mesiacov a vacsi uz ani kupovat nebudeme. Kasicky sa maju davat lyzickou, nie flasou. Cumel s variabilnym prietokom je zbytocne velky.

lia
4. apr 2010

mill a ako casto papate??

millada
4. apr 2010

lia, papame 6-7x denne, niekedy sa stane, ze len 5x 🙂 A spolu za 24 hodin je to cca 800 ml 🙂 A vy? 😉

sunea, prečo by sa kašičky nemohli davat z flase? Myslim, ze tie redšie sa kludne môzu davat z flase, tak ako kedysi nam davali mamky krupicu...

janulka182
4. apr 2010

My napr. papame kasicku Sinlac a ta je taka redsia, takze by to slo lyzickou asi dost tazko 😉 . Ku nej pouzivam cumlik 3.

blumka
5. apr 2010

janulka, odkedy papate kasicku? nie je to nejak skoro? nezatazuje to malej zaludok?

latvia
5. apr 2010

😕 este aj cumliky su odstupnovane?? 😅

millada
5. apr 2010

latvia, predstav si 😀 A minule som sa pytala sesternice, ze ake flase a cumle pouzivala a kolko ich mala, tak povedala, ze jednu sklenenu flasu s jednym cumlom 😀 A ja tu rozmyslam, či mi 4 flase stačia a aky cumel dat 😅