Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
19. aug 2010

@pipussa ahoj tecu aj mne, ale nie cez dudle, ale zavit

pampalini
19. aug 2010

@pipussa Ahoj může to být tím, že když to sterilizuješ, tak nevyndáš dudlík z toho závitu, ikdyž to teče spíš přes ten dudlík 😒 Taky mi to dělalo, když jsem ze začátku dokrmovala. Teď mi nechce láhev ani vidět 😖 Co bych dala za to, kdybych mu nemusela dávat všechno lžičkou 😅

fukylove
19. aug 2010

@pipussa - bavila som sa o tomto probleme s kamaratkou, moze byt, ze uz treba vymenit cumel, kvoli tomu, ze sa uz "vybehal" pri srobovani zavitu.... nedolieha dobre na hrdlo flasky a preto v mieste zavitu tecie mliecko... hlavne sa odporuca zatahovat flasku len tak normalne, nie silou... aby ten cumlik tesnil co najdlhsie... 😉

pipussa
19. aug 2010

@lenocka84
presne

ako to co ma byt...

pipussa
19. aug 2010

inak, musim vam povedat
kupila som si manducu a prave som ju skusala a maly mi v nej zaspal... 🙂)
sa tesim... chcem to vyuzivat ...pojdeme aj na chatu na oravu

lenocka84
19. aug 2010

@pipussa netusim, vymenila som cumlik, uvidime co to urobi

fukylove
19. aug 2010

@pipussa - dobra kupa - my mame africky nosic - trosku ina verzia manduci a vyuzivame od cca 2.mesiaca 😉 dnes som bola v meste vybavovat veci a maly aj napriek rannemu 2,5hod spanku drichmal 😉

adelaine
19. aug 2010

ahojte,
kocky chcem sa opytat, aku davate vodu,
ked zarabate umele mliecko? z vodovodu prevarenu, alebo
Lucku? ta sa tusim nemusi prevarat...
a posledna vec, co sa chcem opytat, pouzivam
cumel s jednou dierkou, moj maly mal akurat 6 tyzdnov,
dokedy ostava taky cumlik, kedy ste dali s 2 dierkami?

dakujem za odpovede 😉

katkas1
19. aug 2010

my sme davali Lucku do pol roka, teraz uz len z vodovodu.Nam lekarka kazala prevarat, ale mozs davat aj z vodovodu vodu, ak mate vlasstnu studnu tak radsej Lucku. To uvidis kedy bude treba vymenit cumel za vacsi podla toho ako bude papat. Ked mu bude tiect prilis pomaly daj vacsi. My sme napriklad museli prerabat dierky, lebo original jej boli male.

ivanka85
19. aug 2010

@adelaine ten cumlik c.2 je od ukonceneho 1.mesiaca, ani ja som to nevedela, tak sme tiez dali tak v 6. tyzdni..my pouzivame na striedacku Lucku a potom dojcensku vodu z Coop Jednoty, ta je tiez dobra, obe prevarame..

ivanka85
19. aug 2010

a ja sa chcem opytat ci niektora z vas pouziva baby calm?a co nan hovorite, pomaha?

fukylove
19. aug 2010

@ivanka85 - my sme pouzivali kadejake kvapky, baby calm ako jedine ako tak zabrali, ale asi najviac zabral cas - ked presli spominane 3 mes, tak sa vsetko napravilo 😉 este sme mesiac pouzivali baby calm a teraz uz vdaka bohu bez kvapiek, sem tam kvapnem zvysny infacol a pod, len kvoli tomu, aby sme minuli...

adelaine
19. aug 2010

@ivanka85 dakujem 🙂

sunea
19. aug 2010

@ivanka85 nam zabrali jedine BabyCalm,kvapala som dva mesiace, ked ustupilo booenie bruska, uz som nedavala nic, ani probiotika. SabSimplex zabral len na 3 dni, potom vsetko "po starom".

chanel5
19. aug 2010

ahoj, citam vas uz dlhsie a rada by som sa k vam pridala, mam 3 mesacnu dcerku a sme viac menej od narodenia na Um. Malicku bolievalo brusko tak mi lekar predpisal Nutrilon Comfort a plus som jej davala Infacol a zdalo sa mi, ze to bolo vyrazne lepsie. Asi necely mesiac dozadu som na radu lekara zacala davat probiotoka Bio Gaia a vsetko bolo ok dokonca aj stolica zacala byt kazdy den, no ale posledne dni ju ma chuda hrozne tvrdu a bez rurky jej to ani nejde, cajiku pije dost tak neviem, no a aby to nestacilo potom o par hodim ma uplne riedku stolicu:(((( lekar ma dovolenku a mozno mate podobnu skusenost....Uz rozmyslam, ze ci nemam skusit ine mliecko.

chanel5
19. aug 2010

@adelaine My davame Lucku tu ruzovu a neprevaram ju. 2 cumlik som dala ked mala mal 8 tyzdnov, lebo som si vsimla, ze sa zacina pri 1 jedovat...

katkas1
20. aug 2010

@chanel5 my sme mali s nutrion podobny problen. Zalezi ako zapacha stolica, nasa az hnilobne, tak sme presli na bebu a od vtedy nepotrebujeme ani probiotika, vsetko je ok.

adelaine
20. aug 2010

@chanel5 aha, tak to je asi uz cas, lebo aj moj sa dost zlosti...
ale zase mam niekedy dojem, ze ked prilis hltavo pije, ze
sa zakuckava ...
a tvoj drobec zvladol prechod na iny cumel v pohode?

fukylove
20. aug 2010

@adelaine - prechod na novy cumlik je vzdy trosku "komplikovany" 😀 my sme pred tyzdnom presli na cumel c. 3, lebo Sebko odmietal pit viac ako 90ml z flasky a strasne sa pri tom rozculoval... ako som zmenila cumel, tak vypije 150 pri papkani normalne, akurat asi 3 dni mu tieklo mliecko kade tade a obcas sa aj zakuckal... ale po tych par dnoch si zvykol na ten rychlejsi tok a teraz je vsetko OK 😉

chanel5
20. aug 2010

@adelaine presne ako pise fukylove trosku sa zakuckala, tieklo trosku mlieka ale zachvilku to bolo v poho.

adelaine
20. aug 2010

kocky, dakujem za radu 😉

chanel5
20. aug 2010

Kocky chcem sa vas opytat, menili ste mliecko svojvolne alebo ste sa vzdy prv poradili s lekarom? Ako som uz vyssie pisala mame velmi divnu stolicu a mala mi pije kazde 2 hodky max 120 ml dost casto mi este aj 50 necha. V prvom mesiaci nam lekar predpisal Bebbu ale z tej zvracala, tak sme sa vratili k Nutrilonu no ale kedze sa toto deje mam chut skusit Sunar len nemam odvahu......

chanel5
20. aug 2010

@katkas1 Dakujem Katkas1, hnilobne nepachne ale zapacha, teda myslim tak viac ako si pamatam prve dva mesiace.

fukylove
20. aug 2010

@chanel5 - my sme od zaciatku pili kazde 3 hodky.. je mozne ze ma problemy aj preto, ze ma stale naplnene brusko, nestiha je travit... lebo mne dr. povedala, ze ten odstup pri UM 3 hodky by sa mal dodrziavat, najma ak ma dietatko problem s bruskom a travenim... lebo my sme v 3 mes, pili 120ml ale kazde 3 hodky a vtedy to aj vypil v pohode vsetko, ak si pytal skor, davala som cajik 😉

co sa tyka zmeny mlieka, my sme na zaciatku mali problem, potom dr. nasadila HA Nutrilon... po prejdeni tych novorodeneckych kolik sme skusali prejst na nieco ine - bez porady s dr., akosi to "nefungovalo" a az v 4.mesiaci zabral obycajny Nutrilon, tj nas Sebko nema problem jedine s Nutrilonom...

alienka73
20. aug 2010

@fukylove a ten Ha nutrilon vam robil dobre pri kolikach? Nase kocky sa dost trapia s bruskom, aj teraz sa jedna nevie vykakat a tak placka cele doobedie, a striedavo ponukam prsnik a nutrilon confort ale odmieta vsetko, cucne si a place dalej a zvija sa. Uz sme skusali rurku aj masaz aj cvicenie s nozickami a nic nepomaha. Dala som jej vypit teraz prevarenu vodu a na chvilku mi zaspala. Druha spinka len vdaka tomu ze je zavinuta v "zazracnej zavinovacke", ale mam len jednu, tak asi aj druhu kupime.

alienka73
20. aug 2010

@chanel5 my sme pri prvom synovi zacali s Bebou Ha ale maleho strasne zapekalo a trapil sa tak sme presli na Nutrilon Ha no teraz neviem ci sme na nu nepresli az po tych 3mesiacoch cize mozno tie koliky presli aj same ale po nutrilone uz kakal lepsie. A nasa dr nechcela ani pocut o zmene mlieka, vravela ze sa nema menit nic ani mlieko ani prasok na pranie ani vlhke utierky ze s cim sa zacne s tym sa ma pokracovat lebo z menenia su problemy. Tak sme zmenili bez jej vedomia a maly bol od vtedy kludnejsi. Dr sme to povedali dodatocne. Tiez asi skusime teraz sunar, lebo mame doma casto placuce stereo ☹

chanel5
20. aug 2010

@fukylove my od zaciatku problem, stale bola hladna a ked som si povedala, ze vyskusame aspon dve a pol hodiny odstup to bol strasny plac, takze som nakoniec spravila mlieko a bol klud, skusala som aj cajom ale ako nahle dopije caj zacne plakat opat:(((((((((( ja asi pojdem kupit daake ine mliecko, len pred chvilkou mala uplne vodovu stolicu, neviem, neviem ci to bude mliekom....

chanel5
20. aug 2010

@alienka73 pojdem kupit a vyskusam, len ako som pisala fukylove ma chuda hnacku a zacinam pochybovat, ze to je mlieckom 😖

mm1
20. aug 2010

@chanel5 vstupujem vám do debatky, prepáč, ale prečítala som si tvoj príspevok. Hnačky nebudú mliečkom......neviem, ako máš staré dieťatko ale pri hnačkách treba úplne vysadiť mliečko, alebo ho nahradiť tým mliečkom A.L. ale to tiež až po dohode s doki.....
my máme dosť za sebou čo sa týka hnačiek tak viem......

mm1
20. aug 2010

@chanel5 ešte ma napadlo, ak aj chceš pokračovať mliečkom napriek hnačke, nedaj ho do lucky, ale uvar ryžový odvar a do toho to zarob...