Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

jezurinek
15. dec 2011

@katren je to možný ale nevím kolik mu toho můžu za den dát

katren
15. dec 2011

@jezurinek minimalne 2 hodky by mal vydrzat, inak by som pomedzi davala vodu

jezurinek
15. dec 2011

někdy vydrží i 4 po jídle. No doktorka řikala že mu nic jiného dávat nemám, jen mlíko

katren
15. dec 2011

@jezurinek no ale um zapeka, ved je hustejsie, takze aspon vodicku by som davala....

llluckaaa
15. dec 2011

@jezurinek Ahoj, podle mě by tahle dávka měla stačit a děcko by mělo vydržet cca 3 hodiny. Ono je to UM sytější než MM a miminku trvá déle než ho stráví. Dřív než po dvou hodinách bych mu ho určitě nedala. A jestli pláče už po hodině, tak to podle mě není hlady. Množství mléka na den se vypočítá cca 150 - 180 ml na 1 kg dítětě, přičemž by to za den nemělo dát víc než 1 litr. Tak zkus vypočítat, jak to vychází vám.
A jako jinou výživu jsi myslela? Já bych přidala maximálně vodu, jinak nic. A s doktorem jsem výživu moc nekonzultovala, ale já jsem opatrná a spíš přísnější na přikrmování než on 🙂

maticap.
15. dec 2011

@veve39 @m.i.r.i ahojte, dakujeme za povzbudenie - ono je to celkovo zaujimave - cez den po napapani reve az vresti az ho zadusa a vidno na nom, ze by chcel spat, ale evidentne ho to brusko rusi. A pri nocnom krmeni vydrula flasu, grgne, prip. este prebalim a spi ako poleno - ziadne revy... no nech mi toto niekto vysvetli. Na druhej strane: som rada, ze je to tak, lebo keby vrestal aj v noci, tak si asi hodim maslu. Zatial jedina vec, ktora sa mi osvedcila cez den: nejakym sposobom ho rychlo obliect a sup s nim do kocika a von. A to teda zatial neplakal. Ma to len jeden hacik: rano nam trva skoro 2 hodky kym sa nam podari obom sa obliect, najest, odgrnut, zbalit a vypadnut a napr. dnes mi stihol zaspat. A kedze papame kazde 3 hodinky, tak sme uz von ani nevyrazili a pockala som na dalsie krmenie a sli sme potom....
Neostava mi nic ine, len dufat, ze sa to casom zlepsi... 😉

jezurinek
15. dec 2011

@llluckaaa já malýmu dávám 120 ml vody, asi tak 6x za den. Začínáme tak zhruba v 5 nebo 6 ráno a poslední dávka tak v 8 nebo 9 večer.

jezurinek
15. dec 2011

@llluckaaa no Nutrilon se mi zdá moc drahý, tak jsem chtěla zkusit něco levnějšího

llluckaaa
15. dec 2011

@jezurinek Tak to nedáváš zas tak moc mléka. A to ti jinak v noci spí? To bych ti ale hoooooodně záviděla! Nutrilon se hodně prodraží, já kvůli ušetření kupovala asi od měsíce Bebilon (polský nutrilon). Jinak se dá UM1 koupit levná i v DM nebo Rossmanu, ale na to jsem přešla radši až v půl roce.
Aha, ty jsi myslela změnu UM. Tu jsem s lékařem neprobírala, jen mi říkal, že to nemám moc střídat. S tím bych souhlasila, nám ty přechody moc dobře nedělaly.

katren
15. dec 2011

@jezurinek Nutrilon je drahy a vela deti ma z neho problemy....ja mam este 2 a potom prechadzam na Hipp combiotic....800g balenie stoji tolko co Nutrilonove 400g....
a to davkovanie mas dobre....po hodine hladny zas byt nemoze...

m.i.r.i
15. dec 2011

@maticap. my sme mali taketo bolesti bruska tak od 3 do 6-7 rano..teda v tychto hodinach ked sa napapal, tak sme ho nosili a nosili, stale plakal a az potom po takych 3-4 hodinach ked sa vykakal bolo dobre..zas uz cez den celkom fajn, ale tiez som ho tak do kocika davala...tiez som mala system v tom,rychlo sa obliect, sup do kocika, este mi plakal vo vytahu ale ked sme vysli von, len cerstvy vzduch zacitil a spal aj 3 hodinky...nam to odznelo ked mal 2.5 mesiaca..akoby zo dna na den..odrazu neplakal a spal do 6 rano...neboooj...prejde tooo

jezurinek
15. dec 2011

@llluckaaa v noci spinká, jen přes den se mi budí. Právě to mi doktorka taky říkala at moc neměním UM. No prý ten Bebilon má stejný složení jak Nutrilon (teda spíš je to od stejné firmy, jen to má jiný název) No já ted budu zkoušet dávat nutrilon antikolikový. V lékárně DR Max vyjde 400 g na 279 a v jiné lékárně na 240. No podle návodu se má dávat 120 ml vody (mají to od 2 - 8 týdnů stáří dítěte)

jezurinek
15. dec 2011

Máte někdo zkušenost s Bebou nebo Sunar nutra defense?

nae
15. dec 2011

@jezurinek My sme davali Bebu. Bolenie bruska sice syn maval, ale postupne to preslo (asi po 2 mesiacoch). Nutrilon je strasne drahy, su nanho najmohutnejsie reklamy. Beba je tiez velmi kvalitne mlieko, robia aj hypoalergenne a proti refluxu. Keby som mala znovu volit a mala by som volit medzi najlepsim pomerom cena/vykon, zvolila by som Sunar. Vychadza o nieco lacnejsie ako Beba, deti ho velmi dobre znasaju a je tiez velmi kvalitny.

rikarika
15. dec 2011

@maticap. ahoj, aj my sme presli z nutrilonu na france lait - asi pred týždnom - FL je vcelku v pohode, lem ked ho mala vygrcne, strasne to smrdi ako smrad po normalnom vyvracaní, až ma aj par krat naplo. Vy s tým nemate problem?

nae
15. dec 2011

@jezurinek Inak je v obdobi rastoveho spurtu, ked je hladny, daj mu najest - postupne sa to zase upravi. Syn pribral vo veku tvojho syna 800 g za 2 tyzdne, tiez bol v kuse hladny. Potom sa to same upravilo, zase potreboval papat menej casto. Dnes patri medzi stihle deti.

jezurinek
15. dec 2011

@nae a nevadí když tam mají dané dávkování, abych nějak malému neublížila. Dala jsem mu 120 ml vody a za hodinu se vzbudil tak jsme mu dala 60 ml ale vypil jen 30ml a byl spokojený

nae
15. dec 2011

@jezurinek Davkovanie musis davat ako je v navode - myslim davkovanie typu 1 odmerka na 30 ml vody, aby bolo mlieko kvalitne. Ale nejaka tabulka na krabici, akoze ma 6x za den zjest napr. 120 ml - na to sa vykasli. Raz zje 30 ml a bude spokojny, za 3 hodiny bude chciet 120 ml, za dve hodiny ti vypije napr. 60 ml, to je uplne normalne. Ved ani my dospeli nie sme vzdy rovnako hladni, no nie?

jezurinek
15. dec 2011

@nae to je pravda, tak děkuji moc za rady. Zkusím mu dát vic a uvidíme kolik zbaští. Jinak dávkování jak jsi psala dodržuji,jen nevím kolik toho zrovna sní.

jezurinek
15. dec 2011

@nae takže i když tam mají napsaný kolik toho má sníst za den toho se nemám držet?

nae
15. dec 2011

@jezurinek Ked treba, rychlo mliecko dorobis, tu minutku drobec pocka a potom bude zase pekne papkat. No, je to veda, zaciatky su tazke, ale treba vydrzat a dat aj na svoj matersky instinkt - ked citis, ze je hladny, tak mu daj napapat a basta. Drzim palce 🙂

nae
15. dec 2011

@jezurinek Na krabici su len orientacne hodnoty - celkovo sa udava, ze celkova davka UM za cely den by nemala presiahnut 1 liter a verim, ze tvoj maly toho tolko nevypije - to az starsie deticky a to sa uz potom zacina s prikrmami a tak dalej.
Lepsie je orientovat sa podla vahy dietata a toho, ze by sa malo davat od 150 do 180 ml mlieka na kg za den (takze ak tvoj maly ma napr. 4 kg, je normalne, ked vypije 600-720 ml denne - ale zase - ak vypije jeden den viac, druhy menej, je to normalne).

mariakajelova
15. dec 2011

@davida my máme tiež problémy s tými dávkami. moja má 4 a pol mesiaca a tiež mi papá 180 ml. začala som jej ho dávať len nedávno. doteraz pila len 150 ml, ale už jej nestačila dávka. naša pediatrička od začiatku tvrdí, že je stále veľa, ale neberiem na to ohľady, lebo malej je momentálne ešte dobre

llluckaaa
16. dec 2011

@jezurinek To ti ale v noci krásně spinká, takto nespí (a ještě nespala) ani moje 10ti-měsíční dcera. My taky bojovali s kolikami, ale nic na ně nezabralo. Děcko z toho muselo vyrůst - jak se začalo víc hýbat, tak přestal i pláč po jídle.
Nutrilon comfort jsme taky zkoušeli, ale úspěch vůbec neměl. Malá měla problém ho i z flašky vytáhnout, po chvilce nám nějak houstnul. A dá se koupit i Bebilon comfort, ten je taky o něco levnější. Já jsem ty mléka porovnávala a úplně totožná nejsou, spíš dost podobná a složení je tam navíc popsané jinak, takže něco se ani nedá porovnat.
Jinak tím, co je napsané na krabici jsem se až tak moc neřídila. Samozřejmě jsem dávala správný počet odměrek do vody, ale jinak kolik toho mám najednou a pak celkem za den sníst, to pro mě bylo nepodstatné. U nás se jedlo spíš častěji a méně.
Ale častěji než za dvě hodiny bych mlíko určitě nedala, ono není dobré mimčo přecpávat, z toho bříško bolí taky.

elana
16. dec 2011

@jezurinek já dávám Sunar Nutradefense, za sebe musím říct, že je to výborné a povedené mlíčko. Už jsem to psala o pár příspěvků výš-snad neznám maminku, která by s ním nebyla spokojená, je za dobrou cenu, všude k sehnání, nezapéká, obsahuje prebiotika, nukleotidy a DHA (na mozek a oči).

četla jsem kousek diskuze co píšeš...podle mě Tvoje mimčo nemůže mít málo, ve 4 týdnech pil můj malý 6x denně 90ml (tehdy ještě dokonce MM, které se rychleji tráví než UM), na 120ml najel až někdy okolo 3 měsíců. Každý miminko je jiný, to je jasný, ale fakt si nemyslím, že dáváš málo, spíš dost. Pokud máš takového hladovce, tak pro ty se vyrábí extra sytící mléka (i Sunar Nutradefense je teď nově ve variantě Extra), není dobře je totiž přecpávat množstvím, zadělává se jim na budoucí obezitu (protože si tělo zvykne, že je syté až tehdy, kdy je vlastně přecpané k prasknutí).

llluckaaa
16. dec 2011

@elana My jsme dávali podobné množství jako ty a na 120 ml jsme se dostali určitě až po 3 měsících. Měli jsme sice Nutrilon, ale i tu Extra variantu (manžel jí koupil v domění, že je to něco lepšího), ale já myslím, že to mléko moc dobré není. Má jiný poměr mezi kaseinovými a syrovátkovými bílkovinami, kvůli tomu na déle zasytí, ale zase je náročnější ho strávit a pro miminko s bolením bříška bych ho raději nedala. U nás to nebyl žádný rozdíl - jestli jsem dala klasickou variantu Nutrilonu nebo Extra. (btw. Extra nutrilon stojí asi 380 Kč, to je ale pálka, co?) A s tou obezitou máš pravdu - může si na ní zadělat už miminko. Pokud se bude přecpávat, bude si vytvářet velké množství zásobních tukových buněk, kterých už se nikdy nezbaví a bude náchylnější k obezitě v dospělosti.

maticap.
16. dec 2011

@rikarika ahoj, presne rovnaky stav mame aj my! To, co si maly vygrcne, smrdi ako grcka od dospeleho. Uz som si myslela, ze som divna ja, lebo mm nic necitil a evidentne ma on problem s nosom 😀 . Ale mam taky pocit (my FL papame od soboty a dnes je piatok), ze sa ten zapach casom trocha zmiernil - citit to (nie ako pri nutrilone - tam som necitila nic, iba bolo mokro), ale nie tak hrozne. asi si brusko musi zvyknut. 😉

maticap.
16. dec 2011

@m.i.r.i uf, no ved hovorim, este mozme byt radi, ze tie revy su len cez den a vacsinou koncia po 23 hod... a potom je klud. Inak, dnes mi maly prvyraz vytiahol 120 ml FL - do utorka som mu zarabala 90ml, no flasu vypil uplne do dna a tak som si naivne myslela, ze ci tie revy nie su z hladu. TAk sme zacali zarabat vacsiu davku 120 ml a vypil doteraz v priemere 105 ml... ale revy bohuzial ostali. Dnes chudacik moj maly vrestal plnych 20 minut v kuse bez prestavky... uz som sa bala, ze sa bud pominie, zadusi alebo co ja viem co... a ku koncu si revala ja s nim. Ja viem, ze si mozno niektori povedia, ze co to je 20 minut, no ked vidite vlastne dieta ako sa strasne trapi a neviete mu pomoct a on chudak place tak az pisti....tak je to na zblaznenie...uz ostava len dufat, ze tak ako pises, tak to casom prejde... 😔

perlaoceanu
16. dec 2011

ahojte. Je to podla Vas normalne, ked dieta spi iba 1,5 hodiny medzi krmeniami?(ma 6 tyzdnov, krmim ju 90 ml, každé tri hodiny). Nemam jej davat viacej?

katuuska
16. dec 2011

@dika nasa mala tiez kaka presne ako pises...ale kedze kaka kazdy den, neplace pritom a ide to tak neriesim...aka stara je dcerka? lebo ak uz papa lepok tak to moze byt aj z toho, my sme boli u alergologicky a ked som jej povedala o tej stolici tak povedala, ze radsej urobi test aj na lepok- hoci mala ho znasa dobre (aspon podla mna), takze cakame na vysledky...ked budu dam vediet ci to ma nejyk suvis 😉