Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

moen
20. feb 2012

@yashmin tak to musim ešte 2 mesiace počkať. Pevne verím, keď prejdeme na normálnu stravu, že sa to polepší, lebo stále máme problémy. Vraj od štvrtého mesiaca môžem začať dávať predsnídavky tak dúfam, že sa to napraví. Je mi malej strašne ľúto keď vidím, ako sa trápi a neviem jej pomôcť.

yashmin
20. feb 2012

@moen ja som zacala prikrmom v tom 4mesiaci a podla mna tu stavu ked rozrobis by si ju mohla davat...neboj vsetko bude dobre tak a moj malinkz ma teraz kiahne...

mrnous1
21. feb 2012

Ahojte baby 🙂 Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s UM Babylove z DM-ka. Malý má 5 týždňov a už musím popri kojení dokrmovať, lebo z kojenia málo pribral. Na začiatku sme mali Nutrilon HA1, ale z neho mi malý chytil strašné koliky, tak sme s ním rýchlo skončili a boli len čisto kojený, ale od poradne mám prikrmovať tak som sa rozhodla pre Babylove a dúfam, že z neho nebude mať problém so stolicou a bruškom. Zatiaľ už druhý deň je bez stolice a tak čakám čo sa bude diať. Dúfam, že mi nechytne také koliky ako po Nutrilone. Tak sa chcem spýtať aké sú Vaše skúsenosti s týmto mliekom popri kojení.

pastelka74
21. feb 2012

@mrnous1 ...babylove sme používali hned ako sme prišli z pôrodnice až skoro do jedného roka.....super,nemôžem sa sťažovať 😵 😵 ...priplietol sa nám tam síce aj nutrilon,ale to bol omyl...malinkej nebral a nerobil dobre....

uhlopriecka
22. feb 2012

@mrnous1 cauko, ja som kvoli neprospievaniu musela zacat popri kojeni prikrmovat. mliecka vela nemam ale nastastie stale kojim doteraz (aj prikrmujem), malinky ma uz 4,5 mesiaca. najprv som davala nutrilon - pokracovala som v tom co mi dali v porodnici a zda sa mi ze sa vsetko zlepsilo ked som presla na babylove. nutrilon je predrazeny - aj ked sme kupovali v rakusku pod znackou aptamil trochu lacnejsie. teda pri nutrilone syncek mal velmi nepravidelnu stolicu priemerne tak raz za tyzden, tmavozelenu. ked sme presli na babylove, upravilo sa to, zacal kakat castejsie a podoba sa to viac na zltu prazenicu. mozno to bola zhoda nahod a bolo by sa to upravilo aj na nutrilone ale ja verim ze babylove pomohol. mohlo to byt v 2,5 mesiaci ked som mliecka zmenila.
pozor su dva druhy pociatocneho babylove mliecka a nieje to dobre na krabici prelozene. jedno je "Bio PRE Anfangsmilch" a dava sa POPRI materskom mliecku a druhe je len "Bio Anfangsmilch 1" a dava sa namiesto materskeho mliecka.
talze ty ked stale kojis a dufam budes 🙂 si kup "Bio PRE Anfangsmilch". stoji rovnako ako to druhe. zatial pa

lcba
22. feb 2012

ja som popri kojeni prikrmovala BEBOU lebo tak nam to odporucili pri odchode z nemocnice, ale BEBA nam nejako nechutila, velmi sme od nej nepriberali, tak som potom skusila SUNAR a ten nam chutil a bola som s nim spokojna. a zacali sme pekne priberať.
potom sme este vyskusali aj HAMI mliečko a to bolo tiez dobre.
treba vyskúsať nie každému bábätku sa hodí to isté

mrnous1
23. feb 2012

@uhlopriecka Ahoj vďaka za odpoveď a rady. Inak ja som kúpila ten Bio PRE lebo predavačka mi povedala, že obsahuje menej laktózy a preto je ľahšie stráviteľné. Ale je super, že aj ty máš s ním len dobré skúsenosti, dokonca som dnes porovnával obsahovo Nutrilon HA a Babylove tak obsahuje skoro všetko čo nutrilon a dokonca je aj energeticky výdatnejšie ako Nutrilon. Akurát čo Babylove neobsahuje je L-karnitín a nejaké Nukleoidy ale všetko ostatné má.

uhlopriecka
23. feb 2012

@mrnous1 cauko, ano ano - aj ja som to porovnavala ked som sa rozhodla pre babylove. presne to tam chyba co si spomenula a este TAURIN. na ten som sa pytala kamaratky lekarky a povedala ze ked popritom kojime, tak sa tym vobec nemusim zaoberat. kdesi to na fore totiz baby rozoberali, ze taurin je na rozvoj nervovej sustavy (dufam, ze si dobre pamatam), tak preto som po tom trochu patrala. no nikto ti presne nepovie kolko toho treba a ci to vobec treba, ci to tam nieje len navyse a "pre istotu".
najdolezitejsie je vediet, a potvrdila to aj doktorka, ze vsetky tieto pociatocne mliecka ktore sa predavaju u nas v obchodoch a lekarnach maju presne stanovene hodnoty latok ktore musia obsahovat a bez toho by sa do predaja nedostali. takze ostatne je uz len:
- o reklame (platis za reklamu a marketing, napriklad nutrilon davaju v porodnici),
- o pridanych latkach ako probiotika a pod. ktore mozu pomoct pri specifickych problemoch,
- o hypoalergennych HA mlieckach ktore maju nastiepenu mliecnu bielkovinu aby ich detsky organizmus so sklonom k alergiam vedel lahsie spracovat
zatial pa

lianka7
23. feb 2012

Aj my sme používali Babylove popri kojení,keď som mala zníženú tvorbu mliečka,malému sa neskutočne upravilo trávenie a viem,že práve vďaka Babylove!Teraz opäť plne kojím,lebo sa mi zvýšila produkcia mliečka,ale keď budem nútená siahnuť niekedy opäť po UM,rozhodne to bude Babylove! 😉

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrnous1
23. feb 2012

@pastelka74 Ahoj Vďaka za napísanie vašej skúsenosti. Je to presne aj náš prípad. Malému Nutrilon robil problémy, také koliky až až a tak som ho hneď zrušila a teraz sme prešli na Babylove. 🙂

mrnous1
23. feb 2012

@uhlopriecka Máš úplnú pravdu. 🙂

mrnous1
23. feb 2012

@katren Vďaka za tie linky. 🙂

katrenka111
21. apr 2012

Baby neviete ci može pediater predpísat recept aj na Sunar Nutridefense HA ???
A mate s týmto mliekom skusenosti??? Dokrmujeme zatial Nutrilon HA, ale chcem to zmenit....

modrofuzik11
21. apr 2012

sare sme dali nutrilon a nebol problem. kubko nutrilon odmietal. tak sme nasadili bananovy sunar. ten mu zachutil. nastastie🙂

sandy84
22. apr 2012

@katrenka111 Ahoj, my pouzivame Sunar Nutridefense HA. Ja som s nim spokojna, maly ho papa popri mojom mliecku, vobec neprotestuje, vyborne kaka z neho, neboli ho vobec brusko aj pekne pusta prdiky. U nas uspel, zatial 😉 a ci ide aj na predpis, no to by aj mna zaujimalo 🙂

katrenka111
22. apr 2012

@sandy84 Ano??No si ma potesila, tak asi aj ja pojdem do toho, lebo Nutrilon asi dosť zapeka... aj moj je este na mojom mliecku prikrmujem len 1-2x denne.
No viem že Nutrilon HA je na predpis tak by mal byt aj Sunar HA ale musis mat potvrdenie od alergologa alebo kožneho že mas alergiu, ja mam atopický ekzem, tak preto....

iwesska
22. apr 2012

@sandy84
@katrenka111
Hypoalergenne mlieka sa daju dat na predpis, iba ak mate od alergologa potvrdenie,ze trpite vy, alebo partneri na nejaku potravinovu alergiu. Ak chcete davat iba preventivne tak nie. My sme zozaciatku davali tiez tento Sunar N. HA, ale raz ho nemali, tak sme kupili klasicky a potom som sa pytala pediatricky a hovorila, ze netreba ho davat preventivne, ze staci aj obycajny pokial rodicia nie su alergici, co my nie sme.

iwesska
22. apr 2012

@katrenka111 Aha, az teraz som si vsimla, ze mas atopicky ekzem. Tak to by ti potom mala predpisat. Je jedno ake mlieko to je, hlavne ze je HA. Ale viem, ze poistovne s tym niekedy zvyknu mat problem, nechcu to preplacat, tak asi zalezi aj od konkretnej pediatricky.

katrenka111
22. apr 2012

@iwesska a co s tým ma pediatricka???

katrenka111
22. apr 2012

@iwesska a si s ním spokojna ???malý nema problemy s bruskom???
No ja alergologovi nechodim len kožnej tak hadam bude stacit potvrdenie aj od nej, ved sama detska dr. mi doporucila HA mlieko....tak som zvedava ci mi da recept....

iwesska
22. apr 2012

Akoze co s tym ma pediatricka? Ved ta to mlieko predpise, ak treba, ci? Len pokial jej to poistovna nechce preplatit, tak nepredpise. Ale ja netusim ake su tam kriteria na to, kedy ano, kedy nie. Inak Nutradefense je super podla mna. Maly mi ho papa od 2 mesiacov, teraz ma 14 a je to jeho najoblubenejsi napoj 😉 Aj ked kym sme k nemu presli sme skusili aj Nutrilon, aj Bebu. Z Beby ho prehnalo a z Nutrilonu zase dobre zapieklo, mal bolesti. Asi dva tyzdne si potom zvykal na tento Sunar a odvtedy som uz nemenila. O chvilu budeme kupovat uz 4-ku🙂

katrenka111
23. apr 2012

@iwesska No ved hej, ale nechapem preco to niektorí doktori predpisu iní nie, ved ked to preplatia jednemu lekarovi, mali by vsetkým no nie...
No tiez mame Nutrilon a tiež mam pocit že ho zapeka...
A ako ste presli na neho, možem mu ho normalne davat lebo ja mu len velmi malo davam umele fakt len takých 120ml dokopy asi za den....

iwesska
23. apr 2012

@katrenka111 A kojis este? Lebo ja som dokrmovala co sme z nemocnice prisli, mali sme tak nariadene od primara, lebo nemal dobre vyvinuty saci reflex a nevedel sa prisat. Doma som cakala ze zacneme naplno kojit, ale zial, nevyslo to, maly cim viac hladnejsi a mlieka menej a menej. Niekdy mi trvalo aj pol dna, kym som si naskrabala nejakych 50ml a to som mu potom dala a dokrmila Sunarom. Ale kedze rastol a pytal stale viac, tak sme postupne davali Sunar castejsie ako mm. Uplne sme na neho presli v momente, ked som mu takmer cely den davala Sunar a ku koncu dna som mu chcela dobre, a dala svoje, za cely den zozbierane mlieko. Dovtedy kludny sa po mm sa zacal zrazu zvijat plakat. Tak som si povedala dost, nebudeme to silit, ked mu je lepsie po Sunare, davali sme uz len ten a v pohode. Pokial mas mlieko, tak urcite davaj co najdlhsie, a len dokrm, ale ked sa neda, tak nemusis sa bat prejst uplne na umele.

katrenka111
23. apr 2012

@iwesska No ja aj kojim, odsavam mliecko a davam z flasky a dokrmujem fakt len tak 1-2x za den tých 60-90ml, akokedy, moj ked ho kojim je niekedy kludnucky a ked je asi mliecka menej tak vystraja, preto robím zasoby odsavaním....
No dnes idem do poradne tak sa opýtam na ten Sunar Nutridefense HA ci mi ho predpíse, mam aj potvrdenie tak uvidime.....
Ja som tiež po cisarskom, v nemocke to bolo tiež take že som nemala mlieko ale potom sa spustilo tak celý mesiac bol len na materskom....

katrenka111
23. apr 2012

@iwesska No tak bola som u Dr. a pýtala som sa jej na ten Sunar a ona že Beba je lepsia, tak som ostala pri Nutrilone, že to može mat problem ked sa miesa UM s MM mlieckom, v pohode mi dala aj recept...no uvidime, budeme stale na Nutrilone a uvidime ale chcela by som vyskusat ten Sunar Nutridefence HA ved ten tiež hadam može predpísat ak bude zly Nutrilon....

iwesska
23. apr 2012

@katrenka111 Doktorku asi sponzoruje Beba 🙂Mne napr. moja do toho vobec nekafrala, povedala ze vsetky mlieka su rovnako dobre, ale ze Sunar je tu uz roky a nikdy s nim neboli ziadne problemy. A pritom ma vsade po ambulancii vycapeny Nutrilon. Inak to je asi to, co som ja hovorila, ze maly mi chytil krce, ked bol cely den na umelom a potom som mu dala moje. Len zas, ked je dieta hladne a mlieka je malo, tak clovek musi miesat. Vsak uvidite, ako bude dalej tolerovat ten Nutrilon, ale ked ho bude zapekat, tak by som to asi zmenila.

verinka100
23. apr 2012

@katrenka111 ja maleho od narodenia dokrmujem v noci Nutrilonom HA, kedze mam uz vecer malo mliecka. A uz ma 6 mesiacov a krasne prospieva. Problem so zapekanim sme mali na zaciatku asi 2 mesiace, boli dni ked kakal len s rektalnou rurkou. ☹ Ale odkedy som mu zacala pravidelne davat pribiotika BioGaiu v kvapkach-striekackou, tak kakusa v pohodke. Teraz uz zaciname prikrmiky, tak kakusa pekne kazdy den a uz sme v noci na Nutrilone 2HA. 😉

pepibubu
23. apr 2012

Víš co, to je vyloženě "kus od kusu," co vyhovuje jednomu děcku, nemusí sedět druhému. Nejdřív se zkouší vždycky Nutrilon, protože marná snaha, je na trhu nejlepší a má nejširší nabídku i speciálních mlíček, když některé miminko trpí na prdíky, nebo má nějakou intoleranci, tak jiná mlíčka tuhle nabídku nemají. Ale samozřejmě že je dobré i Hami a další značky.

Jen pro info, s prvním synkem (srpen 2008) nám v porodnici dávali Bebu, a Pepa po ní nemohl kakat, přešli jsme na Nutrilon, pak Nutrilon Comfort, a dobrý. A když jsme byli v porodnici s Martinem (květen 2010), tak v té samé porodnici už měli Nutrilon . Kojit jsem nemohla ani jednoho, kvůli své medikaci, ke které jsem se musela po porodu vrátit.