Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lublana1
3. nov 2010

@andzi ... ja ti napisem len vlastnu skusenost s nutrilonom HA...moj maly ho tiez pil, ale po mesiaci mu prestal chutit... bol to boj pri kazdej flaske a neskutocne hystericky rev a vypil mi toho strasne malo, cca 600ml na den a to uz mal pit 1000ml na den... boli sme aj na gastre a tam bolo vsetko ok, tak som sa potom so svojou doktorkou dohodla, ze mu skusim dat sunar HA a je po problemoch, maly krasne pije, bez placu a aj bolestive prdiky, ktore mal z nutrilonu HA ustupili... ale to je len moja skusenost, mozno prave vam ten nutrilon HA sadne, lebo kazde babo je ine...

pavlina.k
3. nov 2010

@andzi jojo, já jsem to tak dělala od 14 dnů a v pohodě. Kojila jsem cca 20-30 minut (hlavně zpočátku nám to trvalo) a pak jsem ještě udělala cca 50 ml UM a co vipila, to vypila. Pak se dávky zvyšovaly a MM ubývalo. Zkus to UM dávat aspoň zezačátku přes stříkačku, ne z lahve. Z lahvičky to víc teče a pak už to prso za čas nebude možná chtít, protožr je to větší námaha.

maggie2
3. nov 2010

@andzi Sk je bohužiaĺ pod silným tlakom spoločností ktoré došli zo západu a využívajú to, že dokážu tlačiť a motivovať samotných lekárov aby odporúčali konkrétne značky. V zahraničí lekár nemôže odporučiť konkrétnu značku mamičke, lebo by to bola neprípustná reklama. Samozrejme že tie firmy chcú predať to najdrahšie, aj lekárnici odporúčajú to najdrahšie aj obchodníci, lebo z drahšieho, logicky, majú vyššie marže. Ale ja svojmu lekárovi v zahraničí som dôverovala, ani za nič som od neho svojho času nevytĺkla akú značku mám dať, iba toľko, povedal, čo som Ti povedala teraz ja 🙂

maggie2
3. nov 2010

@andzi http://de.wikipedia.org/wiki/Lactobacillaceae alebo http://en.wikipedia.org/wiki/Bifidobacterium . Na krabiciach s UM je to vyznačené, že to obsahuje, je to dosť viditeľné, potrpia si to zdôrazniť, čo je nakoniec dobré, takže sa dá zorientovať aj podľa obalu.

kaja73
3. nov 2010

@andzi To by si sa mala porozpravat so svojim pediatrom Moj Ha mlieka odporuča všeobecne aj zdravim detom do 6 m - aby sa zbytočne skoro nezatažovali cudzorodou bielkovinou-hlavne takou čo sposobuje najviac alergiiv detskom veku.A ak vidi,že je v blizkej rodine niekto alergik -nielen rodič-tak ho predpiše.Asi fakt zavisi od pediatra.

maggie2
3. nov 2010

@kaja73 pediater na SK poradí to UM za čo berie provízku. Poniektorým skromnejším stačia vecné darčeky či iné benefity. Takže na to by som sa nespoliehala.

maggie2
3. nov 2010

@andzi MM môžeš miešať, teda dopĺňať/striedať UM nedostatkom MM. Ale podaktoré dieťatko je chytré, ono rýchlo zistí, že piť z fľaše je pohodlnejšie a potom sú niekedy problémy s ochotou príjmať MM.

Ale keď sa pre nejakú značku UM rozhodneš, bolo by dobré pri nej zotrvať. Iba v prípade pretrvávajúcich problémov treba presedlať na niečo iné

maggie2
3. nov 2010

A ešte by som povedala jednu pikošku. V zahraničí , na rozdiel od SK nie je zvykom predávať UM v lekárňach, ale v drogériách.

kaja73
3. nov 2010

@maggie2 Mne neradil žiadnu značku, iba to ža HA,Takže asi žiadna provizia.

maggie2
3. nov 2010

@kaja73 radiť a dávať zdravým deťom, ktoré nie sú ohrozené alergiou HA umelé mlieko je nonsens. Zbytočne tak spomaĺujete upevňovanie zdravého imunitného systému. Pri detičkách s alergiou je to inak. Tam má prednosť ochrana pred rizikom. Ale u zdravých detí to je kontraproduktívne.

pavlina.k
3. nov 2010

@maggie2 To mi přesně říkala kamarádka. Chtěla to malému vystřídat a pak byl často nemocný. Tak se vrátila k jedné značce, používala Nutrilon, a je to zase v pohodě.

kaja73
3. nov 2010

@maggie2 Zial v dnešne dobe si nik nemože dovolit tvrdit ,že nie je ohrozeny alergiou.A ako som ti pisala do IP my by sme skončili s anafilaktickym šokom aj ked nik v rodine alergiu na BKM nema.

luciebx
3. nov 2010

jj to je fakt ja si tu jdu koupit umely mliko do prodejny na rohu.. to tu prodavaji uplne vsude.. proste se nemusis nikoho ptat co koupit.. ja koupila prvni krabici spatnou davam to malymu 2 dny a pak mi dr rekla ze mam tu co se dava pro nekojeny deti no tak ji rikam dik a jak mam vedet ktery mam koupit ..

maggie2
3. nov 2010

@kaja73 štatisticky je to stále menšina. Takže nie je pravda, že v dnešnej dobe si "nikto" nemôžedovoliť tvrdiť, že je ohrozený alergiou. Imunitu treba aj posilňovať a budovať, a to práve HA UM zdravým deťom celkom neumožňuje, myslím že to nie je ťažké pochopiť. Opakujem u alergických detí je dôležitejšie zabraňovať riziku, ale u zdravých detí je to kontraproduktívne a práve sa môžu stať precitlivelými

kaja73
3. nov 2010

@maggie2 V mojom okoli je každe druhe dieta alergik - samozrejme rozne druhy a v moje rodine sme všetci.Ja to davam do suvisu s očkovaniami ,nie Ha mliekami.

maggie2
3. nov 2010

@kaja73 samozrejme pokiaľ ide o očkovanie v tomto sme zajedno. A najväčšie svinstvo je bcg vakcína, ktorá je pomaly už v celej európe zakázaná na plošné očkovanie, len SK a pár postkomunistických štátikov sa ešte nezobudilo z toho sna. Možno sme i preto takí zdraví, že sme vakcináciu bcg nepodstúpili

kaja73
3. nov 2010

@maggie2 No vidiš nakoniec s nas budu kamošky 😉 Aj ja sa chcem dalšim očkovaniam vyhnut.No snad sa zadari. 🙂

maggie2
3. nov 2010

@kaja73 v pohode, ja si myslím, že nemám nepriateľov 🙂 ja to tak neberiem, nie som urážlivá 🙂

ija1
3. nov 2010

@andzi drzim pesti at mlicko najdete, my meli 3,5 mesice Nutrilon HA, a mala z nej i navzdory probiotikam mela desny boleni, a nechtela papat, dali jsme bebu HA a v pohode, pije jak duha..................
a tohle se tu stalo vicero detem............... takze........ asi bych sla do beby nebo sunaru...........ten nutrilon dela hodne detem problemy, ale zase je fakt ze kazde ditko je jine, treba budete mit kliku a sedne vam..............
kazdopadne na imunitu jako zaklad nemuzu ani proti nutrilonu ani proti bebe rict ani tuk, pac jsou super............
ja mela uz dvakrat rymu, a prskala jsem a mala nic nechytla............

maggie2
3. nov 2010

@ija1 my sme mali obyčajnú bifidusovú Bebu. Keď si dobre pamätám, začalo to Beba start, potom Beba 1 a napokon Beba 2. Ku koncu sme preskočili na ten najobyčajnejší Hipp, lebo matne si spomínam, že sa vyskytli nekjaké problémy, ale to už mala pomaly dva roky, tak sme prešli na obyčajné kravské mlieko, krabicové podotýkam 🙂 , ale za to s krátkou trvanlivosťou, iba pasterizované a to ešte má prosím pekne označené, že vyrobené bez génovej manipulácie, rakúske mliečko. Nie je to snobizmus, ale dcéra je potvora, ona tie chute rozozná a UHT mlieko nevypije ani žiadne slovenské :(

andzi
3. nov 2010

@maggie2 neviem, či som blbá, ale prosím ťa čo je to bcg vakcína?

mamkanec
3. nov 2010

no nevím holky jak se pořád uvádí že lékaři a firmy propagují UM aby na tom měli provizi, no sorry ale mě to přišlo právě naopak, já jsem chtěla ihned UM ale oni mě nutili kojit ačkoliv to nešlo, malé dávali cizí MM, vlastně v porodnici ani UM neměli až pro mě ji šli koupit a řekli mi že jsem po dlouuuuhé době jediná mamina co odchází na sunaru. vůbec neřešili značku ani HA prostě vzali co měli v nemocničním skladu a hotovo. i pediatr se mě nikdy neptal na to jakou značku používám spíš jsem měla neustálý pocit že všichni krmení UM bojkotují a nejradši by byli abych si našla kojnou či co protože říct někde že nekojím bylo jako hrábnout do vosího úlu. a z reklam na mě taky nějak zvlášť extra netlačí na UM, je sice v telce reklama na Hami ale i ta začíná tím že kojo je nejlepší a UM jen když to teda nejde a na doporučení pediatra.
to spíš naopak jsem měla a mám neustálý pocit že se tlačí do koja a na můj vkus až moc, v porodce plné nástěnky letáků o koju(nabídky odsávaček, číslo na laktační poradkyni, příručky o kojení) to samé časopisy, když si koupím časáky Maminka, Betynka tak je 90% článků zaměřených na kojení a i ve článku o dudlících je min. 3x zmíněno kojo takže já jako nekojící mám naopak spíš pocit že jsem my na umělku jsme naprostý odpad společnosti, takže prosím nepiště mi tu jak UM se dává jen kvůli tomu aby na tom firmy a doktoři vydělávali a že to stačí nahradit krabicovým kravským mlíkem!!!

a to že někdo jde a zamlčí před doktorem že děcko krmí kravským mlíkem, myslím že sama ta osoba asi ví proč se mu to bojí říct a sama sebe uklidňuje že mu to chutná a svědčí.

mamkanec
3. nov 2010

a jeslti jsou děcka po UM víc nemocný? nesmysl, právě že mi přijde že víc jsou nemocnější kojený děcka aspoň v mým okolí plno alergických věčně nemocných kojených děcek a naše neměla doteď ani rýmu.

keminek
3. nov 2010

@maggie2 😕 tady je UM v lékárnách, drogériích (např. DM market), supermarketech (globus, tesco atd...). Tak je to snad všude.. ne?

mamkanec
3. nov 2010

bcg vakcína je na tuberkulozu ne? teda myslím nevím to jistě

maggie2
3. nov 2010

@andzi to je to, čo s najväčšou pravdepodobnosťou pichli Tvojej ratolesti ešte v nemocnici, bez toho aby ráčili ťa o tom upovedomiť. predpokladám, že ťa o možných rizikách neinformovali, alebo? Je to vakcína "proti" tbc, v úvodzovkách preto, pretože jej účinnosť je pofidérna, neochráni pred nakazením tbc, ale údajne iba pred jej ťažkými formami. pravdepodobnosť nakazenia tbc je pritom na SK 1:100 000 . V Rakúsku bola táto vakcína už pred cca 10 rokmi zakázaná, z dôvodu väčších škôd než úžitku (doslovný citát) Väčšinou sú to starší muži, z rómskych osád, ktorí ochorejú. tak aspoň SK štatistika. Lenže firmy o biznis nechcú prísť tak zubami nehtami pretláčajú lobbingami a podobne, aby aspoň na SK mali kšefty isté. BCG vakcína figuruje na zozname najčastejšie hlásených vedľajších účinkov liekov, ktoré sa hlásia ŠÚKL (pričom nahlasovanie nefunguje ideálne, takže stačí si urobiť predstavu, aké to má rozmery, ale i tak je na 1.mieste, priečkach zoznamu)

kaja73
3. nov 2010

@mamkanec Ano, je to tuberkuloza.

maggie2
3. nov 2010

@keminek áno samozrejme, len som hovorila to, že v lekárňach v zahraničí sa to väčšinou nepredáva, iba v drogériách. Tak ako cigarety predávajú len automaty a trafiky a nie je možné zakúpiť ich v supermarkete či potravinách, na rozdiel od Sk kde cigarety možno kúpiť všade. Rozumieme sa?

carodejnica
3. nov 2010

@miskazv na tvoj príspevok zo 128 strany sa nedá nereagovať, mám k tomu dve pripomienky.

1) Kravské mlieko z krabice sa mesačnému dieťaťu nedáva. Mám chuť na tú tvoju susedu sestričku zavolať úrad na dohľad na zdravotnou starostlivosťou a na teba sociálku.. kravské mlieko sa v minulosti dávalo, ale popritom bola veľká úmrtnosť dojčiat, preto sa začalo s vývojom náhrad mlieka, ktoré sa tomu materskému mlieku najviac podobá zložením (uvažuješ spôsobom, že v minulosti sa bývalo v dreveniciach bez elektriny, tak poďme tak všetci bývať, lebo to naši predkovia prežili).
Taktiež neviem, odkiaľ máš informáciu, že "kúpenské" kravské mlieko z krabičky je lepšie ako materské. To vôbec nie je pravda. Neupravené kravské mlieko je pre teliatka, materské pre bábätká. Tak to zariadila príroda (alebo Boh).

2) Keďže ešte kojíš (píšeš, že dávaš malému svoje mliečko), bola by veľká škoda, keby si nedojčila, malý má mesiac, možno sa ti podarí ešte to rozbehnúť, to by najlepšie a najlacnejšie riešenie. Ak už máš utlmenú laktáciu, dá sa alternatívne prikrmovať cez cievku tak, že sa laktácia znova rozbehne. Mlieko sa bude tvoriť len ak bude dopyt, a ten tým, že prikmuješ, klesá. A mohla by si vypiť zapraženej polievky na litre a nepomohlo by to.
Skús napísať do témy https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
Je to on-line laktačná poradňa, možno ti kočky poradia, alebo skús zavolať priamo laktačnej poradkyni vo svojom okolí http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po... - ktorá ti poradí doma.

Ak to nerozbehneš, nič sa nedeje, je to v poriadku, dieťatko bude aj tak pekne prospievať - na trhu je veľké množstvo kvalitného mliečka určeného pre malé bábätká, ktoré je určite vhodnejšie ako krabičkové a určite si nájdeš také, ktoré ti bude vyhovovať. Dievčatá v tejto diskusii ti poradia.

ija1
3. nov 2010

@maggie2 - ja zkousela obyc bebu taky, ted je to beba 1 pro a total nic, Alce to nechutnalo, prskala to, tak jsme nakonec se vratili k HAcku ktery najednou zacla pit, a to uz jsem mela pripravenej i sunar..... takze ted mi tady zbyla krabice..........nenacata.............
takze s bebou HA spokojenost a mam manzela astmatika a bydlime v Praze kousek od vypadovky takze radsi budu HA mliko davat, i kdybych mela aspon malinko prispet k tomu ze mala nebude alergik..............
@mamkanec - ja teda muzu rict ze nas doktor je sice super, ale mam trosku pocit ze nadrzuje nutrilonu, jak je to top........a ja rikam co mam delat kdyz mi ten top nepije...........a tak mi rekl ze bych mohla delat propagatora pro Nestle 🙂, takze.............. asi no comment, podle me urcite vsici dostavaji nejaky "kapesny" mozna i v naturaliich ale proste asi tak............
jo ty clanky v mamince /ale tam uz se srovnali/ ale hlavne mama a ja......... o kojeni me fakt berou.............. malokde je pochopeni pro nekojici..........
ja si teda myslim ze pokud nekdo z vlastni pohodlnosti nez aby nasel pro dite vhodny UM ve veku do 4-5 mesicu krmi schvalne KM, tak to na socialku opravdu uz je.................... pac tohle sice neni trestny, ale ty nasledky trestny uz byt muzou................ a to at si kazda maminka prebere sama........proc si pak takove dite porizujou?........asi kuli davkam, jinak tomu nerozumim......