Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirka00
4. jan 2012

@anjelicek26
@maja11nr baby tak zostali sme u nutrilonu.ja som ho chcela vymenit preto lebo malý sa mi strašne pučí tak som myslela,že je chyba v mlieku.som čítala na nete,že vraj to je normálne aj ked mne to teda normálne nepripadá☹a som s toho zufalá.

katren
4. jan 2012

@mirka00 pucit sa ti moze aj z dalsich mliek....nikdy nebudes mat 100% istotu, ked kupis dalsie... 😒

mirka00
4. jan 2012

@katren že vraj to prejde samo,len kedy.☹

katren
4. jan 2012

@mirka00 a len sa puci, alebo aj place, ma bolesti bruska, koliky????ako casto kaka, ma stolicu tvrdu alebo kasovitu????odgrgne si po napapani?nevracka moc? nema reflux? tichy reflux???ze sa puci neznamena hned zmenu mlieka....treba sledovat vela veci a potom podla diagnozy sa rozhodnut...

anjelicek26
4. jan 2012

@mirka00 - no koliky mava bohuzial vela deti, treba masirovat, mozes mu pomoct probiotikami, cajikom (zarobit potom flasu mlieka rovno do slabeho caju, ti to maly vypije) - kombinacia aniz, fenikel, rasca je na brusko fakt skvela, inak uz len kvapky ci ten gel na odplynovanie :(

mirka00
4. jan 2012

@katren kaká raz za den,stolica je riedka,nezapeká ho.odgrgne si ako chlap 🙂 ,sem tam mu mliečko vytečie s pusinky,práveže neplače .tiež ma napadol tichý reflux.

mirka00
4. jan 2012

@anjelicek26 myslíš že to má koliku?aj ked neplače?síce sem tam ale naozaj málo zamrnká ale plač by som to nenazvala.

katren
4. jan 2012

@mirka00 ked kaka, nezapeka ho, odgrgne, neplace, len sa puci, tak nie je podla mna potrebne robit paniku....
ja by som tiez davala cajik alebo ked uz tak moc chces, kvapky Espumisan, Sab Simplex, Baby Calm...vyskusaj

mirka00
4. jan 2012

@katren sab simplex máme sú super a myslíš že už može čajík?a aký by mal pit?

katren
4. jan 2012

@mirka00 ked papa UM, urcite by som dala cajik, ved ten je tazsie stravitelny....teda nie tak lahko ako materske mlieko....ja davam Hipp feniklovy

anjelicek26
4. jan 2012

@mirka00 - cajik urcite moze dieta na UM od narodenia, hipp fenikel je fakt fajn, tusim aj bez cukru ten od narodenia, treba na to pozriet 😉

katren
4. jan 2012

@anjelicek26 ano, ten je bez cukru 😉

mirka00
4. jan 2012

@katren
@anjelicek26 baby dakujem a kedy mu mám dávat čajík ?myslím po papaní alebo.fakt neviem,je to moje prvé dietatko musíte mat so mnou trpezlivost 🙂

anjelicek26
4. jan 2012

@mirka00 - viem, ze najlepsie je spravit slaby cajik a potom do toho UM, vypije to tak bez nejakeho reptania. Ako casto... tazko povedat... kedy ho boli najcastejsie brusko? Moje deti vdaka bohu problemy s bolenim bruska nemali ani jeden.

mirka00
4. jan 2012

@anjelicek26 takže to mám zmiešat??alebo trošku čajíku a potom um?ja neviem či ho bolí bruško,kaká raz za den.a to ma pletie,že neplače.

anjelicek26
4. jan 2012

@mirka00 - moze mat problemy s naduvanim, tlaci ho to, boli v brusku, pokial sa puci, vsimni si, ci zatina brusko, ci je take tvrde, potom budes vediet. Ak mu das cajik a UM az potom, tak ti toho tolko nevypije, ako ked mu to zmiesas.

jumca
4. jan 2012

Ja stale davam malemu tie zarabane praxove... Sice ma 2,5 roka, ale odporucaju do 3 rokov na rozvoj mozgu a celkoveho vyvoja.... uz som mu sice skusala aj narmalne mlieko, ale moc nesmakovalo :D ale zacinam ho klamat, dam mu pol na pol a ani nevie ako ho vypije 🙂

katren
4. jan 2012

@mirka00 najlepsie je asi zmiesat....daj vody kolko treba na UM, pridaj trosku cajiku a do toho UM 😉
ja davam sem-tam po papani, lebo kvoli refluxu mi vsetko vyvrati...takze ked uz brusko pracuje a ma tam hustejsiu stravu, dam cajik 😉

kettynka1234
4. jan 2012

Ahojky maminky. NAše dvojčátka už v porodnici byly dokrmovány nutrilonem HA. Protože jsem měla málo mléčka, zakoupili jsme ho i domů. Ale je něj hořký a děti mi ho pak nechtěli ( je celkem drahý). Koupili jsme pak nutilon extra? v 5ti týdnech jsme přešli na hami 1.
V poradně v 6ti týdnech měla malá potničky? Doktorka si myslela, že to je začínající exém. Štvalo mě to! malá byla samí pupínek. Dostali jsme smradlavou mastičku, která nefungovala. Po 4 týdnech se ale pupínky rozlezly na celou hlavičku, tvářičky, ramínka, ouška, a zádíčka. No vypadala hrozně. A tak jsem nad tím dumala a četla růzdné články. Napadlo mě hami ( pupínky začali chvilenku po podávání hami). Manžel koupil sunar a do druhého dne pupínky zmizely!!! Takže malé hami nesedlo. přitom malému to nedělo nic.
Používáme sunar a zatím vše v pořádku 🙂

frick
4. jan 2012

@mirka00 Ak papá Um čajík alebo vodičku treba dať aj zvlášť nielen v mliečku. pri Um inak hrozí dehydratácia,Moja sestrenka tak skončila na infúzkach so synom.A môžeš mu ho dávať medzi papaním napr.ak papá každé 3 hoďky tak po2 hoďkách mu ho ponúkni

frick
4. jan 2012

mirka00 A inak my sme vystriedali 4 mliečka a skončili sme na Babylove.Ale to mal 4 mesiace keď začal Um

mirka00
5. jan 2012

@frick
@katren
@anjelicek26 ahojte baby.tak som dnes v lekárni kúpila harmančekový a feniklový tak uvidíme 🙂 ďakujem za rady 😉

kachen
5. jan 2012

Holky, nekupujete nekdo beba good night? Jakou to ma mit konzistenci? Zda se mne to nejaky divny, ma v sobe hrudky, ktery se nerozpousti a ucpavaji dirku v savicce. V lekarne samozrejme nic netusi. Dik za reakce.

tunzal
5. jan 2012

@mirka00 ahoj, naša malá tiež bola tak, neplakala len pučila ale skoro celý den, dala som jej sab simplex kvapky do každej flašky - minuly sme 2 flaše - a dala som jej hami čaj pre celkovú pohodu, nam čistí feniklový nebol dobrý odtoho mi ešte viacej pučila a prdela ostošesť. trvalo to asi do toho 8. týždna veku od vtedy je všetko v pohode.

zuzanamv
8. jan 2012

Ahojte, nestiham citat celu diskusiu, snad mi niekto poradi.
Mate niekto skusenost s mliekami pre deti s kolikou, ci ozaj pomahaju? Viem, ze je Nutrilon anti-colics a Beba sensitive. Su este nejake? Osvedcili sa vam niekomu? Alebo to musime jednoducho len vydrzat?
Vdaka

yvetulka
8. jan 2012

@zuzanamv a protikolikove flase si skusala? este existuje aj nieco take, ze vezmes dieta ne ruku, tvarickou do tvojej dlane, das si ho jednoducho lahnut na vnutornu stranu ruky a druhou rukou ho klepkas po chrbatiku a zadocku, nam to pomohlo a navzdy sme sa s kolikou rozlucili

zuzanamv
8. jan 2012

@yvetulka ano, mame avent protikolikove. Aj ho davam riadne odgrgnut, s tym nema problem, aj tuto polohu ako na tigrika skusam, ale maly je vecne nespokojny, puci sa, place a potom idu salvy do plienky.

yvetulka
8. jan 2012

@zuzanamv aj my ju pouzivame, ake je babo velke?

yvetulka
8. jan 2012

@yvetulka my sme boli na sunare a nikdy nemal problem s kolikou, ci nieco podobne.

yvetulka
8. jan 2012

@zuzanamv my sme boli na sunare a nemal ziaden problem, pije ho doteraz vecer a to uz ma 3,5 roka