Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

klaravera
22. feb 2013

Nejlepší na trhu je nutrilon.Podle doporučení doktorky hlavně HA1.Nejdřív jsem si myslela že je to hlavně reklamní tah ale prý složením je nejlepší,také ovšem nejdražší.Naší malé jsou tři měsíce a nasadily jsme sunar defense HA1 a ten ji vyhovuje maximálně.Krmení si vychutnává a nehltá,krásně spinká, bobka máme dvakrát až třikrát za den a prdíky už pět dní jako by zmizely.Hodně jsme řešily aby měla to nejlepší a nakonec jsme vyzkoušely jiné a o 200 kč levnější a funguje to.To je to hlavní aby byla spokojená a my se netrápily.Každému vyhovuje něco jiného ale ted už rozhodně nezavrhuji ani levnější varianty a je pravda že ze všech stran slyším jen sunar 🙂 🙂 takže chce to prostě vyzkoušet 😉

elana
22. feb 2013

@klaravera nelze než souhlasit...moje dítě taky vyrostlo na Nutradefense a spokojenost maximální a nemám vůbec pocit, že jsem ho ošidila. Naopak-i my jsme se slavným Nutrilónem začínali a jak jsme dopadli: hnusný zelený smradlavý kakání, vůbec to nesedělo. Po Nutradefense náhderná vaječina, jako kdyby byl kojený. Nutrilon má jen dobrou reklamu, ani to složení není nejlepší (nechápu, dle čeho to kdo jako posuzuje...jsou tam GOS:FOS, ale pravda je taková, že GOS jsou i v Nutradefense a FOS se v MM vůbec nevyskytujou...takže kde je jaká podobnost s mateřským, to nevím). Jo, mají studie, ale to má třeba Beba taky...a ta vůbec prebiotika do UM nedává, místo nich má probiotiké bakterie. A taky jim to funguje.

jahody11
25. feb 2013

baby, od min. pondelka pijeme sunar complex, a ay dnes cely den pogrciava... co stym?

ktore
28. feb 2013

@jahody11 ahojko zmenila si potom mliecko?

jahody11
28. feb 2013

@ktore zmenila som z nutrilonu na sunar, pije ho pomaly treti tyzden ale asi po tyzdni mi zacala aj grckat, niekedy viac , niekedy menej a niekedy vobec ale pri nutrilone to nerobila ale za to pekne vypije tak ako ma a aj pribera teraz za 8 dni pribrala 330g

klaravera
28. feb 2013

Mně to dělala malá i při nutrilonu a občas i ted po sunaru.I když si správně odříhne.Mlékem to podle mně není, jsou dny kdy to nedělá a dny kdy ublinkává, myslím, že to je přebytek mléka 🙂

burina4
1. mar 2013

najlepši je prírodné ale ked si chcete vybrať tak HIPP BIO Combiotic s probitikama 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bazalka01
2. mar 2013

Náš malý má 2 roky a 3 mesiace a de facto od narodenia užíva Nutrilon, lebo po narodení mal vysoké zápalové hodnoty tak ho preložili na oddelenie pre rizikových novorodencov a tam ho naučili na fľašu. prisať sa veľmi nechcel iba cez klobúčik takže mliečko som si hneď od začiatku odsávala a bolo ho stále málo takže asi len mesiac po narodení pil trochu môjho mliečka+Nutrilon a od vtedy fičíme už iba na Nutrilone prípadne ak má niekto cestu do Poľska tak tam si dávam kúpiť Bebilon (to istí ako Nutrilon len v Poľsku sa to volá Bebilon).

luciav83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amy14
2. mar 2013

ja večer dávam sunar complex,ale mám pocit,že malému nerobí dobre,nakoľko už pri pití sa pučí a plače a potom sa nevie uložiť a ako keby ho bolelo bruško.myslíte si,že mám skúsiť sunar nutradefens alebo úplne iné?inak cez den odsávam moje mliečko.

jogal
6. mar 2013

Neviete náhodou či z mlieka baby love 1 býva krvavá stolica? Pijeme ho asi dva týždne a malý 6 týždňový po ňom kaká asi 5 x denne. Chutiť mu chutí, len dnes mal tú krv v stolici tak sme okamžite vysadili a dali HIPPcomfort, dostali sme u lekára asi pred týždňom.

monikaza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennicka
9. mar 2013

@luciav83 ahoj, potrebujem zmenit mliecko. Do 6.mes sme pouzivali nutradefence ha1, spokojnost ale chceme nieco zdravsie 🙂 . Uz asi mesiac mame pokracovacie mlieko Holle bio 2 a malu hroooozne zapeka. Ako si spokojna v tomto smere s Topfer mlieckom? Nezapeka???

luciav83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennicka
9. mar 2013

@luciav83 super, dakujem. Vyskusame 🙂

luciav83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajuska2013
12. mar 2013

ahojte, mám málo svojho mliečka, potrebujem ísť kúpiť niaké umelé a spomína sa tu topfer, mám 3 mesačnú dcérku a neviem aké mliečko kúpiť a hlavne kde? poradíte mi...

ewa111222333
12. mar 2013

Podla mna Hami mam 9 mesacneho syna a vyskusali sme aj nutrilon z toho nas zapekalo a aj z Bebi ale nakoniec nam sadol Hami. To mu chutilo a velmi dobre bolo aj na noc tie nocne hamick

monikaza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anka2103
13. mar 2013

@elana nemali ste problem ked ste prechadzali na dvojku? 😉

ajuska2013
13. mar 2013

@monikaza kde sa ten topfer da kupit?

elana
13. mar 2013

@anka2103 nene, žádný problém 🙂 Akorát teda s 3 jsem nebyla už tolik spokojená (ona je od 10m+, já ji ale dávala až od roka, do té doby jsem měla zásoby 2), přišla mi řídká, neobsahuje už prebiotika...prostě mi to přišlo zbytečně drahé na to, že dítě už jí všechno, takže jsem začala kupovat UM jiné (z Rossmana Babydream Bio), ale jinak Nutradefense 1 a 2 můžu fakt doporučit.

anka2103
13. mar 2013

My mame velky problem :'(

monikaza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajuska2013
14. mar 2013

Dik pozerala som na stránkach a našla som 🙂 ďakujem moc...

nykulynka
15. mar 2013

Dobry den, moja mala ma 3 mesiace a jeden tyzden, doktorka mi kazala prikrmovat, ze mala vraj malo pribrala a mam taky pocit akoby som mala mlieka coraz menej a menej .... prikrmujem ju s Bebou HA a stale ju odmieta, nechce mi ani pit z flase , skusala som uz rozne cumliky na flase, skusala som jej davat aj striekackou a neviem ci to nebude tym, ze jej ta beba nechuti rozmyslam , ze skusim vymenit bebu za nutrilon, ale pocula som,ze z nutrilonu deti nekakaju a zapchava ich ... uz neviem co mam robit bojim sa , ze mala malo pribera

llienkaa
15. mar 2013

Baby prosim vas co znamena ked tu citam ze babatko vracia z umeleho mliecka? co si mam pod tym predstavit? akoze prudom vracia? my sme len treti den na umelom mliecku zatial myslim ze ho znasa v pohode aj kaka ale pomenej. Prosim poradite mi aku stolicu bude mat (farba) kolko krat za den by mal kakat Papame nutrilon a je tam davka 90ml vody prevarenej plus to mliecko no a vypije asi 60 70 viac nechce myslite ze to je ok? moc dakujem za kazdu info.

elana
15. mar 2013

@llienkaa většinou když nesedí mlíčko, tak dítě tzv. "ublinkává", takže nejde to z něj obloukem (to spíš bývá jiný problém a je nutné to zmínit pediatrovi), ale spíš prostě si pořád odkládá 🙂 , často ještě 2h po pití z něj nějaká voda vyjde. Ale nemusí to znamenat, že mu nesedí UM...některé děti jsou prostě blinkací, můj syn byl hrozný, problil se doslova prvním třičtvrttěrokem života 😝 , všechny fotky z té doby má v bryndáku, protože jinak bych ho převlíkala 100x denně. A UM to nebylo, pokračovalo to i po příkrmech. Prostě měl slabší ten jícnový svěrač, nic víc (nic míň) a chtělo to svůj čas, než se svěrač zpevnil a dozrál a přestal to pouštět ven. Důležité je, aby přibíral, samotné ublinkávání zas takový problém není.

60-70ml v 9-ti denního miminka je úplně akorát, neznepokojuj se. A stolice...neexistuje na to tabulka...jak se říká, že kojené dítě nemusí kakat třeba 10 dnů, tak tady to neplatí, UM není na sto procent stravitelné jako MM, takže dejme tomu jednou za dva, max. tři dny by kakat miminko mělo, ale samozřejmě každé to trávení je jiné, pokud nepláče, nekroutí se, nemá zjevnou zácpu, tak bych se netrápila, že "dnes" ještě nekakal. Jinak vzhled stolice...opět, individuální. My jsme začali na Nutrilonu taky a byl to hnus: zelené, smradlavé, brrr. Přešli jsme na Nutradefense a začal kakat krásnou vaječinu, jako když byl na MM, prostě toto UM mu sedlo mnohem lépe. Musíš to vyzkoušet, ale pokud nebudou problémy s trávením, tak bych neměnila.

laurah
15. mar 2013

@llienkaa ahoj, my sme kakali raz za 10 dní a ked sa vykakali raz za týždeň to bola veľká spokojnosť na oboch stranách... , inak potom sme prešli na Nuitrilon Comfot a upravilo sa to cca raz za 3 dni. Ušetrili sme super veľa plienok a teraz nestíham prebalovať. Boli naozaj iní ako naše staršie deti, tie kakali stále. A neboj🙂 Jakubko je ešte veľmi malý, to sa určite upraví 🙂

kikaba44
18. mar 2013

a my kakáme 3x za deň a nesťažujeme sa, aj tak dobre, aj tak.dobre